Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εχθές έβαλα την ισπανική 4.4.2 το ταμπλετ πάει σε άλλο επίπεδο πραγματικά.πλέον τα αρχεία μου ανοίγουν αστραπιαία και δεν υπάρχει το παραμικρό lag.τα νέα εικονίδια είναι πολύ όμορφα και δεν χρειάστηκε να βάλω ούτε nova launcher!

 

Χωρις επιδραση στην εγγυηση ετσι;

Δωσε λιγο και τον τροπο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρις επιδραση στην εγγυηση ετσι;

Δωσε λιγο και τον τροπο!

 

Κατέβασα την ισπανική ρομ από Xda και την έκανα εγκατάσταση μέσω όντιν 3.09 αν πας στο Xda έχει λεπτομέρειες μην φανταστείς ότι είναι δύσκολο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2719750

Αυτό είναι το λινκ ελπίζω να βοήθησα

Επιπλέον να πω πως δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία και ότι έκανα φορματ πριν και μετά την εγκατάσταση της ρομ.

Το multiwindow είναι πιο διακριτικό καθώς δεν φαίνεται στην άκρη της οθόνης.

Edited by bikiapo
Link to comment
Share on other sites

Με το δικό του φορτιστή; Περίεργο.

Εμένα κάνει 5 ώρες, όπως και αρκετών άλλων.

 

καλημέρα,

 

Μπαίνω σε site όπως το nba.sport24.gr και τα βίντεο που έχει εκεί (από το dailymotion) μου τα δείχνει όλα σε χαμηλή ανάλυση. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω για να εμφανίζονται σε high definition? Επιπλέον, όταν παω να πατήσω το κουμπί για να δω το βίντεο σε πλήρη οθόνη, δεν κάνει τίποτα και κάποιες φορές μεγεθύνει την εικόνα για να ξαναπατήσω αυτό που θέλω, σαν να είχα πατήσει σε άλλο σημείο της οθόνης όμως. Δεν έχω κάνει ρουτ και όλα αυτά γίνονται με τον στοκ browser. Έχω κάνει και λίγες προσπάθειες με firefox και dolphin αλλά δεν κατάφερα κάτι.....

 

Έχει κανείς καμία ιδέα?

 

Τέτοια προβλήματα είναι συνήθως λόγω έλλειψης flash player. Στα video από youtube έχεις πρόβλημα;

Αν είναι αυτό, η λύση είναι browser που υποστηρίζει flash player, δεν ξέρω ποιοι το κάνουν πλέον.

Μπορεί βέβαια να είναι απλά πρόβλημα της ιστοσελίδας (με mobile συσκευές).

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Μπαίνω σε site όπως το nba.sport24.gr και τα βίντεο που έχει εκεί (από το dailymotion) μου τα δείχνει όλα σε χαμηλή ανάλυση. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω για να εμφανίζονται σε high definition? Επιπλέον, όταν παω να πατήσω το κουμπί για να δω το βίντεο σε πλήρη οθόνη, δεν κάνει τίποτα και κάποιες φορές μεγεθύνει την εικόνα για να ξαναπατήσω αυτό που θέλω, σαν να είχα πατήσει σε άλλο σημείο της οθόνης όμως. Δεν έχω κάνει ρουτ και όλα αυτά γίνονται με τον στοκ browser. Έχω κάνει και λίγες προσπάθειες με firefox και dolphin αλλά δεν κατάφερα κάτι.....

 

Έχει κανείς καμία ιδέα?

