Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H ρύθμιση είναι στα 20mp.

 

Μήπως τις είδες ανάποδα; Τα πιο έντονα χρώματα με τον περισσότερο θόρυβο είναι του s3. Εξάλλου φαίνεται και από το μέγεθος. Η μία φωτογραφία είναι 7,08mb η άλλη του s3 3,15mb

Έτσι ακριβώς.

Περισσότερο θόρυβο, και με χονδρύτερο κόκκο έχει το S3.

Το Ζ1 έχει λιγότερο.

Το S3 όμως φαίνεται να έχει καλύτερη λεπτομέρεια, με την έννοια ότι μου φαίνονται οι περισσότερες υφές να ναι πιο "σωστές" (αν και αυτό θα μας το πει ο φίλος που ξέρει τον χώρο).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H ρύθμιση είναι στα 20mp.

 

Μήπως τις είδες ανάποδα; Τα πιο έντονα χρώματα με τον περισσότερο θόρυβο είναι του s3. Εξάλλου φαίνεται και από το μέγεθος. Η μία φωτογραφία είναι 7,08mb η άλλη του s3 3,15mb

 

Ναι, προφανώς τις είδα ανάποδα, οπότε και τα σχόλια μου ας ληφθούν υπόψη ανάποδα! Εντούτοις, πιο πολύ μου αρέσει η φωτό από το S3 με τα πιο ζωντανά χρώματα (παρά το θόρυβο). Από την άλλη, πιθανολογώ ότι έχεις το white balance στο auto και στα 2 κινητά. Για δοκίμασε να βάλεις το Sony σε λάμπα πυρακτώσεως για να δούμε εάν εχει διαφορά (πιστεύω πως δε θα έχει αυτή την κιτρινίλα).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πήραν από το εξωτερικό (expansys κτλ) πήραν και το ρολόι δώρο ;.

Αν ναι, τι λειτουργίες προσφέρει ; αξίζει τον κόπο για κάποιον που οδηγεί μηχανή ;

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ1 έχει ψηφιστεί και best smartphone 2013 που το βρίσκω και λογικό με όλα αυτά τα χαρακρηριστικά που έχει . Είναι τρομερό το Ζ1
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πήραν από το εξωτερικό (expansys κτλ) πήραν και το ρολόι δώρο ;.

Αν ναι, τι λειτουργίες προσφέρει ; αξίζει τον κόπο για κάποιον που οδηγεί μηχανή ;

 

το θεμα ειναι να μας πουν ποιος το εχει με την καλη οθονη και απο που το πηρε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το z1 εδω και 3 ημερες απο το clove.co.uk με δωρο το smastswach 2 (που θα σταλει αργοτερα οταν κυκλοφορησει) και διαβαζω ολα οσα γραφουν μερικοι και πραγματικα νομιζω οτι λενε για αλλο τηλεφωνο...

 

προερχομαι απο χρονια χρησης με iphone , μετα με galaxy s4 , ΗΤC one , και πραγματικα το Z1 ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει μεχρι τωρα στα χερια μου.

ποιοτητα κατασκευης αψογη θυμιζει iphone αλλα για εμενα ακομα καλυτερη ( αδιαβροχο κλπ) , πολλες δαχτυλιες ομως, πρεπει συχνα να το βουταω στο νερο να το πλενω :p

Οθονη ΑΨΟΓΗ , φωτεινη , τελεια χρωματα και σε γωνιες θεασης παλι πολυ καλη.

φωτογραφιες τραβαει σε τελεια ποιοτητα ακομα και στα 8mp πραγματικαα παρα πολυ καλες, στα 20 τα σπαει αλλα δεν μου αρεσει που ειναι σε καδρο 4:3 και οχι 16:9 , αληθεια αλλαζει αυτο?

 

Αρνητικα: ειναι η μπαταρια του που σε εμενα με εντονη χρηση κραταει μονο μια ημερα

και το ηχειο του που θα το ηθελα πιο δυνατο. Ισως ειμαι επειρεασμενος μετα την μεταβαση απο το htc one.

