Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3200


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kardoula (24 Μάρ. 2004 , 00:28)

 

σ'ευχαριστώ για την απάντηση asmodeus :) άρα να μην μπω στον κόπο να πάω από τα κεντρικά για αναβάθμηση. Ευτυχώς και είχα ανχωθεί που θα έχανα ότι είχα και δεν είχα μέσα στο κινητό :)

 

εγω εχω κατεβασει την σουιτα του και του ειχα κανει back up ποτε ολα οκ!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγειά μου κι εμένα. Πριν λίγες μέρες το πήρα και προς το παρόν μου φαίνεται πολύ καλό. Παρατήρησα όμως το εξής περίεργο. Προχθές χτυπούσε το κινητό και αναβόσβηνε η οθόνη. Χθες δεν αναβόσβηνε όταν χτυπούσε. Ήταν μόνιμα αναμένη. Σε κάποια κλήση αναβόσβηνε μόνο το πληκτρολόγιο. Δεν βρήκα πουθενά στο μενού κάποια αντίστοιχη επιλογή. Έχει κανείς καμία ιδέα από πού ρυθμίζεται αυτό;

 

Επίσης, το κινητό έχει βγει και σε έκδοση Live και μάλιστα πήγαν να μου το πλασάρουν σε ένα vodafone shop αλλά την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια και πήγα σε άλλο vodafone shop αφού πρώτα τηλεφώνησα για να βεβαιωθώ ότι το έχουν σε κανονική και όχι live έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβώς γιατί δεν το είδα. Πάντως το δίνουν με κόκκινη πρόσοψη, δεν ξέρω αν έχει και τις κλασικές μέσα στο κουτί. Επίσης υποθέτω ότι το δεξί soft key θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά για το live. Πιθανών να είναι κλειδωμένα και τα χρώματα στην οθόνη και τα μενού. Ίσως να είναι κλειδωμένες και οι υπέρυθρες.

 

Εκτός από την πρόσοψη που την είδα με τα μάτια μου, τα υπόλοιπα τα υποθέτω με βάση τις αλλαγές που έχουν γίνει στις live συσκευές. Κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το κινητό σε live έκδοση μπορεί να μας πει ποια από αυτά ισχύουν.

 

Επίσης το δίνουν πιο φθηνά. Για το κανονικό κινητό μου είχαν ζητήσει 20 ευρώ με 212 επιδότηση και το live το έδιναν τσάμπα και ίσως μπορούσα να το πάρω τσάμπα με μικρότερη επιδότηση ακόμα. Πάντως εγώ βρήκα το κανονικό με 6 ευρώ σε άλλο vodafone shop.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Epee (30 Μάρ. 2004 , 16:07)

 

Δεν ξέρω ακριβώς γιατί δεν το είδα. Πάντως το δίνουν με κόκκινη πρόσοψη, δεν ξέρω αν έχει και τις κλασικές μέσα στο κουτί. Επίσης υποθέτω ότι το δεξί soft key θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά για το live. Πιθανών να είναι κλειδωμένα και τα χρώματα στην οθόνη και τα μενού. Ίσως να είναι κλειδωμένες και οι υπέρυθρες.

 

Εκτός από την πρόσοψη που την είδα με τα μάτια μου, τα υπόλοιπα τα υποθέτω με βάση τις αλλαγές που έχουν γίνει στις live συσκευές. Κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το κινητό σε live έκδοση μπορεί να μας πει ποια από αυτά ισχύουν.

 

Επίσης το δίνουν πιο φθηνά. Για το κανονικό κινητό μου είχαν ζητήσει 20 ευρώ με 212 επιδότηση και το live το έδιναν τσάμπα και ίσως μπορούσα να το πάρω τσάμπα με μικρότερη επιδότηση ακόμα. Πάντως εγώ βρήκα το κανονικό με 6 ευρώ σε άλλο vodafone shop.

