Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.εχω σκοπο να αγορασω το note 3 αλλα δεν ξερω πιο. το ευρωπαικο η το Ελληνικο αφου πλεον στα σκρουτζομαγαζα εχουν 30 ευρω διαφορα,πια ειναι η γνωμη σας.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Υπέρυθρες αλλά για να βρει τους κωδικούς της εκάστοτε συσκευής θέλει ίντερνετ .

Όσο για τα δωμάτια κτλ φίλε

Υπάρχουν εφαρμογές καλύτερες του Watson.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy

 

Tο ξέρω ότι λειτουργεί με υπέρυθρες. Ρωτάω όμως γιατί το Galaxy TAB 3 8.0 που κατέχω επίσης έχει υπέρυθρες αλλά χρειάζεται και σύνδεση Internet για να δουλέψει το πρόγραμμα του τηλεχειριστηρίου. Αλλοιώς δεν δουλεύει. Και δεν εννοώ για την πρώτη φορά μόνο που κατεβάζει τυχόν κωδικούς, αλλά σε κάθε ενεργοποίηση του προγράμματος.

 

Επίσης να ξαναρωτήσω παιδιά κάποιον κάτοχο της συσκευής, αν το ενσωματωμένο πρόγραμμα τηλεχειριστηρίου έχει δυνατότητα επιλογής πέραν του ενός δωματίου. Είναι κρίμα να αγοράζουμε πρόγραμμα Extra από την στιγμή που μας δίνει κάτι η εταιρία. Προέρχομαι από LG G2 και στο θέμα αυτό η συσκευή είναι απίστευτα ευέλικτη κατά την γνώμη μου.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν και στο Note 3 έχω το Sygic, τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ το πολύ καλό Google maps.

Η κατανάλωση data είναι αστεία, πολύ μικρή.

Αν βέβαια το χρησιμοποιείς στο εξωτερικό, η εδώ αλλά καθημερινά και αρκετά, τότε καλύτερα να αγοράσεις ένα π.χ. Sygic η Νavigon

 

Εγώ το χρησιμοποιώ αποκλειστικά από την πρώτη μέρα που δόθηκε η φωνητική καθοδήγηση.

Μ εξυπηρετεί πολύ περισσότερο λόγο αναζήτησης. Βρίσκεις μέχρι ψιλικατζιδικα χάρη στην Google search.

Δίνει πολυ καλές διαδρομές και αν χρειαστεί το γυρνάς σε πραγματική απεικόνιση για να αναγνωρίσεις ένα κτήριο.

Πλέον δεν έχω εγκατεστημενο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης.

Δουλεύει και χωρίς 3g οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθείς χωρίς πλοήγηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ αποκλειστικά από την πρώτη μέρα που δόθηκε η φωνητική καθοδήγηση.

Μ εξυπηρετεί πολύ περισσότερο λόγο αναζήτησης. Βρίσκεις μέχρι ψιλικατζιδικα χάρη στην Google search.

Δίνει πολυ καλές διαδρομές και αν χρειαστεί το γυρνάς σε πραγματική απεικόνιση για να αναγνωρίσεις ένα κτήριο.

Πλέον δεν έχω εγκατεστημενο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης.

Δουλεύει και χωρίς 3g οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθείς χωρίς πλοήγηση.

 

Συμφωνω απόλυτα. Τα σημεία αναζήτησης τελειώνουν την ανάγκη ύπαρξης άλλης εφαρμογής πλοήγησης .

Κι εγώ σπάνια ανοίγω πλέον το don't panic και παίζω μόνο με Google maps στην πόλη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα καλα του καθουμενου απενεργοποιειται το animation που κανει οταν ανοιγεις μια εφαρμογη. Σαν να εχω παει στα developer options και να το εχω βαλει στο 0. Οταν το ξαναβαλω στη προκαθορισμενη τιμη μετα ξανα τυχαινει και απενεργοποιειται. Συμβαινει σε κανεναν; Stock mj7.
Link to comment
Share on other sites

Tο ξέρω ότι λειτουργεί με υπέρυθρες. Ρωτάω όμως γιατί το Galaxy TAB 3 8.0 που κατέχω επίσης έχει υπέρυθρες αλλά χρειάζεται και σύνδεση Internet για να δουλέψει το πρόγραμμα του τηλεχειριστηρίου. Αλλοιώς δεν δουλεύει. Και δεν εννοώ για την πρώτη φορά μόνο που κατεβάζει τυχόν κωδικούς, αλλά σε κάθε ενεργοποίηση του προγράμματος.

