Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτη κανει?τα παραθυρα ειναι σωστα?την εχει παρει κανεις?http://www.ebay.com/itm/Luxury-Flip-synthetic-Leather-Case-cover-Smart-Book-Cover-For-BlackBerry-Z30-us-/271687555737?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f41d71a99 Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε ολους...έχω το STA100-2 με έκδοση λογισμικού στη 10.3.1.1565

Χρησιμοποιώ καρτοκινητο της wind και όπως θα μάθατε πριν 3 μέρες ξεκίνησε η εμπορική λειτουργία του δικτύου 4G. Όπως λέει η wind χρειάζεται να αντίκαταστησεις τη κάρτα Sim, το οποίο και έκανα.

Στις επιλογές τύπου δικτύου δεν μου εμφανίζει την επιλογή για 4G/LTE. Σκέφτηκα ότι ίσως πρέπει να ενεργοποιηθει κάτι από τη wind οπότε και πήρα τηλέφωνο στο 1260 και μου είπαν ότι όλα είναι ενεργοποιημενα σωστά. Βάζω Sim Cosmote και εμφανίζει κανονικά την επιλογή για 4G.

Η κάρτα Sim της wind επίσης παίζει σωστά σε 4G σε άλλη συσκευή android.

Είναι δυνατόν κάτι να μην αρέσει στο Ζ30 με τη Sim της wind;;

Έχετε κάποια αποψη;

Edited by MobileRoulis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...έχω το STA100-2 με έκδοση λογισμικού στη 10.3.1.1565

Χρησιμοποιώ καρτοκινητο της wind και όπως θα μάθατε πριν 3 μέρες ξεκίνησε η εμπορική λειτουργία του δικτύου 4G. Όπως λέει η wind χρειάζεται να αντίκαταστησεις τη κάρτα Sim, το οποίο και έκανα.

Στις επιλογές τύπου δικτύου δεν μου εμφανίζει την επιλογή για 4G/LTE. Σκέφτηκα ότι ίσως πρέπει να ενεργοποιηθει κάτι από τη wind οπότε και πήρα τηλέφωνο στο 1260 και μου είπαν ότι όλα είναι ενεργοποιημενα σωστά. Βάζω Sim Cosmote και εμφανίζει κανονικά την επιλογή για 4G.

Η κάρτα Sim της wind επίσης παίζει σωστά σε 4G σε άλλη συσκευή android.

Είναι δυνατόν κάτι να μην αρέσει στο Ζ30 με τη Sim της wind;;

Έχετε κάποια αποψη;

 

Στις ρυθμίσεις στα apn κλπ της κάρτας wind, είναι όλα όπως πρέπει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεδομένα έχω με 3g και 2g. Η συσκευή δεν μου δίνει την επιλογή για 4g ομως.

 

Στην voda είχα στείλει και μήνυμα για ενεργοποίηση μήπως χρειάζεται κάτι τέτοιο ?

Επίσης σύμφωνα με αυτό

http://forums.crackberry.com/blackberry-z30-f401/bb-has-withdrawn-10-3-update-z30-1003797/

Ανακλήθηκε η 10.3 για z30 για αυτό δεν εμφανίζει update.

Αναμένουμε 10.3 ota τις επόμενες μέρες διορθωμενο καθώς εμφανίζε προβλήματα black screen και καταναλ μπαταρίας.

Αυτά από έναν καινούργιο και ενθουςιαςμενο κατα τα αλλά κάτοχο Ζ30 με 10.2

Edited by aresius
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σύμφωνα με αυτό

http://forums.crackberry.com/blackberry-z30-f401/bb-has-withdrawn-10-3-update-z30-1003797/

Ανακλήθηκε η 10.3 για z30 για αυτό δεν εμφανίζει update.

Αναμένουμε 10.3 ota τις επόμενες μέρες διορθωμενο καθώς εμφανίζε προβλήματα black screen και καταναλ μπαταρίας.

Αυτά από έναν καινούργιο και ενθουςιαςμενο κατα τα αλλά κάτοχο Ζ30 με 10.2

 

Νομιζω πως το προβλημα έγκειται στο αν το κινητο μεινει και κλεισει απο μπαταρια κι επειτα πας να το εκινησεις ανοιγει αλλα δεν ανοιγει η οθονη !!! Γιαυτό προσοχη στο αποθεμα της μπαταριας σας μεχρι την επομενη μικρη αναβαθμιση !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με μια καρτα SAMSUNG EVO MICROSD 64GB δεν την αναγνωριζει κανονικα...παει να κατεβασει καποιους drivers για την "οδηγηση" της αλλα συνεχως αποτυγχανει και δε μπορω να τη φορμαρω....καμια ιδεα ? στη προηγουμενη εκδοση και πριν την αναβαθμιση δουλευε κανονικα παντως !

 

 

Για οποιον αντιμετωπισει το προβλημα που ειχα κι εγω και γραφω πιο πανω κατεβαζει αυτο το μικρο προγραμματακι http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.htm?guiformat.htm και φορμαρει τη καρτουλα σε FAT32 ετσι θα αναγνωριστει αμεσως η καρτα !