 

 

Στα Vodafone Shops η τιμή του 3200 είναι 221,99 ευρώ, είτε πρόκεται για live έκδοση είτε όχι. Επίσης το δεξί soft key ΔΕΝ είναι κλειδωμένο με το live, όπως επίσης ούτε και τα χρώματα στο μενού. Η συσκευή έχει πρόσοψη (αν μπορεί κανείς να την πει έτσι) live και επίσης περιλαμβάνει και δύο από τις τρεις που περιέχουν τα κανονικά πακέτα του 3200. Εκτός από αυτό όμως έχει στο πίσω μέρος και τυπωμένο το logo της vodafone, επάνω στο πλαστικό κάλυμα, πάνω από το διακοπτάκι που ανοίγει την πρόσοψη.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

logika oxi, den tous simferei na klidwsoun irda ke na to xoun idia timh me kapio allo, dioti o allos kalista mporei na to parei me ta idia xrhmata apo thn tim h apo thn cosmote. Den einai apoklistikh siskeyh.. px to 3650 den exei oute klidwmenes irda oute klidwmeno Blue tooth epidh to xan ferei oles oi eteries, enw to GX20/30 paradigmatos xarh de to xan ferei pou8ena allou ke kanane oti 8elane... mexri ke animations kata to shut down me voda :P einai eleino!

anyway... to 3200 den nomizw na xei se kamia periptwsh klidwmenes ir :)

http://www.go2sleep.be/ - ultimate site.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dina-21- ( 2 Απρ. 2004 , 04:55)

 

logika oxi, den tous simferei na klidwsoun irda ke na to xoun idia timh me kapio allo, dioti o allos kalista mporei na to parei me ta idia xrhmata apo thn tim h apo thn cosmote. Den einai apoklistikh siskeyh.. px to 3650 den exei oute klidwmenes irda oute klidwmeno Blue tooth epidh to xan ferei oles oi eteries, enw to GX20/30 paradigmatos xarh de to xan ferei pou8ena allou ke kanane oti 8elane... mexri ke animations kata to shut down me voda :P einai eleino!

anyway... to 3200 den nomizw na xei se kamia periptwsh klidwmenes ir :)

 

η sharp εως τωρα στην ελλαδα εχει κυκλοφορισει κινητα μονο vodafone live.κατεπεκταση η vodafone την ''κανει'' οτι θελει...η νοκια δεν νομιζω ποτε να αφηνε κατι τετοιο...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asmodeus ( 2 Απρ. 2004 , 23:18)

 

η sharp εως τωρα στην ελλαδα εχει κυκλοφορισει κινητα μονο vodafone live.κατεπεκταση η vodafone την ''κανει'' οτι θελει...η νοκια δεν νομιζω ποτε να αφηνε κατι τετοιο...

 

 

Αν εχει κανει καλη συμφωνια και ξεροντας

οτι θα πουλησει ετσι,γιατι οχι :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Otas apo shmera katoxos tou kinhtou sas enhmerwnw oti oi upery8res sto live den einai kelidwmenes , kai oti exw meinei poly ikanopoihmenos apo to kinhtaki :D Eidika an laboume upopsin mas oti to prohgoumeno mou kinhto htan to sx1 (xreiazomoun amesa xrhmata :cry:) katalabainete oti gia kapoion pou den exei extreme apaithseis einai ena teleio kinhtaki!!!

:lol:

καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cosm ( 6 Απρ. 2004 , 02:38)

 

Otas apo shmera katoxos tou kinhtou sas enhmerwnw oti oi upery8res sto live den einai kelidwmenes , kai oti exw meinei poly ikanopoihmenos apo to kinhtaki :D Eidika an laboume upopsin mas oti to prohgoumeno mou kinhto htan to sx1 (xreiazomoun amesa xrhmata :cry:) katalabainete oti gia kapoion pou den exei extreme apaithseis einai ena teleio kinhtaki!!!

