Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας θα ήθελα βοήθεια πως μπορώ να χρησιμοποιώ το Google Now διότι προσπαθώ να χρησιμοποιήσω εντολές όπως Use camera η Play music Π.χ και δεν κάνει τίποτα. Με βγάζει συνέχεια στην αναζήτηση του Google. Υπάρχει κάτι το οποίο μπορώ να κάνω π.Χ καμία ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ενα θεματακι που εχει το note...δεν νομιζω ομως να διορθωθει με καποιο update..επρεπε να εχει OIS..

 

Είδαμε και το G2 που έχει ois τα χάλια του σε εσωτερικά ειδικά με παιδάκια ή οτιδήποτε δεν είναι παγωμένα ακίνητο.

Γενικά το μεγάλο θέμα της κάμερας του note 3(& S4)όπως έχω πει είναι ακριβώς οι παραπάνω συνθήκες.

Εσωτερικά με χαμηλό φωτισμό και πρόσωπα ή παιδάκια που δεν είναι ακίνητα.

Και στο βίντεο το ίδιο.

Το έχω γράψει και πριν μερικά ποστ που είχαμε αυτή τη κουβέντα.

Μέρα ή γενικά με καλό φωτισμό είναι όλα super(για κινητό).

Όταν πέφτει ο φωτισμός ή υπάρχουν παιδάκια ζωηρά υπάρχει θέμα.

Το LG G2 είναι σε χειρότερη μοίρα σε παρόμοιες συνθήκες για παράδειγμα.

Στο S5 βλέπω σα να το έχουν διορθώσει αυτό καθώς έχει ταχύτητατη εστίαση και hdr και στο βίντεο που φαίνεται πως δουλεύει.

Και το ξαναλέω, για μένα απ τα ελάχιστα μείον του εργαλείου που λέγεται note 3

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα βοήθεια πως μπορώ να χρησιμοποιώ το Google Now διότι προσπαθώ να χρησιμοποιήσω εντολές όπως Use camera η Play music Π.χ και δεν κάνει τίποτα. Με βγάζει συνέχεια στην αναζήτηση του Google. Υπάρχει κάτι το οποίο μπορώ να κάνω π.Χ καμία ρύθμιση;

Εχεις βάλει γλώσσα συστήματος την Αγγλική; Αν είναι στα ελληνικά δεν "παίζει" το google now

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Θέμα drivers πρέπει να είναι ,βγάλε το kies κανε ενα reboot το pc και βάλε το ξανά μήπως και φτιάξει .

 

Το έκανα αλλά τίποτα. Καμία άλλη πρόταση?

Υγ. Στο note 2 θυμάμαι κάπου στο τηλέφωνο είχε ενεργοποίηση του Kies. Στο 3 και στην 4.4.2 δεν το έχει κάπου?

Edited by makis_m
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα πολλες ρυθμισεις και αρκετους συνδιασμους....για αυτο κ μου φαινεται περιεργο να ειναι τοσο χαλια..

Εχει υπερβολικα πολυ κοκκο ακομα και με αρκετο φως και iso στο αυτοματο.

Εχεις βρει καποιον καλο συνδιασμο??

Για να καταλαβεις ο γιοε μου ειναι 17 μηνων και τρεχει διαρκως.

Με το s3 τον εχω απειρες φωτο πεντακαθαρες και σταθερες....

Οσο κ αν προσπαθησα με το note καλη φωτο δεν εβγαλα. Ουτε καθαρες ηταν αλλα δεν ηταν και σταθερες...

 

Ιωσα για να λες ότι έχεις τέτοιο θέμα την ημέρα,φοβαμαι ότι κάτι δεν πάει καλά με την μάρκα σου.Με φως βγάζει δυνατές φωτο.Θυμάσαι που σου είχα πει πριν το πάρεις ότι έχει ενα θεματάκι με τις βραδυνές φωτο με πολύ χαμηλό φωτισμο.Από εκεί.και πέρα όμως φωτο και βίντεο είναι δύναμη.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/snapdragon-810-808-qualcomm-63913

Ακόμα δεν είδαμε τον 805 και αυτοί το χαβά τους...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/snapdragon-810-808-qualcomm-63913

Ακόμα δεν είδαμε τον 805 και αυτοί το χαβά τους...

