Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ..... Με το να την κάνουμε odex όμως δεν θα έχουμε επιπτώσεις αφού βγαίνει έτσι εξαρχής? Πχ crashαρισματα και τέτοια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς μπορώ να το τσεκάρω? Υπάρχει καμία εφαρμογή να δω τι μου τρώει τη μπαταρία? Αν βάλω lean θα είναι καλύτερα? Και αν ναι πως μπαίνει

Παραπάνω ένας φίλος έχει δώσει link με τους kernel του lean....Το κατεβάζεις Μπαίνεις σε recovery και φλασαρεις το zip απευθείας.....όσο για τις εφαρμογές που σου τρώνε μπαταρία και τρέχουν κρυφά ενεργοποίησε το greenify.... Επισεις υπάρχει και μια καλή εφαρμογή το snapdragon battery guru από το playstore

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικότατα.

Εβαλα το Donation..εκτος απο τς εφαρμογες που εχω βαλει εγω και τς εβαλα πλεον.ολες σε αδρανοποιηση..απο το συστημα ποιες να βαλω;φοβαμαι μην κανω καμια χαζομαρα..επισης ποιες επιλογες να εχω τσεκαρισμενες στς πειραματικες;

Βλεπω οτι.πηρε τα πανω του το κινητο..

Edit:το ψιλο.πειραζω λιγο και ειδα πως οταν παω ρυθμισεις->cloud μπαινει,μ λεει σε εξελιξη και μετα με βγαζει εξω..ειναι φυσιολογικο ή πρπ ν βγαλω καμια ρυθμιση;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..... Με το να την κάνουμε odex όμως δεν θα έχουμε επιπτώσεις αφού βγαίνει έτσι εξαρχής? Πχ crashαρισματα και τέτοια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραπάνω ένας φίλος έχει δώσει link με τους kernel του lean....Το κατεβάζεις Μπαίνεις σε recovery και φλασαρεις το zip απευθείας.....όσο για τις εφαρμογές που σου τρώνε μπαταρία και τρέχουν κρυφά ενεργοποίησε το greenify.... Επισεις υπάρχει και μια καλή εφαρμογή το snapdragon battery guru από το playstore

Σε ποιο ποστ αριθμός?

 

 

Επίσης υπάρχει κάπου ξεχωριστή ενότητα για το gear? Θέλω να περάσω custom firm.Το έχει κάνει κάποιος?

Edited by Carpe_Diem
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..... Με το να την κάνουμε odex όμως δεν θα έχουμε επιπτώσεις αφού βγαίνει έτσι εξαρχής? Πχ crashαρισματα και τέτοια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραπάνω ένας φίλος έχει δώσει link με τους kernel του lean....Το κατεβάζεις Μπαίνεις σε recovery και φλασαρεις το zip απευθείας.....όσο για τις εφαρμογές που σου τρώνε μπαταρία και τρέχουν κρυφά ενεργοποίησε το greenify.... Επισεις υπάρχει και μια καλή εφαρμογή το snapdragon battery guru από το playstore

 

Το εκνευριστικό στο guru είναι οτι ζητάει το location services να ειναι ανοιχτά. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Nαι την τελευταια .εβαλα και Philz .

Κατεβαζω την πολωνικη και δοκιμαζω ξανα.

Ευχαριστω :O

 

EDIT:κατεβασα την GNI4 αλλα την εβαλα και παλι στο samsung logo.

Eβαλα και Pit απο αλλη rom και τιποτα.Δοκιμαζω να κατεβασω την EUR n9005 και να βαλω τα 4 αρχεια μονα τους οπως μου ειπε καποιος απο xda Μπας και bootarω...πφφσσς θα σκασω...

Aν ακόμα δεν το έχεις κάνει μιλάμε π.μ.. ίσως μπορέσω να σε βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!Εχω αρχησει και βαριεμαι την crash 17.1 με lean kernel.Έχετε να μου προτεινετε κατι αλλο ;εκρηκτικο και σταθερο;
Link to comment
Share on other sites

Xnote21 είναι της μόδας αυτές τις μέρες και είναι καταπληκτική.

Επίσης συνδυάζετε με λείν κερνελ άψογα.

Διάβασε μερικά ποςτ πίσω να δεις

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο ποστ αριθμός?

 

 

Επίσης υπάρχει κάπου ξεχωριστή ενότητα για το gear? Θέλω να περάσω custom firm.Το έχει κάνει κάποιος?

