Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κάθε πρόγραμμα υπολογίζει την διαδρομμή με βάση την χάραξη των δρόμων που έχει το καθένα. Δηλαδή αν το ένα έχει πιο ανοιχτή τη στροφή σε κάποιο σημείο θα υπολογίσει μεγαλύτερη απόσταση. Αυτό είναι εύκολο να το καταλάβεις όταν σε ένα πρόγραμμα navigation βάζεις στην αρχή την διαδρομή και σου βγάζει την απόσταση (χωρίς να την έχεις πραγματοποιήσεις ώστε να την έχει μετρήσει επακριβώς). Αν και δεν χρησιμοποιώ τα προγράμματα που ανέφερες είναι προφανές ότι μετρούν την διαδρομή με βάση το αρχικό και το τελικό σημείο και ως εκ τούτου η μέτρηση γίνεται ουσιαστικά όπως στα προγράμματα navigation.

Ως προς το θέμα της μπαταρίας, η κατανάλωση είναι κάτι που έχει σχέση με το κάθε πρόγραμμα και το αν πραγματικά λειτουργεί στο παρασκήνιο (όταν τρέχουν και άλλα προγράμματα ταυτόχρονα) ή βρίσκεται σε μια κατάσταση "αδρανοποίησης". Προφανώς τα προγράμματα αυτά λειτουργούν κανονικά στο παρασκήνιο όταν τρέχουν ταυτόχρονα με κάποιο άλλο, καθώς συνεχίζουν να υπολογίζουν την διαδρομή και άλλους παράγοντες (π.χ. τα βήματα, την κατανάλωση θερμίδων, τους σφυγμούς - αν έχεις το gear για παράδειγμα - την ταχύτητα, το υψόμετρο κλπ) διότι από τη φύση τους πρέπει να μπορούν να δείχνουν σε real time όλες αυτές τις μετρήσεις. Αν όμως επρόκειτο για ένα πρόγραμμα που θα κατέγραφε μία φορά το σημείο έναρξης και μετά άλλη μία το σημείο τερματισμού (όταν θα πάταγες ένα κουμπί για παράδειγμα) και με βάση την απόσταση που θα υπολόγιζε εκείνη τη στιγμή (δηλαδή μία μόνο φορά και όχι συνεχώς) και το χρόνο που θα έχει περάσει (και κάποια άλλα στοιχεία που θα του έχεις ήδη δώσει, όπως βάρος, ηλικία, φυσική κατάσταση κλπ) σου έβγαζε την κατανάλωση θερμίδων, τα βήματα (κατά προσέγγιση) που έκανες κλπ τότε όπως αντιλαμβάνεσαι η κατανάλωση της μπαταρίας θα ήταν ελάχιστη.

Ελπίζω να είναι κατανοητό το κείμενο με τόσες παρενθέσεις :lol:

Τα προγράμματα fitness δεν σε περιορίζουν σε δρόμους. Μπορείς να πάς όπου θες και το καταγράφουν συνεχόμενα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα σε ελληνικό μέχρι στιγμής δεν μου έχει χάσει κωδικούς wifi,αλλα τώρα με την 4.4 με hard reset τις τελευταίες μέρες μου τρώει γρήγορα την μπαταρία με πρώτο στην λίστα το λειτουργικό σύστημα android και το σύστημα android,τι παίζεται τελικά με αυτό έχει βγάλει κανένας καμία άκρη?
Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα τόσο καιρό μηνύματα από όσους έχαναν τους κωδικους των δικτύων και απορούσα αν θα είμαι στους τυχερούς. Παπάρια... Μετά από restart, ανήκω στους άτυχους. Πάνε όλοι οι κωδικοί :(

Έχω Αυστριακό.

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα τόσο καιρό μηνύματα από όσους έχαναν τους κωδικους των δικτύων και απορούσα αν θα είμαι στους τυχερούς. Παπάρια... Μετά από restart, ανήκω στους άτυχους. Πάνε όλοι οι κωδικοί :(

Έχω Αυστριακό.

 

Και εγώ Αυστριακό έχω.

Το restart σήμερα το έκανες; Εγώ έκανα χτες και δεν τα έχασε.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στα γαλλικά το μικρό update (έκδοση βασικού φάσματος ENC2, αριθμός κατασκευής ΕΝD3). Ας ελπίσουμε να λυθεί το πρόβλημα με τους κωδικούς wifi.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πριν μερες καποιος με nd3 ειχε πει οτι τους εχασε.

Εγω παλι παιδια με Αυστριακο για το πρωτο μηνα και μετα με echoe δεν τους εχασα ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Αυστριακό έχω.

Το restart σήμερα το έκανες; Εγώ έκανα χτες και δεν τα έχασε.

