Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αλλάξω το bezel που όμως πάει σετ με την οθόνη. Ξέρουμε τιμή αντιπροσωπίας? Για το g2 τώρα που παλιώνει το μοντέλο, ενώ κόστιζε 180 έχει πέσει 120. Γίνεται κάτι ανάλογο και στη samsung ή κρατάει σταθερές τιμές? Υπάρχει κάποια άλλη λύση για το bezel γιατί η οθόνη είναι με tempered glass από την αρχή.

Άλλαξα πριν 6 μήνες περίπου λόγω σπασμένης οθόνης( από την μηδαμινή προστασία της s view) Και μου πήγε 150€

Link to comment
Share on other sites

Παράξενη συμπεριφορά τώρα τελευταία η συσκευή.

Κατ αρχήν έχει κανα μήνα που μου πετάει ποπ απς στον browser απο οποιαδήποτε εφαρμογή και αν είναι στο προσκήνιο. Οτι έχω δοκιμάσει απο αντιmalware αντι virus κλπ δεν βρήκε τίποτα

Επίσης έχω παρατηρήσει τελευταία πολλά reset στα καλά καθούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα πρόβλημα με ένα ΝΟΤΕ 3 που μόλις αγόρασα μτχ, δεν μου κρατάει σήμα με τπτ. Μετά απο reset παίζει κανονικά και έπειτα απο κανά 10λεπτο τέταρτο χάνει το σήμα τελείως. Έχει κανείς καμιά ιδέα του τι να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα πρόβλημα με ένα ΝΟΤΕ 3 που μόλις αγόρασα μτχ, δεν μου κρατάει σήμα με τπτ. Μετά απο reset παίζει κανονικά και έπειτα απο κανά 10λεπτο τέταρτο χάνει το σήμα τελείως. Έχει κανείς καμιά ιδέα του τι να κοιτάξω;

 

Αν βεβαιωθηκες με άλλη συσκευή πως δεν φταίει η ίδια η sim card, ίσως να φταίει το sim tray του Note (να έχει κακομεταχειρισθει και να χάνει επαφή με την καρτα).

Link to comment
Share on other sites

Αν βεβαιωθηκες με άλλη συσκευή πως δεν φταίει η ίδια η sim card, ίσως να φταίει το sim tray του Note (να έχει κακομεταχειρισθει και να χάνει επαφή με την καρτα).

 

Την κάρτα την έχω τώρα σε άλλη συσκευή και παίζει κανονικά, το sim tray φαίνεται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την έχω τώρα σε άλλη συσκευή και παίζει κανονικά, το sim tray φαίνεται μια χαρά.

 

Δοκίμασε και μια άλλη κάρτα στο note. Αν υπάρχει θέμα πάλι, πας για σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την έχω τώρα σε άλλη συσκευή και παίζει κανονικά, το sim tray φαίνεται μια χαρά.
Δεν φαίνεται με το μάτι αν είναι σωστό το sim tray και πολλές φορές είναι η αιτία γιά προβλήματα σαν κι αυτό που αναφέρεις. Δοκίμασε μιά άλλη κάρτα όπως σου έγραψε ο @protsimer και αν δεν, πρέπει να πάει σε τεχνικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και 15 μέρες κάτι περίεργο συμβαίνει με το κινητό μου.χανει κάθε λεπτό την σύνδεση με το wifi.γραφει ότι η ποιότητα της σύνδεσης δεν είναι καλή και το κάνει σε όποιο μοντεμ και να είμαι συνδεδεμένος.

Το έχω δοκιμάσει με πολλά μοντεμ αλλα όλο το ίδιο λέει.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? ?

Υπάρχει κάποια λύση? ?

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και 15 μέρες κάτι περίεργο συμβαίνει με το κινητό μου.χανει κάθε λεπτό την σύνδεση με το wifi.γραφει ότι η ποιότητα της σύνδεσης δεν είναι καλή και το κάνει σε όποιο μοντεμ και να είμαι συνδεδεμένος.

Το έχω δοκιμάσει με πολλά μοντεμ αλλα όλο το ίδιο λέει.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? ?

Υπάρχει κάποια λύση? ?

