Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια βοηθεια . πως απενεργοποιουμε τον ηχο του κλειστρου της καμερασ? δεν μπορω να το βρω

 

Μόνο με ρουτ μπορείς ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου έχω δοκιμάσει 3-4 μπορούσες και έχω καταλήξει στον στοκ σαν πιο γρήγορο.

Τώρα λέω να δοκιμάσω και τον νακιντ που διάβασα να δω.

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομη . απο την αρχη εγκατεστησα to vova launcher prime . υπαρχει κατι που δεν εχω δει λογο μη συμβατοτητας ? πχ s pen η πιθανες αλλες λειτουργιες
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι είναι τραγική η κατάσταση αλλά σε σχέση με το Νοτε 2 κάνει κάτι σκαλώματα τα οποία φαίνονται όταν είμαι σε μεγάλο ζουμ και μόνο και μιλάω για όλους τους browser.Tέλος πάντων ,εντύπωση μου κάνει να φαίνεται μόνο σε εμένα.

Περιμένω εντυπώσεις και από άλλους που είχαν Νοτε 2 κυρίως γιατί θεωρώ πως πιο smooth κινητό sto scrolling δεν υπήρχε.

 

Ίσως εγώ δεν είμαι και το καλύτερο παράδειγμα γιατί το έχω πειράξει πολύ με διαφορά και το pimp my rom.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομη . απο την αρχη εγκατεστησα to vova launcher prime . υπαρχει κατι που δεν εχω δει λογο μη συμβατοτητας ? πχ s pen η πιθανες αλλες λειτουργιες

 

Όχι όλα δουλεύουν ρολόι εκτός από κάποια γουιτζετ τα γνωστά της σαμι

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι είναι τραγική η κατάσταση αλλά σε σχέση με το Νοτε 2 κάνει κάτι σκαλώματα τα οποία φαίνονται όταν είμαι σε μεγάλο ζουμ και μόνο και μιλάω για όλους τους browser.Tέλος πάντων ,εντύπωση μου κάνει να φαίνεται μόνο σε εμένα.

Περιμένω εντυπώσεις και από άλλους που είχαν Νοτε 2 κυρίως γιατί θεωρώ πως πιο smooth κινητό sto scrolling δεν υπήρχε.

 

Η επισημανση σου ειναι σωστη.Οντως υπαρχει αυτο το θεμα σε μεγαλο ζουμ, οχι τραγικο οπως σωστα ειπες, αλλα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Η επισημανση σου ειναι σωστη.Οντως υπαρχει αυτο το θεμα σε μεγαλο ζουμ, οχι τραγικο οπως σωστα ειπες, αλλα υπαρχει.

 

Ειπα και εγώ, μήπως μόνο σε μένα υπάρχει. Πιθανώς για κάποιον να περνάει απαρατήρητο, όπως για το φίλο που μου είπε ότι ο cChrome είναι απολύτως smooth ( ο Chrome κατά τη γνώμη μου δεν είναι σε κανένα μηχάνημα απολύτως smooth) αλλά το φαινόμενο υφίσταται.

Γνώμη μου είναι ότι η υψηλή ανάλυση τελικά κάνει πολύ δύσκολο το έργο των επεξεργαστών με κόστος ενίοτε το smoothness.

Βεβαίως το φαινόμενο το βλέπω μόνο στους browser, στα υπόλοιπα το κινητό είναι σαφώς πιο γρήγορο και πιο smooth από το ΝΟΤΕ2

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

:!: Τα μηνύματά που αφορούσαν την μπαταρία μεταφερθήκαν στο σωστό θεμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οποιον θελει και μπορει να απαντησει Μπορώ να προσθεσω στην λιστα μουλτιγουιντοου οποια εφαρμογη επιθυμω χωρις ρουτ. Αν ναι πως;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. αλλα κανει πολυ θορυβο και δεν μαρεσει

 

Δοκίμασε το Enforced Stream Silencer και αν είσαι τυχερός ίσως δουλέψει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι φωνητικές εντολές στην κάμερα σας δουλεύουν? Τις ενεργοποιώ αλλά όταν πάω να τις δοκιμάσω εμφανίζει το παρακάτω

https://www.dropbox.com/s/z3l6awdv0nf077m/Screenshot_2013-10-23-20-24-54.png

Είμαι στην MJ1. δεν έβαλα ακόμα την MJ3 γιατί δεν άκουσα και τα καλύτερα για την αυτονομία της.

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκα και εγω στην παρεα, μετα απο 1 χρονο με το Note 2. Δεν ξετρελαθηκα με το 3, αλλα καλοδεχουμενη η αναβαθμιση!

 

Μια ερωτησουλα και απο μενα. Για να μπω με 4G πρεπει να αλλαξω SIM? Γιατι εχω μια παλια "κομμενη" 2in1 3G της Cosmote. (btw, καλυψη υπαρχει + εχω ενεργοποιησει το 4G απο την Cosmote)

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκα και εγω στην παρεα, μετα απο 1 χρονο με το Note 2. Δεν ξετρελαθηκα με το 3, αλλα καλοδεχουμενη η αναβαθμιση!

 

Μια ερωτησουλα και απο μενα. Για να μπω με 4G πρεπει να αλλαξω SIM? Γιατι εχω μια παλια "κομμενη" 2in1 3G της Cosmote. (btw, καλυψη υπαρχει + εχω ενεργοποιησει το 4G απο την Cosmote)

 

εγω δεν αλλαξα , κομμενη σιμ εχω και εγω της βοντα ομως. τους πηρα τηλεφωνο ανοιξαν το 4g και ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκα και εγω στην παρεα, μετα απο 1 χρονο με το Note 2. Δεν ξετρελαθηκα με το 3, αλλα καλοδεχουμενη η αναβαθμιση!