 

https://onedrive.live.com/?cid=f1ed4badfee3fc02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21125 το link για τον lean περνάς την έκδοση 3.12. Την τελευταία.... Όσο αφορά για το Gear εάν έχεις το Neo υπάρχει video guide στο YouTube

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!Εχω αρχησει και βαριεμαι την crash 17.1 με lean kernel.Έχετε να μου προτεινετε κατι αλλο ;εκρηκτικο και σταθερο;

 

Φυσικά συμφωνώ με X-note 21, υπάρχει βέβαια η cm11 από temasek αλλά δεν θα σου λειτουργούν όλα από το πενάκι και σήμερα αύριο θα ανεβάσει την καινούρια Crash 18.5 με βελτιώσεις στην απόδοση και την μπαταρία όπως λέει ο developer.

Link to comment
Share on other sites

https://onedrive.live.com/?cid=f1ed4badfee3fc02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21125 το link για τον lean περνάς την έκδοση 3.12. Την τελευταία.... Όσο αφορά για το Gear εάν έχεις το Neo υπάρχει video guide στο YouTube

Έχω το gear το πρώτο ...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά συμφωνώ με X-note 21, υπάρχει βέβαια η cm11 από temasek αλλά δεν θα σου λειτουργούν όλα από το πενάκι και σήμερα αύριο θα ανεβάσει την καινούρια Crash 18.5 με βελτιώσεις στην απόδοση και την μπαταρία όπως λέει ο developer.
χα χα εδώ δεν κουνιέται η μπαταρία με την X note με crash θα νομίζουμε ότι χάλασε το κοντέρ.

Το θέμα είναι ότι του crash δεν είναι multi dpi και θέλει πολύ στήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

ανεβηκε η 18.5 crash..θα την δοκιμασει καποιος να μας πει αν αξιζει να μπουμε στον κοπο να την αλλαξουμε??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ασχετως το οτι συζητατε για βελτιωσεις του note3 θα θελα να ρωτησω εειδη θα ξερετε εσεις αν υπαρχει καποιο software για να τραβηξω επαφες και γενικα καθε δεδομενο απο το προηγουμενο note3 που ειχα αλλα που εσπασε η οθονη του...με το kies δεν γινεται γιατι εχω κλειδωμα στην αρχικη και δεν το βλεπει αλλα ετσι και αλλιως δεν φτανω σε αυτο το σημειο γιατι ουτε pin δεν μπορω να πατησω...οταν το ανοιγω παντως ακουγεται ο ηχος εκκινησης αλλα pin κτλ δεν μπορω να πατησω κτλ.κτλ
Link to comment
Share on other sites

https://onedrive.live.com/?cid=f1ed4badfee3fc02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21125 το link για τον lean περνάς την έκδοση 3.12. Την τελευταία.... Όσο αφορά για το Gear εάν έχεις το Neo υπάρχει video guide στο YouTube

Δε λειτουργεί το λινκ

Link to comment
Share on other sites

χα χα εδώ δεν κουνιέται η μπαταρία με την X note με crash θα νομίζουμε ότι χάλασε το κοντέρ.

Το θέμα είναι ότι του crash δεν είναι multi dpi και θέλει πολύ στήσιμο.

Πάντως φιλε μου και ο στοκ kernel είναι τρομερός στην xnote..

Και στο θέμα της μπαταρίας.. Θα τον τεστάρω καλά δύο μέρες και μετά θα δω αν θα βάλω Lean..

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Με σχεδόν όλα ανοιχτά πλην bluetooth :)
Πόσες ώρες οθόνη ?

 

Πάντως φιλε μου και ο στοκ kernel είναι τρομερός στην xnote..

Και στο θέμα της μπαταρίας.. Θα τον τεστάρω καλά δύο μέρες και μετά θα δω αν θα βάλω Lean..

Sent from my note3

Αυτό το firm φαίνετε πολύ δυνατό για αυτό το έβαλε και ο crash ,δεν θα τον δοκιμάσω όμως γιατί σήμερα τελείωσα με το στήσιμο της xnote η οποία τα πάει περίφημα από το πρωί που την έκανα odex.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνη ?

 

Αυτό το firm φαίνετε πολύ δυνατό για αυτό το έβαλε και ο crash ,δεν θα τον δοκιμάσω όμως γιατί σήμερα τελείωσα με το στήσιμο της xnote η οποία τα πάει περίφημα από το πρωί που την έκανα odex.

