Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα κινητό blackberry z30 sta 100-2 έκδοση λογισμικού 10.3.2.2836

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί δεν έχω σήμα 4g σε δίκτυο wind ενώ στις υπόλοιπες εταιρίες έχω κανονικά; Και συγκεκριμένα:

Ρυθμίσεις

Δικτυα και συνδέσεις

Δικτυα κινητής τηλεφωνίας

Λειτουργία δικτύου

Μου βγάζει μονο:

3G & 2G

2G

3G

Ενω βάζοντας cosmote η Vodafone βγάζει και 4G

Ωστόσο την καρτα Sim wind σε άλλο κινητο έχει σημα 4G

Ενώ επικοινωνισα με τα κεντρικά της wind και μου ανέφεραν ότι η κάρτα Sim έχει 4g δίκτυο.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Γιατι η wind ειναι για τα μπαζα:lol: Ακομα και αν υπηρχε η επιλογη για Lte 4g πιθανοτατα δε θα επιανες κιολας.

Αν τους παρεις τηλεφωνο και τους πεις οτι με εσας δεν εχω 4g, θα σου απαντησουν πως ειναι προβλημα των blackberry, αν ομως τους πεις οτι με καρτες αλλων εταιριων εχεις κανονικα θα σου πουν, δεν γνωριζω/ δε ξερω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ παρα πολυ.

Αυτο μου είπαν και στο τηλεφωνο και στο κατάστημα που πήγα σήμερα.

Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με την εταιρεία blackberry και θα απαιτήσω να πάρουν τηλεφωνο την wind σχετικά με το πρόβλημα.

Πιστεύω η bkackberry να ανταποκριθεί.

Link to comment
Share on other sites

Tι προβληματακια εχεις?

 

Αυτό είναι το μόνιμο πρόβλημα με τη WIND, από τη στιγμή που το κινητό δεν το έχεις πάρει από εκεί, δε κάνει τα απαραίτητα updates με τη Blackberry προκειμένου να ανοίξει το 4G στο passport. Από ότι μου είπαν στο τηλ το κάνει μόνο για όποιες σειρές από τα Passport έχουν αγοραστεί από αυτήν.

Pearl 8110 - Bold 9000 - Bold 9700 - Playbook - Z10 - Q10 - Passport
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρα πολυ.

Αυτο μου είπαν και στο τηλεφωνο και στο κατάστημα που πήγα σήμερα.

Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με την εταιρεία blackberry και θα απαιτήσω να πάρουν τηλεφωνο την wind σχετικά με το πρόβλημα.

Πιστεύω η bkackberry να ανταποκριθεί.

 

Δεν ξέρω αν βρήκες άκρη, αλλά να ξέρεις πως η wind είναι αυτή που θα πάρει την Blackberrry και όχι το αντίθετο.

Η blackberry δεν απαντά, παρά μόνο σε tweeter και αυτό μετά από μέρες με τραγική υποστήριξη.

Οι πάροχοι έχουν ειδικά τμήματα για θέματα που αφορούν τις berry συσκευές και αυτοί είναι που πρέπει να επικοινωνήσουν μαζί τους.

Στην wind 100% δεν θα έχουν ιδέα.

Δοκίμασε, αν είσαι εξοικιωμένος, να περάσεις με autoloader ξανά το λειτουργικό, χωρίς την κάρτα μέσα (έχοντας κάνει φυσικά backup όσων χρειάζεσαι) και μετά από την πρώτη εκκίνηση, βάλε την κάρτα σου. Σε κάποιους το έχει εμφανίσει το 4G έτσι κατά τύχη έχω ακούσει παλια σε φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Blackberry z30 sta100-2

Καλησπέρα σε όλους

Τελικά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη οσο αναφορά γιατι το κινητο δεν βγάζει την ρύθμιση 4G ώστε να ποιανουμε 4G απο την wind

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου οτι σταματάει το watsapp από το ΒΒ10...

 

Ναι το γραφει στο crackberry και θα σταματησει η υποστηριξη του τελη του 16.