 

Από specs είμαστε ήδη ταβάνι...Εφαρμογές της προκοπής σε στυλ Windows μας λειπουν...

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε και το G2 που έχει ois τα χάλια του σε εσωτερικά ειδικά με παιδάκια ή οτιδήποτε δεν είναι παγωμένα ακίνητο.

Γενικά το μεγάλο θέμα της κάμερας του note 3(& S4)όπως έχω πει είναι ακριβώς οι παραπάνω συνθήκες.

Εσωτερικά με χαμηλό φωτισμό και πρόσωπα ή παιδάκια που δεν είναι ακίνητα.

Και στο βίντεο το ίδιο.

Το έχω γράψει και πριν μερικά ποστ που είχαμε αυτή τη κουβέντα.

Μέρα ή γενικά με καλό φωτισμό είναι όλα super(για κινητό).

Όταν πέφτει ο φωτισμός ή υπάρχουν παιδάκια ζωηρά υπάρχει θέμα.

Το LG G2 είναι σε χειρότερη μοίρα σε παρόμοιες συνθήκες για παράδειγμα.

Στο S5 βλέπω σα να το έχουν διορθώσει αυτό καθώς έχει ταχύτητατη εστίαση και hdr και στο βίντεο που φαίνεται πως δουλεύει.

Και το ξαναλέω, για μένα απ τα ελάχιστα μείον του εργαλείου που λέγεται note 3

 

Νομιζω πως το G2 εχει πολυ καλυτερη καμερα και απο θεμα σταθεροποιησης και απο ολα...το ειχα πριν το note και μολις πηρα το note ξενερωσα...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το G2 εχει πολυ καλυτερη καμερα και απο θεμα σταθεροποιησης και απο ολα...το ειχα πριν το note και μολις πηρα το note ξενερωσα...

 

Φίλε μου κάνεις μεγάλο λάθος η κάμερα του είναι με διαφορά καλύτερη απ το g2 καταρχάς μέχρι να έστιασει σε βραδινή λήψη και σε συνδιασμο με το δυνατό φλας άκουγες καντήλια από τους άλλους.....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση

Θα παρακαλέσω να μην συνεχίσετε το VS μεταξύ των συσκευών ,ανοίξετε ένα θέμα στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς και παραθέσετε εκει τις απόψεις σας .

 

Από εδώ και πέρα τα μηνύματα που αφορούν την σύγκριση συσκευών θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/snapdragon-810-808-qualcomm-63913

Ακόμα δεν είδαμε τον 805 και αυτοί το χαβά τους...

 

Έχουμε να ακούσουμε ακόμα.... Δεν μου απάντησες όμως αν αξίζει η μετάβαση από νοτε 3 σε HTC one m8....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε να ακούσουμε ακόμα.... Δεν μου απάντησες όμως αν αξίζει η μετάβαση από νοτε 3 σε HTC one m8....

 

Μην ρωτάς εμένα γιατί δεν θα είμαι αντικείμενικος...

Έχω έρωτα με το Νοτελι, αλλά και με τις δοκιμές όλων των ναυαρχιδων που ήρθαν και θα έρθουν...

Εγώ για να σε κάνω να καταλάβεις το Νοτελι δεν πρόκειται να το δώσω ακόμα και αν μου μείνουν στα χέρια όλα αυτά που περιμένω...

Πάντως ένα είναι σωστό...

Ότι η HTC έβγαλε ίσως το καλύτερο της τηλέφωνο όλα αυτά τα χρόνια που εγώ θυμάμαι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε KitKat... Η αυτονομία έπεσε στο 60%... Πάνω που είχε στρώσει η μπαταρία... Γκρρρρρ.

Τι είδους αναβάθμιση ήταν αυτή; Υπάρχει κάποια λύση;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να πάρουμε την 4.4 θα ξεκινήσουν οι άλλοι να παίρνουν την 4.5!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε KitKat... Η αυτονομία έπεσε στο 60%... Πάνω που είχε στρώσει η μπαταρία... Γκρρρρρ.

