Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μας τρελανεις;; Τετοια νουμερα μονο σε note 2 παιζουν!! What the f... φιλτατε;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ορίστε και τα δικά μου ποσοστά!

 

Φίλε μου συγνώμη αλλά αυτά τα νούμερα δεν υπάρχουν σε καμία συσκευή. Στο πρώτο σου διάγραμμα φαίνεται πως το κινητό έχει μπει στο ρεύμα 2 φορές ακόμα μετά την πλήρη φόρτιση που του έκανες. Για να σου μηδενίσει ο χρόνος της οθόνης ώστε να φαίνονται τα πραγματικά στατιστικά σου θα πρέπει να το έχεις φορτίσει 100% και ύστερα να μην ξαναμπεί καθόλου στο ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ειναι πεντακάθαρο πάντως :P

 

Θα μας τρελανεις;; Τετοια νουμερα μονο σε note 2 παιζουν!! What the f... φιλτατε;;

 

Φυσικά & οχι μόνο σε Note 2... Έχει μεγάλη μπαταρία & το Ζ1.. και με μία φόρτιση βγάζει χαλαρά 8 ώρες οθόνη.. 7 έβγαλα αλλά έπαιξα αρκετά... χωρις παιχνίδι οχι μόνο 8 αν το σκεφτεις καλα αλλα και 10+ μπορώ να βγάλω... αν κάποια μερα δεν παίξω καθολου θα ξανα ποστάρω...

 

Αρχικά το κάνεις root, αφαιρείς " άχρηστα " αρχεία & εφαρμογές με Titanium & παγώνεις εφαρμογές με Titanium ξανά... Επίσης βάζεις για " ύπνο " εφαρμογές όπως FacebooK, Messenger, κλπ κλπ & δεν τρώνε ολο το 24ωρο μπαταρία ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ οταν τα χρησιμοποιεις...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις και σε λειτουργία πτήσης βάζεις και την φωτεινότητα στο 10%, τι να το κάνεις τότε; 10 ώρες οθόνη με νορμάλ χρήση δεν υπάρχει πουθενά

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

κλεβεις λιγο...χοχοχοχο :D

 

Γιατί κλέβω; Χωρίς σταμινα και με νορναλ χρήση είναι! Και το ίντερνετ σχεδόν όλη μέρα! :-P

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κλέβω; Χωρίς σταμινα και με νορναλ χρήση είναι! Και το ίντερνετ σχεδόν όλη μέρα! :-P

 

Γιατι το εβαλεςν α φορτισει φιλε μου χωρις να παει 1% η μπαταρια... και συνεχιζει να μετραει αν δε παει 100% ΔΕΝ μηδενιζει

 

Το βάζεις και σε λειτουργία πτήσης βάζεις και την φωτεινότητα στο 10%, τι να το κάνεις τότε; 10 ώρες οθόνη με νορμάλ χρήση δεν υπάρχει πουθενά

 

Φυσικα & Υπαρχει... οταν μου βγαζει 7ωρες με 2 βαρια παιχνιδια... δεν θα βγαλει 10 ωρες με ΤΕΛΕΙΩΣ ελαφρια χρηση ? & έχω ΟΛΗ ΜΕΡΑ 4g ανοιχτο & καπου στις 18 ωρες τη μερα wifi... Λειτουργια πτησης ποτε... ειδες πουθενα να εχω 0 σημα στο 1ο Screen μου ? Ολα λειτουργουν κανονικά... Επίσης η φωτεινότητα είναι ακριβώς στη μέση & ΑΥΤΟΜΑΤΟ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για το θεμα μπαταρια απο οτι φαινεται δεν ειναι θεμα υλοποιησης εταιριων αλλα εξαιρετικου επεξεργαστη.Ο 800 κανει τρελη δουλεια.Οσα κινητα τον εχουν τα πανε θαυμασια στον τομεα μπαταρια.Και το Ζ1 και το G2 ακομα ακομα,σε μικροτερο ποσοστο, και το Nexus 5.Οταν παρετε και την 4.4 που ειναι πολυ καλυτερη σε διαχειρηση ενεργειας θα κανει παπαδες η μπαταρια. Ο 800 τελικα ειναι ο κυριοτερος λογος να αλλαξει κανεις κινητο σημερα!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι samsungακηδες διαμαρτύρονται ότι φταίει ο 800αρης για θερμοκρασίες και γρήγορη κατανάλωση.........
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας προέρχομαι από σαμυ κ θέλω να επιστρέψω στο sony ζ1 μας περιμένω λίγο μόνο να πέσει ι τιμή τπτ άλλο θέλω να σας ρωτήσω κάτι αξίζει να πάρω αυτό ? έχει και την μαγνητική βάση άπλα πότε δεν αγόρασα κινητό από ebay γιαυτό ρωτάω ευχαριστώ εκ το πρότερων

