Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Επειδη πουλαω το τηλεφωνο, θα ηθελα να παρω backup τους κωδικους των wi fi.Καπου εχει αναφερθει μια εφαρμογη, αλλα παρολου που εχω διαβασει πανω απο 20 σελιδες, δε τη βρισκω.Μηπως θυμαται καποιος ποια ειναι;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επειδη πουλαω το τηλεφωνο, θα ηθελα να παρω backup τους κωδικους των wi fi.Καπου εχει αναφερθει μια εφαρμογη, αλλα παρολου που εχω διαβασει πανω απο 20 σελιδες, δε τη βρισκω.Μηπως θυμαται καποιος ποια ειναι;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Instabridge φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε του μια επανεκκίνηση, συνήθως στρώνει, κολλάνε τα Google services κάποιες φορές.Οι κανονικές τιμές είναι γύρω στο 11-13%

...εμενα ειναι 4% τωρα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Instabridge φίλε μου.

Διαβασα τη μεταφραση και μπερδευτηκα.Λεει οτι μοιραζεται ο ενας το wifi κωδικο με τον αλλο;Τι ακριβως κανει;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

...εμενα ειναι 4% τωρα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβασα τη μεταφραση και μπερδευτηκα.Λεει οτι μοιραζεται ο ενας το wifi κωδικο με τον αλλο;Τι ακριβως κανει;:confused:

 

Ουσιαστικά εκτός από cloud save για τους κωδικούς wifi σου είναι και κοινότητα διαμοιρασμού αυτών. Δλδ πας ξέρω γω σε ένα καφέ παίρνεις τον κωδικό συνδέεσαι κάνεις την δουλειά σου. Μετά αν το ανεβάσεις στην κοινότητα όταν πάω εγώ μετά εκεί θα με ειδοποίησει το instabridge ότι ο κωδικός υπάρχει και θα συνδεθεί αυτόματα. Στην Ελλάδα δεν είναι ακόμα πολύ γνωστό αλλά στην Αγγλία που ήμουνα μια βδομάδα πριν βοήθησε απίστευτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επειδη πουλαω το τηλεφωνο, θα ηθελα να παρω backup τους κωδικους των wi fi.Καπου εχει αναφερθει μια εφαρμογη, αλλα παρολου που εχω διαβασει πανω απο 20 σελιδες, δε τη βρισκω.Μηπως θυμαται καποιος ποια ειναι;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Εγώ με το που συνδέθηκα στον λογαριασμό με το καινούριο κινητό είχε όλους τους κωδικούς κρατημένους και συνδέεται κανονικά. Υπάρχει στις Ρυθμίσεις στην καρτέλα με τους λογαριασμούς επιλογή για αντίγραφο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δικιο εχεις.Το ειχα ξεχασει! Τοσα τηλεφωνα εχω αλλαξει, απορω τι κολλημα "εφαγα".
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα μετά το τελευταίο update όσον αφορά το WiFi συνεχίζουν. Το κινητό συνδέεται με δίκτυο κανονικά και παραμένει συνδεδεμένο για ειδοποιήσεις κτλ αλλά όποτε κατεβαίνει κάτι σημαντικό σε mb με πετάει. Είτε αυτό είναι τραγούδια στο Spotify, βίντεο YouTube,podcast στο stitcher και ούτω καθεξής. Το κάνει σε όλα τα router, στο δικό μου,στης κοπέλας μου και στο πανεπιστήμιο. Soft και hard reset Δεν έλυσαν το πρόβλημα. Επαναλαμβάνω αυτό δεν είχε συμβεί ποτέ πριν το τελευταίο update

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα μετά το τελευταίο update όσον αφορά το WiFi συνεχίζουν. Το κινητό συνδέεται με δίκτυο κανονικά και παραμένει συνδεδεμένο για ειδοποιήσεις κτλ αλλά όποτε κατεβαίνει κάτι σημαντικό σε mb με πετάει. Είτε αυτό είναι τραγούδια στο Spotify, βίντεο YouTube,podcast στο stitcher και ούτω καθεξής. Το κάνει σε όλα τα router, στο δικό μου,στης κοπέλας μου και στο πανεπιστήμιο. Soft και hard reset Δεν έλυσαν το πρόβλημα. Επαναλαμβάνω αυτό δεν είχε συμβεί ποτέ πριν το τελευταίο update

Οπότε αν έρθει αυτό το θέμα update να το αγνοήσουμε. Θύμισε μας πάλι τί είδους update on ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό της τάξης των 70 mb

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τη προηγουμενη εβδομαδα ελαβα ενα update γυρω στο 1.5mb και το μονο π αλλαξε ηταν το csc απο NG1 σε NJ3. Αγγλικη συσκευη BTU
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μόλις μου κατέβασε μια τέτοια μικρή ενημέρωση αλλά δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι. Παραμένει NG1...