Επισης σταματαει και για παλιοτερες εκδοσεις αλλων λειτουργικων. Κριμα παντως γιατι με το viber στα blackberry και οχι μονο δεν παλευεται ως εφαρμογη και ας ειναι η δημοφιλεστερη στο Ελλαδισταν.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ την συζήτηση λόγω του ότι η γυναίκα μου έχει Ζ30 και παλιότερα άλλο bb.Για την ιστορία θα πω ότι έχει viber μέσω apk grabber κλπ και δουλεύει άριστα.Επίσης προχτές που έκατσα να δω τις παρουσιάσεις G5 & S7 μου πέταξε το εξής:εγώ θα το κρατήσω το Ζ30 μέχρι να χαλάσει και αν αλλάξω θα πάρω πάλι ίδιο με έχει καταβολεψει,εννοώντας blackberry.Δεν της είπα ότι πάει για κλείσιμο το os μην την στεναχωρήσω.κρίμα πάντως γιατί όσο λιγότεροι παίχτες στο τραπέζι τόσο χειρότερα για εμάς
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό δε θα βρεί για να το αγοράσει δυστυχώς. Το έψαχνα τις προάλες για να δω αν το έχει κανείς ετοιμοπαράδοτο στην Ελλάδα και δυστυχώς τζίφος.

 

Από αμαζον η τιμή είναι στο θεό. Και όσο ψάχνω για android τόσο κοιτάω το Ζ10 μου και λέω σαν και αυτό το λειτουργικό δε θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έκανα χτες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και είμαι ακόμη στο 98% !!!!!!! Γράφει εναλλαξ διαγραφή ασφαλείας και διαγραφή μνήμης. Μιλάμε από χτες περίπου στις 8 το βράδυ! Το είχα και στη φόρτιση καλού κακού όλη νύχτα. Ανεβαίνει μεν, πολυυυυυυ αργά δε. Τι γίνεται;

:(:mad::confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει και σε μένα και σε άλλους αυτό.Συμβαίνει που και που να κολλάει στην συγκεκριμένη διαδικασία.αν ήταν δική μου συσκευή θα ξαναπερνουσα πάλι το λειτουργικό μέσω BlackBerry Link. Η συσκευή δεν brickάρει πως άλλες.

Θα σου συνιστούσα υπομονή και μην αγχώνεσαι άδικα. Όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πήρε 4 μέρες πριν 2 εβδομάδες.

Υπομονή. Ανησύχησα αλλά διάβασα και είδα ότι είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει. Απλά πάτα το power button μέχρι να σβήσει και θα μπουταρει κανονικά

Καλά, που ήσουν τόσες ώρες; Χωρίς myphone; :p Τόσο απλό ήταν λοιπόν; Όλα δουλεύουν μια χαρά! Σε ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα κινητό blackberry z30 sta 100-2 έκδοση λογισμικού 10.3.2.2836

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί δεν έχω σήμα 4g σε δίκτυο wind ενώ στις υπόλοιπες εταιρίες έχω κανονικά; Και συγκεκριμένα:

Ρυθμίσεις

Δικτυα και συνδέσεις

Δικτυα κινητής τηλεφωνίας

Λειτουργία δικτύου

Μου βγάζει μονο:

3G & 2G

2G

3G

Ενω βάζοντας cosmote η Vodafone βγάζει και 4G

Ωστόσο την καρτα Sim wind σε άλλο κινητο έχει σημα 4G

Ενώ επικοινωνισα με τα κεντρικά της wind και μου ανέφεραν ότι η κάρτα Sim έχει 4g δίκτυο.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλησπέρα,

 

ο λόγος είναι στις αρχικές ρυθμίσεις της SIM και για το πως αναγνωριζεται η SIM από τη συσκευή ώστε να "ανοίξει" την επιλογή 4G.

Δυστυχώς και εγώ παλιότερα το είχα αναφέρει - τότε (όταν είχε πρωτο-διαφημιστεί το 4G της Wind) είχα επικοινωνήσει με τη τεχνική υποστήριξη της Wind και είχαν πει τότε οτι γνωρίζαν το πρόβλημα και οτι ήταν σε επικοινωνία με την Blackberry. Ψιλομούφα προφανώς αφού τίποτα δεν έγινε - αλλά προφανώς δεν ήμασταν τόσοι πολλοί χρήστες ΒΒ10 !

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει κυκλοφορήσει εδώ και κάνα μήνα.

Και μάλιστα πριν από μερικές εβδομάδες βγήκε και fix για το android runtime εξαιτίας αυτού του update.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...