Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε κατ' αρχήν μην θεωρείς δεδομένο ότι επειδή νομίζεις ότι έχεις χάσει την εγγύηση πρέπει να πληρώσεις για να σου ξεκλειδώσουν το κινητό. Το ένα θέμα δεν έχει καμία σχέση με το άλλο και αν υποστηρίξουν κάτι τέτοιο στην αντιπροσωπεία εγώ θα ζητούσα να μου δώσουν εγγράφως την απάντησή τους σε ερώτημα που θα τους έκανα και εγώ εγγράφως όπου θα ανέφερα ότι μετά από δική τους ενέργεια κλειδώθηκε το κινητό και ότι η άρνησή τους να μου το ξεκλειδώσουν με ανάγκασε να προσπαθήσω μόνος μου να το ξεκλειδώσω με αποτέλεσμα να γράψει ο knox 0x1 (μην χρησιμοποιήσεις σε καμία περίπτωση την έκφραση "βγήκα εκτός εγγύησης" ή "έχασα την εγγύηση", καθώς με τον τρόπο αυτό θα παραδέχεσαι κάτι που ούτε ισχύει ούτε σε κάθε περίπτωση θέλεις να επιβεβαιώσεις). Μόλις πάρεις την απάντηση, που μακάρι να επαναλαμβάνει τη δικαιολογία που ανέφερες σχετικά με την άρνησή τους να ξεκλειδώσουν το κινητό, στείλε την με μια πρόχειρη μετάφραση στην μητρική samsung και περίμενε την απάντηση αυτών, η οποία λογικά θα κάνει 1 το πολύ 2 ημέρες. Είμαι σίγουρος ότι θα σε δικαιώσουν και η Ελληνική αντιπροσωπεία θα στο ξεκλειδώσει τσάμπα.

 

 

 

Δοκίμασε πρώτα να αλλάξεις αυτή τη ρύθμιση όπως στο screenshot, να είναι στο off δηλαδή και δες αν εστιάζεις γρήγορα. Αν όχι υπάρχει πρόβλημα και μάλλον πρέπει αν το δεις στο service. [ATTACH]41337[/ATTACH]

 

Καλα εννοείται οτι το εχω στο off. Ειναι που θα ηταν καλυτερα με τον σταθεροποιητη. Τραγικη sammy.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου φαίνεται πολύ δύσκολο να έκαναν κάτι τέτοιο στη smartec κάτι άλλο παίζει. ...
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με τη σύνδεση με το laptop ήταν το καλώδιο (της συσκευασίας). Με ένα καλώδιο από ένα σκληρό συνδέθηκε κανονικα.. Τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

Θα του κάνω ένα calibration την μπαταρία σήμερα και βλέπουμε άμα συνεχίσει θα το πετάξω πραγματικα

 

Απενεργοποιησε τον αυτοματο συγχρονισμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοείται οτι το εχω στο off. Ειναι που θα ηταν καλυτερα με τον σταθεροποιητη. Τραγικη sammy.

 

σιγουρα κατι παιζει με τις παρτιδες , το δικο μου εστιαζει και στο απολυτο σκοταδι και με ανοιχτον τον σταθεροποιητη.. και με την 4.3 ακομη

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα κατι παιζει με τις παρτιδες , το δικο μου εστιαζει και στο απολυτο σκοταδι και με ανοιχτον τον σταθεροποιητη.. και με την 4.3 ακομη

 

Δε ξέρω εμένα και το πρώτο που είχα ελληνικό ήταν καλό αλλά το δεύτερο ουγγρικό που έχω πάρει τώρα είναι πιο άμεσο αλλά πιστεύω αυτό οφείλεται και στη kit Kat που πήρε μόλις το άνοιξα απ'το κουτί.

Σε κάθε περίπτωση είμαι πολύ ευχαριστημένος απ'τη κάμερα του note3.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα εστιαζει τελεια σε απολυτο σκοταδι με ανοιχτο σταθεροποιητη στην 4.4.2 βαλτικης .το θεμα με την μπαταρια δειχνει να διορθωθηκε ......αλλα θα το παρακολουθω εκλεισα και τον αυτοματο συγχρονισμό για να δουμε
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι από μπαταρία μετά από 4-5 φορτίσεις μου έβγαλε 7.30 ώρες οθόνη με 1 μέρα κ 6 ώρες αναμμένη συσκευή.

Δεν ανεβάζω τώρα sc καθώς πριν λίγο μου έσβησε από μπαταρία αλλά πρόλαβα και έβγαλα αλλά το έχω βάλει για φόρτιση τώρα κλειστό.

Οπότε και με τη μπαταρία είμαι ευχαριστημένος καθώς όσο περνάνε οι μέρες στρώνει και πάει καλύτερα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πρωτο που ειχα παρει Πολωνικο, δυσκολευοταν να εστιασει σε σκοταδι.Το πρόβλημα παρεμεινε και στη kit kat.Το δευτερο που ειναι ουγγρικο, εστιαζει αστραπιαία.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πρωτο που ειχα παρει Πολωνικο, δυσκολευοταν να εστιασει σε σκοταδι.Το πρόβλημα παρεμεινε και στη kit kat.Το δευτερο που ειναι ουγγρικο, εστιαζει αστραπιαία.

 

Όντως και εμένα όπως είπα το ουγγρικό εστιάζει αστραπιαία, όχι ότι το ελληνικό είχε θέμα αλλά το δεύτερο είναι όντως σφαίρα.

Μάλλον όμως λόγο kit Kat.

