Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο φυσιολογικό είναι οι δύο από τους τέσσερις πυρήνες να δουλεύουν στο κόκκινο ακόμα και αν το τηλέφωνο είναι σε iddle
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

:!::!:Να υπενθυμίσω οτι : υπάρχει ξεχωριστό θεμα που αφορά τα Πληκτρολόγια & Εισαγωγή Κειμένου ,προσπαθήσετε να μην βγαίνετε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

όχι εννοεί στις ρυθμίσεις κλειδώματος έχει ενεργοποίησει την επιλογή μοτίβο.

 

κάτι τέτοια κουλά που δεν αντιδρά σωστά η οθόνη το κάνει μια επιλογή. τσεκάρισε το.

ρυθμίσεις /συσκευή /προσβάσιμοτητα να εχεις απενεργοποιήσει την μεγέθυνση.

αν είναι ενεργοποιημαινη με γρήγορα τρία χτυπήματα στην οθόνη κάνει ζουμ αλλά υπάρχει λαγκ.

Απενεργοποιημενη ειναι η μεγεθυνση.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, Σημερα αγορασα το θηριο... Είναι Γαλλικο και γραφει στην ετικετουλα SAM GXY NOTE3 BLA CU.. Να ανυσυχω?? Είναι Λευκο και Γαλλικο και γραφει BLA CU? Γιατι δεν γραφει ΕU ??

Επισης από πανω από αυτό γραφει Orange France..

Σας παρακαλω ενημερώστε με για να ξερω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, Σημερα αγορασα το θηριο... Είναι Γαλλικο και γραφει στην ετικετουλα SAM GXY NOTE3 BLA CU.. Να ανυσυχω?? Είναι Λευκο και Γαλλικο και γραφει BLA CU? Γιατι δεν γραφει ΕU ??

Επισης από πανω από αυτό γραφει Orange France..

Σας παρακαλω ενημερώστε με για να ξερω!!

 

και εμένα έτσι είναι απλά σε μαύρο χρώμα.....όπως επίσης ότι ενώ γράφει orange france στο kies μου βγάζει CYO αντί για FTM.....η samsung μου απάντησε ότι η συσκευή προορίζεται για Γαλλία κανονικά και ότι υπάρχει εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

και εμένα έτσι είναι απλά σε μαύρο χρώμα.....όπως επίσης ότι ενώ γράφει orange france στο kies μου βγάζει CYO αντί για FTM.....η samsung μου απάντησε ότι η συσκευή προορίζεται για Γαλλία κανονικά και ότι υπάρχει εγγύηση

 

Σ ευχαριστω πολύ..

Να παρω και γω στην Samsung??

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολύ..

Να παρω και γω στην Samsung??

 

εγώ έστειλα email με το imei.......εσένα στο Kies γράφει ftm? γιατί εμένα μάλλον έχουν περάσει ελληνική rom πάνω εξ ου και το CYO αλλά με odin έβαλα την τελευταία πολωνική 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

εγώ έστειλα email με το imei.......εσένα στο Kies γράφει ftm? γιατί εμένα μάλλον έχουν περάσει ελληνική rom πάνω εξ ου και το CYO αλλά με odin έβαλα την τελευταία πολωνική 4.4.2

 

Συγγνωμη είμαι λιγο αμπαλος..

Kies?????

Link to comment
Share on other sites

και εμένα έτσι είναι απλά σε μαύρο χρώμα.....όπως επίσης ότι ενώ γράφει orange france στο kies μου βγάζει CYO αντί για FTM.....η samsung μου απάντησε ότι η συσκευή προορίζεται για Γαλλία κανονικά και ότι υπάρχει εγγύηση

 

Σ ευχαριστω πολύ..

Να παρω και γω στην Samsung??

 

Επειδη και το δικο μου λευκο είναι ιδιας προέλευσης (orange FTM) στο Kies δεν μου βγάζει CYO αλλά κανονικά FTM. Δεν ξερω μου φαινεται οτι κατι έχει παιχτεί με τις συσκευές. Επίσης το CYO είναι της Cyta Mobile Κυπρου. Τα καθαρά ελληνικής προέλευσης είναι EUR . Οταν είχα περασει το ελληνικο firmware μου είχε καρφώσει το CYO csc αντί για EUR και αναγκαστικά γύρισα πίσω σε ITV (στη πρωτη συσκευή) για να έχω OTA updates. Με ρουτ θα μπορέσετε να το αλλαξετε σε EUR διαφορετικά δεν νομίζω να μπορείτε να λάβετε updates με CYO

Edited by ampalaeas
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και το δικο μου λευκο είναι ιδιας προέλευσης (orange FTM) στο Kies δεν μου βγάζει CYO αλλά κανονικά FTM. Δεν ξερω μου φαινεται οτι κατι έχει παιχτεί με τις συσκευές.

 

και μένα παράξενο μου φαίνεται όντως.... είχα πάρει τηλέφωνο το κατάστημα όταν το πήρα και τους είπα ότι είναι branded αλλά μου είπαν θα δείτε ότι δεν είναι και ότι δεν έχει λογότυπο ή κάτι άλλο της orange στο κινητό....το μόνο που είχε ήταν κάτι χαρτιά μέσα που έγραφαν orange......

 

kies είναι το πρόγραμμα της samsung για τον υπολογιστή για να κρατάς αντίγραφα να κάνεις ενημέρωση λογισμικού......