 

Επίσης να ξαναρωτήσω παιδιά κάποιον κάτοχο της συσκευής, αν το ενσωματωμένο πρόγραμμα τηλεχειριστηρίου έχει δυνατότητα επιλογής πέραν του ενός δωματίου. Είναι κρίμα να αγοράζουμε πρόγραμμα Extra από την στιγμή που μας δίνει κάτι η εταιρία. Προέρχομαι από LG G2 και στο θέμα αυτό η συσκευή είναι απίστευτα ευέλικτη κατά την γνώμη μου.

 

Πάρε εσύ το note3 και θα στην κάνω εγώ δώρο την εφαρμογή αν είναι αυτό το πρόβλημα σου.

Δεσμεύομαι εδώ μπροστά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε εσύ το note3 και θα στην κάνω εγώ δώρο την εφαρμογή αν είναι αυτό το πρόβλημα σου.

Δεσμεύομαι εδώ μπροστά σε όλους.

 

να κανω κα εγω μια λιστα με εφαρμογες να μου παρεις και μ ενα???

χαχααχα

 

χωρις πλακα ,δωρεαν πλοηγο με φων.οδηγιες εχει?γινετε με ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

να κανω κα εγω μια λιστα με εφαρμογες να μου παρεις και μ ενα???

χαχααχα

 

χωρις πλακα ,δωρεαν πλοηγο με φων.οδηγιες εχει?γινετε με ροοτ?

 

Αν είσαι όμορφη......

Ναι κάνε τι λίστα και στείλε την. Περιμένω και πλάκα δεν κάνω.

Κέρδισα στο ποπο λεφτά και λέω να σας κάνω δώρο Χριστουγεννων. :banghead::banghead:

 

Για τον φίλο πριν να πω ότι θέλει ίντερνετ για την πρώτη μόνο φορά να βρει δηλ την συσκευή και μετά δεν θέλει την αποθηκεύει και λειτουργεί αυτόνομα.

Έχει και δωμάτια με θέα να διαλέξεις όσα θες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ αποκλειστικά από την πρώτη μέρα που δόθηκε η φωνητική καθοδήγηση.

Μ εξυπηρετεί πολύ περισσότερο λόγο αναζήτησης. Βρίσκεις μέχρι ψιλικατζιδικα χάρη στην Google search.

Δίνει πολυ καλές διαδρομές και αν χρειαστεί το γυρνάς σε πραγματική απεικόνιση για να αναγνωρίσεις ένα κτήριο.

Πλέον δεν έχω εγκατεστημενο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης.

Δουλεύει και χωρίς 3g οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθείς χωρίς πλοήγηση.

 

Συμφωνω απόλυτα. Τα σημεία αναζήτησης τελειώνουν την ανάγκη ύπαρξης άλλης εφαρμογής πλοήγησης .

Κι εγώ σπάνια ανοίγω πλέον το don't panic και παίζω μόνο με Google maps στην πόλη...

 

Δεν πρέπει να έχεις κατεβάσει από πριν τους χάρτες;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να έχεις κατεβάσει από πριν τους χάρτες;

 

Οχι. Αυτό εξυπηρετεί μόνο όταν ψάχνεις κάτι offline. Για Πλοήγηση χρειάζεται σύνδεση. Σε διαδρομή 50 χλμ ξοδεύει 10mb αν το έχεις σε απεικόνιση χάρτου. Αν το βάλεις σε δορυφορική ξοδευει αρκετά.

Εχω 3 γιγα στο συμβόλαιο με 5,5 ευρώ το μήνα. Το google maps θα με πειράξει? Εδω παρακολουθώ youtube.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην καρτέλα που βλέπεις τα τηλέφωνα της επαφής, κράτα πατημένο το τηλέφωνο που θες και στο μενού που θα εμφανίσει επέλεξε ορισμός προεπιλεγμένου.

