Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τη kit Kat δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα call recorder τουλάχιστον με όσες εφαρμογές δοκίμασα.

Έχει υπόψιν κανένας κάποια τέτοια εφαρμογή που δουλεύει με τη 4.4.2?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά πως μπορώ όταν σερφαρω με τον ντολφιν σε ιστοσελίδες να βλέπω αυτά που απαιτούν φλας πλειερ καθ ότι συνέχεια μου βγάζει ότι χρειάζεται flash player
Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά πως μπορώ όταν σερφαρω με τον ντολφιν σε ιστοσελίδες να βλέπω αυτά που απαιτούν φλας πλειερ καθ ότι συνέχεια μου βγάζει ότι χρειάζεται flash player

 

 

Μπες μέσα στις ρυθμίσεις του dolphin και ενεργοποίησε τον flash player

Link to comment
Share on other sites

Με τη kit Kat δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα call recorder τουλάχιστον με όσες εφαρμογές δοκίμασα.

Έχει υπόψιν κανένας κάποια τέτοια εφαρμογή που δουλεύει με τη 4.4.2?

 

https://bitbucket.org/copluk/acr/issue/47/call-recording-issues-with-note-3-android

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα εχει καποιες διαφορες?

 

Κοίτα ουσιαστικές διάφορες δεν θα δεις. Απλά θα έχει πιθανόν διαφορετικό λογότυπο και καμια χαζοεφαρμογή της cosmo te. Εμένα μου αρέσει να έχω Samsung και να βάζω τη γνήσια ρομ της εταιρίας και όχι vodafone, cosmote. ..κτλ.

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτό το έχω υπόψιν καθώς με τη 4-3 το ACR χρησιμοποιούσα.

Αλλά δε βλέπω ξανά εξέλιξη δυστυχώς

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια.οταν βγαζω το πενακι και κανω εγγραφη στην οθονη και σημειωνω.Αν κανω κοινη χρηση και το βαλω στα αποτυπωματα αποθηκευεται.Σε καθε περιπτωση ομως αν πατησω το (τικ)που χει πανω δεξια μου λεει οτι αντιγραφηκε στο προχειρο.ποιο προχειρο εννοει και που μπορω να βρω το αποτυπωμα ,και ποια ειναι η χρησιμοτητα του τελικα? Edited by konstopa
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια.οταν βγαζω το πενακι και κανω εγγραφη στην οθονη και σημειωνω.Αν κανω κοινη χρηση και το βαλω στα αποτυπωματα αποθηκευεται.Σε καθε περιπτωση ομως αν πατησω το (τικ)που χει πανω δεξια μου λεει οτι αντιγραφηκε στο προχειρο.ποιο προχειρο εννοει και που μπορω να βρω το αποτυπωμα ,και ποια ειναι η χρησιμοτητα του τελικα?

 

Αποθηκευεται στη gallery στα screenshoots.Το προχειρο θα το βρεις στο πληκτρολογιο εαν πατησεις παρατεταμένα το συμβολο διπλα στο κενο διαστηματος.Εαν πατησεις μετα το προχειρο θα σου το παρουσιασει στην κατω πλευρα της οθονης[ATTACH]41305[/ATTACH]

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα πριν 1 μήνα ένα Note 3 από σκρούτζ.

Αν μη τι άλλο, έχω αγοράσει ένα κάρο τηλέφωνα (για μένα, γνωστούς συγγενείς κλπ) χωρίς κανένα πρόβλημα, ούτε όσον αφορά την εγγύηση, ούτε την ποιότητα κατασκευής. Ήταν όλα άψογα...

 

Μέχρι που μια μέρα χρειάστηκε να το πάω στην εγγύηση γιατί είχε πρόβλημα το USB, και έτσι επισκέυθηκα την Smartec (Επίσημο σέρβις στο Χαιδάρι)...

 

Το USB φτιάχτηκε, ΑΛΛΑ (κι εδώ πέφτει το τεράστιο ΑΛΛΑ) οι τύποι μου πέρασαν την 4.4.2, και μαζί περάστηκε και ένα βασταγερό SIM LOCK... Τους ρώτησα γιατί το κάναν αυτό και λένε επειδή το κινητό είναι εισαγωγής (μαλ***ες κοινώς) και προορίζεται για Ελβετία. Τους εξηγώ, δηλαδή αν είμαι φοιτητής στην Ελβετία, και μετακομίσω Ελλάδα πάλι, θα πρέπει να τα σκάσω για να ξεκλειδωθεί; Εγώ μέχρι χθες ήξερα πως η Ευρώπη δεν έχει σύνορα.