Θα έχει φάει κάποιο κόλλημα. Στη θέση σου θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (παίρνοντας πρώτα backup τα αρχεία γιατί θα διαγραφούν τα πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία ΝΕΕ, και δουλεύει το ίδιο καλά (ίσως και καλύτερα στο σήμα) με την προηγούμενη ΝΕΕ.

Ολα καλά και το bluetooth. Είναι η μόνες official (οι ΝΕΕ) που μου δουλεύει το pebble steel σωστά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με την πυξίδα?

Αρκετες φορες δειχνει λαθος κατευθυνση σε εμενα, ενω μετα απο καθε restart θελει calibration.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται με το μάτι αν είναι σωστό το sim tray και πολλές φορές είναι η αιτία γιά προβλήματα σαν κι αυτό που αναφέρεις. Δοκίμασε μιά άλλη κάρτα όπως σου έγραψε ο @protsimer και αν δεν, πρέπει να πάει σε τεχνικό.

 

Δοκίμασα και άλλη κάρτα και κάνει τα ίδια,μάξιμουμ 1-2 ώρες έχει σήμα και μετά μόνο με επαναφορά έχει για κανένα 10λεπτο.

Πήρα τηλ. στο σέρβις της samsung και μου είπαν ότι αν είναι το sim tray ή ακόμα και κάποιο ολοκληρωμένο αλλάζει ολόκληρο mainboard,

αυτές είναι οι οδηγίες που έχουν και εκτός αυτού έχουν μαζέψει και τους σταθμούς εργασίας για τέτοιου είδους κολλήσεις.

Για τιμή μου είπαν να καλέσω πάλι αύριο να ρωτήσω αλλά μάλλον ούτε που θα ασχοληθώ,δεν νομίζω να συμφέρει.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και άλλη κάρτα και κάνει τα ίδια,μάξιμουμ 1-2 ώρες έχει σήμα και μετά μόνο με επαναφορά έχει για κανένα 10λεπτο.

Πήρα τηλ. στο σέρβις της samsung και μου είπαν ότι αν είναι το sim tray ή ακόμα και κάποιο ολοκληρωμένο αλλάζει ολόκληρο mainboard,

αυτές είναι οι οδηγίες που έχουν και εκτός αυτού έχουν μαζέψει και τους σταθμούς εργασίας για τέτοιου είδους κολλήσεις.

Για τιμή μου είπαν να καλέσω πάλι αύριο να ρωτήσω αλλά μάλλον ούτε που θα ασχοληθώ,δεν νομίζω να συμφέρει.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Το sim tray συνήθως είναι κουμπωτό και όχι κολλημένο, πιστεύω ότι έτσι θα είναι και στο note 3. Ψαξτο σε κάποιο εξωτερικό service.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και 15 μέρες κάτι περίεργο συμβαίνει με το κινητό μου.χανει κάθε λεπτό την σύνδεση με το wifi.γραφει ότι η ποιότητα της σύνδεσης δεν είναι καλή και το κάνει σε όποιο μοντεμ και να είμαι συνδεδεμένος.

Το έχω δοκιμάσει με πολλά μοντεμ αλλα όλο το ίδιο λέει.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? ?

Υπάρχει κάποια λύση? ?

 

Εαν εχεις την εξυπνη εναλλαγη δικτυου (στις ρυθμισεις του wifi) ενεργοποιημενη προσπαθησε να την απενεργοποιησεις. Ειχα το ιδιο προβλημα κ για καποιον λογο εφταιγε αυτο. Δοκιμασε το και γραψε τι εγινε για να εχουμε εικονα του προβληματος.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

αν και ειδα οτι στο νημα εχετε φτασει στις 800σελ και το ερωτημα μου ειναι μαλλον ερασιτεχνικοτερο,ρωταω!

Ενδιαφερομαι για αγορα ΝΟΤΕ 3

αυτα που με απασχολουν ειναι:

-οθονη(καταναλωνω πολυ media λογω δουλειας αλλα και διασκεδασης)

οταν λεω media,εννοω διαβασμα απο ιντερνετ,μπολικο σερφαρισμα,αρκετα βιντεο,σιγουρα μουσικη/audiobooks.

-Gps

αρκετα ταξιδια απο και προς ελλαδα,επισης μεσα στην πολη+σε γειτονικες.Βασικο!

-Μνημη

οχι μονο για αποθηκευση,αλλα για να κανω ολα τα παραπανω ταυτοχρονα..ταυτοχρονο ανοιγμα νομιζω οτι παιζει κανονικα..ειναι χωρις κοληματα?