 

Συμπερασματικα ειναι οτι καλυτερο και δυνατοτερο κυκλοφορει αυτην την στιγμη σε κινητο

και αψογη φωτογραφικη χρηση στα επιπεδα του 1020

Edited by ababapanos
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Αύριο ή Παρασκευή θα είμαι κι εγώ κάτοχος.

Λεω να κάνω ένα μικρό review και vs με το S4 που το έχω ακόμα.

 

Αλήθεια, υπάρχει τρόπος να καταλάβω τι οθόνη έχει? Σίγουρα δίπλα στην amoled, όποια οθόνη και να έχει, θα δείχνει ξεφτισμενη και θα με μπερδέψει. :p

Ελπίζω να γλιτώσω το κάζο μιας και είναι αυριανή παρτίδα.

 

Πρώτη φορά λοιπόν Sony μετά από HTC και Samsung. Για να δούμε τι θα δούμε. ..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια

πολυ καλο τοπικ και με επιπεδο στη συζητηση.

8ελω να το παρω το τηλεφωνο αλλα με οσα διαβαζω περι οθονης κ τετοια ξενερωνω μη μου κατσει καμια μουφα

και τραβαω τα μουσια μου.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω τον ιδιο φοβο για την οθονη,αλλα ολα καλα.Μπορω να πω οτι η οθονη ειναι αισθητα βελτιωμενη απο αυτη του Z,αγγιζει το επιπεδο της οθονης του Z ultra.Διπλα στο galaxy s4,προτιμω την οθονη του Z1,γιατι εχει πιο φυσικα χρωματα.Γενικα,η συσκευη δυσκολα απογοητευει.
Link to comment
Share on other sites

Οκ με την οθόνη, αλλά με την κάμερα τι γίνεται? Διαβάζουμε διάφορα, άλλοι λένε ότι είναι καλή, άλλοι ότι δεν είναι καλή... Εσείς που το πήρατε τι εντύπωση έχετε? Και σχετικά με τον φακό της, τελικά είναι ευρυγωνιος?
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια

πολυ καλο τοπικ και με επιπεδο στη συζητηση.

8ελω να το παρω το τηλεφωνο αλλα με οσα διαβαζω περι οθονης κ τετοια ξενερωνω μη μου κατσει καμια μουφα

και τραβαω τα μουσια μου.

 

Περιμένει κάνα μήνα να στρώσουν τα πράγματα με της πρώτες παρτίδες και καθάρισες

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ή Παρασκευή θα είμαι κι εγώ κάτοχος.

Λεω να κάνω ένα μικρό review και vs με το S4 που το έχω ακόμα.

 

Αλήθεια, υπάρχει τρόπος να καταλάβω τι οθόνη έχει? Σίγουρα δίπλα στην amoled, όποια οθόνη και να έχει, θα δείχνει ξεφτισμενη και θα με μπερδέψει. :p

Ελπίζω να γλιτώσω το κάζο μιας και είναι αυριανή παρτίδα.

 

Πρώτη φορά λοιπόν Sony μετά από HTC και Samsung. Για να δούμε τι θα δούμε. ..

Ηλία καλορίζικο.

Εμπιστεύομαι πολύ την άποψη σου και επειδή όταν αποφασίσω να αλλάξω συσκευή, βλέπω την sony σαν την μόνη εναλλακτική σε Android, περιμένω με αγωνία το review σου.

Δεν σκοπεύω βέβαια να αλλάξω σύντομα μιας και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος από το S4 Octa μου.

 

Και κάτι άλλο για όσους ενδιαφέρονται για την κάμερα.

Το S4 Octa χρησιμοποιεί τον ίδιο αισθητήρα με το Sony Z.