:lol:

 

πω πω..από sx1 σε 3200... ξεπεσμός! :lol: αστειεύομαι :D μεγειά το κινητάκι και να είσαι σίγουρος ότι θα μείνεις ευχαριστημένος!

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

pernoume ena 3200, tou aferoume thn CIF camera ke sth 8esh ths bazoume VGA, aferoume to GPRS, menei mono *csd kai pros8etoume ena GPS:

http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,015_3205,00.html

 

Nokia3205

http://www.go2sleep.be/ - ultimate site.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dina-21- ( 6 Απρ. 2004 , 14:03)

 

pernoume ena 3200, tou aferoume thn CIF camera ke sth 8esh ths bazoume VGA, aferoume to GPRS, menei mono *csd kai pros8etoume ena GPS:

http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,015_3205,00.html

 

Nokia3205

 

Πολύ ενδιαφέρον το link Ντίνα! Αν διάβασα καλά διατίθεται μόνο στην Αμερική. (αν κάνω λάθος διόρθωσέ με). Δεν πιστεύω πάντως να βγει στην ελληνική αγορά. :o Ποιά είναι η γνώμη σας συμφορουμίτες? :p

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

pada to kalytero paei gia thn amerikh de to 3ereis? egw prosopika pisteuw pws gia na xei HSCSD mono ke CSD sthn amerikh prepei nane tsampa h ipiresia ayth... ke tsampa net ke VGA camera... :)
http://www.go2sleep.be/ - ultimate site.
Link to comment
Share on other sites

Βουρ για Αμερική λοιπόν :D Πάντως εγώ την έχω καταβρεί με το κινητάκι. Πριν είχα το siemens m55 και το πούλησα και με την επιδότηση του συζύγου πήρα το 3200. Και ραδιοφωνάκι και ενσωματωμένη κάμερα(έστω και αυτή την μέτρια) αλλά και ξεκλείδωτες υπέρυθρες. Του χρόνου πάμε για siemens s65 με το καλό :D Μια ερώτηση μόνο:ο κόφτης πόσο καιρό κάνει να φτάσει? Έχω στείλει τα στοιχεία μου εδώ και 15 μέρες.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

kana mhna peripou... kobeis oti 8es me ayto! :P alla pou les s65 tou xronou 8a xei ginei propolemiko, 8a xoun bgei alla pio advanced! :P xixi

ara pes kalytera.. to neotero siemens pou 8a bgei se ena xrono :P

http://www.go2sleep.be/ - ultimate site.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dina-21- ( 6 Απρ. 2004 , 15:02)

 

kana mhna peripou... kobeis oti 8es me ayto! :P alla pou les s65 tou xronou 8a xei ginei propolemiko, 8a xoun bgei alla pio advanced! :P xixi

ara pes kalytera.. to neotero siemens pou 8a bgei se ena xrono :P

 

καtαρχήν το s65 θα έρθει Ελλάδα τα Χριστούγεννα. Την επιδότηση θα την έχω σε ένα χρόνο ακριβώς οπότε μια χαρά μου κάθετε. :D δεν πιστεύω όμως ότι του χρόνου θα έχει προλάβει να γίνει προπολεμικό μιας και η siemens δεν είναι νοκια :D (τελος του off topic :) )

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cosm ( 6 Απρ. 2004 , 02:38)

 

Otas apo shmera katoxos tou kinhtou sas enhmerwnw oti oi upery8res sto live den einai kelidwmenes , kai oti exw meinei poly ikanopoihmenos apo to kinhtaki :D

κάνω quote στον φίλο cosm με αφορμή τις ξεκλείδωτες υπέρυθρες που έχει το κινητό σε έκδοση live. Ένας γνωστός μου που δουλεύει σε vodafone shop σε ερωτησή μου, απάντησε ότι οι υπέρυθρες είναι κλειδωμένες :blink: τί γίνεται εδω πέρα?? :blink:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kardoula ( 6 Απρ. 2004 , 14:54)

