Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, βρίσκοντας μπροστά μου και παίζοντας λίγο με ένα παλιό κινητό με πλήκτρα από τις... εποχές εκείνες, που βρήκα ξεχασμένο σε ένα συρτάρι, έμεινα άναυδος με την αυτονομία!

Πρέπει να έβγαζαν χαλαρά μια... εβδομάδα, με φουλ χρήση! Απλά τώρα με τα σούπερ ντούπερ smartphones, έχουμε ξεχάσει και πώς ήταν αυτό...!

 

Tι εννοεις φουλ χρηση; SMS, κλησεις, αντε και κανα φιδακι σε 1" οθονη;

Αν κανεις μονο αυτα, τοσο βγαζουν και τα smartphones.

 

Αχχχχ ωραιες εποχες.....

Μπλεξαμε ολη μερα με ενα φορτιστη στο χερι!

 

Nα παρεις το redmi 3 που βγαζει 10-11 ωρες οθονης σε 3-4 μερες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το είδα το λινκ, και πάλι ευχαριστώ. μπερδεύτηκα τώρα. οπότε, για να καταλάβω...

το ξεκλείδωμα της 800άρας μπάντας (B20) του 4G είναι θέμα hardware ;

επειδή φοράει SD επεξεργαστή και όχι MTK;

ή θέμα rom; όπως ήταν παλιότερα το RN2 TD το οποίο με άλλη ρομ γινόταν FDD;

 

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις φουλ χρηση; SMS, κλησεις, αντε και κανα φιδακι σε 1" οθονη;

Αν κανεις μονο αυτα, τοσο βγαζουν και τα smartphones.

 

 

 

Nα παρεις το redmi 3 που βγαζει 10-11 ωρες οθονης σε 3-4 μερες.

 

Σε ευχαριστω. Το σημειωσα!:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

mia γενικη απορια περι μπαταριων....

βλεπω ενα κινητο με μπαταρια 3100 mAh, και ενα κινητο με μπαταρια 4100 mAh.

Το πρωτο συγκεντρωνει βαθμολογια στη μπαταρια κοντα στο απολυτο δεκα, 9.9

και το δευτερο 9.5 ενω η διαφορα τους νομιζω πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη και αντιστροφα...

μαλιστα η μικρη μπαταρια αντιστοιχει σε κινητο με μεγαλυτερη οθονη!!!! :)

.....τι ακριβως ισχυει?? τα mAh ειναι..."διακοσμητικος" αριθμος της μπαταριας?.....

Η ειναι τοσο υπερ ****** κατασκευη η δευτερη που ξεπερναει στα λειτουργικα αποτελεσματα την πρωτη??.. : / εδω σας θελω!...

παραδειγμα τα 2 κινητα στις 2 τελευταιες δεξια στηλες.

http://www.kimovil.com/en/compare/letv-s1,xiaomi-mi464gb,xiaomi-redmi-3s-3gb-32-gb,zte-nubia-z7-max

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

mia γενικη απορια περι μπαταριων....

βλεπω ενα κινητο με μπαταρια 3100 mAh, και ενα κινητο με μπαταρια 4100 mAh.

Το πρωτο συγκεντρωνει βαθμολογια στη μπαταρια κοντα στο απολυτο δεκα, 9.9

και το δευτερο 9.5 ενω η διαφορα τους νομιζω πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη και αντιστροφα...

μαλιστα η μικρη μπαταρια αντιστοιχει σε κινητο με μεγαλυτερη οθονη!!!! :)

.....τι ακριβως ισχυει?? τα mAh ειναι..."διακοσμητικος" αριθμος της μπαταριας?.....

Η ειναι τοσο υπερ ****** κατασκευη η δευτερη που ξεπερναει στα λειτουργικα αποτελεσματα την πρωτη??.. : / εδω σας θελω!...

παραδειγμα τα 2 κινητα στις 2 τελευταιες δεξια στηλες.

http://www.kimovil.com/en/compare/letv-s1,xiaomi-mi464gb,xiaomi-redmi-3s-3gb-32-gb,zte-nubia-z7-max

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

To zte ειναι ενα τηλεφωνο που ανακοινωθηκε τον ιουλιο του 2014. Δεν γνωριζω αν η βαθμολογια μπηκε οταν βγηκε στην αγορα το 2014 ή εκαναν αναθεωρηση.

