Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα και εγώ λοιπόν έστω και καθυστερημένα ποτέ δεν είναι αργά γιαυτό το υπέροχο κινητό!

Όλα καλά λοιπόν. παρέλαβα χθες έβαλα και την τελευταία developer και το κινητό πάει σφαίρα!

Μια ερώτηση μαζί με βοήθεια αν μπορεί κάποιος.

Ψάχνω αυτό το κλασσικό θέμα? με το μπλε φόντο και τους ουρανοξύστες που αν κατάλαβα καλά έτσι έρχεται το κινητό όταν έχει v5.

Που μπορώ να το βρω?Ή έστω μόνο την ταπετσαρία γιατί αν κατάλαβα καλά η οθόνη κλειδώματος άλλαξε από 5 σε 6.

Αυτό λέω:

από το 5:50 και μετά!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! Α και γενικά ποια είναι η καλύτερη πηγή θεμάτων...Η ενσωματωμένη?

αυτό το θέμα ήταν το στάνταρ στήν v5 εάν ψάξεις στήν εφαρμογή θέματα με τίτλο theme designeur μάλλον θα

στο βγάλει αλλά δεν ξέρω εαν υπάρχει συμβατότητα , δεν το δοκίμασα ειμαι στην stable 3.9.0 .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο forum. Επειδή ψήνομαι και εγώ για το Mi3, θα ήθελα να ρωτήσω εαν έχετε κάποια άποψη σε σχέση με ακτινοβολία και SAR. Όλες οι εταιρίες ακόμα και οι πιο γνωστές τσιμπάνε γενικά το Sar τους αλλά απο Κίνα μεριά για εμένα είναι λίγο terra incognita. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Επειδή ψήνομαι και εγώ για το Mi3, θα ήθελα να ρωτήσω εαν έχετε κάποια άποψη σε σχέση με ακτινοβολία και SAR. Όλες οι εταιρίες ακόμα και οι πιο γνωστές τσιμπάνε γενικά το Sar τους αλλά απο Κίνα μεριά για εμένα είναι λίγο terra incognita. Ευχαριστώ

 

Από το αγγλικό MIUI Forum

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57981&stc=1&d=1426078822

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Η αλήθεια είναι οτι μου φαίνεται λίγο τσιμπημένο. Μάλλον το handsfree ειναι απαραίτητο!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι ιδεα μου ή μετα την τελευταια αναβάθμιση το κινητο πεταει; δεν το εχω ξαναδει τοσο γρηγορο ποτε, ουτε επισης εχω δει αλλο smartphone να πηγαινςι τοσο γρηγορα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι ιδεα μου ή μετα την τελευταια αναβάθμιση το κινητο πεταει; δεν το εχω ξαναδει τοσο γρηγορο ποτε, ουτε επισης εχω δει αλλο smartphone να πηγαινςι τοσο γρηγορα

την τελευταια developer εννοεις φανταζομαι. Η αληθεια ειναι οτι οι 2 τελευταιες ειναι πραγματι πολυ καλες!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία developer.. Πιστεύω... Αυτή έχω και πάει σφαίρα το κινητό..

 

Ναι αυτή είναι, αυτή έχω και εγώ και πράγματι πάει πολύ καλά! :D

Link to comment
Share on other sites

Tην σημερινη την περασε κανενας? Λεει οτι διορθωνει το προβλημα με την μπλε οθονη στο boot

αλλα το θεμα ειναι, ειναι τοσο γρηγορη οσο η προηγουμενη?

Περιμενω σχολια

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Tην σημερινη την περασε κανενας? Λεει οτι διορθωνει το προβλημα με την μπλε οθονη στο boot

αλλα το θεμα ειναι, ειναι τοσο γρηγορη οσο η προηγουμενη?

Περιμενω σχολια

 

Η ελληνική δεν έχει βγει ακόμα. Λογικά αργά τ' απόγευμα ή το βραδάκι θα είναι έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω τους κατόχους για ένα πρόβλημα που έχω από την αρχή που ήρθε το τηλέφωνο.

 

Το πρόβλημα είναι το εξής, όταν το έχω σε 3g δίκτυα δε μπορεί να πραγματοποιήσει σωστά κλήσεις.