 

Βουρ για Αμερική λοιπόν :D Πάντως εγώ την έχω καταβρεί με το κινητάκι. Πριν είχα το siemens m55 και το πούλησα και με την επιδότηση του συζύγου πήρα το 3200. Και ραδιοφωνάκι και ενσωματωμένη κάμερα(έστω και αυτή την μέτρια) αλλά και ξεκλείδωτες υπέρυθρες. Του χρόνου πάμε για siemens s65 με το καλό :D Μια ερώτηση μόνο:ο κόφτης πόσο καιρό κάνει να φτάσει? Έχω στείλει τα στοιχεία μου εδώ και 15 μέρες.

 

Όταν αρχίσεις να απογοητεύεσαι ότι δεν θα έρθει, τότε θα τον βρεις στο γραμματοκιβώτιο! :rolleyes: Σ' εμένα ήρθε 3 μήνες μετά την παραγγελία -την έκανα μέσω internet. Με την ευκαιρία μια ερώτηση να κάνω: Στο λεξικό του Τ9 μπορώ να σβύσω λέξεις που δεν τις χρειάζομαι; Να προσθέσεις ή να διορθώσεις λέξεις μπορείς, να αφαιρέσεις γίνεται;;;

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ouCB49aou ( 7 Απρ. 2004 , 09:06)

 

Όταν αρχίσεις να απογοητεύεσαι ότι δεν θα έρθει, τότε θα τον βρεις στο γραμματοκιβώτιο! :rolleyes: Σ' εμένα ήρθε 3 μήνες μετά την παραγγελία -την έκανα μέσω internet. Με την ευκαιρία μια ερώτηση να κάνω: Στο λεξικό του Τ9 μπορώ να σβύσω λέξεις που δεν τις χρειάζομαι; Να προσθέσεις ή να διορθώσεις λέξεις μπορείς, να αφαιρέσεις γίνεται;;;

 

Ωχ, σοβαρά? :blink: και εγώ μέσω ίντερνετ έκανα την παραγγελία.Δε βαριέσαι, ας έρθει όποτε θέλει, αρκεί να μην έχω αλλάξει συσκευή :lol: Σχετικά με την ερώτησή σου, μπορείς να προσθέσεις με τιην επιλογή 'εισαγωγή λέξης', ή οταν δεν την έχει το λεξικό σου βγάζει κάτω αριστερά στην οθόνη την επιλογή ''λεξικό'' ώστε να την προσθέσεις.Επίσης μπορείς και να διορθώσεις λέξεις, με την επιλογή 'διόρθωση λέξης'. Τώρα όσο για να αφαιρέσεις δεν νομίζω να γίνεται, απλά πατάς αστεράκι για να επιλέξεις την λέξη που έχεις αποθηκεύσει. Ελπίζω να βοήθησα :)

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giorgosa (19 Ιαν. 2004 , 11:33)

 

Και στις δυο ερωτησεις σου η απαντηση ειναι καταφατικη...

Ασπρα ακουστικα με ασπρη "συνδεση" , και ασφαλως ειναι και hands free. απλα οταν μιλας στο τηλεφωνο, καλο ειναι να φρνεις το μικροφωνο λιγο πιο ψηλα, κοντα στο στομα σου.... ;)

 

 

 

Mhpws to mikrofono sou kremetai konta peripou sthn koilia sou????

 

AN nai tote den ksereis na foras ta akoustika!!!!! Dokimase ekeino to aspro pou uparxei metaksy akoustikwn kai mikrofwnou na to anoikseis kai na to koumpwseis PISW apo to sverko sou!!!!!Tote to mikrofwno sykwnetai peripou sto ypsos apo to sth8os sou kai douleyei apsoga...

