Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ alex...Επιπλεον βαζω να δω livestreams απο γνωστα site αλλα δν μ τα παιζει. Μηπως χρειαζεται να κατεβασω κανενα player η κατι τετοιο?

εκανες εγκατασταση flash player;

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανες εγκατασταση flash player;

στείλε pm ...τι ακριβώς θέλεις να δεις ,να κάνεις ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν έχω μια συνομιλία στο messenger και μετά ανοίξω το κινητό έρχονται όλα τα μηνύματα που είχα στο ταμπλετ..Συμβαινει και το αντίθετο. Πρέπει να έχω το συγχρονισμό για να αποφύγω αυτό;

Επίσης ο συγχρονισμός του Samsung account τι προσφέρει σε FB κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θέλω να εγκαταστήσω το Quickoffice αλλά επειδή δεν υπάρχει πλέον στο Play store το κατέβασα από εδώ

http://quickoffice-google-apps.en.uptodown.com/android

Θα ήθελα την άποψη σας για το αν υπάρχει κίνδυνος αν το εγκαταστήσω ή να μην τολμήσω;

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα θεματακι με το viber στο ταμπλετ μας.

Ενω στο κινητο μου οι επαφες εμφανιζονται κανονικα και με photo profile σε καθεμια, στο tablet οι περισσοτερες δεν εχουν εικονα αλλα επιπλεον δεν υπαρχει η δυνατοτητα επεξεργασιας μιας επαφης.

 

εκανα clear data , Unistall και Install αλλα και παλι δε φορτωνονται σωστα οι επαφες ... συμβαινει και σε εσας ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις εγκατάσταση το hancom office ;

τι κίνδυνος να υπάρχει; καντο εγκατάσταση ...

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Το δοκίμασα αυτό που μου πρότεινες και μου άρεσε.Βασικά αυτό που θέλω να κατεβάσω είναι αυτό

http://appxv.com/apps/162.html

και όχι εκείνο του προηγούμενου link που ανέβασα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Το δοκίμασα αυτό που μου πρότεινες και μου άρεσε.Βασικά αυτό που θέλω να κατεβάσω είναι αυτό

http://appxv.com/apps/162.html

και όχι εκείνο του προηγούμενου link που ανέβασα

 

Καλησπέρα θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος εναν αντάπτορα από mhl σε vga adapter διότι θέλω να δείχνω παρουσιάσεις μέσω του προζεκτορά που έχω.Απλά θα ήθελα να ρωτήσω

 

1 θα υπάρχει πρόβλημα με την ανάλυση εννοώ ότι το tablet μας έχει υψηλη ανάλυση kai o projector όχι αν και νομίζω και έχω ακούσει ότι θα πάιζει χωρίς πρόβλημα.

 

2 ένα link με τον adapter για να κάνω την αγορά αρκεί να παίζει.Άκουσα επίσης ότι θα πρέπει οπωσδήποτε να είναι mhl 2 ο adapter.

 

Ευχαριστώ που με ακούσατε .

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες και Χρονια πολλα σε ολους (λογω Πασχα)

Ειναι να παρω το μηχανημα σε συνεχεια απο το Note8 που με εβγαλε παλικαρι (εκτος της μπαταριας)

Να ρωτησω δυο πραγματακια που δε γνωριζω καν..

1) Το 10.1 που εχω βρει ειναι root απο το παλικαρι, επειδη εγω δεν ασχολουμε καν με αυτα.. Με ενα Hard Reset θα εχω κανα θεμα/προβλημα τωρα ή στο μελλον ή διαγραφετε τελειως το γεγονος οτι εχει πειραχτει η Rom του?

 

2) Μπαταρια με νορμαλ χρηση ψιλοκραταει 6-7 ωρες (Γιατι μια διαβαζω ετσι και μια αλλιως)

 

Ευχαριστω ολους :)

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες και Χρονια πολλα σε ολους (λογω Πασχα)

Ειναι να παρω το μηχανημα σε συνεχεια απο το Note8 που με εβγαλε παλικαρι (εκτος της μπαταριας)

Να ρωτησω δυο πραγματακια που δε γνωριζω καν..

1) Το 10.1 που εχω βρει ειναι root απο το παλικαρι, επειδη εγω δεν ασχολουμε καν με αυτα.. Με ενα Hard Reset θα εχω κανα θεμα/προβλημα τωρα ή στο μελλον ή διαγραφετε τελειως το γεγονος οτι εχει πειραχτει η Rom του?

 

2) Μπαταρια με νορμαλ χρηση ψιλοκραταει 6-7 ωρες (Γιατι μια διαβαζω ετσι και μια αλλιως)

 

Ευχαριστω ολους :)

εάν είναι root δεν θα έχεις εγγύηση !!! (Knox= 1) .......με update κλπ ..δεν θα έχεις πρόβλημα

.με hard reset δεν έχεις πρόβλημα ...το επαναφέρεις σε εργοστασιακές ρυθμίσεις ..

Link to comment
Share on other sites

εάν είναι root δεν θα έχεις εγγύηση !!! (Knox= 1) .......με update κλπ ..δεν θα έχεις πρόβλημα

.με hard reset δεν έχεις πρόβλημα ...το επαναφέρεις σε εργοστασιακές ρυθμίσεις ..

 

Οκ, απ'οτι μου ειπε το παλικαρι δεν εχει εγγυηση οποτε δεν εχει κατι να χασω!

Και με Hard Reset δεν θα εχω κανενα προβλημα στο μελλον, ουτε με updates που θα βγουν (ΑΝ) μελλοντικα.

