Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά σήμερα το κινητό εμφάνισε ένα προβληματάκι για μερικά δευτερόλεπτα κόλλησε καθώς τσέκαρα τα μαιλ μου . Γνωρίζει κάποιος γτ συμβαίνει αυτό ?? Μήπως δεν έκατσε καλά η 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

και τι θα γίνει με αυτό το πρόβλημα, αφού οπως φαίνεται δεν ειναι μαζικό. Ο φίλος απο πάνω πήρε νέο χωρίς γραμμές.
Λίγο που το έψαξα το θέμα, όσοι το πήγαν στο εξωτερικό για service τους το γύρισαν πίσω με το ίδιο θέμα.

 

ξέρουμε πότε θα ερθει η κιτκατ στα ελληνικά note3?
Λογικά δεν θα αργήσουν πάνω από κανένα μηνα, αφού έγινε η αρχή είμαστε σε καλό δρόμο.

 

Καλημέρα παιδιά σήμερα το κινητό εμφάνισε ένα προβληματάκι για μερικά δευτερόλεπτα κόλλησε καθώς τσέκαρα τα μαιλ μου . Γνωρίζει κάποιος γτ συμβαίνει αυτό ?? Μήπως δεν έκατσε καλά η 4.4.2
Συμβαίνει και στης καλύτερες οικογένειες, το Ν3 έχει τα λιγότερα για να μην πω μηδαμινά σκαλώματα .
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το έψαξα το θέμα, όσοι το πήγαν στο εξωτερικό για service τους το γύρισαν πίσω με το ίδιο θέμα.

 

Λογικά δεν θα αργήσουν πάνω από κανένα μηνα, αφού έγινε η αρχή είμαστε σε καλό δρόμο.

 

Συμβαίνει και στης καλύτερες οικογένειες, το Ν3 έχει τα λιγότερα για να μην πω μηδαμινά σκαλώματα .

 

Το s3 Lte που είχα δεν το χε κάνει ποτέ να πω την αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

Το s3 Lte που είχα δεν το χε κάνει ποτέ να πω την αλήθεια
δοκιμασε αυτη τη καμερα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qine.camera2.free&hl=el Διάβασα ότι δεν το κάνει το πρόβλημα ,όποτε είναι θέμα software.Περιμένουμε απάντηση:)
Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω οτι στην προηγουμενη συσκευη δεν ειχα ποτε το προβλημα με τις γραμμες στη καμερα.Το μονο προβλημα που ειχα ηταν

οτι σε νυχτερινη ληψη αργουσε παρα πολυ να εστιασει.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σήμερα το κινητό εμφάνισε ένα προβληματάκι για μερικά δευτερόλεπτα κόλλησε καθώς τσέκαρα τα μαιλ μου . Γνωρίζει κάποιος γτ συμβαίνει αυτό ?? Μήπως δεν έκατσε καλά η 4.4.2

Εμενα ,δειχνει να κολλαει ,με την 4.3,οταν παω να το ανοιξω,και βλεπω την πορτοκαλί οθονη να μην κουνιεται,οταν την ακουμπαω με τα δαχτυλα.

Αμα επιμεινω,τοτε ξυπναει.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ,δειχνει να κολλαει ,με την 4.3,οταν παω να το ανοιξω,και βλεπω την πορτοκαλί οθονη να μην κουνιεται,οταν την ακουμπαω με τα δαχτυλα.

Αμα επιμεινω,τοτε ξυπναει.:confused:

 

Eμενα στην αρχη το εκανε στο φαισμπουκ και λεω θα φταιει η εφαρμογη σημερα το εκανε και οταν διαβαζα μαιλ το home button λειτουργει το κουμπι κλειδωματος επισης τρωει ενα σκαλωμα 2 δευτερολεπτων και δειχνει να μην ανταποκρινονται τα touch κουμπακια αριστερα και δεξια του home button αλλα δεν scrolarei η οθονη για 2-3 δευτερολεπτα αυτο ......ετσι οπως το κανει εχω καταληξει πως μοιαζει με θεμα software καθως το hardware ανταποκρινεται

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανε ενας φιλος την αναβαθμιση και το κινητο του κολλαει παντου.σε οτιδηποτε κανει εχει τρελλα κολληματα.αν κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λετε να στρωσει?εχει φτασει σε σημειο να λεει θα κανω ρουτ και ας χασω εγγυηση!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανε ενας φιλος την αναβαθμιση και το κινητο του κολλαει παντου.σε οτιδηποτε κανει εχει τρελλα κολληματα.αν κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λετε να στρωσει?εχει φτασει σε σημειο να λεει θα κανω ρουτ και ας χασω εγγυηση!!!

