Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στο στοκ browser ψαχνω δυο επιλογες...1. Ανοιγμα σελιδων στο παρασκηνιο κ 2. Αυτοματη προσαρμογη κειμενου.ξερετε που ειναι;;;η δν υπαρχουν πλεον;;

 

Για όσους ενδιαφέρονται για αυτόματη προσαρμογη κειμενου μπορούν να χρησιμοποιησουν το reading mode.Η λειτουργία ενεργοποίηται από τη μπάρα με τα toggles.Πηγαινοντας μετά στο browser και ενώ εισαι στησελιδα που θες,πατάς το πράσινο κουτάκι που έχει στην αρχή. Αυτόματα σου βγάζει όλη τη σελίδα χωρίς φωτογραφίες με μεγάλα γράμματα.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Thanks for the hint kapapa. ;)

 

Πήρε χθες φίλος το G2 σε λευκό. Ωραία συσκευούλα αλλά μετά το Note μου φάνηκε ότι έχει τόσο δα οθονούλα. Το Note 3 είναι η πρώτη μου συσκευή στο segment των phablets και τώρα καταλαβαίνω πόσο δίκιο είχαν τα παιδιά που υποστήριζαν ότι όταν το συνηθίσεις όλα τα υπόλοιπα σου φαίνονται παιχνιδάκια..!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Thanks for the hint kapapa. ;)

 

Πήρε χθες φίλος το G2 σε λευκό. Ωραία συσκευούλα αλλά μετά το Note μου φάνηκε ότι έχει τόσο δα οθονούλα. Το Note 3 είναι η πρώτη μου συσκευή στο segment των phablets και τώρα καταλαβαίνω πόσο δίκιο είχαν τα παιδιά που υποστήριζαν ότι όταν το συνηθίσεις όλα τα υπόλοιπα σου φαίνονται παιχνιδάκια..!!

 

Έτσι ακριβώς είναι.

Όταν μάθεις σε αυτές τις συσκευές δύσκολα πας σε κάτι μικρότερο για κύρια συσκευή.

Και εδώ είναι το δίλημμα μου, και εγώ σκέφτομαι το G2 αλλά από εμπειρίες παλαιότερων αγορών όπως το S4 που μου φαινόταν σα κινέζικο παιχνιδάκι μπροστά στο νοτε, φοβάμαι να προχωρήσω.

Βέβαια το G2 είναι άλλη φάση αλλά αυτές τις μέρες έχω το mega 6.3 και πλέον ακόμα και το note 3 μου φαίνεται μικρό.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Thanks for the hint kapapa. ;)

 

Πήρε χθες φίλος το G2 σε λευκό. Ωραία συσκευούλα αλλά μετά το Note μου φάνηκε ότι έχει τόσο δα οθονούλα. Το Note 3 είναι η πρώτη μου συσκευή στο segment των phablets και τώρα καταλαβαίνω πόσο δίκιο είχαν τα παιδιά που υποστήριζαν ότι όταν το συνηθίσεις όλα τα υπόλοιπα σου φαίνονται παιχνιδάκια..!!

Μα εκει ειναι και το προβλημα και με το iPhone,αν εξαιρεσεις το θεμα της τιμης.

Ωραιο τηλεφωνο,πολυ ομορφα φτιαγμενο,αλλα για μενα,μονο ως τηλεφωνο.Μολις πας να διαβασεις ,σου βγαινουν τα ματια.Γι αυτο κι εγω πηρα το Νοte 2 περυσι,και καθαρισα.

Τωρα,ψαχνω για αφορμη για να παρω το 3.(Η διαθεση του iPad 5 απο 1ης Νοεμβριου,καπως με σταματησε,και ετσι θα δουμε τελικα).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μα εκει ειναι και το προβλημα και με το iPhone,αν εξαιρεσεις το θεμα της τιμης.

Ωραιο τηλεφωνο,πολυ ομορφα φτιαγμενο,αλλα για μενα,μονο ως τηλεφωνο.Μολις πας να διαβασεις ,σου βγαινουν τα ματια.Γι αυτο κι εγω πηρα το Νοte 2 περυσι,και καθαρισα.

Τωρα,ψαχνω για αφορμη για να παρω το 3.(Η διαθεση του iPad 5 απο 1ης Νοεμβριου,καπως με σταματησε,και ετσι θα δουμε τελικα).

 

Κάτσε το iPad θα έχει πλέον ακουστικό για κλήσεις; γιατί τα iPad δεν έχουν

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε το iPad θα έχει πλέον ακουστικό για κλήσεις; γιατί τα iPad δεν έχουν

 

Κατσε,αν καταλαβα καλα,λες οτι θα παρω το iPad 5 για τηλεφωνο;

Οχι βεβαια,για τα λεφτα που θα δωσω,και που μαζευονται πολλα,αν ειναι να αλλαξω και το Note,και το iPad λεω.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανα και όταν βλέπω φωτο και γυρίζω την οθόνη για να μεγάλωσε δεν μου την γυρίζει. Απο τις ρυθμίσεις οθόνης το ενεργοποιουμε? ενεργοποίηση κινήσεις αλλά δεν έγινε κάτι. Το βίντεο μόλις το γυρίζω πιάνει όλη την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανα και όταν βλέπω φωτο και γυρίζω την οθόνη για να μεγάλωσε δεν μου την γυρίζει. Απο τις ρυθμίσεις οθόνης το ενεργοποιουμε? ενεργοποίηση κινήσεις αλλά δεν έγινε κάτι. Το βίντεο μόλις το γυρίζω πιάνει όλη την οθόνη.