 

Το έκανα αυτό αλλά δυστυχώς η μόνη επιλογή που βγάζει σε μενού είναι η διαγραφή ή η αντιγραφή. ..καμιά ιδεα; χρησιμοποιώ το μανισιο dialer και contacts. ..

 

Τελικά βρήκα τη λύση. Φαίνεται πως στην 4.3 αυτό δε γίνεται πιέζοντας πάνω στον αριθμό αλλά πατάμε το κουμπί του μενού και έχει υπό μενού προεπιλογή αριθμου και όχι μόνο. ..

Edited by xsiv74
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό αλλά δυστυχώς η μόνη επιλογή που βγάζει σε μενού είναι η διαγραφή ή η αντιγραφή. ..καμιά ιδεα; χρησιμοποιώ το μανισιο dialer και contacts. ..

 

Αν και δε χρησιμοποιώ το μαμά dialer & contacts μπήκα και είδα πως να το κάνεις και μέσω αυτού.

Θα πας στην επαφή που σε ενδιαφέρει και πατώντας το μενού θα σου βγάλει τη παρακάτω εικόνα. Εκεί πατώντας την επιλογή σήμανση θα σου δώσει δυνατότητα να επεξεργαστής τις προεπιλογές σου!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Από εχθές το βράδυ αντιμετωπίζω ένα περίεργο θέμα με το ημερολόγιό μου. Σε όλα μου τα Samsung, χρησιμοποιούσα το S-Planner και γενικά δεν είχα θέματα. Συγχρονίζει με το Google Calendar μου, οπότε δεν έχανα κανένα event. Εχθές το βράδυ λοιπόν, πάω να περάσω ένα event στο S-Planner και βλέπω όλες τις ημέρες άδειες! Πάω στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, στα Ημερολόγια και δεν υπάρχει πουθενά ούτε το Google Account Calendar, ούτε το Ελληνικό Εορτολόγιο, τα οποία και τα 2 βρίσκονται στο web-based Google Calendar μου κανονικότατα! Λέω "ΟΚ, κάτι έγινε και σβήστηκε ο λογαριασμός!". Πάω να τον ξαναπεράσω και μου λέει ότι αυτός ο λογαριασμός υπάρχει ήδη και δεν μπορεί να προστεθεί εκ νέου. Πάω στις ρυθμίσεις της συσκευής και το Google Account μου (λέει τουλάχιστον ότι) συγχρονίζει κανονικά με τη συσκευή. Όμως, τα events, τα γενέθλια και τις γιορτές δεν τις βλέπω πουθενά!!! Περνάω τη stock Google Calendar App να δοκιμάσω. Άλλο κουφό εκεί: βλέπω στις ρυθμίσεις το λογαριασμό μου, μπαίνω μέσα στο λογαριασμό, βλέπω τα 2 calendar μου διαθέσιμα, αλλά unchecked! Κάνω και τα 2 check ξανά, αλλά δεν το κρατάει. Μόλις βγω και ξαναμπώ στις ρυθμίσεις τα ξαναφέρνει unchecked!!! Θα τρελαθώ... γενέθλια, επέτειοι και διάφορες γιορτές που εδώ και 4-5 χρόνια καταχωρώ στο Google Calendar μου, ξαφνικά δεν είναι διαθέσιμες στη συσκευή μου!!!!

Καμία ιδέα???

