Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα καταρχην καλη Ανασταση ναχουμε.

αγορασε η κοπελα μου το κινητο καινουργιο εδω και 4 μερες..σημερα εκει που ηταν στα μυνηματα απλα της κολλησε εντελως και δονουσε..μεχρι που της ειπα να πατησει vol up +power button και εκλεισε τελειως και μετα λειτουργησε κανονικα..

βεβαια εγω της ειπα οτι ετυχε και σε ολα τα κινητα γινεται ετσι..

το θεμα ειναι ισχυει; η καλυτερα να το παει στο birdphone μπας και ειναι ελατωματικο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα καταρχην καλη Ανασταση ναχουμε.

αγορασε η κοπελα μου το κινητο καινουργιο εδω και 4 μερες..σημερα εκει που ηταν στα μυνηματα απλα της κολλησε εντελως και δονουσε..μεχρι που της ειπα να πατησει vol up +power button και εκλεισε τελειως και μετα λειτουργησε κανονικα..

βεβαια εγω της ειπα οτι ετυχε και σε ολα τα κινητα γινεται ετσι..

το θεμα ειναι ισχυει; η καλυτερα να το παει στο birdphone μπας και ειναι ελατωματικο;

Καλησπέρα. Το πιθανότερο να κόλλησε. Παρακολούθησε πως θα πάει και μετά βλέπεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλως απλα το ειπα ωστε αν ειναι μεσα στις 7 μερες που ειναι το doa να το πηγαινα,αλλα και εγω πιστευω να ετυχε και να κολλησε.

εξαλλου ολα τα androids σκαλωνουν σωστα;

Link to comment
Share on other sites

καλως απλα το ειπα ωστε αν ειναι μεσα στις 7 μερες που ειναι το doa να το πηγαινα,αλλα και εγω πιστευω να ετυχε και να κολλησε.

εξαλλου ολα τα androids σκαλωνουν σωστα;

Αν δεν σου είναι δύσκολο κάνε του μια επαναφορά και εγκατάσταση λογισμικού πάλι.. Μην τυχόν έχει κάνα τέτοιο θέμα, να διορθωθεί άμεσα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου είναι δύσκολο κάνε του μια επαναφορά και εγκατάσταση λογισμικού πάλι.. Μην τυχόν έχει κάνα τέτοιο θέμα, να διορθωθεί άμεσα..

 

απο που συνιστας;recovery ετσι;

Link to comment
Share on other sites

απο που συνιστας;recovery ετσι;

 

επαναφορα εργοστασιακων και διαγραφη ολων απο το κινητο και επανεγκατασταση απο το pc companion, επιδιορθωση το λεει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο,lollipop στο κινητο εχει ερθει; λυνει τυχον προβληματα;

Δεν έχει έρθει ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Ζ2 ακόμα περιμένω..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το είπε και το έκανε η Sony. Μετά τη σειρά Ζ3 και Ζ2, αμέσως στη σειρά Ζ1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot με την επιλογή δικτύων; Επίσης, όταν είναι στο αθόρυβο χτυπάει το ξυπνητήρι;
Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι χτυπάει κανονικά και σε αθόρυβο και σε δόνηση.... Τώρα για τα δίκτυα τι εννοείς? Πιστεύω λες αυτό....
Link to comment
Share on other sites

Aναβαθμισα σε lollipop και εχω προβλημα. Ανοιξε η συσκευη και μου εβγαλε το μηνυμα: H εφαρμογη InitialBootSetup εχει σταματησει.

Και δεν μπορω να μπω το κινητο και να κανω το οτιδηποτε. Εκανα επιδιορθωση με αναβαθμιση και παλι τα ιδια.

Καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Με flashtool έκανες την αναβάθμιση ? Το ftf το έφτιαξες μόνος σου η το βρήκες έτοιμο ?

Kανονικη αναβαθμιση εκανα stock. Μου ηρθε στο pc companion.

Link to comment
Share on other sites

Kανονικη αναβαθμιση εκανα stock. Μου ηρθε στο pc companion.

 

φλασαρε την ελληνικη 4.4.4 ή οποια πουν εδω τα παιδια οτι δουλευει σωστα στην lollipop..και ξανα δοκιμασε αναβαθμιση. Λεω να πας σε 4.4.4 γιατι αρχειο για 5.0.2 μονο αν φτιαξει καποιος εδω, εξω δεν ξερω τι κυκλοφορει δοκιμασμενο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φλασαρε την ελληνικη 4.4.4 ή οποια πουν εδω τα παιδια οτι δουλευει σωστα στην lollipop..και ξανα δοκιμασε αναβαθμιση. Λεω να πας σε 4.4.4 γιατι αρχειο για 5.0.2 μονο αν φτιαξει καποιος εδω, εξω δεν ξερω τι κυκλοφορει δοκιμασμενο.