-Μπαταρια

Απαραιτητα να κανει τα παραπανω για μια μερα(12ωρο)..

δεν θελω να μπω στην λογικη της δευτερης μπαταριας.

επισης βασικο:Δεν θελω να μποω στην λογικη να παιξω με αλλες ρομ,φλασαρισματα ή δεν ξερω τι αλλο. Plug and play δηλαδη.

Δηλαδη δεν με ενδιαφερει αν με μια αλλη ρομ ειναι καλυτερο στην μπαταρια,λυνει ενα αλλο προβλημα.Οχι τουλαχιστον στην αρχη!

Οποτε μιλαμε για .."μαμισιο"(που το θυμηθηκα τωρα αυτο?) αν κανει τα παραπανω..

Καθε βοηθεια δεκτη!:O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

αν και ειδα οτι στο νημα εχετε φτασει στις 800σελ και το ερωτημα μου ειναι μαλλον ερασιτεχνικοτερο,ρωταω!

Ενδιαφερομαι για αγορα ΝΟΤΕ 3

αυτα που με απασχολουν ειναι:

-οθονη(καταναλωνω πολυ media λογω δουλειας αλλα και διασκεδασης)

οταν λεω media,εννοω διαβασμα απο ιντερνετ,μπολικο σερφαρισμα,αρκετα βιντεο,σιγουρα μουσικη/audiobooks.

-Gps

αρκετα ταξιδια απο και προς ελλαδα,επισης μεσα στην πολη+σε γειτονικες.Βασικο!

-Μνημη

οχι μονο για αποθηκευση,αλλα για να κανω ολα τα παραπανω ταυτοχρονα..ταυτοχρονο ανοιγμα νομιζω οτι παιζει κανονικα..ειναι χωρις κοληματα?

-Μπαταρια

Απαραιτητα να κανει τα παραπανω για μια μερα(12ωρο)..

δεν θελω να μπω στην λογικη της δευτερης μπαταριας.

επισης βασικο:Δεν θελω να μποω στην λογικη να παιξω με αλλες ρομ,φλασαρισματα ή δεν ξερω τι αλλο. Plug and play δηλαδη.

Δηλαδη δεν με ενδιαφερει αν με μια αλλη ρομ ειναι καλυτερο στην μπαταρια,λυνει ενα αλλο προβλημα.Οχι τουλαχιστον στην αρχη!

Οποτε μιλαμε για .."μαμισιο"(που το θυμηθηκα τωρα αυτο?) αν κανει τα παραπανω..

Καθε βοηθεια δεκτη!:O

 

Μια χαρα σε καλυπτει σε οσα ζητας. Προχωρα αφοβα στην αγορα του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

αν και ειδα οτι στο νημα εχετε φτασει στις 800σελ και το ερωτημα μου ειναι μαλλον ερασιτεχνικοτερο,ρωταω!

Ενδιαφερομαι για αγορα ΝΟΤΕ 3

αυτα που με απασχολουν ειναι:

-οθονη(καταναλωνω πολυ media λογω δουλειας αλλα και διασκεδασης)

οταν λεω media,εννοω διαβασμα απο ιντερνετ,μπολικο σερφαρισμα,αρκετα βιντεο,σιγουρα μουσικη/audiobooks.

-Gps

αρκετα ταξιδια απο και προς ελλαδα,επισης μεσα στην πολη+σε γειτονικες.Βασικο!

-Μνημη

οχι μονο για αποθηκευση,αλλα για να κανω ολα τα παραπανω ταυτοχρονα..ταυτοχρονο ανοιγμα νομιζω οτι παιζει κανονικα..ειναι χωρις κοληματα?

-Μπαταρια

Απαραιτητα να κανει τα παραπανω για μια μερα(12ωρο)..

δεν θελω να μπω στην λογικη της δευτερης μπαταριας.

επισης βασικο:Δεν θελω να μποω στην λογικη να παιξω με αλλες ρομ,φλασαρισματα ή δεν ξερω τι αλλο. Plug and play δηλαδη.

Δηλαδη δεν με ενδιαφερει αν με μια αλλη ρομ ειναι καλυτερο στην μπαταρια,λυνει ενα αλλο προβλημα.Οχι τουλαχιστον στην αρχη!

