Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο μπορούμε να εμπιστευομαστε στα σκρουτζομάγαζα απο τη στιγμή που μεγάλα καταστήμα οπως το public εχουν τη συσκευη σε τιμες 700-800Ε? Αν δεν εχει τη δυνατότητα μια πολυεθνική να ρίξει τις τιμες για ανταγωνισμο μπορει να εχει δυνατότητα ο ''περιπτεράς;'' ρωτάω γτ δεν εχω ξαναψωνίσει απο skroutz και θελω καποιες γνωμες!

 

Ούτε εγώ είχα ξαναψωνίσει, αλλά άψογη και ταχύτατη εξυπηρέτηση είχα, από σκρουτζομαγαζο

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

το θεωρουσα πολυ αστειο αυτο που λεγαται εδω μεσα για το αν τραβας video με ανοιχτο το wifi να κανει γραμμες...ε και λοιπον ετυχε χθες να τραβηξω ενα video με ανοιχτο το wifi και το διαπιστωσα...τελικα ειναι τραγικο αυτο που γινεται με το νοτε πραγματικα η φωτο με χαμηλο φωτισμο που βγαινουν κιτρινιζουν το auto focus ας μην κραξωκαι για αυτο,αντε εγω το εμαθα και ξερω πως πρεπει να το κρατησω,οταν ομως δινω το κινητο σε αλλον παρακαλω να μην τρεμουλιαζει μπας και βγουμε μια καλη φωτο για το βραδυ μιλαω κυριως!
δοκίμασα και εγώ βίντεο σε χαμηλό φωτισμό με ανοιχτό το wifi και δεν έχω κάποιο θέμα.η συσκευή είναι ουγγαρέζικη.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μπορούμε να εμπιστευομαστε στα σκρουτζομάγαζα απο τη στιγμή που μεγάλα καταστήμα οπως το public εχουν τη συσκευη σε τιμες 700-800Ε? Αν δεν εχει τη δυνατότητα μια πολυεθνική να ρίξει τις τιμες για ανταγωνισμο μπορει να εχει δυνατότητα ο ''περιπτεράς;'' ρωτάω γτ δεν εχω ξαναψωνίσει απο skroutz και θελω καποιες γνωμες!

 

Έχεις το κάθε δικαίωμα να μην εμπιστεύεσαι κανέναν. Εγώ θα σου πω το εξής, και σκέψου το.

26/9, πρώτη μέρα κυκλοφορίας στην Ελλάδα, και είχες Electro World, Media Markt, Κωτσόβολος, Πλαίσιο, Public να το έχουν όλοι ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ!! στην ίδια τιμή 799€, και ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ!! να έχουν όλοι μαζί την ίδια ακριβώς προσφορά, 100€ δωροεπιταγή που μπορεί να μπει και στην τιμή του κινητού. Ξέρεις πως λέγεται αυτό; Εναρμονισμένη τιμολογιακή πολιτική, η αλλιώς καρτέλ. Γνωρίζεις φαντάζομαι ότι απαγορεύονται τα καρτέλ στο εμπόριο, μιας και εξολοθρεύουν τον ανταγωνισμό (θυμήσου την ιστορία με τα γάλατα με ΔΕΛΤΑ, ΦΑΓΕ, ΑΓΝΟ, ΟΛΥΜΠΟ πριν από λίγα χρόνια). Και αυτή η τιμή κρατάει μέχρι τώρα, που όλοι σχεδόν όσοι το ήθελαν, το έχουν πάρει, άρα η ζήτηση έχει πέσει. Και όταν η ζήτηση πέφτει, ο νόμος λέει ότι πέφτουν και οι τιμές.

Δεν είναι λοιπόν ότι δεν μπορούν, αλλά ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να ρίξουν τις τιμές.

 

Προσωπικά, πήρα ένα γερμανικό με 480€. Γιατί το γερμανικό να είναι διαφορετικό από το ελληνικό; Από άλλο εργοστάσιο βγήκε; Να σου δώσω και το ΙΜΕΙ να το διασταυρώσεις αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα στην πλάκα φίλε μου στις ρυθμίσεις - controls, έχει δυνατότητα να ενεργοποιήσεις το "one handed operation" και μάλιστα με ένα μικρό scrolling του δακτύλου σου σε οποιαδήποτε οθόνη βρίσκεσαι.. Θα το δεις και θα πάθεις πλάκα ...!!

 

Το έκανα και βολεύει πολύ!!! Σε ευχαριστώ!!!!!

 

Μια χαρούλα πάει το μηχανηματάκι...απλώς μου πέφτει συνέχεια από τα χέρια, αλλά που θα πάει???? θα το συνηθίσω...

 

Το δικό μου είναι Γαλλιδούλα...και όλα ήρθαν στα Γαλλικά (συσκευασία, κτλπ)...και δεν ξέρω γρι Γαλλικά! Ευτυχώς, από youtube (laptop) είδα πως αλλάζει η γλώσσα και όλα εντάξει τελικά...

