Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην να σ'ευχαριστισω για την αναλυτική παρουσίαση σου! :)

Τις περισσότερες μάρκες που ανέφερες τις έχω συναντήσει και πράγματι υπάρχουν κάποιες καλές προτάσεις, που όμως συνοδεύονται από το φόβο της εμφάνισης προβλημάτων (αναφέρομαι κυρίως στη δεύτερη κατηγορία).

Σχετικά με τις διαφορές Android και miui, με μια μικρή αναζήτηση που έκανα, δε βρήκα κάτι αρνητικό, εκτός του ότι υπάρχει θέμα με την Google και οι συσκευές δεν έχουν Google rights, όμως αυτό ισχύει εντός Κίνας. Πάντως όταν λες ότι είναι καθαρά θέμα γούστου, εννοείς το πώς είναι εμφανισιακά, ή υπάρχουν και κάποιοι περιορισμοί ?

Το 4G είναι κατι που με απασχολεί πολύ γιατί σε reviews βλέπω άτομα να λένε ότι δε λειτουργεί στη χώρα τους κλπ. Απ'οσο γνωρίζω πρέπει να είναι FDD το δίκτυο του κινητού και όχι tdd, όμως υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες που συμβάλλουν στο να μη λειτουργεί?

Δεν έχω τη δυνατότητα να αλλάζω rom, οπότε αν κατάλαβα καλά, θα είναι καλύτερο να μην προτιμήσω xiaomi..

Όσο μπορώ αποφεύγω τη μη-αποσπομενη μπαταρία αλλά όπως λες τα νέα κινητά με αποσπομενη γίνονται είδος προς εξαφάνιση, καθώς και αυτα με τρεις κάρτο-υποδοχές αντί για 2.

Τώρα για το Led δεν μπορώ να πω ότι με ενδιαφέρει άμεσα, όμως θα ήθελα να έχει μπροστινό φλας. Όσο για τους αισθητήρες, είναι σημαντικοί όμως αν διαθέτουν κάποιους παραπάνω (gyroscope, compass) τότε υστερούν σε άλλα εξίσου σημαντικά (στα χρήματα που ψάχνω εγώ δηλαδή)..

Παρεμπιπτόντως τα Huawei αξίζουν?

 

Huawei ειχα και ημουν πολυ ευχαριστημενος,εχει τωρα η wind to P9 lite φθηνοτερο απο οτι το εχουν στην Κινα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να συμπληρωσω στην πολυ καλη αναλυση σου οτι οι "επωνυμες κινεζικες" δεν υποστηριζουν 4G B20 (800Mhz).

Πολύ σωστό - και thanks για την επισήμανση! Η 800άρα μπάντα είναι σημαντική για 4G κάλυψη. Μέχρι τώρα υπήρχε η εντύπωση ότι μόνο (ή έστω κυρίως) η Wind τη χρησιμοποιούσε, αλλά εξαπλώνεται με γοργούς ρυθμούς και στα δίκτυα των άλλων δύο.

Για την xiaomi δε και το περιβαλλον της, αυτο αλλαζει πανευκολα. Εγω προσωπικα εχω cyanogen σε ενα redmi 1s απο την μερα που το πηρα. Εχει παρει δε cm13, android 6 εδω και πανω απο ενα χρονο. Και οι nightly ενημερωσεις ειναι ανα 5-6 μερες.

Και αν ποτέ δελαστώ από το συνδυασμό χαρακτηριστικών / τιμής και ψωνίσω κανένα xiaomi, ακριβώς το ίδιο θα κάνω από την πρώτη μέρα κιόλας!

Η Xiaomi μάλιστα πέρυσι το φθινόπωρο (ή κάπου εκεί) θυμάμαι ότι είχε ανακοινώσει πως θα δίνει και επιλογή για "καθαρό" Android στα καινούρια της μοντέλα, για όσους δε θέλουν MIUI, αλλά όσο το είδατε εσείς...

 

Ο -πιθανός- αντίλογος είναι ότι για κάποιον που δεν είναι πολύ σχετικός με... 'σκάλισμα', ή παίρνει το πρώτο του κινέζικο, η επιλογή να αντικαταστήσει το λειτουργικό με το 'καλημέρα', και μάλιστα με κάτι custom, που δεν προέρχεται από τον κατασκευαστή, μπορεί να μη φαίνεται καθόλου ελκυστική...

