Jump to content

Turbo-X G510


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε γεια turbo-x(κλεψω-x)

iNew i3000 ΤΟ ΙΔΙΟ

 

Αλλος: Ναι ρε φιλε αλλα δεν εχει εγγυηση, τι γινεται αμα χαλασει?

Εγω: Παρτω ξανα, κοστιζει 3 φορες πιο λιγο!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια τελικα αξιζει να το παρεις απο το κεντρικο site της inew η οχι?θα εχει παλι θεμα με google play store?Με τα ελληνικα ως γλωσσα?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
λοιπον για να τελειώνη αυτό το αστείο περί εληωης google play. aptoide. ψαχνει σε ολα τα market. βρικσει όλες της εφαρμογές. μα όλες. ακόμα και στα κινητά που έχουν google play θεωρό το aptoide ανώτερο. try it...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.Διάβασα απόψεις παραπάνω και νομίζω οτι αδικείτε το Πλαίσιο.Τουλάχιστον οι δικές μου εμπειρίες είναι οι καλύτερες, μέχρι στιγμής φυσικά.Δυο φορές πήγα στο service το κινητό και σε 3 εργάσιμες το είχα.Μέσα στην εγγύηση αν και ήταν απο δική μου υπαιτιότητα η βλάβη.Την δεύτερη μου προτείνανε και αντικατάσταση την οποία και δέχτηκα.Είναι καθαρά πως θα σου κάτσει πιστεύω.Όσον αφορά τις γνώσεις των υπαλλήλων που αναφέρθηκε παραπάνω,δεν νομίζω τα αντίστοιχα πολυκαταστήματα να έχουν πιο εξειδικευμένο προσωπικό.Εξ' 'αλλου,τα specs τα βρίσκεις και μόνος σου,εγω πχ έβαλα το antutu για μέτρηση και στα info που έχει μου έβγαλε αρκετές πληροφορίες για το κινητό (g510s).Όπως και το root έγινε σε 2 λεπτά στην κυριολεξία με δυο κλίκ.Το google play το ίδιο,βοήθησε και το Lucky patcher.Ποιοτικά φαίνεται πολύ καλό,το ίδιο και σε αποδόσεις μέχρι στιγμής.Βελτιώνεις και τον ήχο απο engineer mode και όλα κομπλέ.Υπ' όψιν ότι όταν είχα πάει το προηγούμενο κινητό για service ήταν root αλλά δεν μου είπαν τίποτα.ίσως να έτυχε,δεν ξέρω.Τώρα για την τιμή τι να πώ.Το πλαίσιο κοιτάει τον ανταγωνισμό και βάζει τις τιμές ανάλογα.Πάντως δεν θυμίζει "κινέζικο" κινητό για κανένα λόγο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά :)

 

Μπορεί κάποιος να κάνει backup την official rom του πλαισίου;

 

Ενώ είχα κάνει 2 backup (η διαδικασία είναι αρκετά εύκολη και χωρίς πρόβλημα) αλλα έκανα βλακεία πριν τα μεταφέρω στον υπολογιστή και δυστυχώς τα έχασα και τώρα έχω βαλει την inew i3000 και δυστυχώς δεν μου συνδέεται καν με την wind.

 

ευχαριστώ

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Εχω την stock αν θες.Στειλε μου πμ να κανονισουμε.

 

ευχαριστώ πολύ!

σου έστειλα μήνυμα :)

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συγγνωμη που ανοιγω νεο θεμα αλλα δε βρηκα που να το ποσταρω..