Οποτε μιλαμε για .."μαμισιο"(που το θυμηθηκα τωρα αυτο?) αν κανει τα παραπανω..

Καθε βοηθεια δεκτη!:O

Πάρε iPhone 6+ 64gb

Link to comment
Share on other sites

Πάρε iPhone 6+ 64gb

 

χωρις καν δευτερη σκεψη?

Αν δεν ημουν φυσει και θεση αντιθετος με τα "μηλα" ισως το σκεφτομουν..και αφου το σκεφτομουν θα το ξεχναγα γιατι ειναι πανακριβο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,σημερα με μια μετρια χρηση του κινητου και με μπαταρια στο φουλ,αναγκαστικα και αλλαξα μπαταρια με μια δευτερη που εχω κατα το απογευματακι....,μπορει απο καπου να μου τρωει τοση μπαταρια?καποια εφαρμογη ισως?στη διαχειριση εφαρμογων πρεπει να εκτελουνται τοσες πολλες εφαρμογες?
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η οθόνη άρχισε να παίρνει μια πράσινη απόχρωση. Έχει τύχει σε κανέναν παιδια;

Το τηλ. το εχω 13 μήνες

Link to comment
Share on other sites

χωρις καν δευτερη σκεψη?

Αν δεν ημουν φυσει και θεση αντιθετος με τα "μηλα" ισως το σκεφτομουν..και αφου το σκεφτομουν θα το ξεχναγα γιατι ειναι πανακριβο! :lol:

 

Και εγώ δεν τα γουστάρω τα μηλοφωνα αν και παλιός χρήστης αυτών αλλά όπως και να το κάνουμε στο Android κάτι πρέπει να πειράξεις για να είναι εντάξει από την άλλη τα iPhone σε έχουν λίγο δεμένο αλλά από αυτά που είδα ότι θέλεις και δεν θες να σκαλίζεις το κινητό νομίζω είναι η καλύτερη λύση για το LG g4 άκου καλά λόγια και έχει στο σκρουτζ 450 ευρώ αυτά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

αν και ειδα οτι στο νημα εχετε φτασει στις 800σελ και το ερωτημα μου ειναι μαλλον ερασιτεχνικοτερο,ρωταω!

Ενδιαφερομαι για αγορα ΝΟΤΕ 3

αυτα που με απασχολουν ειναι:

-οθονη(καταναλωνω πολυ media λογω δουλειας αλλα και διασκεδασης)

οταν λεω media,εννοω διαβασμα απο ιντερνετ,μπολικο σερφαρισμα,αρκετα βιντεο,σιγουρα μουσικη/audiobooks.

-Gps

αρκετα ταξιδια απο και προς ελλαδα,επισης μεσα στην πολη+σε γειτονικες.Βασικο!

-Μνημη

οχι μονο για αποθηκευση,αλλα για να κανω ολα τα παραπανω ταυτοχρονα..ταυτοχρονο ανοιγμα νομιζω οτι παιζει κανονικα..ειναι χωρις κοληματα?

-Μπαταρια

Απαραιτητα να κανει τα παραπανω για μια μερα(12ωρο)..

δεν θελω να μπω στην λογικη της δευτερης μπαταριας.

επισης βασικο:Δεν θελω να μποω στην λογικη να παιξω με αλλες ρομ,φλασαρισματα ή δεν ξερω τι αλλο. Plug and play δηλαδη.

Δηλαδη δεν με ενδιαφερει αν με μια αλλη ρομ ειναι καλυτερο στην μπαταρια,λυνει ενα αλλο προβλημα.Οχι τουλαχιστον στην αρχη!

Οποτε μιλαμε για .."μαμισιο"(που το θυμηθηκα τωρα αυτο?) αν κανει τα παραπανω..