Link to comment
Share on other sites

και μένα παράξενο μου φαίνεται όντως.... είχα πάρει τηλέφωνο το κατάστημα όταν το πήρα και τους είπα ότι είναι branded αλλά μου είπαν θα δείτε ότι δεν είναι και ότι δεν έχει λογότυπο ή κάτι άλλο της orange στο κινητό....το μόνο που είχε ήταν κάτι χαρτιά μέσα που έγραφαν orange......

 

Αφού σου είπαν έτσι τότε ναι φλασάρανε το Ελληνικό firmware. Απορώ σε μενα γιατι δεν κανανε κατι τετοιο. Ισως επειδη δεν τους ρωτησα τιποτα σχετικα με το αν ειναι branded η οχι και σου λεει αυτος δεν ξέρει ας του το δώσουμε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

και μένα παράξενο μου φαίνεται όντως.... είχα πάρει τηλέφωνο το κατάστημα όταν το πήρα και τους είπα ότι είναι branded αλλά μου είπαν θα δείτε ότι δεν είναι και ότι δεν έχει λογότυπο ή κάτι άλλο της orange στο κινητό....το μόνο που είχε ήταν κάτι χαρτιά μέσα που έγραφαν orange......

 

kies είναι το πρόγραμμα της samsung για τον υπολογιστή για να κρατάς αντίγραφα να κάνεις ενημέρωση λογισμικού......

 

στο kies λεει FTM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα σας.

Έχω αγοράσει κ εγώ το Γαλλικό λευκό note 3 προ 3 ημερών.

Αξίζει τον κόπο να προβώ σε ενημέρωση μέσω odin ή είναι θέμα ημερών να περιμένω την OTA?

Επίσης, αν κάνω ενημέρωση μέσω odin μπορείτε να μου παραθέσετε ενα link ώστε να βάλω την κατάλληλη rom? (χάνω τίποτα από το τηλέφωνο)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

στο kies λεει FTM

Επειδή πολλά γίνονται η ποιο σίγουρη λύση για να βεβαιωθεί κάποιος (και εσύ συγκεκριμένα για τα αν είναι orange france) είναι η επικοινωνία με την samsung hellas .

Καλησπέρα στην κοινότητα σας.

Έχω αγοράσει κ εγώ το Γαλλικό λευκό note 3 προ 3 ημερών.

Αξίζει τον κόπο να προβώ σε ενημέρωση μέσω odin ή είναι θέμα ημερών να περιμένω την OTA?

Επίσης, αν κάνω ενημέρωση μέσω odin μπορείτε να μου παραθέσετε ενα link ώστε να βάλω την κατάλληλη rom? (χάνω τίποτα από το τηλέφωνο)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Γιώργος

Το πότε θα δοθεί για την Γαλλία δεν το ξερεις κανεις ,μπορεις απο το sammobile να κατεβάσεις το firmware που είναι για την χώρα προέλευσης της συσκευή σου .

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=SM-N9005&pcode=XEF#firmware

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, Σημερα αγορασα το θηριο... Είναι Γαλλικο και γραφει στην ετικετουλα SAM GXY NOTE3 BLA CU.. Να ανυσυχω?? Είναι Λευκο και Γαλλικο και γραφει BLA CU? Γιατι δεν γραφει ΕU ??

Επισης από πανω από αυτό γραφει Orange France..

Σας παρακαλω ενημερώστε με για να ξερω!!

Εμενα,που ειναι Γαλλικο,γραφει XEF,που ειναι τα αρχικα της Γαλλιας.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το note 3, έχει csc AUT (Ελβετία), κατέβασε 4 αναβαθμίσεις και κατόπιν το

kitkat 4.4.2, και όλα εντάξει, εκτός από το εξής : Δεν μπορεί να αντιγράψει αρχεία από την

εσωτερική μνήμη προς την κάρτα SD, ενώ από την SD προς την εσωτερική μνήμη αντιγράφει

κανονικά ! Χρησιμοποιησα 4 διαφορετικές κάρτες SD , έκανα hard reset , έκανα format τις

κάρτες SD, τίποτα! Έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο άλλη φορά ; Μήπως κάτι δεν κάνω σωστά ;

Καμιά ιδέα ; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν file browser χρησιμοποιείς;

Εγώ με τον stock το κάνω αυτό που θες μια χαρά και συχνά

 

Χρησιμοποιώ τον file manager (Rhythm software). Πού είναι όμως ο stock file explorer ;

Στις stock εφαρμογές δεν τον βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Και με τον efs Explorer γίνεται

 

Τελικά, ηταν πρόβλημα του file manager. Και με τον stock file explorer και με τον

efs η αντιγραφή γίνεται κανονικά. Ευχαριστώ πολύ και τους δύο σας.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το νοτε3 made in vietnam και εχω 4.4.2. αυτη ειναι η κιτκατ?

 

τα περισσότερα είναι made in vietnam και ναί αυτή είναι η kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από δύο hard reset εξακολουθεί να έχει battery drain και πρώτο στη κατανάλωση είναι οι υπηρεσίες ΕΚΠ.. κάτι με το nfc νομίζω είναι το οποίο δεν ενεργοποιηται κιόλας. Δεν μπορούσα να το ενεργοποιήσω και πριν τα Hard reset παρόλα αυτά είναι πρώτο στην κατανάλωση. Ξέρει κανείς τίποτα? Έχει τύχει σε κανέναν?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...