Για τα mah θα πω μονο οτι ναι μεν εχουμε εναν αριθμο αλλα στην καταναλωση παιζουν αρκετα πραγματα ρολο. Μια κακογραμενη rom μπορει να αδειαζει για πλακα τη μπαταρια και μια καλογραμενη rom μπορει να μην αδειαζει με τιποτα. Αυτο το γεγονος το εχουμε δει ακομα και απο update σε update.

 

Αν και δεν ειμαι φαν miui αναμεσα σε αυτα τα δυο θα επελεγα το xiaomi χωρις να το σκεφτω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To zte ειναι ενα τηλεφωνο που ανακοινωθηκε τον ιουλιο του 2014. Δεν γνωριζω αν η βαθμολογια μπηκε οταν βγηκε στην αγορα το 2014 ή εκαναν αναθεωρηση.

Για τα mah θα πω μονο οτι ναι μεν εχουμε εναν αριθμο αλλα στην καταναλωση παιζουν αρκετα πραγματα ρολο. Μια κακογραμενη rom μπορει να αδειαζει για πλακα τη μπαταρια και μια καλογραμενη rom μπορει να μην αδειαζει με τιποτα. Αυτο το γεγονος το εχουμε δει ακομα και απο update σε update.

 

Αν και δεν ειμαι φαν miui αναμεσα σε αυτα τα δυο θα επελεγα το xiaomi χωρις να το σκεφτω.

 

οκ, ευχαριστω φιλε!

Διαχειρiση ok, σορρυ για το "υπερμαμάτη" , εν τη ερημην του λογου ηταν, δεν ηταν κατι που εθιγε καποιον ;) σεβαστή ομως η παρατηρηση.

Edited by pavlos2003
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την γνωμη σας. Δεν ειχα αγορασει ποτε απο geekbuying αλλα τοσα χρονια το θεωρουσα αξιοπιστο.

 

14/7 εκανα παραγγελια ενα redmi note 3 pro. Ολα καλα λεω...μπαινω 3 μερες μετα στο mail και μου λενε οτι πρεπει να τους στειλω τα στοιχεια μου (ταυτοτητα + καρτα) για να συνεχιστει η παραγγελια. Εντωμεταξυ τα λεφτα τα εχουν τραβηξει ηδη απο την καρτα. Λεω οκ κομπλε και τους εξηγω οτι η αγορα εγινε με revolut. Και οτι δεν εχει πολυ νοημα να τους στειλω την καρτα μιας και δεν εχω physical copy και δεχομαι πρωτα να τους στειλω το id. Μου λεγανε οτι αν δεν στειλω και τα 2 δεν θα δεχτουν την παραγγελια. Και μου εβγαλαν και σε μια φωτο οτι δεν βλεπουν καλα τα γραμματα... Πραγμα που δεν ισχυε. Μετα απο 3-4 mail και καποιες μερες αναμονη μεταξυ αυτων δεχτηκαν τελικα να συνεχισουν την αγορα μου( τους εδωσα και τα 2 στοιχεια που ζηταγανε). Και λεω ολα ενταξει δεν πειραζει, παρολο που δεν μου αρεσε η τακτικη τους και η συμπεριφορα του customer support τους.

 

Παρατηρησα μετα οτι το κινητο ηταν out of stock, και λεω εχει γουστο να μην μου στειλουν το κινητο. Και τελικα αυτο εγινε. Απο τοτε με πηγαιναν απο βδομαδα σε βδομαδα μεχρι προχτες στις 20 που μου λεγανε οτι θα εχουν παραλαβη στο stock τους. Στα email ηταν αρκετα φιλικοι αναμεσα σε αυτη την περιοδο και μου ζηταγανε συνεχεια αν ειμαι ενταξει με το να περιμενω. Ομως απο τις 20 δεν εχω απαντηση απο αυτους παρολο που τους εχω στειλει 3 mail. και με το τελευταιο να ρωταω να μιλησω με καποιος αλλιως θα αναγκαστω να ζητησω απο την revolut να μου γυρισουν τα λεφτα.

 

Ποια ειναι η γνωμη σας για ολα αυτα? Τι θα κανατε στην θεση μου?

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την γνωμη σας. Δεν ειχα αγορασει ποτε απο geekbuying αλλα τοσα χρονια το θεωρουσα αξιοπιστο.