 

http://www.ebay.com/itm/New-Sony-XPERIA-Z1-C6903-Quad-20-7MP-4G-LTE-FACTORY-UNLOCKED-16GB-Black-Phone-/251347659085?pt=Cell_Phones&hash=item3a857ce94d

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας προέρχομαι από σαμυ κ θέλω να επιστρέψω στο sony ζ1 μας περιμένω λίγο μόνο να πέσει ι τιμή τπτ άλλο θέλω να σας ρωτήσω κάτι αξίζει να πάρω αυτό ? έχει και την μαγνητική βάση άπλα πότε δεν αγόρασα κινητό από ebay γιαυτό ρωτάω ευχαριστώ εκ το πρότερων

 

http://www.ebay.com/itm/New-Sony-XPERIA-Z1-C6903-Quad-20-7MP-4G-LTE-FACTORY-UNLOCKED-16GB-Black-Phone-/251347659085?pt=Cell_Phones&hash=item3a857ce94d

Θα πληρώσεις τελωνείο και θα κλαις:cry: ,Ποτέ με κούριερ (FedEx,dhl,ups) από χώρες εκτός Ευρώπης για τέτοια αντικείμενα , περίμενε ψαχνε τις αγγελίες,Σκρουτζ και διάβασε πως και τι σχετικά με το eBay κτλ

Btw το handtech έχει προσφορά μαζί με το smart watch 2

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας προέρχομαι από σαμυ κ θέλω να επιστρέψω στο sony ζ1 μας περιμένω λίγο μόνο να πέσει ι τιμή τπτ άλλο θέλω να σας ρωτήσω κάτι αξίζει να πάρω αυτό ? έχει και την μαγνητική βάση άπλα πότε δεν αγόρασα κινητό από ebay γιαυτό ρωτάω ευχαριστώ εκ το πρότερων

 

http://www.ebay.com/itm/New-Sony-XPERIA-Z1-C6903-Quad-20-7MP-4G-LTE-FACTORY-UNLOCKED-16GB-Black-Phone-/251347659085?pt=Cell_Phones&hash=item3a857ce94d

 

Αξίζει να δώσεις 450€ απο ebay & εδώ να το βρισκεις με 500€ και να εισαι 2 βηματα απο εκει που το αγορασες ?

 

Σκέψου το...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι που θα το πιάσεις το κινητό, ώρες ώρες πάει κάπου στο 34000, ώρες ώρες πάνω από 35.000 όπως τώρα. Όπως και να έχει καμιά σχέση με τα benchmarks που παρουσιάζουν κάποια sites. Το κινητό μου φοράει την καθαρή Ευρωπαϊκή έκδοση και είναι rooted.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας προέρχομαι από σαμυ κ θέλω να επιστρέψω στο sony ζ1 μας περιμένω λίγο μόνο να πέσει ι τιμή τπτ άλλο θέλω να σας ρωτήσω κάτι αξίζει να πάρω αυτό ? έχει και την μαγνητική βάση άπλα πότε δεν αγόρασα κινητό από ebay γιαυτό ρωτάω ευχαριστώ εκ το πρότερων

 

http://www.ebay.com/itm/New-Sony-XPERIA-Z1-C6903-Quad-20-7MP-4G-LTE-FACTORY-UNLOCKED-16GB-Black-Phone-/251347659085?pt=Cell_Phones&hash=item3a857ce94d

 

μου ηρθε το infinity 2 της asus, 600 ευρω το πληρωσα και μου ζητησε 300 το τελωνειο!! οποτε αν το παρεις ειδικα εκτος ΕΕ θα ζητησεις να γραφει 20 ευρω αξια και επισκευασμενο κτλ..εγω το εφτιαξα με photoshop και τους πηγα την πληρωμη αλλα οχι τοσο λιγο γιατι ειχα εκτεθει..το πηγα στα 100 δολαρια (το δεχτηκαν γιατι η αμοιβη τους εμεινε ιδια σχεδον).

απο εκει και περα, εννοειται απο ελλαδα με μικρη διαφορα τιμης!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και απο εμενα μολις αγορασα σημερα και εγω το Ζ1 και μπορω να πω οτι ειναι τελειο το τηλεφωνο,το μονο που επαθα ειναι οτι δεν εχω ακομα micro sim card (δεν ηξερα οτι παιρνει μονο micro )
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και απο εμενα μολις αγορασα σημερα και εγω το Ζ1 και μπορω να πω οτι ειναι τελειο το τηλεφωνο,το μονο που επαθα ειναι οτι δεν εχω ακομα micro sim card (δεν ηξερα οτι παιρνει μονο micro )

 

Καλοριζικο...υποθεση ενος λεπτου ειναι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...