 

Σ'ευχαριστω φιλε μου :)

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Οκ, απ'οτι μου ειπε το παλικαρι δεν εχει εγγυηση οποτε δεν εχει κατι να χασω!

Και με Hard Reset δεν θα εχω κανενα προβλημα στο μελλον, ουτε με updates που θα βγουν (ΑΝ) μελλοντικα.

 

Σ'ευχαριστω φιλε μου :)

 

Οταν εισαι root εαν βγουν updates σου λεει οτι η συσκευη εχει τροποποιηθει και δεν στο κανει,πρεπει να γινεις unroot εαν θελεις να παρεις καποιο update του λειτουργικου

Edited by ilias12377_
Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι root εαν βγουν updates σου λεει οτι η συσκευη εχει τροποποιηθει και δεν στο κανει,πρεπει να γινεις unroot εαν θελεις να παρεις καποιο update του λειτουργικου

unroot...supersu...ρυθμίσεις...πλήρη κατάργηση... hard reset ...έτοιμος !!....ακόμα καλύτερα hard reset ..περνάς με odin μια τελευταία rom και ξανά έτοιμος....μικρή λεπτομέρεια...εφόσον δεν έχει εγγύηση μπορεί να κάνει πολλά ...(προσωπικά θα πήγαινα σε μια custom rom ..ειδικά στην wifi έκδοση..Το root θα ήταν το τελευταίο που θα με απασχολούσε...ίσα ίσα θα το επιζητουσα ..θα έκανε την "ζωή" ποιο απλή )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ωραία με καλύψατε αρκετά μπορώ να πω, ευχαριστώ :)

 

Τελευταιο: η 16gb έκδοση δε πέφτει μικρή και θα γεμίζει εύκολα με cookies, catches, εφαρμογές κτλ? (Αυτά που δε μεταφέρονται στην sd δηλαδή απ'οσο νομιζω)

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Ωραία με καλύψατε αρκετά μπορώ να πω, ευχαριστώ :)

 

Τελευταιο: η 16gb έκδοση δε πέφτει μικρή και θα γεμίζει εύκολα με cookies, catches, εφαρμογές κτλ? (Αυτά που δε μεταφέρονται στην sd δηλαδή απ'οσο νομιζω)

Εδώ έρχεται το root φίλε μου και το διορθωνει αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έρχεται το root φίλε μου και το διορθωνει αυτό....

 

Μαλιστα.. Χιλια ευχαριστω παιδια :)

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ και περίπου μια εβδομάδα :), ρουταρισμένο από την δεύτερη μέρα :D χωρίς να μετρήσει το knox.Σε προσπάθεια να αποθηκεύσω οποιοδήποτε αρχείο σε φάκελο που είναι στην εξωτερική κάρτα μνήμης μου λέει πως είναι μόνο για ανάγνωση, γιατί? Διορθώνεται αυτό με κάποιον τρόπο? Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ και περίπου μια εβδομάδα :), ρουταρισμένο από την δεύτερη μέρα :D χωρίς να μετρήσει το knox.Σε προσπάθεια να αποθηκεύσω οποιοδήποτε αρχείο σε φάκελο που είναι στην εξωτερική κάρτα μνήμης μου λέει πως είναι μόνο για ανάγνωση, γιατί? Διορθώνεται αυτό με κάποιον τρόπο? Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν βοήθεια.

δες pm ..(καντο και ένα format ...Κατά προτίμηση σε exfat...)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

δες pm ..(καντο και ένα format ...Κατά προτίμηση σε exfat...)

 

Φιλαράκι αυτό ήταν, διορθώθηκε το θέμα. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ και περίπου μια εβδομάδα :), ρουταρισμένο από την δεύτερη μέρα :D χωρίς να μετρήσει το knox.Σε προσπάθεια να αποθηκεύσω οποιοδήποτε αρχείο σε φάκελο που είναι στην εξωτερική κάρτα μνήμης μου λέει πως είναι μόνο για ανάγνωση, γιατί? Διορθώνεται αυτό με κάποιον τρόπο? Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν βοήθεια.

 

SD FIX ψαξτο στο play store θα σου κανει τη δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι αυτό ήταν, διορθώθηκε το θέμα. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Χαίρομαι. Το πρόγραμμα είναι πολύ καλό ...θα σε βοηθήσει να μεταφέρεις "μεγάλα" προγράμματα στην εξωτερική...Υπάρχουν πολλά video YouTube ...tutorials

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι. Το πρόγραμμα είναι πολύ καλό ...θα σε βοηθήσει να μεταφέρεις "μεγάλα" προγράμματα στην εξωτερική...Υπάρχουν πολλά video YouTube ...tutorials

 

Κάτι ακόμη, σε ότι αφορά flash player (εγκατέστησα την έκδοση 11.1.115.81) στον Boat browser υπάρχει λύση ? ή δεν είναι γενικότερα συμβατό με την έκδοση του Android 4.4.1.......και μένουμε χωρίς !! :X

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη, σε ότι αφορά flash player (εγκατέστησα την έκδοση 11.1.115.81) στον Boat browser υπάρχει λύση ? ή δεν είναι γενικότερα συμβατό με την έκδοση του Android 4.4.1.......και μένουμε χωρίς !! :X

Δεν ξέρω εάν ο Boat browser δουλεύει με flash player ...δοκίμασε το dolphin browser που δουλεύει σίγουρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο add block; Στα λινκ για stream αγώνες βγάζουν πολλές διαφημίσεις

Για root adaway

για μη root

Adguard Premium

AdBlock Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...