Π.χ αν με πάρει τηλέφωνο κάποιος, χτυπάει το σηκώνω αλλά δεν ακούω τίποτα αλλά ούτε με ακούνε.

Αν κάνω εγώ κλήση μου δείχνει ότι κάνει κλήση αλλά δεν ακούγετε ο τόνος κλήσης( το μπίπ δηλαδή) αλλά κάνει κανονικά τη κλήση και αν το σηκώσει ο άλλος πάλι μένει εκεί.

Επίσης στη περίπτωση που καταφέρω να κάνω κλήση κανονικά, αν τερματίσει ο συνομιλιτής μου τη κλήση εμένα μένει ακομά ανοιχτό και πρέπει να το κλείσω και γω.

 

Δεδομένα, ίντερνετ και μηνύματα δουλέυουν κανονικά.

 

Το κινητό δουλέυει με σιμ της cosmote που άλλαξα πρόσφατα μήπως και ήταν αυτό το πρόβλημα, αλλά και στην αγγλία με τη three τα ίδια και χειρότερα μου έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια free εφαρμογη καμερας με καλυτερη ποιοτητα-επεξεργασια εικονας απο τη μαμισια; Ποια προτεινετε να δοκιμασω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω τους κατόχους για ένα πρόβλημα που έχω από την αρχή που ήρθε το τηλέφωνο.

 

Το πρόβλημα είναι το εξής, όταν το έχω σε 3g δίκτυα δε μπορεί να πραγματοποιήσει σωστά κλήσεις.

Π.χ αν με πάρει τηλέφωνο κάποιος, χτυπάει το σηκώνω αλλά δεν ακούω τίποτα αλλά ούτε με ακούνε.

Αν κάνω εγώ κλήση μου δείχνει ότι κάνει κλήση αλλά δεν ακούγετε ο τόνος κλήσης( το μπίπ δηλαδή) αλλά κάνει κανονικά τη κλήση και αν το σηκώσει ο άλλος πάλι μένει εκεί.

Επίσης στη περίπτωση που καταφέρω να κάνω κλήση κανονικά, αν τερματίσει ο συνομιλιτής μου τη κλήση εμένα μένει ακομά ανοιχτό και πρέπει να το κλείσω και γω.

 

Δεδομένα, ίντερνετ και μηνύματα δουλέυουν κανονικά.

 

Το κινητό δουλέυει με σιμ της cosmote που άλλαξα πρόσφατα μήπως και ήταν αυτό το πρόβλημα, αλλά και στην αγγλία με τη three τα ίδια και χειρότερα μου έκανε.

 

ποια ρομ εχεις? Εγω με τις ελληνικες developer δεν εχω αντιμετωπισει ποτε καποιο τετοιο θεμα.

 

Υπαρχει καποια free εφαρμογη καμερας με καλυτερη ποιοτητα-επεξεργασια εικονας απο τη μαμισια; Ποια προτεινετε να δοκιμασω;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marginz.snaptrial.

Δοκιμασε αυτη ειναι αρκετα καλη νομιζω. οπως και αυτη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.opencam

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, ξέχασα να αναφέρω πως από την αρχή το έχω με τις αγγλοκινέζικες developer, αλλά ολόκληρο τον οκτώβριο το είχα με την kitkat του ivan και από εχθές με την bliss pop lollipop και κάνει ακριβώς το ίδιο.Από την αρχή που πέρασα τη developer και όποτε άλλαζα ρομ γινόταν καθαρή εγκατάσταση.

 

Έχω παρατηρήσει πως όταν το σήμα είναι αρκετά καλό τότε μόνο καταφέρνω να κάνω κλήση αλλά με τα προβλήματα που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, ξέχασα να αναφέρω πως από την αρχή το έχω με τις αγγλοκινέζικες developer, αλλά ολόκληρο τον οκτώβριο το είχα με την kitkat του ivan και από εχθές με την bliss pop lollipop και κάνει ακριβώς το ίδιο.Από την αρχή που πέρασα τη developer και όποτε άλλαζα ρομ γινόταν καθαρή εγκατάσταση.

 

Έχω παρατηρήσει πως όταν το σήμα είναι αρκετά καλό τότε μόνο καταφέρνω να κάνω κλήση αλλά με τα προβλήματα που ανέφερα.