 

Τέλος πάντων αυτοί ΟΚ, δε γούσταραν επειδή το πήρα από σκρουτζ, εγώ όμως έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο.

Θεωρώ άδικο μια συσκευή που δούλευε κανονικά ξαφνικά να μπλοκαριστεί.

 

Στο μεταξύ σε προσπάθειες μου (μάταιες) να το φτιάξω μόνος μου, το μόνο που κατάφερα ήταν να βαρέσω Knox 0X1... Δηλαδή εγγύηση καπούτ...

 

Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση;

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ρε φίλε τι έγινε το region lock είναι για άλλη ήπειρο Όχι για άλλη χώρα κανονικά δουλεύεται το κινητό είτε είσαι Ελβετία είτε Ελλάδα είτε οποιαδήποτε άλλη ευρωπαϊκή χώρα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα πριν 1 μήνα ένα Note 3 από σκρούτζ.

Αν μη τι άλλο, έχω αγοράσει ένα κάρο τηλέφωνα (για μένα, γνωστούς συγγενείς κλπ) χωρίς κανένα πρόβλημα, ούτε όσον αφορά την εγγύηση, ούτε την ποιότητα κατασκευής. Ήταν όλα άψογα...

 

Μέχρι που μια μέρα χρειάστηκε να το πάω στην εγγύηση γιατί είχε πρόβλημα το USB, και έτσι επισκέυθηκα την Smartec (Επίσημο σέρβις στο Χαιδάρι)...

 

Το USB φτιάχτηκε, ΑΛΛΑ (κι εδώ πέφτει το τεράστιο ΑΛΛΑ) οι τύποι μου πέρασαν την 4.4.2, και μαζί περάστηκε και ένα βασταγερό SIM LOCK... Τους ρώτησα γιατί το κάναν αυτό και λένε επειδή το κινητό είναι εισαγωγής (μαλ***ες κοινώς) και προορίζεται για Ελβετία. Τους εξηγώ, δηλαδή αν είμαι φοιτητής στην Ελβετία, και μετακομίσω Ελλάδα πάλι, θα πρέπει να τα σκάσω για να ξεκλειδωθεί; Εγώ μέχρι χθες ήξερα πως η Ευρώπη δεν έχει σύνορα.

 

Τέλος πάντων αυτοί ΟΚ, δε γούσταραν επειδή το πήρα από σκρουτζ, εγώ όμως έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο.

Θεωρώ άδικο μια συσκευή που δούλευε κανονικά ξαφνικά να μπλοκαριστεί.

 

Στο μεταξύ σε προσπάθειες μου (μάταιες) να το φτιάξω μόνος μου, το μόνο που κατάφερα ήταν να βαρέσω Knox 0X1... Δηλαδή εγγύηση καπούτ...

 

Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση;

 

Μισό λεπτό γιατί ή αυτοί δεν σου εξήγησαν καλά ή εσύ δεν κατάλαβες καλά. Το κινητό είναι συμβατό και ξεκλειδώνει με οποιαδήποτε SIM προέρχεται από Ευρωπαϊκή χώρα και αφού ξεκλειδωθεί μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ξεκλείδωσε το δικό σου βάζοντας την SIM σου. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί το πείραξες και έχασες την εγγύηση και δεν τους είπες να στο επαναπρογραμματίσουν. Αφού το KNOX έγραψε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να το επαναφέρεις. Πάντως σύμφωνα και με την παρακάτω εικόνα δεν θα έπρεπε να είχες κανένα πρόβλημα.

http://i62.tinypic.com/2lbf77m.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό γιατί ή αυτοί δεν σου εξήγησαν καλά ή εσύ δεν κατάλαβες καλά. Το κινητό είναι συμβατό και ξεκλειδώνει με οποιαδήποτε SIM προέρχεται από Ευρωπαϊκή χώρα και αφού ξεκλειδωθεί μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ξεκλείδωσε το δικό σου βάζοντας την SIM σου. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί το πείραξες και έχασες την εγγύηση και δεν τους είπες να στο επαναπρογραμματίσουν. Αφού το KNOX έγραψε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να το επαναφέρεις. Πάντως σύμφωνα και με την παρακάτω εικόνα δεν θα έπρεπε να είχες κανένα πρόβλημα.

http://i62.tinypic.com/2lbf77m.jpg

 

Ο επαναπρογραμματισμός στοίχιζε 25 ευρώ αν θυμάμαι καλά...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το αφήνουμε αυτό αλλά πιστεύω πως αν τους το πήγαινες και έλεγες πως κλείδωσε με ελληνική κάρτα θα στο επανέφεραν χωρίς χρέωση.

