Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάς για το κινέζικο ε; λογικά κανένα απλά σιγουρέψε πώς θα έχει ελληνικά.

 

απο την Κινα μου το εφεραν και απο κει θα μου φερεουν και το note 3 dual sim..αξιζει ομως η αλλαγη?ειναι πολυ αβολο λογω μεγεθους?εχω μπερδευτει..

 

ελληνικα εχω κ τωρα με μια αλλη πεΡοσαρμοσμενη rom..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι εχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από τς button σε ολα τα Samsung που είχα. Ειδικά στο S4 που έχω τωρα, όλα τα button έχουν την ίδια ακριβώς συμπεριφορά και ήχο. Ενα γλυκο ανεπαισθητο κλικ που υο ακούς μόνο σε απόλυτη ησυχία και αν το εχεις κοντα στο αυτί.

Στο Note8 αλλάζει μόνο λιγο ο ήχος στο volium button. Τίποτα άλλο.

 

Μην ασχολείστε με τετοια θέματα. Εδω σε άλλες συσκευές της ιδιας η μεγαλύτερης αξίας κουνιούνται, κουδουνιζουν, ειναι στραβοπατημενα, κολλάνε, δεν υπακουουν.

Πρόβλημα ειχαν όντως κάποιοι που αγορασαν τις πρώτες μέρες κυρίως από παρτίδα στο πλαίσιο όπου το home στραβοπαταγε στην μια πλευρά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στο Note δεν έχουμε τη δυνατότητα για scrolling wallpaper;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στο Note δεν έχουμε τη δυνατότητα για scrolling wallpaper;

Καλημέρα Βασίλη. Νομίζω γίνεται μόνο με custom launcher (Apex, Nova, κλπ.)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

απο την Κινα μου το εφεραν και απο κει θα μου φερεουν και το note 3 dual sim..αξιζει ομως η αλλαγη?ειναι πολυ αβολο λογω μεγεθους?εχω μπερδευτει..

 

ελληνικα εχω κ τωρα με μια αλλη πεΡοσαρμοσμενη rom..

 

Αδελφέ καλημέρα.

Οφείλω να σου πω πως με έχεις βάλει σε τρελές σκέψεις για το τηλέφωνο με τις 2 Sim. Αυτή τη στιγμή σκάω στη Vodafone 45€ για 300mb ίντερνετ (εχω το παλιό unlimited 45). Κάθισα και είδα πως εγώ στο τηλέφωνο δεν μιλάω, αντί 100-200 λεπτά το μήνα αλλά το ίντερνετ το χρειάζομαι οπότε πραγματικά σκέφτομαι να το γυρίσω σε καρτοκινητο τώρα που τελειώνει το συμβόλαιο μου και σκέφτομαι πως με μια 2η data card θα έχω με 15€ 1 με 1.5giga Internet το μήνα, άρα μιλάμε για μείωση του κόστους κάτω από το μισό.

Αν λοιπόν προχωρήσεις σε αυτό τότε με ενδιαφέρει άμεσα να μάθω πως λειτουργεί η όλη φάση. Από ότι διάβασα μπορείς να έχεις την 1η κάρτα για voice και τη 2η κάρτα για data.

Επίσης πως θα στο φέρουν από Κίνα;

Το δικό μου το στέλνω άνετα πιστεύω, είναι αγρατζουνιστω με knox 0 και χωρίς παιδικές ασθένειες.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με smartec σημερα και το μπεζελ ειναι μαζι με την οθονη. 180 ευρο ειναι το κουστουμι οποτε να προσεχετε μην σας πεσει κατω. παω να κλαψω το μπεζελ μου, καλημερα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Τι έχει πάθει το bezel?