 

Ναι σήμερα το πρωί. Δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό. Κρίμα γιατί είχα ένα κάρο αποθηκευμένα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την ENB4 Ελβετικό και αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα συχνά με τα wi fi...αναμένω αναβάθμιση να δούμε..
Link to comment
Share on other sites

Με Γαλλικό, ποτέ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, μια βοηθεια γιατι θα με τρελανει το νοτελι. Το 5ο νοτε 3 που περναει από χερια μου χρησιμοποιώντας kitkat (εννοείται official) και εχω το εξης, ιδιο πρόβλημα (με όλα τα προηγουμενα που φοραγαν επισημη 4.4.2). Μετα από 2-3 μερες χρησης το κινητο κολλαει. Πιο συγκεκριμενα, 1 στις 4 φορες δεν επανέρχεται αμεσα από την κατασταση αναμονης (κανει δηλαδή περιπου 15 δευτερόλεπτα για να ξυπνησει) ή κολλαει μετα από κληση (παλι για μερικα δευτερόλεπτα η για μισο λεπτο).

Εννοείται πως εχω τσεκαρει τα παντα, εχω αλλαξει καρτα sim, εχω καταργησει την καρτα μνημης ,εχω κανει hard reset (αλλα ούτως η αλλως αυτό δεν εχει νοημα καθως μιλαμε για διαφορετικες συσκευες κάθε φορα) κι εχω αφησει 1-2 εφαρμογες μονο εγκατεστημένες (whatsap, viber).

Τι γινεται ρε παιδια???

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με Γαλλικό, βασικό φάσμα ENB1, κατασκευή ENB4 και δεν έχω χάσει ακόμα τους κωδικούς.

 

3 φορές μου τους έχασε με ίδιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, μια βοηθεια γιατι θα με τρελανει το νοτελι. Το 5ο νοτε 3 που περναει από χερια μου χρησιμοποιώντας kitkat (εννοείται official) και εχω το εξης, ιδιο πρόβλημα (με όλα τα προηγουμενα που φοραγαν επισημη 4.4.2). Μετα από 2-3 μερες χρησης το κινητο κολλαει. Πιο συγκεκριμενα, 1 στις 4 φορες δεν επανέρχεται αμεσα από την κατασταση αναμονης (κανει δηλαδή περιπου 15 δευτερόλεπτα για να ξυπνησει) ή κολλαει μετα από κληση (παλι για μερικα δευτερόλεπτα η για μισο λεπτο).

Εννοείται πως εχω τσεκαρει τα παντα, εχω αλλαξει καρτα sim, εχω καταργησει την καρτα μνημης ,εχω κανει hard reset (αλλα ούτως η αλλως αυτό δεν εχει νοημα καθως μιλαμε για διαφορετικες συσκευες κάθε φορα) κι εχω αφησει 1-2 εφαρμογες μονο εγκατεστημένες (whatsap, viber).

Τι γινεται ρε παιδια???

 

Πολύ περίεργο... και το δικό μου φοράει 4.4.2 από το εργοστάσιο και δεν έχω παρατηρήσει τπτ από όσα περιγράφεις. Δοκίμασε με κάποια εφαρμογή να δεις ημερομηνία και τόπο κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο... και το δικό μου φοράει 4.4.2 από το εργοστάσιο και δεν έχω παρατηρήσει τπτ από όσα περιγράφεις. Δοκίμασε με κάποια εφαρμογή να δεις ημερομηνία και τόπο κατασκευής.

 

Δε νομίζω οτι εχει σχέση. Εγω εχω απ τις πρώτες παρτίδες(παρ ολο που το πήρα πρόσφατα) κι εσυ απ τις τελευταίες. Αρα εαν δεν το είχες εσύ, θα το είχα εγω ή κάποιος άλλος και θα είχε αναφερθεί εδω μέσα. Το να έχει τύχει σε εναν χρήστη σε 5 συσκευές, μόνο τυχαίο δεν το λες πάντως. Πέρα απ τον Βαγγέλη δεν το χει κανένας άλλος αυτό;; Εγω πέρα απ το θέμα με τα wifi(που πλέον έχω χάσει το μέτρημα πόσες φορές μου τους έχει σβήσει), δεν εχω το παραμικρό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι εχει σχέση. Εγω εχω απ τις πρώτες παρτίδες(παρ ολο που το πήρα πρόσφατα) κι εσυ απ τις τελευταίες. Αρα εαν δεν το είχες εσύ, θα το είχα εγω ή κάποιος άλλος και θα είχε αναφερθεί εδω μέσα. Το να έχει τύχει σε εναν χρήστη σε 5 συσκευές, μόνο τυχαίο δεν το λες πάντως. Πέρα απ τον Βαγγέλη δεν το χει κανένας άλλος αυτό;; Εγω πέρα απ το θέμα με τα wifi(που πλέον έχω χάσει το μέτρημα πόσες φορές μου τους έχει σβήσει), δεν εχω το παραμικρό θέμα.

