Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα,

 

η καρτα http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp32da-eu-32gb-evo-micro-sdhc-class-10-with-adapter-p-PER.576916 στα 15 ευρω ειναι καλή για το note 2014 edition wifi? εχει καποιος να μου προτεινει μια άλλη καρτα ?

 

σαν μεγεθος ειναι υποστιριζομενη ε ? περνει και 64gb ? εκει ποια καρτα ειναι καλη στην τιμη ? λεω να βαλω μια καρτα μεσα και να εχω μερικα βιντεο/παιδικα για τα μικρα [:)]

Είναι πολύ καλή, αξιόπιστη και σε πολύ καλή τιμή, χτύπα την.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τεληκα πηρα to note 2014 edition lte πολη καλο:D καμια ιδεα για θηκη ,

 

Κατα τη γνωμη μου μονο απο e-bay, εδω ζητανε απο 40 εως 50 ευρω.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

οταν βλεπω ταινια απο το youtoube τα προσοπα δεν ειναι καθαρα αλα αλιωμενα και λιγο θαμπα.γενικα δεν υπαρχει καλη οικονα ,γνωριζει κανεισ κατι,
Link to comment
Share on other sites

οταν βλεπω ταινια απο το youtoube τα προσοπα δεν ειναι καθαρα αλα αλιωμενα και λιγο θαμπα.γενικα δεν υπαρχει καλη οικονα ,γνωριζει κανεισ κατι,

Ανέβασε την ποιότητα του εκάστοτε video από ρυθμίσεις του YouTube .. όσο ποιο ψηλά το επιτρέπει το video.. από 720p και πάνω

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να συνεχιστεί η συζήτηση στο ήρεμο και φιλικό κλίμα που υπάρχει έως τώρα και ορισμένοι να προσέξουν τις διατυπώσεις τους για να μήν προσβάλουν τους συνομιλητές τους.Εγινε διαγραφή/τροποποίηση κάποιων μυνημάτων.Συνεχίζουμε στα περί της συσκευής μας...
Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει 4G+ το συγκεκριμενο tablet
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς κανένα full-size stylus για το tablet; Δεν λέω, καλή δουλειά κάνει το μικρό που έχει ενσωματωμένο, αλλά για πολύωρο γράψιμο και σημειώσεις νομίζω ένα "φυσικού μεγέθους" θα ήταν αρκετά πιο ξεκούραστο...

 

EDIT: Πέρα από κάποιες "χακεριές" που κόβουν απλά στυλό και περνάνε μέσα το s-pen, έχω βρει 2 επίσημα προϊόντα,

http://www.samsung.com/hk_en/consumer/mobile/mobile-accessories/mobile-accessories/ET-S200EBEGSTD

http://www.samsung.com/hk_en/consumer/mobile/mobile-phones/accessories/ET-S110EBEGSTD?subsubtype=others

, αλλά δεν αναφέρει αν δουλεύουν καλά και με το νέο Note 10.1 2014...

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό αξεσουάρ αυτό. Μου έδωσες ιδέες thx. Εχεις βρει τιμή για αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό αξεσουάρ αυτό. Μου έδωσες ιδέες thx. Εχεις βρει τιμή για αυτά;

 

Για το Holder Kit (το πιο χοντρό) κάπου νομίζω πως το είχα βρει 40-45 ευρώ, νόμιζα πως είχα αποθηκεύσει το link, δεν το βρίσκω τώρα..

 

Για το άλλο το πιο λεπτό, που λέει ότι το πίσω μέρος λειτουργεί ως σβήστρα ο truckman έδωσε καλό link, βγαίνει όπως βλέπεις γύρω στα 35..

 

Απλά για αυτά τα 2 δεν έχω βρει επίσημη επιβεβαίωση ότι δουλεύουν καλά και στο 2014 edition...