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα μια γρήγορη ερώτηση..εχει κανείς κάποιο πρόγραμμα η κάποιο τρόπο να κάνω backup τις εισαγώμενες λέξεις μου απο το Τ9 του note 3 στην νεα μου android συσκευη; (μαλλον xperia z2)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αγόρασα ένα note 3 και συνδέθηκα με το λογαριασμό samsung που είχα και στο note 2, αλλά δεν μου ζητήθηκε κάπου να κάνει επαναφορά τις ρυθμίσεις και τα αρχεία που είχα κάνει backup . Μπορείτε να με διαφωτίσετε?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να πας Ρυθμισεις>Γενικα>Λογαριασμοι>Λογαριασμος samsung account>επαναφορα(τερμα κατω)
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδες απο το πρωι καθε λιγο και λιγακι μου κανει εναν ηχο ειδοποιησης καθε 3 λεπτα...σταματα για μιση ωρα και ξανα...εχω τσεκαρει οτι μπορουσα,πχ ειδοποιηση για καιρο κλπ,δεν εχω βαλει εδω και 1 βδομαδα κανενα προγραμμα,επειδη μου εχει σπασει τα νευρα 2 λυσεις υπαρχουν η το πεταω απο το παραθυρο η παω για hard reset και χανω μια μερα για να το ξαναφερω στα ισια του,καμμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος που κάνει όταν έχεις ξεχάσει το πενάκι ποιος είναι; Μόλις το πήρα το note 3 και δεν ξέρω. Μήπως σου λείπει το πενάκι και σε ειδοποιεί;
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

κόβεται το μηνυμά σου έχω πάει εκεί μετά?

 

Εαν πατησεις επαναφορα δε σου επαναφερει το αντιγραφο του samsung λογαριασμου που ειχες στο προηγουμενο τηλεφωνο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο ήχος που κάνει όταν έχεις ξεχάσει το πενάκι ποιος είναι; Μόλις το πήρα το note 3 και δεν ξέρω. Μήπως σου λείπει το πενάκι και σε ειδοποιεί;

Για αυτο το λογο ειναι

Πας ρυθμισεις-> εργαλεια->s-pen-> s pen keeper

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα ότι το "βοηθητικο φως" που ερχεται από τη μαμα αναβει το φλας στη μιση σχεδόν φωτεινοτητα απ ότι καποιο αλλοι φακοι... Προς ενημερωση...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβληματακι με το note μου.Ενω στην αρχη μετα απο καθε download εβρισκα τα αρχεια κανονικα στη συλλογη μου μετα απο μια επανεκινηση χαθηκαν.Υπαρχουν κανονικα στα αρχεια μου αλλα πλεον δεν εμφανιζονται στη συλλογη.Αν ξερει καποιος τι να κανω να μου δωσει μια λυση μη το παω στη samsung για το τιποτα και μου το στειλουν Αθηνα για κανα μηνα.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by note_takias
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ο ήχος που κάνει όταν έχεις ξεχάσει το πενάκι ποιος είναι; Μόλις το πήρα το note 3 και δεν ξέρω. Μήπως σου λείπει το πενάκι και σε ειδοποιεί;
οχι αδερφεδεν ειναι αυτο,απεγκατεστησα ενα προγραμμα καιρου που ειχα και δειχνει να μην το κανει μεχρι στιγμης,προφανως καποια χαζομαρα εχω κανει στις ενημερωσεις...θα το αφησω να το δω μεχρι αυριο και θα το ξαναπερασω :O
Link to comment
Share on other sites

προκαταβολικά συγνώμη αν έχει απαντηθεί, είδα κάτι συζητήσεις παλιότερα αλλά όχι κάτι πρόσφατα.

 

αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα. δλδ μετά τη μετάβαση από iphone4 σε samsung galaxy note3 βλέπω ότι έχω ασθενέστερο σήμα. πως μπορώ να βελτιώσω την κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

προκαταβολικά συγνώμη αν έχει απαντηθεί, είδα κάτι συζητήσεις παλιότερα αλλά όχι κάτι πρόσφατα.

 

αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα. δλδ μετά τη μετάβαση από iphone4 σε samsung galaxy note3 βλέπω ότι έχω ασθενέστερο σήμα. πως μπορώ να βελτιώσω την κατάσταση?

Ρυθμίσεις - δικτυα κινητής τηλεφωνίας - λειτουργία δικτύου.. Για δες ποια είναι η τσεκαρισμενη επιλογή;; Για καλύτερο σήμα, επέλεξε Μονο GSM και οταν θέλεις να ανοίξεις data, να το βάλεις Mονο WCDMA :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...