 

14/7 εκανα παραγγελια ενα redmi note 3 pro. Ολα καλα λεω...μπαινω 3 μερες μετα στο mail και μου λενε οτι πρεπει να τους στειλω τα στοιχεια μου (ταυτοτητα + καρτα) για να συνεχιστει η παραγγελια. Εντωμεταξυ τα λεφτα τα εχουν τραβηξει ηδη απο την καρτα. Λεω οκ κομπλε και τους εξηγω οτι η αγορα εγινε με revolut. Και οτι δεν εχει πολυ νοημα να τους στειλω την καρτα μιας και δεν εχω physical copy και δεχομαι πρωτα να τους στειλω το id. Μου λεγανε οτι αν δεν στειλω και τα 2 δεν θα δεχτουν την παραγγελια. Και μου εβγαλαν και σε μια φωτο οτι δεν βλεπουν καλα τα γραμματα... Πραγμα που δεν ισχυε. Μετα απο 3-4 mail και καποιες μερες αναμονη μεταξυ αυτων δεχτηκαν τελικα να συνεχισουν την αγορα μου( τους εδωσα και τα 2 στοιχεια που ζηταγανε). Και λεω ολα ενταξει δεν πειραζει, παρολο που δεν μου αρεσε η τακτικη τους και η συμπεριφορα του customer support τους.

 

Παρατηρησα μετα οτι το κινητο ηταν out of stock, και λεω εχει γουστο να μην μου στειλουν το κινητο. Και τελικα αυτο εγινε. Απο τοτε με πηγαιναν απο βδομαδα σε βδομαδα μεχρι προχτες στις 20 που μου λεγανε οτι θα εχουν παραλαβη στο stock τους. Στα email ηταν αρκετα φιλικοι αναμεσα σε αυτη την περιοδο και μου ζηταγανε συνεχεια αν ειμαι ενταξει με το να περιμενω. Ομως απο τις 20 δεν εχω απαντηση απο αυτους παρολο που τους εχω στειλει 3 mail. και με το τελευταιο να ρωταω να μιλησω με καποιος αλλιως θα αναγκαστω να ζητησω απο την revolut να μου γυρισουν τα λεφτα.

 

Ποια ειναι η γνωμη σας για ολα αυτα? Τι θα κανατε στην θεση μου?

Nα καταλαβω κατι, το revolut που λες ειναι κατι σαν το paypal.? και αν ναι γιατι δεν προχωρησες την αγορα μεσω αυτου για να εισαι καλυμενος οτι και αν συμβει; το paypal ειναι εγγυηση, το αλλο αυτο που λες, πρωτη φορα το ακουω και δεν ξερω τι γινεται με επιστροφη χρηματων.

Το geek καποτε μεσουρανουσε και σε πακετα που ηταν απλα απυροβλητα, αλλα και σε εξυπηρετηση πελατων. Τωρα κατε με ειναι ενα αθλιο καταστημα που καμια σχεση δεν εχει με το ενδοξο παρελθον του. Η εξυπηρετηση τους ειναι στην κυριολεξια ¨κινεζοι¨ θα σε πρηξουν τα ουμπαλα και θα προσπαθησουν να κερδισουν χρονο λεγοντας ασυναρτησιες νομιζοντας οτι εισαι κανενα 5χρονο

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Nα καταλαβω κατι, το revolut που λες ειναι κατι σαν το paypal.? και αν ναι γιατι δεν προχωρησες την αγορα μεσω αυτου για να εισαι καλυμενος οτι και αν συμβει; το paypal ειναι εγγυηση, το αλλο αυτο που λες, πρωτη φορα το ακουω και δεν ξερω τι γινεται με επιστροφη χρηματων.

Το geek καποτε μεσουρανουσε και σε πακετα που ηταν απλα απυροβλητα, αλλα και σε εξυπηρετηση πελατων. Τωρα κατε με ειναι ενα αθλιο καταστημα που καμια σχεση δεν εχει με το ενδοξο παρελθον του. Η εξυπηρετηση τους ειναι στην κυριολεξια ¨κινεζοι¨ θα σε πρηξουν τα ουμπαλα και θα προσπαθησουν να κερδισουν χρονο λεγοντας ασυναρτησιες νομιζοντας οτι εισαι κανενα 5χρονο

 

Η revolut ειναι η εικονα μιας τραπεζας, που μπορεις να κανεις εναν λογαριασμος και να εχεις και καρτα. Και σου εχει καποια πλεονεκτηματα. Με την paypal θα επρεπε να δωσω πολλα περισσοτερα fees ενω με την revolut οσα χρηματα και να καταθεσεις σου κραταει 1€. Γενικα δεν εχει καμια διαφορα με αλλη καρτα που θα χρησιμοποιουσα. Το προβλημα τους ηταν οτι εχει εδρα την Βρετανια και η αγορα εγινε στην Ελλαδα.

