Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

;)

Είναι για το multitasking, κι εγώ τώρα το έψαξα που ρώτησες... Με ενδιέφεραν άλλα όσο δοκίμαζα τη ρομ.

 

Δεν βρήκα και καλές επιλογές spen και ξενέρωσα τελείως! Στο xposed δεν έχει τίποτα!

 

Και από μπαταρία με τη χρήση μου τελικά είμαι στις 4.30-5 ώρες οθόνη ό,τι ρομ/κερνελ κι αν βάλω!

 

Κατέβασε και το θέμα Material Glass... Το πάει σε άλλο επίπεδο εμφανισιακά το μενού!

Σε ευχαριστώ.

Έχω βάλει δυο τρια θέματα και το έχω φέρει στα μέτρα μου απο εμφάνιση δεν υπάρχει τέλεια.

Ενα κακό που έχω είναι οτι όταν είμαι σε wifi όλη την ωρα μου βγάζει ότι η εφαρμογή υπηρεσίες exchange έχει σταματήσει. Στα μέιλ έχω βάλει ενα hotmail ίσως αυτό να φταίει εκανα εκκαθάριση κασέ αλλά τίποτα συνεχίζει κάθε 1 λεπτο να το βγάζει .

Αν δεν βρω λύση θα το σβήσω και θα βάλω αλλη εφαρμογή για μέιλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια γρηγορη ερωτηση,οταν βαζω τα ακουστικα μου εμφανιζει καποια προγραμματα που μπορω να ανοιξω γρηγορα οπως τηλεφωνο,πως τα αλλαζω;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση,οταν βαζω τα ακουστικα μου εμφανιζει καποια προγραμματα που μπορω να ανοιξω γρηγορα οπως τηλεφωνο,πως τα αλλαζω;

 

Ρυθμισεις > συσκευη > πινακας ειδοποιησεων > προτεινομενες εφαρμογες

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστώντας ξανά τη ρομ μέσω aroma κάνοντας μόνο wipe cache/system (δεν πειράζονται εφαρμογές και ρυθμίσεις).

 

 

 

Δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset) ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ την εγκατάσταση της ρομ;

Χάνεις εφαρμογές και ρυθμίσεις, γι'αυτό φρόντισε να πάρεις backup.

 

 

 

Η lolipop δεν σέρνεται, αντίθετα πετάει. Οι περισσότεροι που μιλάνε γι'αυτό μάλλον δεν έκαναν factory reset πριν αλλά και μετά την εγκατάσταση της ρομ, ή τέλος πάντων κάτι δεν πήγε καλά κατά την εγκατάστασή.

 

 

 

Ο dev του lean από τότε που βγήκε η lolipop σταμάτησε να ανανεώνει τα kitkat κερνελ.

Πάντως απ'ότι βλέπω εδώ, το τελευταίο kitkat κερνελ που ανέβασε είναι το v3.17 (lk_hlteeur-kk-v3.17)

 

συγνωμμη για να καταλαβω.. πριν βαλω την lollipop θα κανω επαναφορα και μολις μπει ξανα??? (μεσω OTA κανω παντα)

Link to comment
Share on other sites

συγνωμμη για να καταλαβω.. πριν βαλω την lollipop θα κανω επαναφορα και μολις μπει ξανα??? (μεσω OTA κανω παντα)

 

Ναι, για να γινει clean install και να μην εχεις χαζα κολληματα!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστώντας ξανά τη ρομ μέσω aroma κάνοντας μόνο wipe cache/system (δεν πειράζονται εφαρμογές και ρυθμίσεις).

 

 

 

Δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset) ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ την εγκατάσταση της ρομ;

Χάνεις εφαρμογές και ρυθμίσεις, γι'αυτό φρόντισε να πάρεις backup.

 

 

 

Η lolipop δεν σέρνεται, αντίθετα πετάει. Οι περισσότεροι που μιλάνε γι'αυτό μάλλον δεν έκαναν factory reset πριν αλλά και μετά την εγκατάσταση της ρομ, ή τέλος πάντων κάτι δεν πήγε καλά κατά την εγκατάστασή.

 

 

 

Ο dev του lean από τότε που βγήκε η lolipop σταμάτησε να ανανεώνει τα kitkat κερνελ.

Πάντως απ'ότι βλέπω εδώ, το τελευταίο kitkat κερνελ που ανέβασε είναι το v3.17 (lk_hlteeur-kk-v3.17)

 

Ναι, για να γινει clean install και να μην εχεις χαζα κολληματα!

 

ωραια.. εχω κανει πριν λιγο..περιμενω την επαναφορα του αντιγραφου να περαστει ξανα στο τηλ και κανω ακομα ενα factory reset και ετοιμος?

Link to comment
Share on other sites

ωραια.. εχω κανει πριν λιγο..περιμενω την επαναφορα του αντιγραφου να περαστει ξανα στο τηλ και κανω ακομα ενα factory reset και ετοιμος?

 

Ναι, θα πρέπει να είσαι εντάξει!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν έκατσε καλά η Aryamod ή κάτι δεν έκανα σωστά εγώ. Εχθές στα καλά καθούμενα άρχισε να δουλεύει η δόνηση διακοπτόμενα αλλά ασταμάτητα μέχρι που έκανα επανεκκίνηση.

Σήμερα ανάβει μόνη της η οθόνη. Τα παράσιτα τα κάνει όποτε το θυμάται...