 

Μια ερωτησουλα και απο μενα. Για να μπω με 4G πρεπει να αλλαξω SIM? Γιατι εχω μια παλια "κομμενη" 2in1 3G της Cosmote. (btw, καλυψη υπαρχει + εχω ενεργοποιησει το 4G απο την Cosmote)

Απλά πάρε τηλέφωνο τη Cosmote να σου ενεργοποιήσει το 4G.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οποιον θελει και μπορει να απαντησει Μπορώ να προσθεσω στην λιστα μουλτιγουιντοου οποια εφαρμογη επιθυμω χωρις ρουτ. Αν ναι πως;

 

Δεν είχα βρει τρόπο και ήταν και ένας από τους λόγους για μένα για ροοτ.

 

Σημερα μπηκα και εγω στην παρεα, μετα απο 1 χρονο με το Note 2. Δεν ξετρελαθηκα με το 3, αλλα καλοδεχουμενη η αναβαθμιση!

 

Μια ερωτησουλα και απο μενα. Για να μπω με 4G πρεπει να αλλαξω SIM? Γιατι εχω μια παλια "κομμενη" 2in1 3G της Cosmote. (btw, καλυψη υπαρχει + εχω ενεργοποιησει το 4G απο την Cosmote)

 

και εγώ με βόντα κομμένη αρχαία είμαι αλλά έστειλα μήνυμα να μου το ενεργοποιήσουν. Μεγάλη προσοχή μόλις στο ενεργοποιήσουν μην πλακωθείς στα speedtest.. πάει το πακέτο σου με τα data

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! Μεσα στις μερες θα παρω και εγω το Note 3 και το ψαχνω σε μαυρο...Δυστυχως το kaizer-shop δε γνωριζει ποτε θα εχει παλι διαθεσιμοτητα σε μαυρο και εχει μονο λευκα...Το tokinito.gr ειναι αξιοπιστο?? Ποιο αλλο καταστημα μπορω να επιλεξω?? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! Μεσα στις μερες θα παρω και εγω το Note 3 και το ψαχνω σε μαυρο...Δυστυχως το kaizer-shop δε γνωριζει ποτε θα εχει παλι διαθεσιμοτητα σε μαυρο και εχει μονο λευκα...Το tokinito.gr ειναι αξιοπιστο?? Ποιο αλλο καταστημα μπορω να επιλεξω?? Ευχαριστω!

 

ενα καλο και αξιοπιστο καταστημα ειναι το http://www.extreme-mobile.gr δεν ειναι στο skroutz. δεν ξερω αν εχει τωρα αλλα αν θες ρωτησε τον . φερνει και ελληνικα και ευρωπαικα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Το θεμα ειναι οτι αυριο θα φυγει το S3 μου και στο site λεει 1-2 εργασιμες..Κυριακη ταξιδευω και Δευτερα κλειστα...Επεσα σε πακετο δηλαδη! Καποιο αλλο καταστημα??
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! Μεσα στις μερες θα παρω και εγω το Note 3 και το ψαχνω σε μαυρο...Δυστυχως το kaizer-shop δε γνωριζει ποτε θα εχει παλι διαθεσιμοτητα σε μαυρο και εχει μονο λευκα...Το tokinito.gr ειναι αξιοπιστο?? Ποιο αλλο καταστημα μπορω να επιλεξω?? Ευχαριστω!

 

Εγώ το πήρα σε μαύρο από εκεί.Απολύτως ικανοποιημένος ,μου ήλθε ταχύτατα και Ολλανδικής προελεύσεως.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος το igo primo στο note 3 που να του δουλευει κανονικα? Δοκιμασα 2 διαφορετικα (ενα που ειχα στο s3 και ενα που μου εστειλαν που δουλευει στο s4) αλλα κανενα δεν μου δουλεψε..
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Το θεμα ειναι οτι αυριο θα φυγει το S3 μου και στο site λεει 1-2 εργασιμες..Κυριακη ταξιδευω και Δευτερα κλειστα...Επεσα σε πακετο δηλαδη! Καποιο αλλο καταστημα??

 

Πάρε ενα τηλέφωνο να ρωτήσεις! Εγω πήρα απο εκεί μια μεμβράνη ,το μεσημέρι την παραγγειλα τηλεφωνικώς κ το πρωι την είχα :) Και είμαι επαρχία :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν αλλαξα , κομμενη σιμ εχω και εγω της βοντα ομως. τους πηρα τηλεφωνο ανοιξαν το 4g και ετοιμος.

 

Τι να πω, εγω το εχω ενεργοποιησει απο αρχες Οκτωβριου και δεν. Πηγα κεντρο Κηφισια χθες που ξερω οτι εχει καλυψη, αλλα τιποτα :wacko:

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, εγω το εχω ενεργοποιησει απο αρχες Οκτωβριου και δεν. Πηγα κεντρο Κηφισια χθες που ξερω οτι εχει καλυψη, αλλα τιποτα :wacko:

 

δουλευω κεντρο ομονοια, το ανοιξα ναδω και αμεσως 4G σκοτωνει αλλα καταναλωνει γρηγορα. μου ηρθε μαλιστα μυνημα οτι εχει ενεργοποιηθει το 4g απο την voda.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...