 

Το Πλαίσιο το έχει ακόμα 799euros...ενώ το πήρα 515 από σκρούτζ...το ίδιο είχα κάνει και με S3...700 το πλαίσιο, 500 το σκρουτζ...

 

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα το κάνω root ή όχι....το μόνο σπαστικό είναι οι διαφημίσεις που δεν λένε να φύγουν...

 

Ερώτηση: τελικά το knox το ενεργοποιούμε?????

S8+
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και βολεύει πολύ!!! Σε ευχαριστώ!!!!!

 

Μια χαρούλα πάει το μηχανηματάκι...απλώς μου πέφτει συνέχεια από τα χέρια, αλλά που θα πάει???? θα το συνηθίσω...

 

Το δικό μου είναι Γαλλιδούλα...και όλα ήρθαν στα Γαλλικά (συσκευασία, κτλπ)...και δεν ξέρω γρι Γαλλικά! Ευτυχώς, από youtube (laptop) είδα πως αλλάζει η γλώσσα και όλα εντάξει τελικά...

 

Το Πλαίσιο το έχει ακόμα 799euros...ενώ το πήρα 515 από σκρούτζ...το ίδιο είχα κάνει και με S3...700 το πλαίσιο, 500 το σκρουτζ...

 

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα το κάνω root ή όχι....το μόνο σπαστικό είναι οι διαφημίσεις που δεν λένε να φύγουν...

 

Ερώτηση: τελικά το knox το ενεργοποιούμε?????

 

Πρωτα απο ολα καλοριζικο!Οσον αφορα το knox μπορεις να το ενεργοποιησεις και εαν δε σου αρεσει να το κανεις καταργηση απο τις ρυθμισεις του.Καποιοι ειπαν οτι απασχολει περιπου το 15%της ραμ

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από αρκετές μέρες λιώσιμο με το νοτελι μου, έχω ένα θέματακι με το YouTube. Μπορεί να μην είναι το σωστό σημείο που το ποσταρω αλλά δεν πειράζει :p . Γίνεται με κάποιο τρόπο ενώ άκου ένα τραγούδι από το YouTube να κατεβάζω το παράθυρο και να συνεχίζω να ακούω μουσική χωρίς να σταματάει από μόνο του? Γενικά να κάνω οτιδήποτε χωρίς να γίνεται αυτόματη παύση του βίντεο μόλις αλλάζω παράθυρο.

 

Βαλε το freedi youtube player απο το μαρκετ

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει έρθει τίποτα. Από που έχεις αγοράσει τη συσκευή σου?

 

η συσκευή μου προοριζόταν για την Ελβετία.. απο birdphone..

Link to comment
Share on other sites

 

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα το κάνω root ή όχι....το μόνο σπαστικό είναι οι διαφημίσεις που δεν λένε να φύγουν...

 

Δεν είναι μόνο το θέμα το διαφημίσεων για να κάνεις ροοτ, είναι πολλά άλλα που το σύστημα δεν σε αφήνει. Εγώ έχω δυο άλλες συσκευές είναι ροοταρισμενες και με ενοχλεί αφάνταστα που δεν μπορώ βάλω τα προγράμματα που τρέχω σε αυτές, το τηλέφωνο το έχω τρεις μέρες και εφόσον δεν μου έχει δείξει τα γνωστά προβλήματα μόλις βρω χρόνο το ροοταρω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το θέμα το διαφημίσεων για να κάνεις ροοτ, είναι πολλά άλλα που το σύστημα δεν σε αφήνει. Εγώ έχω δυο άλλες συσκευές είναι ροοταρισμενες και με ενοχλεί αφάνταστα που δεν μπορώ βάλω τα προγράμματα που τρέχω σε αυτές, το τηλέφωνο το έχω τρεις μέρες και εφόσον δεν μου έχει δείξει τα γνωστά προβλήματα μόλις βρω χρόνο το ροοταρω.

 

Ναι, το γνωρίζω αυτό...το πρώτο μου ρουτάρισμα ήταν με το HTC πριν...4 περίπου χρόνια αν θυμάμαι καλά και με βοήθησαν παιδιά από εδώ μέσα..και πριν από 2 χρόνια όταν πήρα το S3 έκανα ρουτ στην πρώτη εβδομάδα...και μιλάμε για πολλά πολλά flashαρίσματα roms...