χρειάζεσαι το dolphin browser , το jetpact από playstore, το flash player http://downloadandroidfiles.org/download-kitkat-adobe-flash-player-11-1-apk και είσαι έτοιμος. στο site που αναφέρεις την ανάλυση την αλλάζεις στην δεξιά γωνία πάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα,

 

Μπαίνω σε site όπως το nba.sport24.gr και τα βίντεο που έχει εκεί (από το dailymotion) μου τα δείχνει όλα σε χαμηλή ανάλυση. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω για να εμφανίζονται σε high definition? Επιπλέον, όταν παω να πατήσω το κουμπί για να δω το βίντεο σε πλήρη οθόνη, δεν κάνει τίποτα και κάποιες φορές μεγεθύνει την εικόνα για να ξαναπατήσω αυτό που θέλω, σαν να είχα πατήσει σε άλλο σημείο της οθόνης όμως. Δεν έχω κάνει ρουτ και όλα αυτά γίνονται με τον στοκ browser. Έχω κάνει και λίγες προσπάθειες με firefox και dolphin αλλά δεν κατάφερα κάτι.....

 

Έχει κανείς καμία ιδέα?

χρειάζεσαι το dolphin browser , το jetpact από playstore, το flash player http://downloadandroidfiles.org/download-kitkat-adobe-flash-player-11-1-apk και είσαι έτοιμος. στο site που αναφέρεις http://nba.sport24.gr/article/2790952/to-korufaio-top-10-tis-sezon .την ανάλυση την αλλάζεις στην δεξιά γωνία πάνω.

"http://www.androidpit.com/how-to-install-flash-player-on-android-4-4-kitkat"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι?

 

εβαλα μια 32αρα microsd καρτα και κατεβασα 2-3 μεγαλα παιχνιδια γυρω στο 1 giga το καθε ενα,

 

τα εκανα move to sd card αλλα ειδα οτι απο καθε παιχνιδι ενα πολυ μικρο μεγεθος πηγαινε εκει περιπου

30 με 50μβ και τα αλλα τα δειχνει σαν ακομα να ειναι στο storage του τηλ γιατι οσο παει μικραινει και ο

διαθεσιμος χωρος...

 

μηπως υπαρχει προβλημα με την καρτα μου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι?

 

εβαλα μια 32αρα microsd καρτα και κατεβασα 2-3 μεγαλα παιχνιδια γυρω στο 1 giga το καθε ενα,

 

τα εκανα move to sd card αλλα ειδα οτι απο καθε παιχνιδι ενα πολυ μικρο μεγεθος πηγαινε εκει περιπου

30 με 50μβ και τα αλλα τα δειχνει σαν ακομα να ειναι στο storage του τηλ γιατι οσο παει μικραινει και ο

διαθεσιμος χωρος...

 

μηπως υπαρχει προβλημα με την καρτα μου?

εάν είσαι root χρειάζεται μόνο το

FolderMount και είσαι οκ!!!! εάν όχι δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

εάν είσαι root χρειάζεται μόνο το

FolderMount και είσαι οκ!!!! εάν όχι δυστυχώς

 

thanks alex, οχι δεν ειμαι root... προς το παρών...

 

πριν μερικες μερες το πηρα και ακομα το μαθαινω, ερχομαι απο ipad 3 και αλλαξα

για να μπορω να επεμβαινω στο tablet οποτε καποια στιγμη θα διαβασω και για το root

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τα μεγάλα αρχεία ( ο φάκελος του κάθε παιχνιδιού) δεν μεταφέρονται στην εξωτερική κάρτα εάν δεν είσαι root . Η κάρτα σου δουλεύει κανονικά .τα 50 mb που μεταφέρονται είναι το apk του παιχνιδιού, και όχι όλο το παιχνίδι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχθές έβαλα την ισπανική 4.4.2 το ταμπλετ πάει σε άλλο επίπεδο πραγματικά.πλέον τα αρχεία μου ανοίγουν αστραπιαία και δεν υπάρχει το παραμικρό lag.τα νέα εικονίδια είναι πολύ όμορφα και δεν χρειάστηκε να βάλω ούτε nova launcher!

 

Επειδη σκεφτομαι να προβω σε αλλαγη του ipad και να παω σε

επιλογη note 10.1 ειναι ευκολο να ανεβασεις ενα video για να δουμε

την βελτιωση (4.4.2) που εχει σε σχεση με καποια lag που υπηρχουν με την 4.3..(πχ scroling αρχικες οθονες tw κλπ).