Μήπως να αγοράσεις κάτι τέτοιο, μέχρι να δεις τι θα κάνεις

http://www.ebay.co.uk/itm/Colorful-Bumper-Case-Cover-Bezel-Frame-For-Samsung-Galaxy-Note-3-N900-N9005-LTE-/360783994851?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item540066dfe3

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να πω 2 πράγματα που ανακάλυψα με την χρήση !!Δεν ξέρω εάν ειναι features της 4.3 αλλα στο 2 δεν τα είχα:

1) μπορούμε να τραβήξουμε φωτογραφία με flash και εάς ειναι κάτω απο 20% η μπαταρία

2)οταν έβαλα για ήχο κλήσης ενα τραγούδι - το try της pink:p - με ρώτησε εάν ήθελα να ακούγεται το κύριος μέρος του τραγουδιού! Ουσιαστικά μου έφτιαξε ενα ringtone με το ρεφρεν του τραγουδιού :D Στο iPhone ή τα αγόραζα ή εφτιαχνα με 3rd party app !!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Τι έχει πάθει το bezel?

Μήπως να αγοράσεις κάτι τέτοιο, μέχρι να δεις τι θα κάνεις

http://www.ebay.co.uk/itm/Colorful-Bumper-Case-Cover-Bezel-Frame-For-Samsung-Galaxy-Note-3-N900-N9005-LTE-/360783994851?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item540066dfe3

 

το ειχα σε θηκη νοτ 2 και μου εφυγε απο την τσεπη ενω ειχα σκυψει σε λιγο ανωμαλο εδαφος και εκανε ενα μικρο βαθουλωμα το μπεζελ το οποιο σε κινητο ενος μηνα μοιαζει τεραστιο!!!

το εχεις δοκιμασει εσυ αυτο το μπαμπερ,μηπως αφηνει κανα σημαδι στο μπεζελ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω βοηθεια , μου στελνουν mms και δεν μπορω να τα δω μου ερχεται ενα μηνυμα που λεει αγγιξτε για να κατεβασετε το μηνυμα mms αλλα παταω και τιποτα , τι κανω Internet εχω , με vodafone Μιλησα και μου λενε οτι ολα ειναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατεβάζω αναβάθμιση μάλλον ειναι jm7

 

Ξέχασα να πω ελληνικό αγορασμένο απο πλαισιο

 

:!: -- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατεβάζω αναβάθμιση μάλλον ειναι jm7

 

Ξέχασα να πω ελληνικό αγορασμένο απο πλαισιο

 

:!: -- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

 

Όχι μάλλον.MJ7 είναι

 

Model: SM-N9005

Country: Greece

Version: Android 4.3

Changelist: 2019540

Build date: Wed, 30 Oct 2013 07:58:12 +0000

Product Code: EUR

PDA: N9005XXUDMJ7

CSC: N9005OXXDMJ4

MODEM: N9005XXUDMJ7

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ok την κατεβάζω από SAM για να την κάνω URDLV , την περνάω γιατί είμαι με MJ7 UK τώρα και την ανεβάζω MEGA.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν βλέπω κάποια αλλαγή εμφανισιακά...

μπράβο στη σαμι, έκανε το κλείδωμα που για μένα είναι σημαντικό, μετά το iphone 5 που μου κλέψανε προχθές και ήταν κλειδωμένο τουλάχιστον έχεις μια ηθική ικανοποίηση ότι αυτός που θα το πάρει θα του είναι άχρηστο!!

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

καποιος για τα Mms . ευχαριστω

 

δεν θα πρέπει να έχεις τις σωστές ρυθμίσεις έτσι κατάλαβα, σου το βγάζει με λινκ?

Link to comment
Share on other sites

οχι μου βγαζει αγγιξτε για να κατεβασετε το μηνυμα mms. μεγεθος 30κβ , παταω αλλα δεν κανει τιποτα και μου το εμφανιζει μονο στο hangout και οχι στην εφαρμογη για τα μηνυματα.
Link to comment
Share on other sites

οχι μου βγαζει αγγιξτε για να κατεβασετε το μηνυμα mms. μεγεθος 30κβ , παταω αλλα δεν κανει τιποτα και μου το εμφανιζει μονο στο hangout και οχι στην εφαρμογη για τα μηνυματα.