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Από εχθές το βράδυ αντιμετωπίζω ένα περίεργο θέμα με το ημερολόγιό μου. Σε όλα μου τα Samsung, χρησιμοποιούσα το S-Planner και γενικά δεν είχα θέματα. Συγχρονίζει με το Google Calendar μου, οπότε δεν έχανα κανένα event. Εχθές το βράδυ λοιπόν, πάω να περάσω ένα event στο S-Planner και βλέπω όλες τις ημέρες άδειες! Πάω στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, στα Ημερολόγια και δεν υπάρχει πουθενά ούτε το Google Account Calendar, ούτε το Ελληνικό Εορτολόγιο, τα οποία και τα 2 βρίσκονται στο web-based Google Calendar μου κανονικότατα! Λέω "ΟΚ, κάτι έγινε και σβήστηκε ο λογαριασμός!". Πάω να τον ξαναπεράσω και μου λέει ότι αυτός ο λογαριασμός υπάρχει ήδη και δεν μπορεί να προστεθεί εκ νέου. Πάω στις ρυθμίσεις της συσκευής και το Google Account μου (λέει τουλάχιστον ότι) συγχρονίζει κανονικά με τη συσκευή. Όμως, τα events, τα γενέθλια και τις γιορτές δεν τις βλέπω πουθενά!!! Περνάω τη stock Google Calendar App να δοκιμάσω. Άλλο κουφό εκεί: βλέπω στις ρυθμίσεις το λογαριασμό μου, μπαίνω μέσα στο λογαριασμό, βλέπω τα 2 calendar μου διαθέσιμα, αλλά unchecked! Κάνω και τα 2 check ξανά, αλλά δεν το κρατάει. Μόλις βγω και ξαναμπώ στις ρυθμίσεις τα ξαναφέρνει unchecked!!! Θα τρελαθώ... γενέθλια, επέτειοι και διάφορες γιορτές που εδώ και 4-5 χρόνια καταχωρώ στο Google Calendar μου, ξαφνικά δεν είναι διαθέσιμες στη συσκευή μου!!!!

Καμία ιδέα???

 

Στον υπολογιστή στο λογαριασμο google - ημερολόγια - υπάρχουν τα events;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή στο λογαριασμο google - ημερολόγια - υπάρχουν τα events;

Ναι γμτο... μπαίνω από Chrome στο account μου και τα βλέπω κανονικότατα! Απλά, δεν μπορώ με κανένα τρόπο να τα δω στη συσκευή! :worry:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πετάξεις συνολικά το λογαριασμό από το τηλέφωνο και να τον ξαναβάλεις;

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει στο forum ότι κάποιοι πάροχοι διαθέτουν κάρτες sim που μπορούν να εξυπηρετούν δύο συνδέσεις-νούμερα. Υποστηρίζονται αυτές οι sim από τη συσκευή μας; Χρειάζεται κάποια ειδική ρύθμιση; Είναι βολικές στη χρήση τους;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το ν3 τι πρβληματα εβγαλε γενικα?ηχος στο κουμπι δε κανει καλη επαφη?θερμοκρασια υψηλη? για πειτε?
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα στο ΠΜ... για μένα προχωράς μπροστά με Ν3 ... ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα το Ν2 θα ήταν το knox αλλά πλέον με την αναβάθμιση σε 4.3 και το Ν2 έχει knox απλά κάνε μια υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα για να πέσει και άλλο η τιμή

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να περάσω το λογισμικό του τηλ πάλι χωρίς να γράψει το knox;Έχω ένα πρόβλημα με την φόρτιση και λέω μήπως στρώσει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι γμτο... μπαίνω από Chrome στο account μου και τα βλέπω κανονικότατα! Απλά, δεν μπορώ με κανένα τρόπο να τα δω στη συσκευή! :worry:

 

Μήπως να πετάξεις συνολικά το λογαριασμό από το τηλέφωνο και να τον ξαναβάλεις;

 

Αυτό θα έλεγα κι εγώ, ή να έκανε τίποτα clear data στις σχετικές εφαρμογές και υπηρεσίες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να περάσω το λογισμικό του τηλ πάλι χωρίς να γράψει το knox;Έχω ένα πρόβλημα με την φόρτιση και λέω μήπως στρώσει έτσι.

 

Δεν γράφει το knox αν περάσεις επίσημο firmware με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρόλο που είχα περάσει τα bookmarks μου από backup iPhone δε μουωεμφανιστηκαν πουθενά. Πώς μπορώ να περάσω ξανά τα bookmarks ώστε να τα έχω στους browsers της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

με το home button τι εγινε τελικα βγηκαν νεες εκδοσεις που δεν εχουν προβλημα?

 

To Note 3 μου κλείνει αύριο 1 εβδομάδα. Είναι ελληνικό από σκρουτζομάγαζο. Ούτε πρόβλημα θερμοκρασίας έχω, ούτε πρόβλημα με το Home button. Η συσκευή είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...