 

 

Edit:

Σχετικά με τις διαφορές Android και miui, με μια μικρή αναζήτηση που έκανα, δε βρήκα κάτι αρνητικό, εκτός του ότι υπάρχει θέμα με την Google και οι συσκευές δεν έχουν Google rights, όμως αυτό ισχύει εντός Κίνας. Πάντως όταν λες ότι είναι καθαρά θέμα γούστου, εννοείς το πώς είναι εμφανισιακά, ή υπάρχουν και κάποιοι περιορισμοί ?

Εμφανισιακά κυρίως. Συνήθως το MIUI δίνει περισσότερες επιλογές παραμετροποίησης από το 'καθαρό' Android (θετικό, προφανώς), έχει όμως και αρκετές αλλαγές σε διαρρύθμιση και συμπεριφορά που κάνουν τους... πολέμιούς του να μην αισθάνονται άνετα στο περιβάλλον του. Αν βρεις κάποιον που να έχει Xiaomi, ζήτησέ του να παίξεις λίγο με τη συσκευή. Αν δε σε ενοχλήσει κάπου η όλη αίσθηση, τα Xiaomi μένουν με άνεση στη λίστα σου.

Το 4G είναι κατι που με απασχολεί πολύ γιατί σε reviews βλέπω άτομα να λένε ότι δε λειτουργεί στη χώρα τους κλπ. Απ'οσο γνωρίζω πρέπει να είναι FDD το δίκτυο του κινητού και όχι tdd, όμως υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες που συμβάλλουν στο να μη λειτουργεί?

Όντως, τα προοριζόμενα για Κίνα χρησιμοποιούν τις TD-LTE μπάντες, αντί των FDD-LTE που έχουμε... εις την Δύσιν, όμως οι συσκευές που πουλάνε τα ιντερνετικά μαγαζιά έχουν σχεδόν πάντα τη 'σωστή' έκδοση, οπότε δεν κινδυνεύεις από εκεί.

Μόνη επιφύλαξη είναι η υποστήριξη για την 800άρα μπάντα (B20) που αναφέρθηκε λίγο παραπάνω.

Δεν έχω τη δυνατότητα να αλλάζω rom, οπότε αν κατάλαβα καλά, θα είναι καλύτερο να μην προτιμήσω xiaomi..

Δεν είναι κάτι τραγικό (μετά την... πρώτη φορά, είναι πολύ εύκολο ;)), οπότε μην τα βγάλεις και εντελώς από τη λίστα σου (και τα Xiaomi και όποια άλλα μπορεί να θέλουν κάποιο σκάλισμα για να αποδώσουν τα μέγιστα).

Βέβαια το να πάρεις ένα καινούριο τηλέφωνο και με το καλημέρα να ψάχνεις για αλλαγή ROM *είναι* λίγο αποθαρρυντικό...

Παρεμπιπτόντως τα Huawei αξίζουν?

Απολύτως επώνυμη εταιρία, με πολύ καλές συσκευές. Το περιβάλλον της έχει και αυτό κάποιες μικρο-παραξενιές (τύπου MIUI), αλλά όχι σπουδαίες - δε θα το θεωρούσα αποτρεπτικό παράγοντα.

Έχουν διάφορες συσκευές με ποικιλία χαρακτηριστικών και -όπως και με άλλες μάρκες- έχω συχνά δει "περίεργους" συνδυασμούς, με αρκετά καλά χαρακτηριστικά και μαζί και 1-2 που είναι τελείως... ξενέρα! (φαίνεται να το κάνουν αρκετές μάρκες αυτό...)

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

 

Απολύτως επώνυμη εταιρία, με πολύ καλές συσκευές. Το περιβάλλον της έχει και αυτό κάποιες μικρο-παραξενιές (τύπου MIUI), αλλά όχι σπουδαίες - δε θα το θεωρούσα αποτρεπτικό παράγοντα.

Έχουν διάφορες συσκευές με ποικιλία χαρακτηριστικών και -όπως και με άλλες μάρκες- έχω συχνά δει "περίεργους" συνδυασμούς, με αρκετά καλά χαρακτηριστικά και μαζί και 1-2 που είναι τελείως... ξενέρα! (φαίνεται να το κάνουν αρκετές μάρκες αυτό...)