Πάντως παλιά έψαχνα να πάρω από Γερμανία, Γαλλία και τέτοια για προφανής λόγους αλλά τελικά με το ουγγρικό είμαι σούπερ ευχαριστημένος, και άμεσα kit Kat ενώ μεγάλες αγορές περιμένουν(Γαλλία π.χ.)και άψογη συσκευή χωρίς ουδέν θέμα!

Να και τα screenshots με 7 μισή ώρες οθόνη χθες.

[ATTACH]41341[/ATTACH]

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όντως και εμένα όπως είπα το ουγγρικό εστιάζει αστραπιαία, όχι ότι το ελληνικό είχε θέμα αλλά το δεύτερο είναι όντως σφαίρα. Μάλλον όμως λόγο kit Kat. Πάντως παλιά έψαχνα να πάρω από Γερμανία, Γαλλία και τέτοια για προφανής λόγους αλλά τελικά με το ουγγρικό είμαι σούπερ ευχαριστημένος, και άμεσα kit Kat ενώ μεγάλες αγορές περιμένουν(Γαλλία π.χ.)και άψογη συσκευή χωρίς ουδέν θέμα!

Να και τα screenshots με 7 μισή ώρες οθόνη χθες.

[ATTACH]41341[/ATTACH]

Same here... ουγγρική συσκευή και βράχος. Μοναδική παραφωνία το "γνωστό' πρόβλημα με την αδυναμία επεξεργασίας αρχείων στην εξωτερική microSD (πχ. δείτε εδώ και εδώ). Κατά τα άλλα, κανένα (προσωπικά σημαντικό) παράπονο!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Και γω στην αρχη, εψαχνα για γερμανικο.Η δευτερη συσκευη στο θεμα μπαταριας -ουγγρικη-δεν με ειχε ευχαριστησει, παρολου που πηρε kit kat με το που το εβγαλα απο το κουτι.Μετα απο hard reset προχθες, θεωρω οτι τα πηγαινει τέλεια. Ολη μερα wi fi, απλα υπηρξαν και διαστήματα με λειτουργια πτησης, λογω σαββατοκυριακου.8 μιση ωρες οθονη στο 20 %

Δυστυχως δεν με αφηνει να ανεβάσω screenshoots απο tapatalk.Πρωτη φορα γινεται αυτο...

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

από το Σάββατο και πάλι είμαι με το note 3 έπειτα από στάση σε z ultra...το πήρα από το kaizershop και είναι γαλλικό(orange) και άντε να δω πότε θα πάρω και εγώ kitkat αλλά εφόσον δουλεύει απροβλημάτιστα μέχρι τώρα καλά είναι....εχθές είχε μια πτώση χωρίς να γίνει κάτι ευτυχώς.......
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και εγώ στο δεύτερο μόλις το πήρα μου ήρθε η kit kat και όταν το έστησα ήταν καθαρό μετά το update και όλα πάνε τέλεια.

Σας ξαναλέω είναι πολύ κοντά με το nexus 5 που έχω για 2η συσκευή αυτό το καιρό πράγμα απίστευτο με τόσο bloat που τρέχει από πίσω. Και κάμερα οκ, και μπαταρία στρώνει μέρα με τη μέρα, είμαι όλη ευχαριστημένος γενικά με την ομοιογένεια του note3 kit kat.

Θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να κάνω 1 συγκριτικό βιντεακη μεταξύ τους έτσι προς απόδειξη των λόγων μου.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανενας τελικα την νεα Πολωνικη ρομ?? εχω την προηγουμενη πανω(,N9005XXUENA6),με csc PHE Ισπανικο.περιεχει multicsc οπως ειδα στο ΧDA.:worry:
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανενας τελικα την νεα Πολωνικη ρομ?? εχω την προηγουμενη πανω(,N9005XXUENA6),με csc PHE Ισπανικο.περιεχει multicsc οπως ειδα στο ΧDA.:worry:

 

Ναι, την πέρασα σήμερα πάνω από την παλιά, μέσω Kies (και ήμουν και ρουτ). Το ρουτάρισμα χάθηκε, αλλά το ξαναέκανα και όλα οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σημερα ξαφνικά το widget του καιρού μου βγάζει οτι είμαι στο Νεπάλ έχει πάθει κανένας το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σημερα ξαφνικά το widget του καιρού μου βγάζει οτι είμαι στο Νεπάλ έχει πάθει κανένας το ίδιο?

 

έχει ακουστεί και σε άλλους αυτό σε προηγούμενα ποστ.

 

μα καλά, γιατί δεν γίνεται να συγχρονίζει τον καιρό σε custom location και με wifi? γιατί σόνι και καλά να πρέπει να ανοίξεις το gps? αυτό είναι εκνευριστικό.... θέλω να έχω την δυνατότητα να πατάω εγώ refresh τον καιρό σε προεπιλεγμένες τοποθεσίες.... γιατί να περιμένω να λοκάρει δηλαδή?:mad:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μου Κάνει Το εξής : όταν θέλω να γράψω μου βγάζει μόνο το Χειρόγραφο Και δεν Μπορώ να βάλω το πληκτρολόγιο , παρόλο που βάζω την πένα μέσα .μπορεί να βοηθήσει κανείς; Edited by Dr_House
Link to comment
Share on other sites

ειμαι εδω και λιγες μερες ιδιοκτητης του απιστευτου note3.τα εχω παρει σχεδον ολα τα κινητα της κατηγοριας και το νοτε3 ειναι πραγματικα κατι απιστευτο....

μολις κοιταξα στο imei.info και ειδα οτι ειμαι made in vietnam...εκει γινονται?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...