 

Επίσης, από όσο έψαξα μέχρι τώρα, είδα ότι δουλεύει και το Bamboo Feel

http://www.ebay.com/itm/121572038767?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

(έχω την εντύπωση πως κι εδώ το πίσω μέρος σβήνει, τσέκαρέ το πάντως, και θέλει προσοχή να είναι το μοντέλο CS300UK2 και όχι το CS300UK, γιατί το τελευταίο στο 2014 edition έχει λένε ένα ενοχλητικό offset)

Αυτό βγαίνει γύρω στα 38 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

Όχι...και ξανά όχι...

 

για να το λες κατι θα ξερεισ.αλλα γιατη οχι.και ποσ να καθαριζω την οθονη απο της δαχτηλιες.εχω βαλει ζελατινα μπροστα αλλα και παλι κανι δαχτηλιες

Link to comment
Share on other sites

για να το λες κατι θα ξερεισ.αλλα γιατη οχι.και ποσ να καθαριζω την οθονη απο της δαχτηλιες.εχω βαλει ζελατινα μπροστα αλλα και παλι κανι δαχτηλιες

Η με ένα μαλακό πανάκι ..(πχ όπως αυτα που χρησιμοποιούμε για καθαρισμό των γυαλιών ηλίου...κλπ) η με πολύ λίγο καθαρό οινόπνευμα

Link to comment
Share on other sites

Η με ένα μαλακό πανάκι ..(πχ όπως αυτα που χρησιμοποιούμε για καθαρισμό των γυαλιών ηλίου...κλπ) η με πολύ λίγο καθαρό οινόπνευμα

 

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με συγχωρείτε αλλά θα μας τρελάνει η σαμσουνγκ. Κυκλοφόρησε εχθές βίντεο στο sammobile με την lollipop στο tab s που βέβαια είναι σε πρώιμο στάδιο η αναβάθμιση. Πέρυσι έδωσε στο note 10.1 πιο μπροστά την 4.4.2 από εμάς. Στα κινητά φέτος ξεκίνησε από το s5, s4, note 3 και τελευταίο το note 4 που ακόμα να την δει...και μην μου πει κανείς ότι έχει 2 εβδομάδες που ξεκίνησε, γτ δόθηκε σε 2 χώρες μέχρι στιγμής. Έτσι και με τα τάμπλετ δεν έπρεπε να δώσει σε εμάς πρώτα την 5άρα και μετά στα υπόλοιπα? Που στο κάτω κάτω υποφέρει από φοβερά λαγκαρίσματα στη 4.4.2. Είναι ελεεινό αυτό που κάθε χρόνο με τις χιλιάδες εκδόσεις !! Και μιλάμε για τάμπλετ που εγώ προσωπικά έδωσα 550 ευρώ. :mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με συγχωρείτε αλλά θα μας τρελάνει η σαμσουνγκ. Κυκλοφόρησε εχθές βίντεο στο sammobile με την lollipop στο tab s που βέβαια είναι σε πρώιμο στάδιο η αναβάθμιση. Πέρυσι έδωσε στο note 10.1 πιο μπροστά την 4.4.2 από εμάς. Στα κινητά φέτος ξεκίνησε από το s5, s4, note 3 και τελευταίο το note 4 που ακόμα να την δει...και μην μου πει κανείς ότι έχει 2 εβδομάδες που ξεκίνησε, γτ δόθηκε σε 2 χώρες μέχρι στιγμής. Έτσι και με τα τάμπλετ δεν έπρεπε να δώσει σε εμάς πρώτα την 5άρα και μετά στα υπόλοιπα? Που στο κάτω κάτω υποφέρει από φοβερά λαγκαρίσματα στη 4.4.2. Είναι ελεεινό αυτό που κάθε χρόνο με τις χιλιάδες εκδόσεις !! Και μιλάμε για τάμπλετ που εγώ προσωπικά έδωσα 550 ευρώ. :mad::mad:

Μην περιμένεις αναβάθμιση τώρα ...από Ιούνιο ..και βλέπουμε.... (για τις αναβαθμίσεις τις περισσότερες φορές φταίνε τα παραρτήματα σε κάθε κράτος..Η samsung ΕΛΑΣ είναι για το που..ο ,πάντα τελευταία!!και η τιμές στο θεο κανονικά δημόσιοι υπάλληλοι!!,και βλέπεις σε κάτι χώρες με κατώτερο βιοτικό επίπεδο τύπου Ρουμανία να αναβαθμίζουν από της πρώτες...) ..κάνουμε αναβάθμιση από odin (η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ρ600 αρουταριστο. Υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε αφου κανω φορματ να σωσει ολες τις εφαρμογες μου ή θα πρεεπι να τις εγκαταστησω απτην αρχη. Στο νοτ3 που εχω ρουταρει χρησιμοποιω το τιτανιουμ. Υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ρ600 αρουταριστο. Υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε αφου κανω φορματ να σωσει ολες τις εφαρμογες μου ή θα πρεεπι να τις εγκαταστησω απτην αρχη. Στο νοτ3 που εχω ρουταρει χρησιμοποιω το τιτανιουμ. Υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Ευχαριστω

Δεν σου κάνει το titanium backup ...;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις αναβάθμιση τώρα ...από Ιούνιο ..και βλέπουμε.... (για τις αναβαθμίσεις τις περισσότερες φορές φταίνε τα παραρτήματα σε κάθε κράτος..Η samsung ΕΛΑΣ είναι για το που..ο ,πάντα τελευταία!!και η τιμές στο θεο κανονικά δημόσιοι υπάλληλοι!!,και βλέπεις σε κάτι χώρες με κατώτερο βιοτικό επίπεδο τύπου Ρουμανία να αναβαθμίζουν από της πρώτες...) ..κάνουμε αναβάθμιση από odin (η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή)

 

Εγώ το πήρα από ebay, είναι hong kong. Μέχρι στιγμής έχω πάρει 3 αναβαθμίσεις στην 4.4.2 αλλά καμία μα καμία δεν διορθώνει το λαγκ που είναι απαράδεκτο για τέτοια συσκευή. Στην αρχή όλα έτρεχαν ρολόι αλλά τώρα είναι σαν να ζορίζεται. Κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων και έχει λαγκ, το άνοιγμα του πληκτρολογίου έχει λαγκ. Υποφέρει από το φαινόμενο stuttering. Και το συνηθισμένο όταν κάνει ενημερώσεις το τάμπλετ μην τυχόν και το αγγίξεις, ζορίζεται το καημένο. Τί είναι αυτά? Θα μας τρελάνει η σαμσουνγκ, δεν τα βλέπει? Έχω αγανακτήσει πλέον..που να περιμένουμε και την 5άρα. Καλά χριστούγεννα...

Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από ebay, είναι hong kong. Μέχρι στιγμής έχω πάρει 3 αναβαθμίσεις στην 4.4.2 αλλά καμία μα καμία δεν διορθώνει το λαγκ που είναι απαράδεκτο για τέτοια συσκευή. Στην αρχή όλα έτρεχαν ρολόι αλλά τώρα είναι σαν να ζορίζεται. Κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων και έχει λαγκ, το άνοιγμα του πληκτρολογίου έχει λαγκ. Υποφέρει από το φαινόμενο stuttering. Και το συνηθισμένο όταν κάνει ενημερώσεις το τάμπλετ μην τυχόν και το αγγίξεις, ζορίζεται το καημένο. Τί είναι αυτά? Θα μας τρελάνει η σαμσουνγκ, δεν τα βλέπει? Έχω αγανακτήσει πλέον..που να περιμένουμε και την 5άρα. Καλά χριστούγεννα...

κάνε ένα factory reset (θα επανέρθει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις ) ,εάν δεν έχεις εγγύηση,δεν σε ενδιαφέρει ..πέρασε μια ευρωπαϊκή rom , η κάνε root και πέρασε μια custom rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...