 

Όντως έχουν καλές συσκευές όμως δε νομίζω να βρω κάποια με τα χαρακτηριστικά που θέλω στην τιμή που θέλω..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το 4G ειναι και καπως για να εχουμε να λεμε

Με τη vodafone στο μερος που ειμαι δεν καταφερα να εξαντλησω το 3G σε ταχυτητα

Εβαλα το κινητο μου Redmi note2 διπλα σε κινητο με 800αρα μπαντα και ηταν πιο γρηγορο

Αυτο δεν ισχυει βεβαια παντου και με ολα τα κινητα αλλα εμενα τουλαχιστο δε θα με απετρεπε η μη υπαρξη 800αρας μπαντας τουλαχιστο τωρα

Οσο αφορα τωρα το miui δεν καταλαβαινω πως φαινεται δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

Μην μπλέκεις με jiayu εταιρεία μπορεί και να έκλεισε

Κάθε άλλο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6784612#post6784612

Άσε που σχεδόν αμέσως παρουσίασε τις προδιαγραφές του S4: http://www.gizchina.com/2016/07/13/jiayu-firing-four-official-jiayu-s4-specs/

Φυσικά, ισχύουν και τα περί εξαιρετικής υποστήριξης που προαναφέρθηκαν.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τα τελευταία 20-30 post και μερικα μου έλυσαν απορίες αλλά ταυτόχρονα δημιουργήθηκαν και κάποιες άλλες.

Προσωπικα το 4g δεν με απασχολεί καθόλου. Σχεδον πάντα είμαι σε κάποιο δίκτυο wifi. Την μια ώρα της ημέρας που δεν είμαι δεν τρελαίνομαι κιόλας για να έχω ιντερνετ στο τηλέφωνο.

Είμαι μεταξυ 3 τηλεφώνων. Του Elephone P9000, του Meizu M3 Note Pro και του Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Οι διαφορές σε hardware ειναι ελάχιστες και με καλύπτουν και τα 3.

Το Elephone έχει πιο καθαρό android οπότε όπως είπε κι ένας πιο πάνω απλά κουμπώνεις τη sim και παίζεις.

Τα άλλα 2 μπορω να τα βρω με ελληνικο μενου και να δουλεύουν απροβλημάτιστα;

Το να κάνω 1 και 2 και 10 update δεν με πειράζει. Το να χρειάζεται όμως να ψάχνω rom και να πρέπει να σκαλίζω το κινητό για να δουλευει κανονικα με ενοχλει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προφανώς αναφέρεσαι στο Elite 5 να μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη μια πληροφορία:

Και τώρα στα δικά μου... Επειδή δεν πρόκειται να δεχτώ να μου στείλουν επιδιορθωμένο κινητό, υπάρχει κάτι ανάλογο του Elite5 στα ίδια επίπεδα τιμής να μου προτείνετε; Έμφαση κυρίως στις 5.5'', δίκαρτο και θέση κάρτας μνήμης, απροβλημάτιστη χρήση και διάρκεια μπαταρίας.

Ευχαριστώ

 

Συγνώμη που το επαναφέρω, αλλά επειδή επείγει να έχω κάτι συγκεκριμένο για να προτείνω στο Vickmall και τους τελευταίους 2-3 μήνες δεν έχω κάνει καθόλου έρευνα αγοράς, κάθε πιθανή πρόταση θα βοηθήσει πολύ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τα τελευταία 20-30 post και μερικα μου έλυσαν απορίες αλλά ταυτόχρονα δημιουργήθηκαν και κάποιες άλλες.

Προσωπικα το 4g δεν με απασχολεί καθόλου. Σχεδον πάντα είμαι σε κάποιο δίκτυο wifi. Την μια ώρα της ημέρας που δεν είμαι δεν τρελαίνομαι κιόλας για να έχω ιντερνετ στο τηλέφωνο.

Είμαι μεταξυ 3 τηλεφώνων. Του Elephone P9000, του Meizu M3 Note Pro και του Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Οι διαφορές σε hardware ειναι ελάχιστες και με καλύπτουν και τα 3.

Το Elephone έχει πιο καθαρό android οπότε όπως είπε κι ένας πιο πάνω απλά κουμπώνεις τη sim και παίζεις.

Τα άλλα 2 μπορω να τα βρω με ελληνικο μενου και να δουλεύουν απροβλημάτιστα;

Το να κάνω 1 και 2 και 10 update δεν με πειράζει. Το να χρειάζεται όμως να ψάχνω rom και να πρέπει να σκαλίζω το κινητό για να δουλευει κανονικα με ενοχλει.

Κοίτα, αν έχεις τον χρόνο και την όρεξη να ασχοληθείς ΜΙΑ ΦΟΡΑ με την αλλαγή ρομ, το Xiaomi είναι μονόδρομος. Εξαιρετική μπαταρία, επεξεργαστής ανώτερος από τα αλλά 2, και αρκετά καλή κάμερα, την ημέρα. Το βράδυ δεν είναι και τόσο καλή, αλλά Δεν νομίζω ότι υπάρχει κινητό σε αυτά τα λεφτά που να έχει καλή κάμερα το βράδυ.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις επίσης και το cubot Dinosaur με 100 ευρώ από κινεζομαγαζο ή στα 145 από ελλαδα , δύο θέσεις για σιμ ξεχωριστή γιά SD με 800αρα και εγγύηση αφού υπάρχει αντιπροσωπεία στην ελλαδα στα σύν και τα 3 GB RAM pure Android,επεσε ένα στα χέρια μου και στις λίγες μέρες που το έχω είμαι ικανοποιημένος

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Χρόνο έχω. Γνώσεις δεν έχω.

