Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Απο lolipop 5.0 μπορούμε να παμε 4.4.2 γιατι η κατανάλωση μπαταρίας δεν παλεύεται. Ειναι επαγγελματικο εργαλείο για μενα και με δυσκολία βγάζει την ημέρα, πολλές φορες ευτυχώς εχω φορτιστή μαζι μου. Κάποια custom ισως με καλη QUOTE]

 

Επεστρεψα κι εγω πριν λιγες μερες εξ' αιτιας προβληματων με το bluetooth με Odin. Ακριβως οπως ειχα παει και απο 4.4.2 σε Lolipop.

Link to comment
Share on other sites

Μου τα εκανε και μενα αυτα. Στην αρχη το αντιμετωπισα με το κολπο του πεπιεσμενου αερα μεσα απο το ηχειο. Οταν σταματησε να δουλευει το εστειλα στη Smartec ( σε 3 μερες τοειχα στα χερια μου, με καλυψε πληρως η εγγυηση εννοειτε). Εγινε αντικατασταση και πλεον δουλευει αλλα βλεπω ενα μικρο lag. Οταν κατεβαζω το τηλεφωνο απο το αυτι δεν αναβει αμεσως η οθονη αλλα περιμενει πρωτα να κλεισει ο συνομιλητης και μετα αναβει και παλι.

 

Δε φταιει ομως η επισκευη διοτι στο διαγνωστικο *#0*# ανταποκρινεται μια χαρα. Θεωρω οτι φταιει το lollilop αλλα δε με πειραζει καθολου.

 

Αν ηξερα το θεμα με το kernel και τη ρομ ισως το δοκιμαζα πριν το στειλω για επισκευη.

 

Baxy

 

ευχαριστω πολυ. θα δοκιμασω και θα δω.. επισης θα αλλαξω και τον kernel σε fulgor γιατι παιρνει πολλα θετικα σχολια εδω, αρα θα ειναι καλος..

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω μετα την αναβαθμιση οτι η γκαλερι αργει τραγικα να ανοιξει, ακομα και οταν τραβηξω φωτο και παω αμεσως μετα να κανω προεπισκοπιση. Η οθονη μαυριζει 4 με 5 δευτερολεπτα και μενουμε ολοι πανω απο την οθονη περιμενωντας να δουμε τι τραβηξα. Αυτο με εκθετει και εγω λεω βλακειες να καλυψω το χρονο αναμονης:) επισης οταν με καλουν και εχω bt συνδεδεμενο αρκετη ωρα,δεν μπορω να απαντησω την κληση απο το κουμπι του bt αλλα μονο αν συρω το κουμπι απαντησης στην οθονη. Ο ηχος ομως παει κανονικα στο ακουστικο
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - συσκευή - οθόνη κλειδώματος και κατω κατω θα το δεις

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το Note 3 Γερμανικό κ ακόμα να πάρω από OTA το Lolipop. .κάθε μέρα πατάω 10 φορές έλεγχο για ενημερώσεις κ τπτ. . Έχει κάποιος κάποιο link να μου δώσει να το κατεβάσω;
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις/συσκευή/κλήση/αναδυόμενα παράθυρα σχετικά με κλήσεις/αναδυόμενα παράθυρα ειδοποίησης κλήσης και τικαρισε το. Με αυτόν τον τρόπο όταν σου έρχεται μια κλήση δεν θα ανοίγει σε όλη την οθόνη αλλά σε ένα αναδυόμενο παράθυρο.

Δεν είναι εκεί το θέμα μου...Εγώ θέλω να γίνεται minimize κατά τη διάρκεια της κλήσης πατώντας το κεντρικό κουμπί, όπως γινόταν προ lollipop ή hard reset...δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εκεί το θέμα μου...Εγώ θέλω να γίνεται minimize κατά τη διάρκεια της κλήσης πατώντας το κεντρικό κουμπί, όπως γινόταν προ lollipop ή hard reset...δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει...

 

Είμαι με 4.4.2 και μου το έκανε κάποια στιγμή και μένα. Θυμίσου ποιες εφαρμογές κατέβασες τελευταία, κάνε απεγκατάσταση μία μία και δοκίμαζε να κάνεις κλήσεις για να δεις ποια σ κάνει τη ζημιά... Εγώ έτσι το βρήκα αλλά δε θυμάμαι ποια μ έκανε τη ζημιά..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο...[ATTACH]60152[/ATTACH]

 

Στο Πρόσθετες Πληροφορίες πρέπει να μπεις. Εκεί μεσα είναι, αλλα γιατί στο έχει γκρι δεν καταλαβαινω...

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το Note 3 Γερμανικό κ ακόμα να πάρω από OTA το Lolipop. .κάθε μέρα πατάω 10 φορές έλεγχο για ενημερώσεις κ τπτ. . Έχει κάποιος κάποιο link να μου δώσει να το κατεβάσω;

 

Δεν έχει έρθει για όλα τα γερμανικά ακόμα. Η μοναδική γερμανική lolipop που βλέπω είναι αυτήν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο Πρόσθετες Πληροφορίες πρέπει να μπεις. Εκεί μεσα είναι, αλλα γιατί στο έχει γκρι δεν καταλαβαινω...

Έχω την Ελβετική..[ATTACH]60175[/ATTACH]

Μήπως φταίει ότι χρησιμοποιώ τον Nova launcher ;

Edited by Dr_House
Link to comment
Share on other sites

Έχω την Ελβετική..[ATTACH]60175[/ATTACH]

Μήπως φταίει ότι χρησιμοποιώ τον Nova launcher ;

 

Μπα, κι εγώ με Nova είμαι. Έχεις παγώσει μήπως το Unified Daemon?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Ελβετική..[ATTACH]60175[/ATTACH]

Μήπως φταίει ότι χρησιμοποιώ τον Nova launcher ;

Ενεργοποιησε τς προσθετες πληροφοριες και ξετικαρε τον καιρο..

Μπα, κι εγώ με Nova είμαι. Έχεις παγώσει μήπως το Unified Daemon?

Δεν παιζει ρολο..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησε τς προσθετες πληροφοριες και ξετικαρε τον καιρο..

 

Δεν παιζει ρολο..

Μα δεν είναι εφικτό να επιλεγεί...[ATTACH]60188[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 4.4.2 και μου το έκανε κάποια στιγμή και μένα. Θυμίσου ποιες εφαρμογές κατέβασες τελευταία, κάνε απεγκατάσταση μία μία και δοκίμαζε να κάνεις κλήσεις για να δεις ποια σ κάνει τη ζημιά... Εγώ έτσι το βρήκα αλλά δε θυμάμαι ποια μ έκανε τη ζημιά..

Το κακό είναι πως δεν εγκατέστησα άλλες εφαρμογές μετά την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι εφικτό να επιλεγεί...[ATTACH]60188[/ATTACH]

 

παιδια πια ρομ ειναι αυτη.Εχω και εγω λολιποπ την πολωνικη την δευτερη και μου εχει αυτες τις επιλογες

Link to comment
Share on other sites

παιδια πια ρομ ειναι αυτη.Εχω και εγω λολιποπ την πολωνικη την δευτερη και μου εχει αυτες τις επιλογες

Είναι η Ελβετική

Link to comment
Share on other sites

Είναι η Ελβετική

 

ευχαριστω.Εχει αλες διαφορες απο την πολωνικη?αξιζει να την περασω...θα δω διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απ ότι κατάλαβα, έχει bug και δεν αξίζει, εάν δεν διορθωθεί..

 

οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...