Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η οθόνη όταν την είχα σε αυτόματο φωτισμό ήταν σκοτεινή με αποτέλεσμα να μην έχω το auto. Τώρα δουλεύει κανονικά στο αυτόματο και φωτίζει κανονικά, πως έγινε αυτό δεν το κατάλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις φιλος wind ; σημερα που ξεκινησε το 4g δεν εχω τετοια επιλογη καθολου. Παρολο που πηγα σε καταστημα της wind και αλλαξα καρτα sim , παλι δεν εχω σημα 4g. Κανεις φιλος που αντιμετωπιζει τετοιο θεμα;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί θα πήγαινα το ταμπλετ στο σέρβις και εκεί που έκανα μια τελευταία δοκιμή άρχισε να φορτίζει κανονικά μάλλον ήθελε 2-3 μέρες ρεπό....
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις φιλος wind ; σημερα που ξεκινησε το 4g δεν εχω τετοια επιλογη καθολου. Παρολο που πηγα σε καταστημα της wind και αλλαξα καρτα sim , παλι δεν εχω σημα 4g. Κανεις φιλος που αντιμετωπιζει τετοιο θεμα;

μήπως δεν έχει σήμα 4g στη περιοχή σου ..δες ρυθμίσεις ..δίχτυα κινητής τηλεφωνίας..λειτουργία δικτύου..σε ποια επιλογή είναι ; επέλεξε την πρώτη επιλογή ..εάν δεν

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς η συσκευή (P600 ή P605) το τι πρωτόκολλο υποστηρίζει στην SDXC κάρτα; Δηλαδή υποστηρίζει UHS1, UHS2 ή κανένα από τα δύο παρά μόνο το απλό SD;
Link to comment
Share on other sites

όταν κάνω με την κάρτα μνήμης 2 εργασίες, πχ κατεβάζω ένα τορεντ σε αυτήν κ ταυτόχρονα ανοίγω ένα βίντεο από αυτήν, τρώει σκαλωματα...

 

δεν γίνεται γενικά να κάνει διάφορα ταυτόχρονα?

 

*το έχω root

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνω με την κάρτα μνήμης 2 εργασίες, πχ κατεβάζω ένα τορεντ σε αυτήν κ ταυτόχρονα ανοίγω ένα βίντεο από αυτήν, τρώει σκαλωματα...

 

δεν γίνεται γενικά να κάνει διάφορα ταυτόχρονα?

 

*το έχω root

Γίνεται αλλά εξαρτάται κυρίως από τη ποιότητα/ταχύτητα (Class) της εξωτερικής κάρτας.

Αν και δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή στη κατοχή μου, με μια καλή εξωτερική κάρτα δεν θα έπρεπε να αντιμετωπίζεις τέτοιου είδους προβλήματα.

Ας ενημερώσουν και οι κάτοχοι βέβαια αν γνωρίζουν κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν έχει σήμα 4g στη περιοχή σου ..δες ρυθμίσεις ..δίχτυα κινητής τηλεφωνίας..λειτουργία δικτύου..σε ποια επιλογή είναι ; επέλεξε την πρώτη επιλογή ..εάν δεν

Στη λειτουργια δικτυου δεν εχω καν επιλογη για lte. Μονο για 1) gsm 2) wcdma 3) wcdma/gsm. Στην 3 επιλογη το εχω και το σηματακι ειναι H+. Εχω στην περιοχη 4G γιατι ακριβως διπλα του εχω ενα LG G2 και εχω 4g κανονικοτατα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργια δικτυου δεν εχω καν επιλογη για lte. Μονο για 1) gsm 2) wcdma 3) wcdma/gsm. Στην 3 επιλογη το εχω και το σηματακι ειναι H+. Εχω στην περιοχη 4G γιατι ακριβως διπλα του εχω ενα LG G2 και εχω 4g κανονικοτατα.

Είσαι σε stock rom; σε μένα υπάρχει η επιλογή (στο 1 έχω lte/wcdma/gsm)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε stock rom; σε μένα υπάρχει η επιλογή (στο 1 έχω lte/wcdma/gsm)

Ναι σε stock rom ειμαι , και η συσκευη ειναι αγορασμενη απο σκρουτζομαγαζο και ειχε προορισμο την ρουμανικη αγορα. Να πω οτι η αριθμηση ειναι 1) wcdma/gsm 2) wcdma 3) gsm. Καποια βοηθεια ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε stock rom ειμαι , και η συσκευη ειναι αγορασμενη απο σκρουτζομαγαζο και ειχε προορισμο την ρουμανικη αγορα. Να πω οτι η αριθμηση ειναι 1) wcdma/gsm 2) wcdma 3) gsm. Καποια βοηθεια ;

