Jump to content

Alcatel One Touch Hero


adi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.greeceandroid.gr/images/articles/devices/alcatel-ot-hero/logo/ot-hero.jpg

http://www.greeceandroid.gr/device/891-alcatel-ot-hero

Alcatel One Touch Hero - Τεχνικά χαρακτηριστικά:

 

OS: Android 4.2 Jelly Bean

CPU: τετραπύρηνος @ 1.5Ghz

GPU: ?

DISP: 6in, 1920x1080, 368PPI

CAM: 13MP + 2MP

RAM: 2GB

STOR: 8GB/16GB + MicroSD

BATT: 3400mAh

CON: WiFi, Bluetooth, NFC

Σουπερ φαινεται

Να δουμε και την τιμη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το εχω παραγγείλει απο aliexpres στα 270 ευρο και free μεταφορικά. λογικά θα μου έρθει επόμενη εβδομάδα. Με το brand name alcatel δεν εχει βγει ακόμα. Εγω το πήρα σε tcl hero . Το ίδιο κινητό είναι. Ηδια εταιρία. .. Με brand name alcatel θα κάνει κανα μήνα ακόμα .

Εχω νοτε 3 οπότε θα περάσει απο σκληρό τεστ :)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγείλει απο aliexpres στα 270 ευρο και free μεταφορικά. λογικά θα μου έρθει επόμενη εβδομάδα. Με το brand name alcatel δεν εχει βγει ακόμα. Εγω το πήρα σε tcl hero . Το ίδιο κινητό είναι. Ηδια εταιρία. .. Με brand name alcatel θα κάνει κανα μήνα ακόμα .

Εχω νοτε 3 οπότε θα περάσει απο σκληρό τεστ :)

 

ωραιος, με το καλο να το παρεις στα χερια σου!

 

Ενημερωσε για τα συν κ πλην να δουμε τι παιζει:)

Link to comment
Share on other sites

[πάντως παιδιά είχα την αλκατελ για του πεταματου και ένα idol 6030 που έπεσε στα χέρια μου με άφησε μ....α:lol:...έχουν περάσει από τα χέρια μου το s3, το grand duos, και το s4 μίνι. σε ένα χρόνο και το αλκατελ τα σπάει. ελαφρύ, γρήγορο ωραία οθόνη, πολύ καλή μπαταρία και κάτι πού δεν βρίσκεται εύκολα... το ξυπνητηρι βαραει και με κλειστό τηλέφωνο :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπεροχη εμφανιση,πολυ καλα spec,αλλα δεν το βλεπω να προωθηται απο την εταιρεια,εχει ανακοινωθει εδω και 2 μηνεs περιπου!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το εψαξα αρκετα για να εχω μια σωστή άποψη.

Πολύ όμορφο κινητό και απίστευτα σταθερό λειτουργικό . Του άλλαξα τα φώτα αλλά δεν κολλάει πουθενά. Απίστευτη οθόνη. ... απίστευτη όμως.

Γρήγορο χωρίς κολλήματα σε παιχνίδια και περιήγηση στο νετ .

Στον browser με χαλαει που δεν μπορω να βαλω σαν search το google. Μου δινει σαν προεπιλογες μεσα απο το μενου μονο το Υahoo και ακομα ενα . Γενικα προτιμάω τον stock του note αλλά ειναι και η συνήθεια στην μεση...

Μειονεκτήματα

1)Tο πίσω ηχειο που σε δυνατή ένταση τρίζει !!!

2)Mέτριο εμφανισιακά φορτιστή 2000mA( μου στειλαν δωρο και δεύτερο πολύ ομορφο, λευκο αλλα 1000mA)

3)Eλλειψη stilus που θα υπάρχει μόνο στην έκδοση της alcatel.

 

Υπολοιπα χαρακτηριστικα

Μπαταρία ακούραστη, εφάμιλλη και ισως λιγο καλύτερη του νοτε .

Ακουστικά εφάμιλλα του νοτε σε απόδοση, κατα την γνωμη μου πολυ καλα για stock, δυστυχως μαύρου χρώματος (το κινητο το πηρα σε ασπρο)

Πολυ ελαφρύ, πολυ ελαφρύτερο του νοτε. .. πολυ βολικό στο χέρι.

Ωραία κάμερα. Πολύ δυνατό φλας και πολύ καλές φωτο κ video.Η μπροστά κάμερα υποτίθεται οτι είναι 5 mp αλλά δεν μπορω να το επιβεβαιώσω.

Σε videoκλιση πάντως τα πήγε εξαιρετικά καλα.

Σήμα δυνατό σε 2g-3g ακουγα με ακουγαν πολυ καλα. Μετριο σε wifi, το νοτε εχει καλυτερο.

Πολύ λιτό μενού στην κάμερα αλλα αυτο αλλάζει με έξτρα εφαρμογές.

Ωραίες stock εφαρμογές για τροποποίηση φώτο.

2καρτο χωρίς έξτρα δυνατότητα επέκτασης της μνήμης του περαν των 16 gb.

Ξαναλέω. ..φοβερή οθόνη. Ελάχιστα bezels. Την ζήλεψα. ...

Γενικά με ενθουσίασε . Εχω δουλέψει με high end μοντέλα ... και δεν υστερεί καπου.