 

Υπάρχουν οδηγοί, καθώς και κάποια video αν θυμάμαι καλά. Γενικά η διαδικασία είναι πολύ απλή. Αν ρωτήσεις και στο thread του Xiaomi Redmi Note 3 PRO, είμαι σίγουρος πως θα σε κατατοπίσουν πολύ καλύτερα. Δεν είναι τίποτα. 5 λεπτά υπόθεση. Αλλά ρώτα καλύτερα και στο official thread εδώ γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο κινητό.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγοί, καθώς και κάποια video αν θυμάμαι καλά. Γενικά η διαδικασία είναι πολύ απλή. Αν ρωτήσεις και στο thread του Xiaomi Redmi Note 3 PRO, είμαι σίγουρος πως θα σε κατατοπίσουν πολύ καλύτερα. Δεν είναι τίποτα. 5 λεπτά υπόθεση. Αλλά ρώτα καλύτερα και στο official thread εδώ γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο κινητό.

 

Eλήφθη.

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Τείνω προς το UMI Touch εν τέλει.. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε κάποιο site να μου προτείνετε γιατί σκεφτόμουν να το αγοράσω από το gearbest αλλά διαβάζω αρκετά αρνητικά σχόλια. Υπάρχει κανένα αξιόπιστο κατά προτίμηση από αυτά που αναφέρει η εταιρεία?

http://www.umidigi.com/page-touch_buy.html

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι αναξιόπιστο το Gearbest, αλλά ετοιμάζεσαι να εμπιστευτεις την αξιοπιστότατη Umi?? :blink: :worry: :cry: :blink:

 

Με έστειλες τώρα... :lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι αναξιόπιστο το Gearbest, αλλά ετοιμάζεσαι να εμπιστευτεις την αξιοπιστότατη Umi?? :blink: :worry: :cry: :blink:

 

Με έστειλες τώρα... :lol: ;)

Δεν έχω πολλές επιλογές για τα χαρακτηριστικά που θέλω και στα χρηματα που θέλω.. Μου πρότειναν κάποια xiaomi όμως με το καλημέρα θα χρειαστεί να αλλάζω rom... Δεν ειμαι διατεθειμενη να κάνω κάτι τέτοιο.. Αν έχεις ένα κινητό άλλης εταιρείας με ιδια/παρόμοια χαρακτηριστικά με το UMI Touch να μου προτείνεις πολύ ευχαρίστως να σε ακούσω!

Ομολογώ ότι δεν τρελαίνομαι με τη συγκεκριμένη εταιρεία όμως όπως είπα, οι επιλογές είναι λίγες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πολλές επιλογές για τα χαρακτηριστικά που θέλω και στα χρηματα που θέλω.. Μου πρότειναν κάποια xiaomi όμως με το καλημέρα θα χρειαστεί να αλλάζω rom... Δεν ειμαι διατεθειμενη να κάνω κάτι τέτοιο.. Αν έχεις ένα κινητό άλλης εταιρείας με ιδια/παρόμοια χαρακτηριστικά με το UMI Touch να μου προτείνεις πολύ ευχαρίστως να σε ακούσω!

Ομολογώ ότι δεν τρελαίνομαι με τη συγκεκριμένη εταιρεία όμως όπως είπα, οι επιλογές είναι λίγες..

Απέφυγε umi.

Το χρόνο που θα γλιτώσεις από τα φλασαρίσματα, θα τον φας στα refund και στις επιστροφές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πολλές επιλογές για τα χαρακτηριστικά που θέλω και στα χρηματα που θέλω.. Μου πρότειναν κάποια xiaomi όμως με το καλημέρα θα χρειαστεί να αλλάζω rom... Δεν ειμαι διατεθειμενη να κάνω κάτι τέτοιο.. Αν έχεις ένα κινητό άλλης εταιρείας με ιδια/παρόμοια χαρακτηριστικά με το UMI Touch να μου προτείνεις πολύ ευχαρίστως να σε ακούσω!

Ομολογώ ότι δεν τρελαίνομαι με τη συγκεκριμένη εταιρεία όμως όπως είπα, οι επιλογές είναι λίγες..