 

Ξαναδοκιμασα επιδιορθωση και εφτιαξε. Ειμαι οκ. Ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω ενα Ζ1 ρουταρισμενο το αγόρασα έτσι δεν ξέρω πολλα απο ρουτ μονο θεωρητικά οτι έχω διαβάσει. Μου είχανε πει πως αν ήθελα να βάλω στοκ ρομ απλα θα έπρεπε να το συνδεσο στο pc companion και να έτρεχα την ανάλογη αναβάθμιση που μου βγάζει μιας και λοιπόν απο οτι διάβασα βγήκε η lollipop για εμας αποφάσησα να το κάνω ετσι λοιπόν το σύνδεσα μου έβγαλε οτι υπάρχει νεότερη έκδοση (την 4.4.4. μου έβγαλε φαντάζομαι ισως να ήθελε να της εγκαταστησει με την σειρά) αλλα όταν πήγε να ξεκινήσει η εγκατάσταση έβγαλε οτι διαθέτω τροποποιημένο λογισμικό και δεν μπορει να συνεχιστεί η διαδικασία, άν ξέρει καποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ευυχαριστω .

υγ: ειμαι πολυ ικανοποιημένος απο την ρομ που έχω 4.4.4 criskelo με βιντεο slow motion κλπ απλα είπα να το ανανεώσω λίγο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω ενα Ζ1 ρουταρισμενο το αγόρασα έτσι δεν ξέρω πολλα απο ρουτ μονο θεωρητικά οτι έχω διαβάσει. Μου είχανε πει πως αν ήθελα να βάλω στοκ ρομ απλα θα έπρεπε να το συνδεσο στο pc companion και να έτρεχα την ανάλογη αναβάθμιση που μου βγάζει μιας και λοιπόν απο οτι διάβασα βγήκε η lollipop για εμας αποφάσησα να το κάνω ετσι λοιπόν το σύνδεσα μου έβγαλε οτι υπάρχει νεότερη έκδοση (την 4.4.4. μου έβγαλε φαντάζομαι ισως να ήθελε να της εγκαταστησει με την σειρά) αλλα όταν πήγε να ξεκινήσει η εγκατάσταση έβγαλε οτι διαθέτω τροποποιημένο λογισμικό και δεν μπορει να συνεχιστεί η διαδικασία, άν ξέρει καποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ευυχαριστω .

υγ: ειμαι πολυ ικανοποιημένος απο την ρομ που έχω 4.4.4 criskelo με βιντεο slow motion κλπ απλα είπα να το ανανεώσω λίγο..

 

λογικα με lollipop θα εχεις slowmotion..ειναι εφαρμογη της σονυ που λεγεται timshift video..δες αν μπορεις να την κατεβασεις και τωρα, ειτε μεσα απο την καμερα ειτε απο playstore.

 

Κατα τα αλλα, θες flashtool Και μια ρομ να κανεις δουλεια. Ρομ παιζει να εχω απο το δικο μου Ζ1, δε θυμαμαι αν εχω κρατησει για να σου δωσω.

το flashtool το εχω εδω:

https://www.dropbox.com/s/95z37icvmh4f9ue/flashtool-0.9.18.4-windows.exe?dl=0

 

Η διαδικασια ειναι απλη αλλα στην αρχη μπορει να σου φανει βουνο. Εν ολιγοις φλασαρεις την ρομ (ρομ υπαρχουν διαφορες, το λογικο ειναι να βαλεις την ελληνικη για να εχεις και υποστηριξη ελληνικων σιγουρα, εκτος αν καποιος εδω εχει να προτεινει/σωσει καποια αλλη με υποστηριξη 160χαρακτηρων στα ΣΜΣ).

Αφου εγκαταστησεις το flashtool ακολουθεις τις οδηγιες εδω:

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/tutorial-how-to-flash-stock-roms-t2240614

Κανε τα ενα ενα, και θα δεις οτι ειναι υποθεση 3 λεπτων.

 

Αν εχεις windows 8 θα παιδευτεις λιγο, αν μπορεις να εχεις προσβαση σε 7αρια ειναι πολυ πιο ευκολο..Στα 8 απλα πρεπει να κανεις μια διαδικασια που την περιγραφει το λινκ που σου εδωσα (εμενα 5 λεπτα μου πηρε αλλα αν δεν εισαι συνηθισμενος μπορει να κωλωσεις, ομως ειναι απλο αυτο που κανεις)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...