Όμως ο αλγόριθμος που χρησιμοποιεί η Samsung κάνει την διαφορά τεράστια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

θεωρώ ότι η οθόνη θα είναι πολύ καλή στο Ζ1 με αυτά που βλέπω http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Sony-Xperia-Z1-Purple-1276-1923.htm όσο για τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά το κινητό απλά είναι απίστευτο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά της ζελατίνες μπορούνε να της αλλάξουμε και να της πάρουμε από την sony γιατί με το Ζ δεν γινότανε αυτό, και μου είπαν να βάλω καλύτερα άλλη μια από πάνω και αυτό με έκανε να μην πάρω το Ζ, τελικά τα λογότυπα της εταιρείας εμπρός πίσω αν βγάλουμε της ζελατίνες βγάνουνε και αυτά όπως γινότανε με το Ζ, πολύ καλό το τηλέφωνο αν και λίγο μεγάλο αλλά αδιάβροχο και camera phone δεν γινότανε αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

θεωρώ ότι η οθόνη θα είναι πολύ καλή στο Ζ1 με αυτά που βλέπω http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Sony-Xperia-Z1-Purple-1276-1923.htm όσο για τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά το κινητό απλά είναι απίστευτο

 

με συγχωρεις βεβαια αλλα απο τις φωτο ειδες οτι ειναι ωραια η οθονη?

το κινητο ειναι οντως πολυ καλο, δεν ξερω αν εχεις διαβασει τα προηγουμενα αλλα η σονυ εχει κανει εφοδιασμο του κινητου με 2 διαφορετικες οθονες. η μια ειναι σουπερ η αλλη ειναι πολυ μετρια. ουε μην σου κατσει τηλεφωνο με την μετρια.

Link to comment
Share on other sites

Παραπληροφόρηση φούλ δεν υπάρχει σούπερ και μέτρια, οι οθόνες ίδιες είναι απλά κάποιες έχουν γυαλί gorilla glass και άλλες dragontrail
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Παραπληροφόρηση φούλ δεν υπάρχει σούπερ και μέτρια, οι οθόνες ίδιες είναι απλά κάποιες είναι gorilla glass και άλλες dragontrail

 

νομιζω κανεις λαθος, υπαρχει και θεμα και στο xda που αναφερουν για δυο διαφορετικα πανελ.

γιατι στο Z ultra που εχει την ιδια οθονη με το Ζ1 δεν υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Παραπληροφόρηση φούλ δεν υπάρχει σούπερ και μέτρια, οι οθόνες ίδιες είναι απλά κάποιες έχουν γυαλί gorilla glass και άλλες dragontrail

 

Καινούριο είναι αυτό;;;;:confused:

 

Παιδιά, θα παρακαλούσα όταν αναφέρουμε κάτι να βάζουμε και τη πηγή που το διαβάσαμε για να γίνεται σωστή ενημέρωση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το ήξερα για το Ζ όχι για το Ζ1 και δεν βρίσκω και κάτι σχετικό στο net
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Παραπληροφόρηση φούλ δεν υπάρχει σούπερ και μέτρια, οι οθόνες ίδιες είναι απλά κάποιες έχουν γυαλί gorilla glass και άλλες dragontrail

 

Ο,τι να'ναι διαβαζουμε εδω μεσα και μαλιστα απο ανθρωπους που διατεινονται οτι πληροφορουν σωστα. Φυσικα και ΔΕΝ ισχυει αυτο που λες, ειναι καθαρα θεμα παρτιδων οθονης διαφορετικης τεχνολογιας που χρησιμοποιουνται...

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος και μπορώ να πω ότι το κινητό απλά φυσάει.Έπεσα στη καλή πάστα οθονών (ευτυχώς)! Ο ήχος του ανώτερα καλύτερος του Xperia Z που είχα.Με τη φωτογραφική δεν ασχολήθηκα.Μόλις το κάνω θα σας πω εντυπώσεις. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σε οποιον το πηρε!

Μα καλα αγοραζετε φωτογραφικο κινητο και δεν ειναι το πρωτο πραγμα που κοιτατε;; :p

 

Ανεβαστε δειγματα στο thread με τις φωτογραφιες απο sony να τις δουμε ολοι! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...