 

Ελπιζω να βοηθησα οποιον εχει παρομοιο θεμα.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...έχω το STA100-2 με έκδοση λογισμικού στη 10.3.1.1565

Χρησιμοποιώ καρτοκινητο της wind και όπως θα μάθατε πριν 3 μέρες ξεκίνησε η εμπορική λειτουργία του δικτύου 4G. Όπως λέει η wind χρειάζεται να αντίκαταστησεις τη κάρτα Sim, το οποίο και έκανα.

Στις επιλογές τύπου δικτύου δεν μου εμφανίζει την επιλογή για 4G/LTE. Σκέφτηκα ότι ίσως πρέπει να ενεργοποιηθει κάτι από τη wind οπότε και πήρα τηλέφωνο στο 1260 και μου είπαν ότι όλα είναι ενεργοποιημενα σωστά. Βάζω Sim Cosmote και εμφανίζει κανονικά την επιλογή για 4G.

Η κάρτα Sim της wind επίσης παίζει σωστά σε 4G σε άλλη συσκευή android.

Είναι δυνατόν κάτι να μην αρέσει στο Ζ30 με τη Sim της wind;;

Έχετε κάποια αποψη;

 

λοιπον παιδια χωρις να εχω προλαβει να το ελεγξω πιστευω οτι 4G δειχνει το κινητο μας μονον με Cosmote -το ειδα σε φιλο-

σε Wind και Voda δεν το δειχνει . μαλλον φταιει η συχνοτητα cosmote που ειναι αλλοιωτικη απο voda wind

τωρα τι πρεπει να γινει ωστε να δουλευει το κινητο και με voda wind για πειτε οι πιο γνωστες :O

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια χωρις να εχω προλαβει να το ελεγξω πιστευω οτι 4G δειχνει το κινητο μας μονον με Cosmote -το ειδα σε φιλο-

σε Wind και Voda δεν το δειχνει . μαλλον φταιει η συχνοτητα cosmote που ειναι αλλοιωτικη απο voda wind

τωρα τι πρεπει να γινει ωστε να δουλευει το κινητο και με voda wind για πειτε οι πιο γνωστες :O

 

Και σε Vodafone παίζει σίγουρα το 4G. Εγώ έχω στο Βόλο.

Link to comment
Share on other sites

Και σε Vodafone παίζει σίγουρα το 4G. Εγώ έχω στο Βόλο.

 

 

εκανα αναζητηση δικτυου και μου εβγαλε μονο στην cosmote δικτυο 4G...(εχω cosmote)..τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια χωρις να εχω προλαβει να το ελεγξω πιστευω οτι 4G δειχνει το κινητο μας μονον με Cosmote -το ειδα σε φιλο-

σε Wind και Voda δεν το δειχνει . μαλλον φταιει η συχνοτητα cosmote που ειναι αλλοιωτικη απο voda wind

τωρα τι πρεπει να γινει ωστε να δουλευει το κινητο και με voda wind για πειτε οι πιο γνωστες :O

 

Δυστυχώς το πρόβλημα δεν είναι στις συχνότητες.

Στη Ελλάδα οι πάροχοι χρησιμοποιούν 800, 1800, 2600 τις οποίες μπάντες υποστηρίζει το Ζ30 (τουλάχιστον αυτό που έχω model STA100-2).

 

Εχω δοκιμάσει και ΣΙΜ απο vodafone και πράγματι εμφανίζεται η επιλογή για 4G/LTE. Μάλιστα η κάρτα ήταν παλιά (2004) και απο την εταιρεία που δουλεύω - άρα συμβόλαιο. Επίσης η Cosmote που έχω τώρα είναι συμβόλαιο (φορητότητα απο Vodafone) και επίσης φαίνεται η επιλογή για 4G.

Η Wind όμως που είναι προσωπικός αριθμός είναι καρτοκινητό. Αντικατέστησα τη SIM όπως "προστάζει" η Wind και πάλι δεν έχω την επιλογή για 4G - ενώ σε άλλες συσκευές δουλεύει. Προφανώς είναι κάποια ρύθμιση στη SIM που θα πρεπε να κάνει ο πάροχος (όπως έχει γίνει στις Voda και Cosmote).

Έχει κανείς συμβόλαιο Wind με Ζ30/Ζ10 και να βλέπει την επιλογή 4G??

 

Υποθέτω οτι κάποιο "πεδίο" της SIM μπορεί να έχει "ξεμείνει" απο άλλες εποχές και να λέει στη SIM οτι η συσκευή είναι blackberry..?

Όποιος έχει ασχοληθεί με SIM profiles/settings ίσως μπορεί να μας βρει πληροφορίες.

 

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Voda cu Αθήνα μια χαρά το 4g.

Δεν μπορώ να προβάλω το περιεχόμενο του YouTube σε τηλεόραση Panasonic smart. Με το iPhone δεν είχα πρόβλημα.