Καθε βοηθεια δεκτη!:O

 

Έχω το note 3 δύο χρόνια και η γνώμη μου είναι η εξής:

- η συσκευή γενικά κινείται σε υψηλά επίπεδα

- στα καλύτερά της ήταν με λειτουργικό 4.4.2. Μετά την αναβάθμιση σε 5.0 παρουσιάστηκαν σε πολλούς χρήστες προβλήματα (κυρίως με κωδικούς wifi και αποσυνδέσεις συσκευών bluetooth). Ορισμένες εκδόσεις της 5.0 φαίνεται να είναι καλύτερες και αυτή που χρησιμοποιώ εγώ (Nordic countries, επίσημη) δεν έχει αυτές τις παιδικές αρρώστιες. Το θέμα φυσικά είναι αν είσαι διατεθημένος να φλασάρεις διαφορετική (επίσημη) rom από αυτή που θα έχει το τηλέφωνο πάνω του όταν το αγοράσεις. Το κινητό πάντως έχω την εντύπωση ότι λαγκάρει ένα κλικ περισσότερο από ότι με kit kat

- από θέματα multitasking δε νομίζω να έχεις προβλήματα

- το gps του είναι εξαιρετικό, κλειδώνει άμεσα, το χρησιμοποιώ συνέχεια για πλοήγηση χωρίς προβλήματα. Προσοχή όμως: αν χρησιμοποιείς google maps χρειάζεται οπωσδήποτε φορτιστής αυτοκινήτου, διαφορετικά η πλοήγηση "ρουφάει" τη μπαταρία σαν τρελή. Με άλλα προγράμματα πλοήγησης (πχ sygic) η κατάσταση είναι κάπως καλύτερη αλλά και πάλι...

- η μπαταρία: θα σου βγάλει 5 ώρες screen time με τα πάντα ενεργοποιημένα. Αν το "πειράζεις" συνέχεια πιθανόν να χρειαστείς να φορτίσεις έστω λίγο μέσα στην ημέρα.

 

Η συμβουλή μου; Εξαρτάται από τι τιμή το βρίσκεις και πόσα χρήματα διαθέτεις. Επίσης από το πόσο σημαντικό είναι για σένα το "πενάκι". Αν ήταν να αγοράσω σήμερα το note 3 θα εξέταζα πολύ σοβαρά και άλλες λύσεις όπως το oneplus 2 και τα moto X style και play. Ειδικά το τελευταίο (που είναι και το φθηνότερο από τα δύο moto) έχει πολύ αξιόλογα χαρακτηριστικά και απίστευτη μπαταρία. Επίσης, αν είσαι ακόμα πιο budget concious θα σου συνιστούσα το moto g με τα 2gb ram, γύρω στα €230. Το είχα για λίγο στα χέρια μου (την έκδοση με το 1gb ram) και έμεινα ενθουσιασμένος. Το πλεονέκτημα όλων των εναλλακτικών που σου προτείνω είναι ότι πρόκειται για συσκευές του 2015 και επομένως θα έχουν καλύτερη υποστήριξη από της μητρικές εταιρείες, με κυριότερο τη μετάβαση στο android 6.0 που προσφέρει καλύτερη μπαταρία και (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) backup των app data στο google drive για σωστό restore των συσκευών android.

Ελπίζω να βοήθησα!

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις την εξυπνη εναλλαγη δικτυου (στις ρυθμισεις του wifi) ενεργοποιημενη προσπαθησε να την απενεργοποιησεις. Ειχα το ιδιο προβλημα κ για καποιον λογο εφταιγε αυτο. Δοκιμασε το και γραψε τι εγινε για να εχουμε εικονα του προβληματος.

 

Έχω την έξυπνη εναλλαγή ενεροποιημενη.θα την απενεργοποιησω για δοκιμή.

Το κάνει όταν είναι φορτωμένο το μόντεμ και με 2η συσκευή συνδεδεμένη η κάποιο λαπτοπ

Που κατεβάζει τορρεντ(με ρυθμισμένη την ταχύτητα download)

Τώρα πάντως μια μέρα δουλεύει καλά θα δούμε.

Αν αλλάξει κάτι θα γράψω.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έξυπνη εναλλαγή ενεροποιημενη.θα την απενεργοποιησω για δοκιμή.

Το κάνει όταν είναι φορτωμένο το μόντεμ και με 2η συσκευή συνδεδεμένη η κάποιο λαπτοπ

Που κατεβάζει τορρεντ(με ρυθμισμένη την ταχύτητα download)

Τώρα πάντως μια μέρα δουλεύει καλά θα δούμε.

 

 

Αν αλλάξει κάτι θα γράψω.