 

μαλιστα. το εχεις απο την αρχη αυτο το θεμα η σου εμφανιστηκε μετα απο καποια συγκεκριμενη ρομ? αφου κανεις καθαρη εγκατασταση θεωρητικα δεν επρεπε να εχεις θεματα. Αν καποιο παιδι απο εδω μεσα εχει την ρομ του ivan ας πει αν ειχε καποιο τετοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. το εχεις απο την αρχη αυτο το θεμα η σου εμφανιστηκε μετα απο καποια συγκεκριμενη ρομ? αφου κανεις καθαρη εγκατασταση θεωρητικα δεν επρεπε να εχεις θεματα. Αν καποιο παιδι απο εδω μεσα εχει την ρομ του ivan ας πει αν ειχε καποιο τετοιο θεμα.

 

Όχι δυστυχώς το θέμα υπάρχει από τον Ιούνιο που έχω το κινητό αλλά επειδή είχα αρκετά παλιά σιμ δεν έδωσα σημασία μέχρι να την αλλάξω. Θα το στείλω πίσω το πιθανότερο αλλά σκέφτηκα να ρωτήσω πρώτα μήπως είχες κάποιος παρόμοιο θέμα και υπάρχει κάποια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς το θέμα υπάρχει από τον Ιούνιο που έχω το κινητό αλλά επειδή είχα αρκετά παλιά σιμ δεν έδωσα σημασία μέχρι να την αλλάξω. Θα το στείλω πίσω το πιθανότερο αλλά σκέφτηκα να ρωτήσω πρώτα μήπως είχες κάποιος παρόμοιο θέμα και υπάρχει κάποια λύση.

Κάνε μια ερώτηση στην ελληνική κοινότητα της xiaomi-miui.gr. Μήπως τα παιδιά σε βρουν λύση και μετά να το στείλεις Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marginz.snaptrial.

Δοκιμασε αυτη ειναι αρκετα καλη νομιζω. οπως και αυτη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.opencam

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια free εφαρμογη καμερας με καλυτερη ποιοτητα-επεξεργασια εικονας απο τη μαμισια; Ποια προτεινετε να δοκιμασω;

δές και αυτό εδώ

http://en.miui.com/thread-92293-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η snap camera hdr.Παρόλαυτα πιστεύω ότι η stock βγάζει καλύτερες φώτο.

Ερώτηση γιατί τώρα το ψάχνω με την κάμερα.

Έχουμε δυνατότητα με την στοκ εφαρμογή της κάμερας να τραβάμε φώτο όταν τραβάμε βίντεο????

Ευχαριστώ πολύ!

ποια ρομ εχεις? Εγω με τις ελληνικες developer δεν εχω αντιμετωπισει ποτε καποιο τετοιο θεμα.

 

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marginz.snaptrial.

Δοκιμασε αυτη ειναι αρκετα καλη νομιζω. οπως και αυτη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.opencam

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η snap camera hdr.Παρόλαυτα πιστεύω ότι η stock βγάζει καλύτερες φώτο.

Ερώτηση γιατί τώρα το ψάχνω με την κάμερα.

Έχουμε δυνατότητα με την στοκ εφαρμογή της κάμερας να τραβάμε φώτο όταν τραβάμε βίντεο????

Ευχαριστώ πολύ!

 

με την στοκ καμερα δεν νομιζω να γινεται. με την snap camera hdr που χρησιμοποιω εγω γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα update στην τελευταια αγγλοκινεζικη, ειδα μια νεα εφαρμογη mihome η οποια αμεσως μετα απο ενα update που εκανε αρχισε να εμφανιζεται στα κινεζικα . Υπαρχει κανενας τροπος να επανελθει στα αγγλικα ( το ιδιο συμβαινει κατα καιρους και με το themes αλλα με ενα clear data επανερχεται ) ; Δοκιμασα clear data & clear cache αλλα τζιφος .

 

Παρεπιπτοντως το bug με την μπλε οθονη στο μπουταρισμα δεν εχει διορθωθει με την τελευταια official ρομ ( για τα ελληνικα δε, εχω χασει καθε ελπιδα ).

 

Με μια πρωτη ματια ειδα στην lock screen κατω αριστερα μια νεα συντομευση remote control η οποια ομως με πεταει στο mihome το οποιο ειναι αδυνατο να χρησιμοποιησω στα κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...