 

Παιδες δοκιμασα ολες τις πιθανες και απιθανες λυσεις και μετα από ελάχιστες μερες χρησης εχω θεμα. Τι @%#@#%@ γινεται...?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, μια βοηθεια γιατι θα με τρελανει το νοτελι. Το 5ο νοτε 3 που περναει από χερια μου χρησιμοποιώντας kitkat (εννοείται official) και εχω το εξης, ιδιο πρόβλημα (με όλα τα προηγουμενα που φοραγαν επισημη 4.4.2). Μετα από 2-3 μερες χρησης το κινητο κολλαει. Πιο συγκεκριμενα, 1 στις 4 φορες δεν επανέρχεται αμεσα από την κατασταση αναμονης (κανει δηλαδή περιπου 15 δευτερόλεπτα για να ξυπνησει) ή κολλαει μετα από κληση (παλι για μερικα δευτερόλεπτα η για μισο λεπτο).

Εννοείται πως εχω τσεκαρει τα παντα, εχω αλλαξει καρτα sim, εχω καταργησει την καρτα μνημης ,εχω κανει hard reset (αλλα ούτως η αλλως αυτό δεν εχει νοημα καθως μιλαμε για διαφορετικες συσκευες κάθε φορα) κι εχω αφησει 1-2 εφαρμογες μονο εγκατεστημένες (whatsap, viber).

Τι γινεται ρε παιδια???

 

Κουφό Βαγγέλη. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ τίποτα τέτοιο. Εφαρμογή θα είναι ή πιο σωστά συνδυασμός εφαρμογών με κάποιο conflict.

Αλλά και με ένα δύο εφαρμογές να στο κάνει; Πολύ περίεργο. Πάντως δεν το έχει αναφέρει κανείς στο νήμα εκτός από εσένα νομίζω, και το παρακολουθώ καθημερινά

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το θεατερ εδω Το παρακολουθώ από το πρώτο ποςτ και το παρακολουθεις και εσύ v@gelis σε θυμάμαι αλλά δεν το έχω ξανακούσει αυτό.

Θα έλεγα πως φταίει κάποια εφαρμογή δεν υπάρχει εξήγηση αν και λες ότι έχεις μόνο 2.... τι να πω ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έχασα κι εγώ πρώτη φορά τους κωδικούς.

 

Έκανα κάτι το διαφορετικό όσον αφορά το wifi σήμερα.

Ενώ βρισκόμουν εν κινήσει σε μέσω μαζικής μεταφοράς το άφησα 1/2 ώρα να σαρώνει όποιο δίκτυο βρίσκει στο δρόμο, καφετέριες, κλπ. και συνδέθηκα και σε κανα 2 απ' αυτά.

 

Πότε πριν όπου ενεργοποιούσα το wifi σε συγκεκριμένους χώρους δεν μου το χε κάνει.

Άρα συμπεραίνω ότι έχει σχέση με τον αριθμό των διαφορετικών δικτύων που εκτίθεται ή και το αν υπερβαίνουν κάποιο όριο.

Link to comment
Share on other sites

Κουφό Βαγγέλη. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ τίποτα τέτοιο. Εφαρμογή θα είναι ή πιο σωστά συνδυασμός εφαρμογών με κάποιο conflict.

Αλλά και με ένα δύο εφαρμογές να στο κάνει; Πολύ περίεργο. Πάντως δεν το έχει αναφέρει κανείς στο νήμα εκτός από εσένα νομίζω, και το παρακολουθώ καθημερινά

 

Το θεατερ εδω Το παρακολουθώ από το πρώτο ποςτ και το παρακολουθεις και εσύ v@gelis σε θυμάμαι αλλά δεν το έχω ξανακούσει αυτό.

Θα έλεγα πως φταίει κάποια εφαρμογή δεν υπάρχει εξήγηση αν και λες ότι έχεις μόνο 2.... τι να πω ...

 

Κι εμενα μου το εχει κανει κανα δυο φορες...Ειναι Ουγκρικο απο τις πρωτες(μαλλον παρτιδες) και ας ειναι αγορασμενος 2-2,5 μηνω...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

@v@gelis

Κάποια εφαρμογή φταίει ,δεν εξηγείται διαφορετικά να υπάρχει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα σε όσες συσκευές έχεις αγοράσει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου το εχει κανει κανα δυο φορες...Ειναι Ουγκρικο απο τις πρωτες(μαλλον παρτιδες) και ας ειναι αγορασμενος 2-2,5 μηνω...

 

Στον Βαγγέλη έχει συμβεί σε όλες τις συσκευές όμως. Μόνο με εφαρμογή μπορεί να εξηγηθεί αυτό

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στα γαλλικά το μικρό update (έκδοση βασικού φάσματος ENC2, αριθμός κατασκευής ΕΝD3). Ας ελπίσουμε να λυθεί το πρόβλημα με τους κωδικούς wifi.

 

 

 

Aυτους το μοντελο εχω και εγω και σημερα ελαβα το Update, αλλα δεν ειχα ποτε προβλημα με τους κωδικους wifi.

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...