 

Εννοείται ότι πρέπει να κάνει επαναφορά

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εφαρμογή για τον καιρό δεν υπάρχει? μόνο το widget βλέπω, το οποίο δεν λειτουργεί χωρίς gps.... το ίδιο και στην lockscreen πριν ξεκλειδώσω για να μπω στο μενού, αν κάνω swype προς τα κάτω, βγαίνει ο καιρός και τα συμβάντα αλλά όταν κάνω refresh ψάχνει για gps...... καλά δεν έχει επιλογή για custom πόλη και update μέσω wifi? πρέπει πάντα να ελέγχει τη θέση?:blink: Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Update σχετικά με την κάμερα: μου το κάνει παντού τώρα ακόμα και με λειτουργία πτήσης..... ΕΛΕΟΣ

Αύριο το πάω στο service. Άντε να δούμε τι θα τραβήξω.....

Link to comment
Share on other sites

Πιθανός αγοραστής...

η κάμερα με τις γραμμές έχει όντως τόσο μεγάλο χάλι? Εμφανίζεται σε όλες τις συσκευές η μονο των πρώτων παρτίδων?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει το εξής η κάμερα: πατάω κανονικά τη φωτογραφία ,μου βγάζει ένα μήνυμα επεξεργασία απομακρύνω το κινητό από την φωτογραφία που τράβηξε και μου εμφανίζει το στιγμιότυπο από το πλάνο που είχε στην εικόνα όταν τελείωσε την επεξεργασία και όχι της φωτογραφίας που μόλις τράβηξα...τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει το εξής η κάμερα: πατάω κανονικά τη φωτογραφία ,μου βγάζει ένα μήνυμα επεξεργασία απομακρύνω το κινητό από την φωτογραφία που τράβηξε και μου εμφανίζει το στιγμιότυπο από το πλάνο που είχε στην εικόνα όταν τελείωσε την επεξεργασία και όχι της φωτογραφίας που μόλις τράβηξα...τι φταίει;

 

Αυτό είναι το μόνο που μου έκανε κι εμένα καμιά δυο φορές αλλά τίποτα άλλο.(και μετά το update σε 4.4.2 που δεν μου είχε κρατήσει τα wi fi ) Τίποτα άλλο , ούτε γραμμές στην κάμερα ούτε κολλήματα το κινητό πετάει...

Με 4.4.2 μαμά (οχι root ) και χωρις hard reset....

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου το κάνει συνέχεια αυτό και μόνο αν κρατήσεις σταθερό το κινητό ως που να τελειώσει την επεξεργασία, τότε βγάζει σωστή τη φωτογραφία. Δεν έπρεπε να το αναβαθμίσω στην 4.4.2, μια χαρά δούλευε με την 4.3! Το μόνο θετικό που είδα είναι η αύξηση της ram στα 2.7!
Link to comment
Share on other sites

Πιθανός αγοραστής...

η κάμερα με τις γραμμές έχει όντως τόσο μεγάλο χάλι? Εμφανίζεται σε όλες τις συσκευές η μονο των πρώτων παρτίδων?

Κανενα απο τα προβληματα καμερας εγω , τιποτε απολυτως . ισως επειδη μολις το ανοιξα εκαανε αμεσως αναβαθμιση στην 4.3

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα προβληματα καμερας εγω , τιποτε απολυτως . ισως επειδη μολις το ανοιξα εκαανε αμεσως αναβαθμιση στην 4.3

 

μα την 4,3 φοράει μαμά..μήπως σου αναβάθμισε στη 4,4,2 ;

Link to comment
Share on other sites

μα την 4,3 φοράει μαμά..μήπως σου αναβάθμισε στη 4,4,2 ;

 

 

οχι , μολις το ανοιξα εκανε αναβαθμιση , δεν κοιταξα ποια ειχε καν.. μπορει να περασε καμια αναβαθμιση καμερας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...