Άλλη επιλογή για να μην ασχοληθείς με τίποτα είναι το DOOGEE F5

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το Umi touch, διαβάζω καλά, ζυγίζει 190 γραμμάρια?? :blink:

Μπορεί βέβαια να το θέλεις κ για προστασία, αν σου την πέσει κανένας, του το κοπανας κατακέφαλα κ τάβλα... :lol: :lol:

 

Κυκλοφορούν ένα σωρό αξιόλογες συσκευές "εκεί εξω"...

Leeco Le 2 pro, Vernee Apollo, μέχρι κ το" παλιο" ZTE Nubia Z7 max στα 130 ευρώ που είδα, καλύτερο το κόβω..

 

Το xiaomi redmi note 3 pro το απόλυτο vfm, 160 ευρώ η έκδοση 32/3GB κ 135 ευρώ η έκδοση 16/2GB.

Το παραγγελνεις με global stable rom, χωρίς Κινεζιες, με play store, Αγγλικό μενού (δηλαδή settings αντί για ρυθμίσεις κ.λ.π.) του κοτσαρεις κ πληκτρολόγιο με Ελληνικά, π.χ. SwiftKey κ καθάρισες!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εριξα μια ματιά στο thread για αλλαγή rom (νόμιζα ότι η αλλαγή αναφερόταν σε ξεβιδωμα κινητού και πειραγματα(!)...μα ποιος είπε ότι είμαι άσχετη?!) Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, χρειάζομαι έναν υπολογιστή και υπομονή..

Όμως παρόλα αυτά έχω άλλη μια ερώτηση.. Κοστίζει κάτι η αλλαγή αυτη? Θα πληρώσω ας πούμε τη νέα ρομ ή το οτιδήποτε?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κοστίζει, μπορεί να μη χρειαστείς καν υπολογιστή. (ρομ δεν ειναι η εσωτερική μνήμη, στυλ υπολογιστής, αλλά το λειτουργικό σύστημα)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να διαβάσεις τις λέξεις settings, display & sound κ να καταλάβεις ότι σημαίνουν ρυθμίσεις, οθόνη & ήχος, τότε δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτα αν το παραγγείλεις με την global stable.

 

Αν πάρα ταύτα εξακολουθείς να θέλεις να το πειράξεις κ να περάσεις Ελληνική ρομ, απλά απευθυνσου εδώ: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12169-Γενική-κουβέντα-για-το-Redmi-Note-3-Pro/ κ εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540

 

Είναι όλοι πρόθυμοι να σε βοηθήσουν κ ΜΑΛΙΣΤΑ υπάρχουν κ κάποιοι που και μέσω TeamViewer στο "κανουν"..... :lol: :rotfl: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το Umi touch, διαβάζω καλά, ζυγίζει 190 γραμμάρια?? :blink:

Μπορεί βέβαια να το θέλεις κ για προστασία, αν σου την πέσει κανένας, του το κοπανας κατακέφαλα κ τάβλα... :lol: :lol:

 

:lol: :lol: όντως σε όλα τα reviews κάνανε παράπονα για το βάρος του..

 

Κυκλοφορούν ένα σωρό αξιόλογες συσκευές "εκεί εξω"...

Leeco Le 2 pro, Vernee Apollo, μέχρι κ το" παλιο" ZTE Nubia Z7 max στα 130 ευρώ που είδα, καλύτερο το κόβω..

 

Θα τα κοιτάξω αμέσως!

 

Το xiaomi redmi note 3 pro το απόλυτο vfm, 160 ευρώ η έκδοση 32/3GB κ 135 ευρώ η έκδοση 16/2GB.

Το παραγγελνεις με global stable rom, χωρίς Κινεζιες, με play store, Αγγλικό μενού (δηλαδή settings αντί για ρυθμίσεις κ.λ.π.) του κοτσαρεις κ πληκτρολόγιο με Ελληνικά, π.χ. SwiftKey κ καθάρισες!! ;)

 

Και θα είμαι εντάξει όσων αφορά το 4G? Βλέπω ότι δεν υποστηρίζει B20

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει να παράπονιεται κανένας ότι δεν πιάνει 4G, λόγω του ότι του λείπει μόνο η μια από τις τέσσερις συχνότητες που παίζει το 4G στην Ελλάδα!! :confused:

Άσε που λόγω του snapdragon επεξεργαστή, υπήρχε η δυνατότητα να ξεκλειδωθει κ η 800-ρα συχνότητα, κάτι που έκαναν σε μια ειδική έκδοση του xiaomi rn3 pro που κυκλοφορησε στην Ινδία, οπότε υπάρχει περίπτωση να το δούμε κ στην δικιά μας... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...