Μιλάω πάντα για τον στοκ κερνελ της xnote μενιο... Ειμαι 44% με ήδη 3 ώρες οθόνη.

Odex λέει να την κάνουμε την xnote; φοβάμαι μην έχουμε πρόβλημα με όλα αυτά τα κόλπα που έχει..

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνη ?

 

Αυτό το firm φαίνετε πολύ δυνατό για αυτό το έβαλε και ο crash ,δεν θα τον δοκιμάσω όμως γιατί σήμερα τελείωσα με το στήσιμο της xnote η οποία τα πάει περίφημα από το πρωί που την έκανα odex.

1 ώρα και 47 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγώ odex πριν καμιά ωρίτσα και όλα καλά. Και την v.20 την είχα odex και δεν είχε απολύτως κανένα πρόβλημα. Όταν παραλάβω την καινούργια μου microsd θέλω να δοκιμάσω μετατροπή του file system σε f2fs. Το δοκίμασε κανείς για να μας πει αν είναι συμβατό με την x-note;

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω πάντα για τον στοκ κερνελ της xnote μενιο... Ειμαι 44% με ήδη 3 ώρες οθόνη.

Odex λέει να την κάνουμε την xnote; φοβάμαι μην έχουμε πρόβλημα με όλα αυτά τα κόλπα που έχει..

Sent from my note3

Εγώ την έστησα και μετά έκανα odex , μέχρι τώρα δεν έχω θέμα και δεν πρόκειται να πειράξω κάτι άλλο.

 

1 ώρα και 47 λεπτά
Δεν ειναι καλα τα νουμερα.Παίξε με το πρόγραμμα Intelli3G αφού τα έχεις όλα ανοιχτα όπως εγώ, βάλτο όταν έχεις wifi να είναι σε 2G και όταν δεν έχεις wifi to βάζεις 2G 3G LTE και όταν κλείνει η οθόνη 2G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ασχετως το οτι συζητατε για βελτιωσεις του note3 θα θελα να ρωτησω εειδη θα ξερετε εσεις αν υπαρχει καποιο software για να τραβηξω επαφες και γενικα καθε δεδομενο απο το προηγουμενο note3 που ειχα αλλα που εσπασε η οθονη του...με το kies δεν γινεται γιατι εχω κλειδωμα στην αρχικη και δεν το βλεπει αλλα ετσι και αλλιως δεν φτανω σε αυτο το σημειο γιατι ουτε pin δεν μπορω να πατησω...οταν το ανοιγω παντως ακουγεται ο ηχος εκκινησης αλλα pin κτλ δεν μπορω να πατησω κτλ.κτλ

 

Για τις επαφές ο καλύτερος τρόπος για μένα ώστε να τις έχεις παντού και πάντα είναι ο συγχρονισμός τους με το gmail.

Για τα υπόλοιπα μπορείς με κάποια εφαρμογή backup να πάρεις ένα backup όλων των δεδομένων από το ένα τηλέφωνο και με την ίδια εφαρμογή να το κάνεις restore στο άλλο τηλέφωνο. Ακόμα και μέσα από το ίδιο τηλέφωνο υπάρχει η δυνατότητα δημιουργίας αντιγράφων αν και δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

 

Πάντως φιλε μου και ο στοκ kernel είναι τρομερός στην xnote..

Και στο θέμα της μπαταρίας.. Θα τον τεστάρω καλά δύο μέρες και μετά θα δω αν θα βάλω Lean..

Sent from my note3

 

Ναι, ναι πολύ καλός. Αυτόν είχα όλες αυτές τι μέρες και μου βγάζει μπαταρία με ανοιχτή οθόνη λίγο πάνω από 6 ώρες χωρίς κανένα απολύτως βελτιωτικό "κόλπο". Μόλις πριν λίγο έβαλα τον lean. Από απόδοση το ίδιο καλά με τον stock, μένει να τεστάρω την μπαταρία.

 

Παίξε με το πρόγραμμα Intelli3G αφού τα έχεις όλα ανοιχτα όπως εγώ, βάλτο όταν έχεις wifi να είναι σε 2G και όταν δεν έχεις wifi to βάζεις 2G 3G LTE και όταν κλείνει η οθόνη 2G.

 

Ωραίος! Έχεις μήπως δοκιμάσει (ή κάποιος άλλος φίλος) το amplify; Έχω διαβάσει τόσο καλά λόγια γι'αυτό.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει να κάνεις odex την xnote?

Διάβασε εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=47462548

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...