 

Ευχαριστω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τα μεγάλα αρχεία ( ο φάκελος του κάθε παιχνιδιού) δεν μεταφέρονται στην εξωτερική κάρτα εάν δεν είσαι root . Η κάρτα σου δουλεύει κανονικά .τα 50 mb που μεταφέρονται είναι το apk του παιχνιδιού, και όχι όλο το παιχνίδι

Αν ειναι για παιχνιδια οκ , παω πασο , αλλα αν ειναι γενικα για αρχεια κανεις λαθος. Εχω 4 ταινιες αυτη τη στιγμη μεγεθους απο 1,5 εως 2,3 gb και ειναι κανονικα ολα στην καρτα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για παιχνιδια οκ , παω πασο , αλλα αν ειναι γενικα για αρχεια κανεις λαθος. Εχω 4 ταινιες αυτη τη στιγμη μεγεθους απο 1,5 εως 2,3 gb και ειναι κανονικα ολα στην καρτα.

πάντα για αρχεία που κάνεις εγκατάσταση!!! δεν μιλάμε για ταινίες, mp4 , φωτο, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σήμερα το πήρα είναι φοβερό δεν μπορώ να βρω το χειριστήριο για την τηλεόραση μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε πια είναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σήμερα το πήρα είναι φοβερό δεν μπορώ να βρω το χειριστήριο για την τηλεόραση μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε πια είναι?

είναι το watchOn.σου συστήνω και το smart remote (πολύ καλύτερο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το smart remote είναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε πεσμου σε παρακαλώ γιατί όταν πάω να δω ένα βίντεο μου γράφει ότι δεν έχω το flash player ? Τι ππρέπει να κάνω για να βλέπω τα πάντα ; στο ίντερνετ μπενω με το Dolphin Jetpack και κάτι ακόμα πως μπορώ να μμπαίνω στο ίντερνετ χωρίς Wi-fi εννοώ με τα δεδομένα του κινητού το Tethering αν ξέρει κάποιο παιδί ας μου λεισει αυτές της απορίες μου ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε πεσμου σε παρακαλώ γιατί όταν πάω να δω ένα βίντεο μου γράφει ότι δεν έχω το flash player ? Τι ππρέπει να κάνω για να βλέπω τα πάντα ; στο ίντερνετ μπενω με το Dolphin Jetpack και κάτι ακόμα πως μπορώ να μμπαίνω στο ίντερνετ χωρίς Wi-fi εννοώ με τα δεδομένα του κινητού το Tethering αν ξέρει κάποιο παιδί ας μου λεισει αυτές της απορίες μου ευχαριστώ πολύ

επίσης στις ρυθμίσεις στο μενού προσαρμόσετε , πράκτορας χρήστη Destop Μπορείς με τα data του κινητού σου [url="How to tether Android phone to a tablet http://youtu.be/a3I0-h9OZyM.http://youtu.be/20m_dQbw-0U
Link to comment
Share on other sites

επίσης στις ρυθμίσεις στο μενού προσαρμόσετε , πράκτορας χρήστη Destop Μπορείς με τα data του κινητού σου [url="How to tether Android phone to a tablet http://youtu.be/a3I0-h9OZyM.http://youtu.be/20m_dQbw-0U

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ τα κατάφερα με το βίντεο κι που μου έστειλε όμως δεν μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να κάνω για να έχω ίντερνετ στο ταμπλετ από τα δεδομένα του κινητού μου έχω το s4 σε παρακαλώ μπορείς να μου γράψεις αναλυτικά τι πρέπει να κάνω και αν βέβαια γίνεται είναι μεγάλη ανάγκη λόγω δουλειάς να έχω ίντερνετ στο ταμπλετ Σε ευχαριστώ πάρα πολύ σου είμαι υποχρεως