;)

καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kardoula ( 6 Απρ. 2004 , 20:21)

 

κάνω quote στον φίλο cosm με αφορμή τις ξεκλείδωτες υπέρυθρες που έχει το κινητό σε έκδοση live. Ένας γνωστός μου που δουλεύει σε vodafone shop σε ερωτησή μου, απάντησε ότι οι υπέρυθρες είναι κλειδωμένες :blink: τί γίνεται εδω πέρα?? :blink:

 

 

Xwris na 8elw na 8iksw ton filo sou ,dystyxws oi perissoteroi upallhloi twn voda shops h den kseroun h den tous enhmerwnei kala h mama etairia....Na fantasteis oti paraligo na me pisoun na parw to gx30 pou eixe KSEKLEIDWTES yperu8res....Telika den to phra alla apo ena filaraki mou pou paiksame parathrhsa oti einai teleiws kleidwmenes opws kai se ola ta sharp plhn tou gx10i :mad: gia na apanthsw loipon sthn erwthsh sou oi yperu8res einai apolyta ksekleidwtes kai tis exw dokimasei me siemens sx1 , me t610 kai z600, me nokia 6600 kai me sagem mx5...... DEN DOULEYOUN me panasonic gd87!!! Elpizw na esbhsa ka8e amfibolia sou :)

καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cosm (10 Απρ. 2004 , 01:03)

 

Xwris na 8elw na 8iksw ton filo sou ,dystyxws oi perissoteroi upallhloi twn voda shops h den kseroun h den tous enhmerwnei kala h mama etairia....Na fantasteis oti paraligo na me pisoun na parw to gx30 pou eixe KSEKLEIDWTES yperu8res....Telika den to phra alla apo ena filaraki mou pou paiksame parathrhsa oti einai teleiws kleidwmenes opws kai se ola ta sharp plhn tou gx10i :mad: gia na apanthsw loipon sthn erwthsh sou oi yperu8res einai apolyta ksekleidwtes kai tis exw dokimasei me siemens sx1 , me t610 kai z600, me nokia 6600 kai me sagem mx5...... DEN DOULEYOUN me panasonic gd87!!! Elpizw na esbhsa ka8e amfibolia sou :)

 

Να σου πω την αλήθεια, ποτέ μου δεν θα έπαιρνα κινητό Vodafone live. όσο και να το ήθελα!!! Γενικά η πολιτική που ακολουθούν δεν μου αρέσει καθόλου. Τουλάχιστον το 3200 στην προκειμένη περίπτωση υπάρχει και εκτός Live, οπότε θα προτιμήσουν οι περισσότεροι αυτό :)

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cosm (10 Απρ. 2004 , 01:03)

 

Xwris na 8elw na 8iksw ton filo sou ,dystyxws oi perissoteroi upallhloi twn voda shops h den kseroun h den tous enhmerwnei kala h mama etairia....Na fantasteis oti paraligo na me pisoun na parw to gx30 pou eixe KSEKLEIDWTES yperu8res....Telika den to phra alla apo ena filaraki mou pou paiksame parathrhsa oti einai teleiws kleidwmenes opws kai se ola ta sharp plhn tou gx10i :mad: gia na apanthsw loipon sthn erwthsh sou oi yperu8res einai apolyta ksekleidwtes kai tis exw dokimasei me siemens sx1 , me t610 kai z600, me nokia 6600 kai me sagem mx5...... DEN DOULEYOUN me panasonic gd87!!! Elpizw na esbhsa ka8e amfibolia sou :)

 

 

 

θα ηθελα να διορθωσω εδω και να πω οτι δουλευουν οι υπερυθρες και με panasonic gd87 αλλα πρεπει να επεμβεις και εσυ πριν στειλεις κατι στο gd87.

λοιπον πολυ απλα βγαλε μια φωτο,αλλαξε το ονομα της και ονομασε την μονο με 1 γραμμα π.χ. α.τοτε πατα αποστολη και θα δεις οτι στελνει κανονικα το 3200 σε gd87.

μιλαω εκ πειρας αφου ειμαι κατοχος και των 2 κινητων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...