εάν βγάλεις την sim επιλογή στις ρυθμίσεις για lte έχεις ;το πρόβλημα σου είναι ότι δεν έχεις lte επιλογή στις ρυθμίσεις ....για αυτό και δεν σου δουλεύει.. πέρασε μια rom με odin ...(μια πρόσφατη...ξαναδοκίμασε...) την 605 έχεις ....; όχι το p601;

στο dialer *#1234# ,τι σου βγάζει ...;

πρέπει να έχεις αυτές τις επιλογές (p605) https://www.dropbox.com/s/e7uvytsy1rt864z/Screenshot_2015-03-05-12-11-35.png?dl=0

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Το 605 εχω παιδια το εχω ηδη τσεκαρει. Αλλα την επιλογη για lte δεν μου τη βγαζει.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μόλις έκανα την αγορά το 4G μοντέλο.. από το πλαίσιο το είχε σε προσφορα στα 400 euro..

 

για πρώτη μέρα χρήσης δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος... μου φαίνεται αρκετά βάρη το λογισμικό του... και στο play store σέρνεται...!

 

επίσης το σ pen κάποιες φορες δεν λειτουργεί καλά όταν το χρησιμοποιώ στο browsing..

 

δεν ξέρω τώρα μήπως το κομμάτι που πήρα είναι ελαττωματικό...

 

οποιος το έχει μπορεί να μου πει αν όντως έχει γενικά lag το συγκεκριμένο tablet??

Link to comment
Share on other sites

Το 605 εχω παιδια το εχω ηδη τσεκαρει. Αλλα την επιλογη για lte δεν μου τη βγαζει.

Μηπως εχεις καρτα της wind;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Το 605 εχω παιδια το εχω ηδη τσεκαρει. Αλλα την επιλογη για lte δεν μου τη βγαζει.

 

τι κουλο ειναι αυτο.....κι το δικο μου εχει στις επιλογες lte....stok rom 4.4.2

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις καρτα της wind;

Της wind εχω αλλα απο χθες εχει 4G η wind. Παιζει επειδη ειναι για Ρουμανια να υπαρχει καποιο προβλημα;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Της wind εχω αλλα απο χθες εχει 4G η wind. Παιζει επειδη ειναι για Ρουμανια να υπαρχει καποιο προβλημα;

Δεν το νομίζω...πέρνα μια καινούργια με odin ...(πρώτη φορά βλέπω σε stock τέτοιο πρόβλημα,έχω συναντήσει μόνο σε custom....) μήπως έχεις περάσει κάποια rom(με odin) εκτός της Ευρώπης; δοκίμασε την sim σε άλλη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομίζω...πέρνα μια καινούργια με odin ...(πρώτη φορά βλέπω σε stock τέτοιο πρόβλημα,έχω συναντήσει μόνο σε custom....) μήπως έχεις περάσει κάποια rom(με odin) εκτός της Ευρώπης; δοκίμασε την sim σε άλλη συσκευή...

Με stock ειμαι , αλλα διαβαζω οτι και αλλοι με συσκευες samsung εχουν το ιδιο προβλημα. Οποτε κατι αλλο παιζει... Και η wind αναφερει οτι lg και samsung πιθανως χρειαζεται καποια αναβαθμιση , αλλα δεν αναφερει λεπτομερειες....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Με stock ειμαι , αλλα διαβαζω οτι και αλλοι με συσκευες samsung εχουν το ιδιο προβλημα. Οποτε κατι αλλο παιζει... Και η wind αναφερει οτι lg και samsung πιθανως χρειαζεται καποια αναβαθμιση , αλλα δεν αναφερει λεπτομερειες....

πατα *#1234# ...γράψε τι σου δείχνει... επιμένω ...πέρνα μια πρόσφατη με odin..δεν θα χάσεις την εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε με ποιον συνδιασμο ανοιγει το service menu;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω το εν λόγω ταμπλετ την έκδοση wifi

Δν εχω δει να κυκλοφορεί κατι αντίστοιχο με πενάκι ειμαι κ κατοχος samsung συσκευων οποτε ειναι ποιο ευκολο.

Θα ηθελα να ακούσω κυριως τα αρνητικα του (αν εχει) απο κατόχους.

Αυριο κατα 99% θα το παραγγείλω ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω το εν λόγω ταμπλετ την έκδοση wifi

Δν εχω δει να κυκλοφορεί κατι αντίστοιχο με πενάκι ειμαι κ κατοχος samsung συσκευων οποτε ειναι ποιο ευκολο.

Θα ηθελα να ακούσω κυριως τα αρνητικα του (αν εχει) απο κατόχους.

Αυριο κατα 99% θα το παραγγείλω ευχαριστώ εκ των προτέρων

Έχει αρκετές φορές lag, δεν χωράει σε τσέπη, και το νιώθω λίγο βαρύ.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετές φορές lag, δεν χωράει σε τσέπη, και το νιώθω λίγο βαρύ.

 

Lag με τετοια χαρακτηριστικά;

Πω ρε ν αρχισω να το σκεφτομαι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...