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ τα κατάφερα με το βίντεο κι που μου έστειλε όμως δεν μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να κάνω για να έχω ίντερνετ στο ταμπλετ από τα δεδομένα του κινητού μου έχω το s4 σε παρακαλώ μπορείς να μου γράψεις αναλυτικά τι πρέπει να κάνω και αν βέβαια γίνεται είναι μεγάλη ανάγκη λόγω δουλειάς να έχω ίντερνετ στο ταμπλετ Σε ευχαριστώ πάρα πολύ σου είμαι υποχρεως

στο s4 πας ρυθμίσεις μετά περισσότερα δίκτυα μετά tethering και φορ.... Μετά ενεργοποιείς το φορητό σημείο πρόσβασης και το tethering μέσω bluetooth και προφανώς τα δεδομένα κινητού. μετα πας στο ταβλετ και ανοίγεις το bluetooth και συνδέεσαι με το s4 . ....... και έχεις Internet. άλλος τρόπος να "δανειστείς " από το γείτονα σου:lol: με https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Fisherman.Greekwpa

Link to comment
Share on other sites

στο s4 πας ρυθμίσεις μετά περισσότερα δίκτυα μετά tethering και φορ.... Μετά ενεργοποιείς το φορητό σημείο πρόσβασης και το tethering μέσω bluetooth και προφανώς τα δεδομένα κινητού. μετα πας στο ταβλετ και ανοίγεις το bluetooth και συνδέεσαι με το s4 . ....... και έχεις Internet. άλλος τρόπος να "δανειστείς " από το γείτονα σου:lol: με https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Fisherman.Greekwpa

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ είσαι φοβερός μακάρι να υπάρχουν και άλλα παιδιά που να ξέρουν για να βοηθάνε εμάς που είμαστε πολύ πίσω Και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αν περιμένουμε υπάρχει περίπτωση σχετικά σύντομα να αναβαθμίσει μόνο του σε κιτ κατ ή πρέπει να κάνουμε την ιστορία με το οντιν? Επίσης είναι επικίνδυνο για μπρικαρισμα ή χάνουμε εγγύηση? Ευχαριστω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κάτοςχος και γώ από προχθές της έκδοσης WIFI 16GB Ρουμάνικο με 4.3/

 

Από ποία έκδοση αναμένεται να έχουμε και εμείς πολλαπλόυς χρήστες?

 

 

ΤΝΧ

 

baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Συνδεσα με otg εναν εξωτερικο σκληρο με αρκετα αρχεια, αυτα που με ενδιαφερουν ειναι τα "μουσικα"*. Με διαφορους fileς explorers προσπαθησα να τα ανοιξω και να τα παιξω - ματαια ομως! Ενω αρχικα αναγνωριζαν την usb device κανενας δεν ανοιγε τα περιεχομενά του! Υπαρχει κανενας τροπος να παιξω μουσικη (και γενικα) απο εκει;

 

 

*με ενδιαφερει φοβερα το θεμα γιατι, οπως διαβασα σε μια κριτικη, το ταμπλετ εχει αριστη αποδοση στον τυπο των αρχειων που με ενδιαφερει (flac high resolution) και θελω να αντικαταστησει τον media player που εχω (Dune max) που στερειται ομως οθονης!

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσα με otg εναν εξωτερικο σκληρο με αρκετα αρχεια, αυτα που με ενδιαφερουν ειναι τα "μουσικα"*. Με διαφορους fileς explorers προσπαθησα να τα ανοιξω και να τα παιξω - ματαια ομως! Ενω αρχικα αναγνωριζαν την usb device κανενας δεν ανοιγε τα περιεχομενά του! Υπαρχει κανενας τροπος να παιξω μουσικη (και γενικα) απο εκει;

 

 

Από OTG αναγνωρίζει μόνο FAT και exFAT format και όχι NTFS...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...