 

Πιστευεις οτι θα πρεπει να ζητησω τα λεφτα μου πισω. Η θα κανω την δουλεια μου στο τελος. Αυτη την στιγμη βασικα θελω να τους ρωτησω αν μπορω να κανω αλλαγη σε κατι αλλο που θα εχουν ετοιμοπαραδοτο γιατι δεν μπορω να περιμενω ποτε θα εχουν στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την γνωμη σας. Δεν ειχα αγορασει ποτε απο geekbuying αλλα τοσα χρονια το θεωρουσα αξιοπιστο.

 

14/7 εκανα παραγγελια ενα redmi note 3 pro. .............

 

Απο τοτε με πηγαιναν απο βδομαδα σε βδομαδα μεχρι προχτες στις 20 που μου λεγανε οτι θα εχουν παραλαβη στο stock τους. Στα email ηταν αρκετα φιλικοι αναμεσα σε αυτη την περιοδο και μου ζηταγανε συνεχεια αν ειμαι ενταξει με το να περιμενω. Ομως απο τις 20 δεν εχω απαντηση απο αυτους παρολο που τους εχω στειλει 3 mail. και με το τελευταιο να ρωταω να μιλησω με καποιος αλλιως θα αναγκαστω να ζητησω απο την revolut να μου γυρισουν τα λεφτα.

 

Ποια ειναι η γνωμη σας για ολα αυτα? Τι θα κανατε στην θεση μου?

 

Και καθεσε ακομα και τους παρακαλας? Ζητα τα λεφτα σου πισω φιλε μου και ριχτους και μια μουτζα! :X

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Η revolut ειναι η εικονα μιας τραπεζας, που μπορεις να κανεις εναν λογαριασμος και να εχεις και καρτα. Και σου εχει καποια πλεονεκτηματα. Με την paypal θα επρεπε να δωσω πολλα περισσοτερα fees ενω με την revolut οσα χρηματα και να καταθεσεις σου κραταει 1€. Γενικα δεν εχει καμια διαφορα με αλλη καρτα που θα χρησιμοποιουσα. Το προβλημα τους ηταν οτι εχει εδρα την Βρετανια και η αγορα εγινε στην Ελλαδα.

 

Πιστευεις οτι θα πρεπει να ζητησω τα λεφτα μου πισω. Η θα κανω την δουλεια μου στο τελος. Αυτη την στιγμη βασικα θελω να τους ρωτησω αν μπορω να κανω αλλαγη σε κατι αλλο που θα εχουν ετοιμοπαραδοτο γιατι δεν μπορω να περιμενω ποτε θα εχουν στοκ.

 

λεφτα πισω, και αντε γεια. Υπαρχουν ενα σωρο καταστηματα που το εχουν ετοιμοπαραδοτο

Link to comment
Share on other sites

Το έγραφε από την αρχή ότι το redmi note 3 pro το 3/32 θα κο έχει στοκ στο τέλος Αυγούστου. Προφανώς και πήρε ο κόσμος επειδή το έχει φτηνότερα. Δεν αξιζει όμως το presale γενικά..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδή σκέφτομαι εδώ και καιρό να αγοράσω τελικά κινέζικο κινητό,ποια είναι η καλύτερη εταιρία;;;; Αυτά που με νοιάζουν στο κινητό θέλω να έχει: Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer και το πιο βασικό για μένα να έχει: notification led και φυσικά να έχει μεγάλες μνήμες.

Αν σας είναι εύκολο να μου γράψετε με σειρά ποια είναι τα καλύτερα που παίζουν αυτή την στιγμή στην αγορά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Το έγραφε από την αρχή ότι το redmi note 3 pro το 3/32 θα κο έχει στοκ στο τέλος Αυγούστου. Προφανώς και πήρε ο κόσμος επειδή το έχει φτηνότερα. Δεν αξιζει όμως το presale γενικά..