Τι είδους αναβάθμιση ήταν αυτή; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Μα καλά δεν το ήξερες; Δε διαβάζεις τι γράφουν οι άλλοι χρήστες για την απάτη της 4.4; Σου καταναλώνει περισσότερη μπαταρία γιατί έχει τους επεξεργαστές να δουλεύουν χωρίς λόγο....

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά δεν το ήξερες; Δε διαβάζεις τι γράφουν οι άλλοι χρήστες για την απάτη της 4.4; Σου καταναλώνει περισσότερη μπαταρία γιατί έχει τους επεξεργαστές να δουλεύουν χωρίς λόγο....

 

όντως ήταν τόσο καλύτερη η 4.3 στο θέμα μπαταρίας;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... Και μάλλον δεν θα μάθω ποτέ. Τα ελληνικά Note 3 θα πάρουν τελευταία την αναβάθμιση. Ευτυχώς για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχασε όλα τα αποθηκευμένα wifi που είχα απ την εποχή του S2.. Τι έκανα, γνωρίζει κανείς;;
εσύ δεν έκανες τίποτα, τα 4.4 σου την έκαναν και άλλα παιδιά είχαν το πρόβλημα σου.
Link to comment
Share on other sites

Χμ τελικα λεω να παραμεινω στην 4.3 με αυτα τα λιγα που διαβαζω. Δεν ξερω αν κανω τελειως καλα η οχι.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις. Εγώ δεν διαπίστωσα κάτι το σοβαρό να αναβαθμίστηκε. Και όλοι έλεγαν ότι η αναβάθμιση σε 4.4 είναι η πιο σημαντική μετά την 4.1 κλπ....

Τώρα βλέπω τη μπαταρία να πέφτει με την ώρα, χωρίς να ακουμπάω τη συσκευή...

 

Μα καλά δεν το ήξερες; Δε διαβάζεις τι γράφουν οι άλλοι χρήστες για την απάτη της 4.4; Σου καταναλώνει περισσότερη μπαταρία γιατί έχει τους επεξεργαστές να δουλεύουν χωρίς λόγο....

 

Πήγε το χέρι μόνο του...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα με την 4.4.2 θα χρειαστεί να κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Με "καθαρή" 4.4.2 δεν υπάρχουν τα προβλήματα που αναφέρετε (πέρα από τα διακαιώματα επεξεργασίας αρχείων στην sd)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα με την 4.4.2 θα χρειαστεί να κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Με "καθαρή" 4.4.2 δεν υπάρχουν τα προβλήματα που αναφέρετε (πέρα από τα διακαιώματα επεξεργασίας αρχείων στην sd)

 

Δηλαδή το θέμα της μπαταρίας, μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2, δεν θα υπάρχει με επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, διαπιστωμένο και σίγουρο αυτό;

Την έχω λάβει την αναβάθμιση, αλλά δεν την έχω εγκαταστήσει λόγω των προβλημάτων που αναφέρονται εδώ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το θέμα της μπαταρίας, μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2, δεν θα υπάρχει με επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, διαπιστωμένο και σίγουρο αυτό;

Την έχω λάβει την αναβάθμιση, αλλά δεν την έχω εγκαταστήσει λόγω των προβλημάτων που αναφέρονται εδώ.

 

Στο δικό μου δεν έχω τέτοια προβλήματα (εχει στηθεί από το μηδέν με 4.4.2). Είναι άψογο. Δεν το είχα πολύ καιρό με 4.3 αλλά διαφορά στην μπαταρία πχ δεν είδα μετά.

Αλλά και από όσο διαβάζω και όσοι κάνανε το ίδιο (με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) λύσανε όλα τα προβλήματα.

Για αυτό έγραψα πριν ότι έγραψα.

Σίγουρα είναι εκνευριστικό να το στήνεις από την αρχή. Ειδικά αν το έχεις μήνες. Τόσες φορές που το έχω κάνει στις συσκευές μου, στο τέλος μένει σχεδόν στοκ σε εμφάνιση για να μην χρειάζεται πολύ δουλειά! :lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...