 

για δες ρυθμίσεις/εργαλεία/έξυπνη περιστροφή μπας και έχεις πειράξει αυτό?

και ρυθμίσεις/συσκευή/ εμφάνιση /αυτόματη περιστροφή οθόνης

κανε και ένα ρεισταρτ μπας και έχει κολλήσει τίποτα.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

για δες ρυθμίσεις/εργαλεία/έξυπνη περιστροφή μπας και έχεις πειράξει αυτό?

και ρυθμίσεις/συσκευή/ εμφάνιση /αυτόματη περιστροφή οθόνης

κανε και ένα ρεισταρτ μπας και έχει κολλήσει τίποτα.

 

Οκ το έκανα και έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα και εγώ χρήστης του Note 3 σε μαύρο χρώμα.....μου άρεσε πιο πολύ σχεδιαστικά από το note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα τα note 3 εχουν αυτην την περιεργη αισθηση στο home button που ειναι σαν να βαθουλωνει περισσοτερο απ την αριστερη πλευρα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα τα note 3 εχουν αυτην την περιεργη αισθηση στο home button που ειναι σαν να βαθουλωνει περισσοτερο απ την αριστερη πλευρα?

 

Στο δικό μου ιταλικής προέλευσης μαύρο δεν έχω κανένα θέμα με το home button και γενικά από hardware είναι τσίλικο. Μόνο από software μεριά με το πενάκι έξω ψιλοσέρνεται το κινητό. Τα animations δεν είναι smooth. Όταν όμως το πενάκι είναι μέσα πάει σφαίρα βούτυρο.

Link to comment
Share on other sites

Oλα τα note3 που εχω δοκιμασει σε καταστηματα εχουν το ιδιο κουσουρι... Η αριστερη πλευρα ειναι περιεργη στο πατημα. Γουγλαρα και βρηκα καποιους που το διναν πισω γιατι μετα απο καποιες μερες κολλουσε το κουμπι. ''Μαγκωνε'' στα αριστερα δηλαδη. Και στο myphone μου εβγαλε αποτελεσματα με παιδια που το ειχαν αυτο το θεμα. Αλλα δεν μπορει και ολα τα δοκιμαστικα να το εχουν... Τοτε δεν ειναι μεμονωμενο προβλημα γι αυτο ρωταω. Φυσικα σ αυτα που εχω δοκιμασει δεν κολλαει το κουμπι απλα πατιεται πιο μεσα στην αριστερη πλευρα. Με την χρηση ομως δεν ξερω τι προκειται να γινει... Γι αυτο αναρωτιεμαι αν ειναι το ιδιο και στους υπολοιπους. Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα! Το κινητο ειναι μαλλον ισπανικο (το πηρα απο phonegallery) και εχω μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος.

 

Εκανα τη μεταβαση απο το S3 και ενω φοβομουν το μεγεθος του, η οθονη ειναι τοσο επιβλητικη που απλα το χαζευω! Οταν το αναψα περασε κανα δυο updates και φοβηθηκα οτι επεσα σε παρτιδα που ζεσταινεται συμφωνα με οσα διαβαζα..οντως ζεσταθηκε λιγο αλλα οχι περισσοτερο απο το s3 με αλλαγμενο kernel.

 

Τωρα εχει 10 λεπτα που παιζει βιντεακια στο youtube και ειναι απλα ψυγειο..Καμια ενδειξη υπερθερμανσης, θα δειξει ομως και αργοτερα...

 

Σα κλασσικο βλαχακι, εβαλα μια universal μεμβρανη..Το spen δεν εχει την αισθηση που θα επρεπε να εχει και η μεμβρανη το εκανε εντελως δυσχρηστο..πραγματικα ειμαι σε διλημα..να τη βγαλω ή να την αφησω και να χρησιμοποιω μονο δαχτυλο?? Απο την αλλη ομως, τετοιο τηλεφωνο χωρις το spen δεν εχει ουσια..:)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι.

Όταν μάθεις σε αυτές τις συσκευές δύσκολα πας σε κάτι μικρότερο για κύρια συσκευή.

Και εδώ είναι το δίλημμα μου, και εγώ σκέφτομαι το G2 αλλά από εμπειρίες παλαιότερων αγορών όπως το S4 που μου φαινόταν σα κινέζικο παιχνιδάκι μπροστά στο νοτε, φοβάμαι να προχωρήσω.