Πως κλείδωσε δεν μπορώ να καταλάβω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το αφήνουμε αυτό αλλά πιστεύω πως αν τους το πήγαινες και έλεγες πως κλείδωσε με ελληνική κάρτα θα στο επανέφεραν χωρίς χρέωση.

Πως κλείδωσε δεν μπορώ να καταλάβω!

 

Γύρισε απ την Smartec κλειδωμένο με την δικαιολογία ότι είναι Ελβετικό... Τους είπα πως εγώ το πήρα φουλ λειτουργικό κι αυτοί μου είπαν 25 ευρώ γιατί είναι από Ελβετία. Αυτό δε καταλαβαίνω και με νευριάζει...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιολογείται αυτό. Από τη στιγμή που σου πέρασαν νέο Firmware όταν έβαλες την SIM σου θα έπρεπε να σου ξεκλειδώσει αυτόματα. Επίσης δεν έχει καμία σχέση που είναι από την Ελβετία και σου εξήγησα γιατί, κάτι το οποίο φαίνεται και στο αυτοκόλλητο στην παραπάνω φωτογραφία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τους ζήταγα και 25 ευρώ γιατί είναι άσχετοι
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιολογείται αυτό. Από τη στιγμή που σου πέρασαν νέο Firmware όταν έβαλες την SIM σου θα έπρεπε να σου ξεκλειδώσει αυτόματα. Επίσης δεν έχει καμία σχέση που είναι από την Ελβετία και σου εξήγησα γιατί, κάτι το οποίο φαίνεται και στο αυτοκόλλητο στην παραπάνω φωτογραφία.

 

Μα φίλε μου δεν έχω κανέναν λόγο να πω ψέμματα... Δηλαδή τι κινήσεις μπορώ να κάνω τώρα που βάρεσα και 0Χ1; Να αγοράσω Unlock Code από εδώ;

 

http://www.cellunlocker.net/

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι λες ψέματα, απλά είπα τι γνωρίζω εγώ.

 

Με το RegionLock Away λογικά θα κάνεις τη δουλειά σου.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... και τώρα που έγραψε το KNOX αν το πας πίσω θα έχουν να σου πουν ότι είσαι εκτός εγγύησης γιατί το πείραξες.

Δεν γνωρίζω αν του περάσεις πάλι από πάνω Firmware αν ενεργοποιείται από την αρχή το κλείδωμα. Αν ενεργοποιείται τότε του περνάς το Firmware και του βάζεις την κάρτα σου για να ξεκλειδώσει.

Αν έχει περάσει κανείς Firmware μέσω Odin και ξέρει αν ενεργοποιείται και πάλι το κλείδωμα ας μας το πει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Του έχω περάσει Omega και X-Note και δε κάνει τίποτα...

Του έχω περάσει 10 διαφορετικά CSC (Ακόμα και το Ελληνικό *EUR*) πάλι τα ίδια.

Του έχω περάσει την καινούρια την επίσημη την Πολονέζικη πάλι τα ίδια.

 

Εννοείται πως πλέον αφού έκανα την πατάτα με την εγγύηση θα πληρώσω. Το θέμα είναι ότι sites σαν το cellunlocker θα μου κάνουν δουλειά;

Αυτοί τον κωδικό τον έχουν στα 15 περίπου ευρώ.

Και να θέλω να πληρώσω, δε θέλω να τα δώσω στην Smartec...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γνωρίζω για τους κωδικούς και φοβάμαι μήπως στην Smartec σου πουν και τίποτα για πλακέτα επειδή έγραψε το KNOX όπως έχουν αναφέρει μερικά παιδιά από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με εμένα είναι πως αφού έκανα την λαλακία θα την πληρώσω. Η εγγύηση έληξε για μένα.

 

Το θέμα όμως πάει αλλού... Από που κι ως που Sim Lock εντός Ε.Ε;

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα έπρεπε και στη θέση σου θα τους ζητούσα εξηγήσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...