 

Έχεις wind Internet στο σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το note 3 δύο χρόνια και η γνώμη μου είναι η εξής:

- η συσκευή γενικά κινείται σε υψηλά επίπεδα

- στα καλύτερά της ήταν με λειτουργικό 4.4.2. Μετά την αναβάθμιση σε 5.0 παρουσιάστηκαν σε πολλούς χρήστες προβλήματα (κυρίως με κωδικούς wifi και αποσυνδέσεις συσκευών bluetooth). Ορισμένες εκδόσεις της 5.0 φαίνεται να είναι καλύτερες και αυτή που χρησιμοποιώ εγώ (Nordic countries, επίσημη) δεν έχει αυτές τις παιδικές αρρώστιες. Το θέμα φυσικά είναι αν είσαι διατεθημένος να φλασάρεις διαφορετική (επίσημη) rom από αυτή που θα έχει το τηλέφωνο πάνω του όταν το αγοράσεις. Το κινητό πάντως έχω την εντύπωση ότι λαγκάρει ένα κλικ περισσότερο από ότι με kit kat

- από θέματα multitasking δε νομίζω να έχεις προβλήματα

- το gps του είναι εξαιρετικό, κλειδώνει άμεσα, το χρησιμοποιώ συνέχεια για πλοήγηση χωρίς προβλήματα. Προσοχή όμως: αν χρησιμοποιείς google maps χρειάζεται οπωσδήποτε φορτιστής αυτοκινήτου, διαφορετικά η πλοήγηση "ρουφάει" τη μπαταρία σαν τρελή. Με άλλα προγράμματα πλοήγησης (πχ sygic) η κατάσταση είναι κάπως καλύτερη αλλά και πάλι...

- η μπαταρία: θα σου βγάλει 5 ώρες screen time με τα πάντα ενεργοποιημένα. Αν το "πειράζεις" συνέχεια πιθανόν να χρειαστείς να φορτίσεις έστω λίγο μέσα στην ημέρα.

 

Η συμβουλή μου; Εξαρτάται από τι τιμή το βρίσκεις και πόσα χρήματα διαθέτεις. Επίσης από το πόσο σημαντικό είναι για σένα το "πενάκι". Αν ήταν να αγοράσω σήμερα το note 3 θα εξέταζα πολύ σοβαρά και άλλες λύσεις όπως το oneplus 2 και τα moto X style και play. Ειδικά το τελευταίο (που είναι και το φθηνότερο από τα δύο moto) έχει πολύ αξιόλογα χαρακτηριστικά και απίστευτη μπαταρία. Επίσης, αν είσαι ακόμα πιο budget concious θα σου συνιστούσα το moto g με τα 2gb ram, γύρω στα €230. Το είχα για λίγο στα χέρια μου (την έκδοση με το 1gb ram) και έμεινα ενθουσιασμένος. Το πλεονέκτημα όλων των εναλλακτικών που σου προτείνω είναι ότι πρόκειται για συσκευές του 2015 και επομένως θα έχουν καλύτερη υποστήριξη από της μητρικές εταιρείες, με κυριότερο τη μετάβαση στο android 6.0 που προσφέρει καλύτερη μπαταρία και (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) backup των app data στο google drive για σωστό restore των συσκευών android.

Ελπίζω να βοήθησα!

 

οχι μονο βοηθησες αλλα και διαφωτιστικοτατος!

ελπιζω να μην αρχισω τα φλασαρισματα,ΕΚΤΟΣ και αν η συσκευη με αφησει τοσο ικανοποιημενο που ηθελημενα θα μπω στην λογικη να διορθωσω κατι.

Αν παρω ενα τωρα λογικα θα ερθει με παλιο λειτουργικο ε?

Αναβαθμιση μολις το ανοιξω θα κανει μονο του και θα φορτωσει το τελευταιο ή πλεον αυτο το "τρενο" χαθηκε?(χωρις να ειναι απαραιτητα κακο,αν κρινω απο οσα λες για παλαιοτερα λειτουργικα)

θεμα μπαταριας με GPS δεν εχω γιατι στο αυτοκινητο υπαρχει παντα φορτιστης.

Με ενδιαφερει εκτος αυτοκινητου και GPS τι κανει..πχ μια μερα(12ωρο) εκτος σπιτιου αν μπορει να βγαλει,με χρηση ιντερνετ,διαβασμα,μουσικη.

και (φοβαμαι την απαντηση αλλα ρωταω),ειναι δυσκολο το φλασαρισμα? :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...