Βέβαια το G2 είναι άλλη φάση αλλά αυτές τις μέρες έχω το mega 6.3 και πλέον ακόμα και το note 3 μου φαίνεται μικρό.

 

Φιλε μου καποια αποψη γι αυτο στο οικειο θεμα αν θες? Ευχαριστω!

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4972631#post4972631

 

 

Σα κλασσικο βλαχακι, εβαλα μια universal μεμβρανη..Το spen δεν εχει την αισθηση που θα επρεπε να εχει και η μεμβρανη το εκανε εντελως δυσχρηστο..πραγματικα ειμαι σε διλημα..να τη βγαλω ή να την αφησω και να χρησιμοποιω μονο δαχτυλο?? Απο την αλλη ομως, τετοιο τηλεφωνο χωρις το spen δεν εχει ουσια..:)

 

Δεν ειναι παραλογο να δινεις πολλα λεφτα και να βαζεις μεμβρανη!

 

"Χανει πατηματα" στην οθονη δηλαδη το πενακι με τη μεμβρανη?

Edited by xEnder
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καποια αποψη γι αυτο στο οικειο θεμα αν θες? Ευχαριστω!

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4972631#post4972631

 

 

 

Δεν ειναι παραλογο να δινεις πολλα λεφτα και να βαζεις μεμβρανη!

 

"Χανει πατηματα" στην οθονη δηλαδη το πενακι με τη μεμβρανη?

 

 

Καποια ναι, τα χανει...Οφειλεται ομως στο οτι το πενακι κολλαει επανω στη μεμβρανη ενω στο σκετο τζαμι ειναι 100% smooth. Δεν ειναι καθολου πρακτικο. Τοσο, που αν το δοκιμαζα με μεμβρανη πριν το αγορασω, θα ελεγα οτι ειναι μια απατη το S-Pen.

Edited by zapee995
Link to comment
Share on other sites

Καποια ναι, τα χανει...Οφειλεται ομως στο οτι το πενακι κολλαει επανω στη μεμβρανη ενω στο σκετο τζαμι ειναι 100% smooth. Δεν ειναι καθολου πρακτικο. Τοσο, που αν το δοκιμαζα με μεμβρανη πριν το αγορασω, θα ελεγα οτι ειναι μια απατη το S-Pen.

 

Πρέπει να φταίει η μεμβράνη που έχεις βάλει!! Εγω του έχω τη γνήσια της Samsung κ δεν έχω κανενα θέμα με το s-pen!!ουτε κολλάει επάνω ούτε τίποτα!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το βίντεο σε 4κ ανάλυση έχει καμία διαφορά με το 1080p στην αναπαραγωγή στην οθόνη του κινητού? η απλά χρειάζεσαι μία 4κ οθόνη για να δεις διαφορά? σκέφτομαι να προχωρίσω στην αγορά του μιας και μου άρεσε πολύ που το είδα από κοντά (χρήστης htc one προς το παρών)
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το βίντεο σε 4κ ανάλυση έχει καμία διαφορά με το 1080p στην αναπαραγωγή στην οθόνη του κινητού? η απλά χρειάζεσαι μία 4κ οθόνη για να δεις διαφορά? σκέφτομαι να προχωρίσω στην αγορά του μιας και μου άρεσε πολύ που το είδα από κοντά (χρήστης htc one προς το παρών)

 

καμια οθονη ταμπλετ-smatrphone- "κανονικης" tv δεν δειχνει 4k...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καποια αποψη γι αυτο στο οικειο θεμα αν θες? Ευχαριστω!

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4972631#post4972631

 

Σου απαντησα:)

 

Δεν ειναι παραλογο να δινεις πολλα λεφτα και να βαζεις μεμβρανη!

 

"Χανει πατηματα" στην οθονη δηλαδη το πενακι με τη μεμβρανη?

 

Εγω οσα νοτε ειχα τα ειχα χωρις μεμβρανη και απλα τα απολαυσα χωρις ιχνος γρατσουνια.

Βεβαια δε πολυ δουλευα το s pen;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χθες πήρα και εγώ το note3 μου αλλά έχω ένα πρόβλημα,θέλω να περάσω τις επαφές από το iPhone στο σαμσουνγ και ενώ τις έχω κάνει όλες σε vcard αρχείο όταν πάω να τις κάνω import στο Gmail δεν τις ανεβάζει. τι μπορεί να κάνω λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα το πενακι παει σφαιρα! Εφυγε αυτη η "κολλα" που ειχε μεινει μετα την εφαρμογη της μεμβρανης και πλεον ανακαλυπτω τις ικανοτητες που εχει...:lol::p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χθες πήρα και εγώ το note3 μου αλλά έχω ένα πρόβλημα,θέλω να περάσω τις επαφές από το iPhone στο σαμσουνγ και ενώ τις έχω κάνει όλες σε vcard αρχείο όταν πάω να τις κάνω import στο Gmail δεν τις ανεβάζει. τι μπορεί να κάνω λαθος;

Με το kies μπορείς να το κάνεις. Μεταφέρει τις επαφές από το iTunes, με ευκολία.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...