Πατάω το εικονίδιο με την τηλεόραση στο you tube κάνει αναζήτησή συσκευών και μου λέει σύνδεση με hdmi.γνωριζει κάποιος κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Ζ30 με Wind εταιρικό νούμερο και δεν μου εμφάνιζε 4G

 

Υποθέτω έχεις ζητήσει απο τη wind να σου ανοίξει το 4G (ή αν έχει χρειαστεί να αλλάξεις SIM??)

 

Δεν είναι μόνο το Ζ30 - αλλά κ το Ζ10 μου κάνει τα ίδια. Θεωρώ οτι έχει να κάνει με το BB10 και τις SIM της Wind που κάποια παράμετρο ΔΕΝ θα έχουν ενεργοποιημένη. :-/

Να ξεκινήσουμε ερωτήματα προς Wind - προτείνω...?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω έχεις ζητήσει απο τη wind να σου ανοίξει το 4G (ή αν έχει χρειαστεί να αλλάξεις SIM??)

 

Δεν είναι μόνο το Ζ30 - αλλά κ το Ζ10 μου κάνει τα ίδια. Θεωρώ οτι έχει να κάνει με το BB10 και τις SIM της Wind που κάποια παράμετρο ΔΕΝ θα έχουν ενεργοποιημένη. :-/

Να ξεκινήσουμε ερωτήματα προς Wind - προτείνω...?

:blink:

 

συμφωνω φιλε

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες

βαζοντας μια cosmote καρτα φιλου το 4G εμφανιστηκε φαρδυ πλατυ :wacko:

αρα κατι παιζει εδω με τις εταιρειες κινητης . για πειτε φιλοι μου την γνωμη σας

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να προβάλω το περιεχόμενο του YouTube σε τηλεόραση Panasonic smart. Με το iPhone δεν είχα πρόβλημα.

Πατάω το εικονίδιο με την τηλεόραση στο you tube κάνει αναζήτησή συσκευών και μου λέει σύνδεση με hdmi.γνωριζει κάποιος κάτι;

 

Το εχεις συνδεσει με καλωδιο HDMI ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να ειναι παντα συνδεμενο...εκτος αν εχει MIRACAST η PANASONIC οποτε θα μεταφερεις ασυρματα την εικονα.

 

Τη δυνατοτητα για Miracast τη δουλεψα σημερα κι εγω με ενα LG Home Cinema.

 

Επισης με μια επισημη εφαρμογη Android της LG μπορω να μεταφερω ασυρματα τον ηχο απο το LG Home cinema (με Smart δυνατοτητες φυσικα) σε ακουστικα συνδεδεμενα στο Blackberry κινητο μου π.χ οταν θελω να δω μια ταινια κι ειναι αργα το βραδυ και δε θελω να ενοχλησω....αριστα και με αυτο !

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κανείς αν δουλεύει το 4g της wind; έχω παραγγείλει το τηλέφωνο και το περιμένω από μέρα σε μέρα και δεν ξέρω αν πρέπει να αλλάξω παροχο κινητής για να έχω γρήγορο Internet
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με 1260 και ζήτησα να με συνδέσουν με τεχνικό τμήμα.

Μία κυρία - πολύ ευγενική - μου είπε οτι πράγματι γνωρίζουν το πρόβλημα και οτι προσπαθούν να βρουν με την Blackberry τι φταίει.

Για κάποιο λόγο (όπως είπα και εγώ σε προηγούμενο post) στα ΒΒ10 δεν αρέσουν οι SIM της Wind.

 

Μου είπε οτι ίσως μέσα σε μία βδομάδα - δέκα ημέρες θα έχουν απάντηση και οτι λογικά κάποιο OTA θα βγει για τις συσκευές (αν και νομίζω οτι θα γίνει OTA των SIM απο τη Wind).

 

Πάλι καλά που το κοιτάνε - θα μπορούσαν να μου πούνε "Τόσοι που είστε πλέον με τα Blackberry σιγά μην ασχοληθούμε"!!!!

 

Να σημειώσω οτι και στο 1260 και στο τεχνικό τμήμα η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και άκρως ευγενική.

Μπράβο τους!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά γνωρίζει κανείς αν δουλεύει το 4g της wind; έχω παραγγείλει το τηλέφωνο και το περιμένω από μέρα σε μέρα και δεν ξέρω αν πρέπει να αλλάξω παροχο κινητής για να έχω γρήγορο Internet

 

Δεν νομίζω οτι είναι λόγος για να αλλάξεις πάροχο. Το 4G είναι ψιλά γράμματα - το HSPA μια χαρά πάει ούτως ή αλλιώς.

Κάνε λίγο υπομονή (δες προηγούμενό μου post).

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση δε παιδιά έχω το κινητό από Σάββατο και είμαι στην 10.2.1 σε σημείο κοσμοτε αλλά δεν μου βγάζει την αναβάθμιση ξέρετε τι μπορεί να φταίει?επίσης όταν κάνω αναζήτηση σε μου την κάνει με το,bing και όχι με το Google και δεν μπορώ να το αλλάξω καμμια ιδεα?κατα τα άλλα το κινητό τα σπάει
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...