Τι να πώ. Μήπως να του κάνω μια επαναφορά και να περάσω απο την αρχή την Arya;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να του κάνω μια επαναφορά και να περάσω απο την αρχή την Arya;

 

Με τοσα προβληματα ειναι η πιο σοφη κινηση! ;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.εχω καιρο να ασχοληθω με το τηλ.ειμαι με λολιποπ πολωνικη εδω και καιρο.ολα καλα απλα εχω βαρεθει και θα ηθελα να βαλω καμια αρυα οπως διαβαζω εχει πολλα θετικα σχολια.θα μπορουσε καποιος να δωσει οδηγειες για ρουτ καστομ ρεκοβερι και ρομ σαν γρηγορο οδηγο να την περασω?ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.εχω καιρο να ασχοληθω με το τηλ.ειμαι με λολιποπ πολωνικη εδω και καιρο.ολα καλα απλα εχω βαρεθει και θα ηθελα να βαλω καμια αρυα οπως διαβαζω εχει πολλα θετικα σχολια.θα μπορουσε καποιος να δωσει οδηγειες για ρουτ καστομ ρεκοβερι και ρομ σαν γρηγορο οδηγο να την περασω?ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Διάβασε εδώ!

 

Σου δίνω εδώ τις τελευταίες εκδόσεις, οι άλλες είναι παλιές!

Odin

TWRP

---------------

(προαιρετικό)

Αν περάσεις την Αρυα δε χρειάζεται να το φλασάρεις (είναι rooted rom)

SuperSU

---------------

Aryamod 7.2

Με full wipe την περνάς (μέσω TWRP): Wipe cache, Wipe davlik cache, Format data, Format System

 

-----------------------

-----------------------

-----------------------

 

Ο Fulgor τελικά έχει ένα ανεξήγητο battery drop 4% πριν μπει σε βαθύ ύπνο η συσκευή!

Arter πολύ καλύτερος!

 

'Η μάλλον ειναι της αρυα :s μπλεξιμο

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα κωνσταντινε ευχαριστω τ εχω ξανακανει οποτε δε νομιζω να δυσκολευτω.ετχαριστω για τον χρονο σου.θα φλασαρω και θα ενημερωσω.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα κωνσταντινε ευχαριστω τ εχω ξανακανει οποτε δε νομιζω να δυσκολευτω.ετχαριστω για τον χρονο σου.θα φλασαρω και θα ενημερωσω.

 

Κατι τελευταιο τα 2 αρχεια που λεει στο σαιτ της αρυα στην εγκατασταση πρεπει να τα περασω οπωςδηποτε η οχι μεσω οντιν?

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο τα 2 αρχεια που λεει στο σαιτ της αρυα στην εγκατασταση πρεπει να τα περασω οπωςδηποτε η οχι μεσω οντιν?

 

Είναι bootloader & modem... Αν σου εμφανιστεί πρόβλημα τα flashareis, δε χρειάζονται!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά με το φλασαρισμα έγινε και φορματ σε όλο το κινητό πολύ καλή η αρυα χωρίς κανένα μπαγκ μέχρι στιγμής από μπαταρία μέχρι στιγμής μια χαρά φαίνεται αλλά θα δείξει ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την aryamod και τη συλλογή του note 4 , μπορείτε να κάνετε μαζική επιλογή στοιχείων με το spen? Ρωτάω γιατί στο δικό μου ενώ πατώντας το κουμπί εμφανίζεται ο σταυρός, δεν μου κάνει τίποτα.

Να ξαναπεράσω τη ρομ μήπως δεν έκατσε καλά ή είναι γενικό το πρόβλημα?

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τα καλά τα νέα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62798493&postcount=8449 έδωσε και φωτογραφίες που το spen δουλεύει σε screen off.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μπορειτε να μου λυσετε μια απορια;Απ'τη μερα που εκανα update στο Note 3 την 5αρα εκδοση,ολες οι εφαρμογες που ειναι αποθηκευμενες στην sd card μετα απο ενημερωσεις που κανουν επαναφερονται απο μονες τους στη μνημη του τηλεφωνου...???
Link to comment
Share on other sites

Πια άλλη ρομ εκτός από 7.2 και ομεγα είναι πλήρες και αξίζει να την δοκιμάσω?

Darklord για εμένα είναι φοβερή και πολύ διαφορετική στο ματι βαλτην θα με θυμηθείς.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3083087

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα. Το πρώτο που μπορώ να πω είναι ότι πάει σφαίρα. Πραγματικά όμως.
Βάζεις αυτήν την έκδοση http://arter97.com/browse/Note%203/kernel/Touchwiz_Lollipop/International/7.2/arter97-kernel-n9005-7.2.zip του arter97 και πάει ακόμη πιο γρήγορα με καλύτερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Ok. Ξέρεις πως μπορώ να αλλάξω την ρύθμιση απο το κουμπί κατω αριστερά ώστε να μην δείχνει τα παράθυρα αλλά να μπαίνει στις εκάστοτε ρυθμίσεις των εφαρμογών? Δηλαδή να έχει την προκαθορισμένη επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

Τι εκδωση είναι αυτή γιατι οχι την τελευταια 8.1;

Γυρναω και εγω τώρα σε dark έχω κενά με cm δυστυχώς και όχι καλή μπαταρία

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...