 

Οταν το παρηγγειλα εγω ηταν σε στοκ και δεν ειχε pre sale κτλ. Αυτο που εγινε ειναι οτι λογικα καθηστερησαν με τα mails και "δωσαν" το κινητο σε αλλον... Πραγμα πολυ ακυρο και παρολο που δεν τους την ειπα για αυτο, προσπαθησα να βρουμε μια λυση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδή σκέφτομαι εδώ και καιρό να αγοράσω τελικά κινέζικο κινητό,ποια είναι η καλύτερη εταιρία;;;; Αυτά που με νοιάζουν στο κινητό θέλω να έχει: Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer και το πιο βασικό για μένα να έχει: notification led και φυσικά να έχει μεγάλες μνήμες.

Αν σας είναι εύκολο να μου γράψετε με σειρά ποια είναι τα καλύτερα που παίζουν αυτή την στιγμή στην αγορά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά Βασίλης

 

για βαρομετρο δεν ξερω, αλλα ολα τα υπολοιπα τα εχει

http://www.vickmall.com/letv-leeco-le-max-2-x820-4gb-32gb-5-7inch-2k-screen-android-6-0-os-4g-lte-smartphone-snapdragon-820-quad-core-touch-id-type-c-fast-charge.html

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Αλλά δεν θέλω τόσο μεγάλο κινητό,το πολύ 5.5 να είναι η 5.0.

Αναμμένο απαντήσεις και από άλλα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Αλλά δεν θέλω τόσο μεγάλο κινητό,το πολύ 5.5 να είναι η 5.0.

Αναμμένο απαντήσεις και από άλλα μέλη.

 

Εδω εισαι

http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-3GB-32GB-Smartphone---Dark-Gray-371273.html

Link to comment
Share on other sites

 

Καλο βλεπω οτι η. xiaomi εβαλε και την 800αρα μπαντα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

lenovo vibe P1 με 2gb ram ή xiaomi redmi note 3 pro (2gb ram) ποιο να αγοράσω και γιατί?

δεν το θέλω για games.

 

Πολύ κοντά σε specs οι δύο συσκευές με το xiaomi κυρίως να υπερέχει σε επεξεργαστική ισχύ, επιδόσεις, ταχύτητα, κάμερα, gps και το lenovo, λόγω και μόνο ονομαστικής χωρητικότητας σε μπαταρία, αν και το xiaomi χτυπάει άνετα 8-ωρα και βάλε, ανοιχτής οθόνης...;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει σε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα αυτό το κινητό

Original Xiaomi Redmi Pro 4G LTE Android 6.0 Smartphone 3GB RAM 64GB ROM Deca Core Helio X25 2.3GHz 5.5inch OLED FHD Screen 4050mAh Battery

Το βρήκα στο vickmall αλλά δεν με επιβεβαιώνει οτι υπάρχει σε χρυσό. Διαφορετικά η τιμή του είναι από τις καλύτερες σε σχέση με άλλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

τα 8ωρα με ελληνικη ρομ;η οποιαδηποτε;

αν κ για την καμερα του δεν ειδα ενθουσιασμο ειδικα βραδυ

γιατι κ εγω ειμαι αναμεσα στα 2

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έψαξα λίγο και βρήκα 4 που μου αρέσουν αλλά επειδή δεν είχα ποτέ μου κινέζικο κινητό και είναι η πρώτη φορά που θα προβώ σε αγορά θα ήθελα να μου πείτε ποιο είναι το καλύτερο σε όλα και δεν με νοιάζει αν είναι φθηνό η ακριβό.

 

Για πάμε λοιπόν.

 

1. http://www.vickmall.com/xiaomi-mi5-pro-4gb-128gb-5-15-inch-android-6-0-os-4g-lte-smartphone-black.html

2. http://www.vickmall.com/letv-2-pro-le-2-pro-2-5ghz-mtk-helio-x25-64-bit-4gb-32gb-21mp-8mp-cameras-fhd-screen-fingerprint-sensor-5-5-inch.html

3. http://www.vickmall.com/meizu-m3s-5-0inch-2-5d-hd-screen-4g-lte-flyme-5-1-mt6750-smartphone-64bit-octa-core-3gb-32gb-5-0mp-13-0mp-grey.html

4. http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-ZUK-Z2-Pro-5-2inch-FHD-Android-6-0-OS-4G-LTE-Qualcomm-Snapdragon-820-Smartphone-Quad-Core-6GB-128GB-13-0MP-8-0MP-Touch-ID-Type-C-Heart-rate-Sensor---Black-367776.html

 

Εκτός και αν έχετε να μου προτείνεται κάτι καλύτερο.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...