 

είναι η αλλαγή που έκανε η google.. δες όμως αν έχεις σωστά τις ρυθμίσεις μμσ πρώτα από όλα, κάπου υπάρχουν αλλά δεν έχω το λινκ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Ok την κατεβάζω από SAM για να την κάνω URDLV , την περνάω γιατί είμαι με MJ7 UK τώρα και την ανεβάζω MEGA.

 

Σε περιμένω και το απόγευμα αν είναι έτοιμη την βάζω πρέπει να κάνω φουλ γουαιπ η από πάνω χωρίς να χάσω τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

είναι η αλλαγή που έκανε η google.. δες όμως αν έχεις σωστά τις ρυθμίσεις μμσ πρώτα από όλα, κάπου υπάρχουν αλλά δεν έχω το λινκ τωρα

 

πηρα και την vodafone και μου ειπαν οτι οι ρυθμισ ειναι σωστες .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε αναβάθμιση σε MJ7 σε Πολωνική συσκευή ΧΕΟ περίπου 118MB. Σαν πρώτη εντύπωση, δεν μου άρεσε το πληκτρολόγιο που το "μαύρnσαν"
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά ταχύτητας η mj7 παιδιά εμφανή, εγώ έτσι νιώθω μέρες τώρα με την εγγλέζικο που διατηρήθηκε τώρα με την ελληνική.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Όχι μάλλον.MJ7 είναι

 

Model: SM-N9005

Country: Greece

Version: Android 4.3

Changelist: 2019540

Build date: Wed, 30 Oct 2013 07:58:12 +0000

Product Code: EUR

PDA: N9005XXUDMJ7

CSC: N9005OXXDMJ4

MODEM: N9005XXUDMJ7

 

Μια φορά που προηγείται η Ελλάδα σε αναβαθμίσεις firmware. Να πούμε ένα μπράβο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ καλημέρα.

Οφείλω να σου πω πως με έχεις βάλει σε τρελές σκέψεις για το τηλέφωνο με τις 2 Sim. Αυτή τη στιγμή σκάω στη Vodafone 45€ για 300mb ίντερνετ (εχω το παλιό unlimited 45). Κάθισα και είδα πως εγώ στο τηλέφωνο δεν μιλάω, αντί 100-200 λεπτά το μήνα αλλά το ίντερνετ το χρειάζομαι οπότε πραγματικά σκέφτομαι να το γυρίσω σε καρτοκινητο τώρα που τελειώνει το συμβόλαιο μου και σκέφτομαι πως με μια 2η data card θα έχω με 15€ 1 με 1.5giga Internet το μήνα, άρα μιλάμε για μείωση του κόστους κάτω από το μισό.

Αν λοιπόν προχωρήσεις σε αυτό τότε με ενδιαφέρει άμεσα να μάθω πως λειτουργεί η όλη φάση. Από ότι διάβασα μπορείς να έχεις την 1η κάρτα για voice και τη 2η κάρτα για data.

Επίσης πως θα στο φέρουν από Κίνα;

Το δικό μου το στέλνω άνετα πιστεύω, είναι αγρατζουνιστω με knox 0 και χωρίς παιδικές ασθένειες.

 

Δεν χρειάζεσαι δίκαρτο. Έχω f2go και με 5ευρώ έχω 1gb internet και κάποια λεπτά + sms προς wind/Q, και με άλλα 5 ευρώ 200 λεπτά προς όλους. Δες στο forum της wind στο θέμα της καρτοκινητής για περισσότερα. Και η voda πρέπει να έχει αντίστοιχα.

 

@bluechris Με το urdlv η mj7 περνάει κανονικά χωρίς προβλήματα με το knox ? Θα πάρω το κινητό μόλις έρθουν θήκες και προστασίες οθόνης, την επόμενη εβδομάδα ελπίζω και προετοιμάζομαι. Είναι συνετό να το έχω με το ψευτοroot για μερικούς μήνες πριν του αλλάξω τα φώτα, όπως και στο S2 μου.

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...