Πηρε ενας φιλος το g510s(τον καημενο :P) και πηγε να βαλει καποια παιχνιδια..και ενω η συσκευη υποτιθεται εχει 16 gb χωρητικοτητα και 2gb sd που εχει βαλει λεει οτι δεν εχει αρκετο χωρο..Οσο ειχαμε την sd μεσα και ανοιγα το move app 2 sd δε μου διαβαζς καν τα 16 gb,σα να μην υπηρχαν,οταν ομως την εβγαλα την sd και το ανοιξα τα διαβαζω ως εξωτερικη-αλλα και παλι δε καταφεραμε να το εγκαταστησουμε.Εχεις κανεις το ιδιο κινητο ή να ξερει τι μπορει να φταιει;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει ήδη ή μπορεί να κάνει ένα full ROM backup της μαμας ROM του κινητού

όπως περιγράφεται εδώ

http://pinoyscreencast.net/how-to/get-full-rom-dump-stock-rom-mt6572-mediatek-smartphones-using-spft-mtk-droid-root-tools/

 

ας στείλει ένα μήνυμα αν δεν του είναι κόπος :)

 

ευχαριστώ πολύ

Κ.

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους..

έχω αγοράσει πρόσφατα το turbox g510s κακαι γενικά είμαι ευχσριστημενη. θα ήθελα να ρωτησω κ να με βοηθήσει καποιος αν ξέρει ειναι πως μπορω να φωτογραφισω την οθονη..ξερω οτι γινεται γιατί το εκανα κάποια στιγμη κατα λάθος αλλά δεν μπορώ να το ξανά κάνω.. χαχα..ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους..

έχω αγοράσει πρόσφατα το turbox g510s κακαι γενικά είμαι ευχσριστημενη. θα ήθελα να ρωτησω κ να με βοηθήσει καποιος αν ξέρει ειναι πως μπορω να φωτογραφισω την οθονη..ξερω οτι γινεται γιατί το εκανα κάποια στιγμη κατα λάθος αλλά δεν μπορώ να το ξανά κάνω.. χαχα..ευχαριστώ πολυ

 

Εάν θυμάμαι καλά πατάς το power button και το πλήκτρο της έντασης το - ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα

προσφατα ηρθε στα χερια μου το εν λογω κινητο....

δεν εντυπωσιαστηκα η αληθεια ειναι αλλα το ρουταρα εβαλα google play (που δεν ειχε)

και ψαχνω καποια custom ρομ γιατι αυτη ειναι για πεταμα του πλαισιου..

καποια βοηθεια???

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
G510S μηπως εχεις καποιος την στοκ ρομ?, εβαλα την ρομ απο το i3000 ολα δουλευουν καλα εκτος απο το αριστερο κουμπι μενου, και την μπροστα καμερα που δεν την βλεπει καθολου. κατα τα αλλα δουλευει μια χαρα αλλα επειδη μιλαω με σκαιπ θελω την στοκ ρομ ευχαριστω Edited by dedalos80

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Από τα τεχνικά χαρακτηριστικά, δείχνει ότι το G510S δεν είναι το I3000 αλλά το I3000 HD.

 

Αυτό το wallpaper με τον δρόμο, μπορεί κάποιος να το ανεβάσει;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/category/inew/i3000-inew/

 

απο τις 3 rom αυτη που δελεψε σε εμενα ειναι η μεσαια, INEW I3000 V2.0

αν μιλας για αυτο το wallpaper δεν το εχει μεσα.....!!!!

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
G510S μηπως εχεις καποιος την στοκ ρομ?, εβαλα την ρομ απο το i3000 ολα δουλευουν καλα εκτος απο το αριστερο κουμπι μενου, και την μπροστα καμερα που δεν την βλεπει καθολου. κατα τα αλλα δουλευει μια χαρα αλλα επειδη μιλαω με σκαιπ θελω την στοκ ρομ ευχαριστω

 

Καλη Χρονια σε ολους, τελικα δεν εχει κανεις την ρομ απο το turbox g510s?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μαλλον κανεις δεν εχει την γνησια ρομ για το g510s, αλλα μηπως μπορει καποιος να βοηθησει στο θεμα της μικρης καμερας μπροστα που δεν την βλεπει καθολου με την ρομ του inew i3000? Edited by dedalos80

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν μπορει να βοηθησει??

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...