 

Οτι θέλετε ρωτάτε

Edited by LEF
Link to comment
Share on other sites

LEF οταν λεs οτι δεν επεκτεινεται η μνημη περα των 16γβ τι εννοειs?δεν παιρνει μεγαλυτερεs καρτεs η δεν εχει υποδοχη για καρτεs?απο ενταση και ποιοτητα μουσικηs με ακουστικα πωs παει?και τελοs...ποσο σου κοστισε?:D
Link to comment
Share on other sites

LEF οταν λεs οτι δεν επεκτεινεται η μνημη περα των 16γβ τι εννοειs?δεν παιρνει μεγαλυτερεs καρτεs η δεν εχει υποδοχη για καρτεs?απο ενταση και ποιοτητα μουσικηs με ακουστικα πωs παει?και τελοs...ποσο σου κοστισε?:D

 

Δεν εχει υποδοχή για καρτα επέκτασης μνιμης.

Ποιότητα ηχου με ακουστικα πολυ καλη. Δεν βλεπω διαφορες με το νοτε.

270 ευρο κόστισε.

Σε λιγο καιρο θα ερθει γνωστος μου και θα μου φερει καποια κομμάτια καινουρια στα χρωματα που θα του πω (λευκο η κοκκινο) για 2 δικα μου ατομα εδω, οικογενεια.

Θα τα παρω φτηνοτερα στα 200 ευρο.

Εβαλα και αγγελια στο buy and sells αν θελει και κανεις αλλος για να εχουμε αυτην την τιμη των 200 ευρο.

Link to comment
Share on other sites

LEF οταν λεs οτι δεν επεκτεινεται η μνημη περα των 16γβ τι εννοειs?δεν παιρνει μεγαλυτερεs καρτεs η δεν εχει υποδοχη για καρτεs?απο ενταση και ποιοτητα μουσικηs με ακουστικα πωs παει?και τελοs...ποσο σου κοστισε?:D

 

αυτό με single sim έχει sd card slot

http://www.digitallife.gr/alcatel-one-touch-hero-hands-on-116796

Link to comment
Share on other sites

αυτό με single sim έχει sd card slot

http://www.digitallife.gr/alcatel-one-touch-hero-hands-on-116796

 

Εγω αναφέρομαι στην δικαρτη έκδοση που εχω στα χερια μου.

Επισης το μονοκαρτο και με brand name Alcatel δεν κυκλοφόρησε ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει υποδοχή για καρτα επέκτασης μνιμης.

Ποιότητα ηχου με ακουστικα πολυ καλη. Δεν βλεπω διαφορες με το νοτε.

270 ευρο κόστισε.

Σε λιγο καιρο θα ερθει γνωστος μου και θα μου φερει καποια κομμάτια καινουρια στα χρωματα που θα του πω (λευκο η κοκκινο) για 2 δικα μου ατομα εδω, οικογενεια.

Θα τα παρω φτηνοτερα στα 200 ευρο.

Εβαλα και αγγελια στο buy and sells αν θελει και κανεις αλλος για να εχουμε αυτην την τιμη των 200 ευρο.

 

Καλησπέρα. Εγώ που δεν μπορώ να δω την ενότητα buy&sells, μπορώ να συμμετέχω σε αυτή την αγορά του συγκεκριμένου phablet στα 200 ευρώ?

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν εχει υποδοχή για καρτα επέκτασης μνιμης.

Ποιότητα ηχου με ακουστικα πολυ καλη. Δεν βλεπω διαφορες με το νοτε.

270 ευρο κόστισε.

Σε λιγο καιρο θα ερθει γνωστος μου και θα μου φερει καποια κομμάτια καινουρια στα χρωματα που θα του πω (λευκο η κοκκινο) για 2 δικα μου ατομα εδω, οικογενεια.

Θα τα παρω φτηνοτερα στα 200 ευρο.

Εβαλα και αγγελια στο buy and sells αν θελει και κανεις αλλος για να εχουμε αυτην την τιμη των 200 ευρο.

 

και εγώ δεν μπορώ να δω στο buy&sells παντός η τιμή είναι πολύ καλή 200 ευρό, με ενδιαφέρει και εμένα να αγοράσω ένα σε αυτήν τη τιμή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Mε αναβαθμίσεις κλπ τι παίζει με την Alcatel/TCL υπάρχει περίπτωση???
Link to comment
Share on other sites

Mε αναβαθμίσεις κλπ τι παίζει με την Alcatel/TCL υπάρχει περίπτωση???

 

Εγω με το 997D αν και δεν περιμενα αναβαθμιση τελικα μας την εδωσε η αλκατελ. Περα απο 3 minor updates ειχαμε δηλαδη και ενα major. Συνολικα θα μπορουσαμε να πουμε οτι παει normal στο θεμα αυτο. Υπαρχουν πολλοι που ακομα περιμενουν παντως.

Αυτο που ειναι κακο ειναι πως αργει να δωσει τις αναβαθμισεις ενω τις υποσχεται πολυ νωρις. Κατι σαν την κυκλοφορια των προϊοντων της ενα πραμμα. :p

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια, πεθανε το θεμα? Οσοι εχετε το tcl μεχρι τωρα, σας εμφανισε καποιο προβλημα?

Στην Ευρωπη θα κυκλοφορησει στις 15 Φεβρουαριου (για Γερμανια). Το εμφανισαν ως προπαραγγελια στα 400€...

Link to comment
Share on other sites

400 ευρω? Δεν πανε καλα, και 15 Φλεβάρη οταν το tcl εχει 250 και κυκλοφορεί εδω και τοσο καιρο στην κινα !!!! Καλα κρασια αλκατελ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...