Και να σου πω την αλήθεια πάντα έτσι ήταν....flasharisma και ξανά flash και update και και και....ώσπου να βρεις την τέλεια rom...και μετά έβγαινε άλλη μια τελειότερη :-D ώσπου στο τέλος βαριέσαι και μένεις με μία για καιρό (κάτι σαν το γάμο ένα πράγμα :-D )

Απλώς, προς το παρόν βαριέμαι να ξαναμπώ στη διαδικασία...είδωμεν :-D ...αλλά στο πρώτο "κόλλημα" έχει να φάει το flash της αρκούδας!!! :-D

Edited by CostasChem
προσθήκη σχολίου
S8+
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να αρχίσει να κολλάει για να φλασαριστεί :)

Τα εικονίδια είναι για 90χρονους με καταρράκτη, θέλει οπωσδήποτε ένα θέμα κατάλληλο για τέτοια συσκευή, και όχι να θυμίζει samsung lcd 5ετίας. Έχεις οθόνη και δεν την χαίρεσαι.

Και τέλος πάντων, δεν γίνεται να μείνεις χωρίς superuser & recovery tools χωρίς να μπορείς να ακουμπήσεις καλές εφαρμογές. Σαν να μου κυκλοφορείς την lamborghini με 2α.

Πάντως, όντως, αυτό που ενοχλεί περισσότερο είναι οι διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να αρχίσει να κολλάει για να φλασαριστεί :)

Τα εικονίδια είναι για 90χρονους με καταρράκτη, θέλει οπωσδήποτε ένα θέμα κατάλληλο για τέτοια συσκευή, και όχι να θυμίζει samsung lcd 5ετίας. Έχεις οθόνη και δεν την χαίρεσαι.

Και τέλος πάντων, δεν γίνεται να μείνεις χωρίς superuser & recovery tools χωρίς να μπορείς να ακουμπήσεις καλές εφαρμογές. Σαν να μου κυκλοφορείς την lamborghini με 2α.

Πάντως, όντως, αυτό που ενοχλεί περισσότερο είναι οι διαφημίσεις.

 

Πω....ανάβεις φωτιές τώρα λέμε..... :lol:

S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε! Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπλοκάρει τις διαφημίσεις ;

 

Αν είσαι ρουτ ναι αν όχι δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!!!Χρονια πολλα και στους εορταζομενους!!!
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονιά.

Διαβάστε σε ένα σύνθετο πρόβλημα που αντιμετωπίζω και πραγματικά θέλω την βοήθεια όλων σας.

Στην κατοχή μου έχω τέσσερις ημέρες το note 3 και έχω να πω τα καλύτερα στο πρόβλημα το συγκριμένο με προβλημάτισε.

Πριν βάλω την συσκευή σε λειτουργία είχα το s3 και είχα μόνιμη απόκρυψη και σε κάποιες επαφές που ήθελα να εμφανίζεται το νούμερο μου έβαζα *31# και σε όλες της επαφές είχα και της ανάλογες φωτογραφίες, δούλευαν άψογα.

Στο note 3 έκανα αντιγραφή της επαφές από την κάρτα SD πήρε όλες την επαφές κανονικά μαζί με της φωτογραφίες και όπως ακριβώς της είχα στο s3 με την επιλογή εμφανίσεως στης συγκριμένες επαφές με *31#.

Έκανα κλήση σε επαφή που έχω των κωδικό και δεν εμφάνιζε την φωτογραφία μου έστειλε μήνυμα η ιδία επαφή και δεν εμφάνιζε και έψαχνα ποιος ήταν.

Βέβαια αν βγάλω το κωδικό συμπεριφέρεται κανονικά αλλά θα έχω απόκρυψη σε όλες της επαφές.

Θεωρό πως κάποια χαζομάρα θα είναι αλλά δεν πάει το μυαλό μου και αυτό με στεναχωρεί.

Θέλω να με βοηθήσετε να βρούμε τι φταίει.

Χρόνια πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε! Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπλοκάρει τις διαφημίσεις ;

 

 

Βασικά υπάρχει μια λύση χωρίς root και είναι το adblock plus for android https://adblockplus.org/en/android-install . Απλά την πρώτη φορά που μπαίνεις σε ένα δίκτυο πρέπει να αλλάζεις τις ρυθμίσεις του proxy. Δεν είναι τίποτα απλά στο όνομα βάζεις localhost και στο νουμερο 2020. Το χρησιμοποιώ κάποιες μέρες και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με εξαίρεση το fb που αργεί να εμφανίζει κάποιες φορές τις εικόνες. Βέβαια για αυτό παίζει να ευθύνεται και το ίδιο το fb μετά το τελευταίο update.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά και από εμένα παιδιά!

Όποιος θέλει υπάρχει ο TSF launcher σε προσφορά 5.99€.

Εγώ τον αγόρασα να υπάρχει, ήταν απ τους ελάχιστους που δε είχα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. χρονια πολλα κ καλη χρονια.

galaxy note 3.

μπαινω να κατεβασω εφαρμογη κανω εγκατασταση και ξαφνικα με πεταει κ μου βγανει τη παρακατω εικονα.

εκτος απο το google play μου το κανει και σε αλλες εφαρμογες.

ξερει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω???

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...