Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ,

έχω καιρο να μπω και να ποστάρω εδώ οπότε συγγνώμη προκαταβολικά για ερώτηση που έχει ίσως ξανααπαντηθεί :

 

Κινητό για γυναίκα, μαζεμένο σε διαστάσεις (οι 5'' μου φαίνονται πολλές) , 4cores , 1 Gb ram , έμφαση στην αυτονομία, μετά στην κάμερα και κόστος νομίζω μέχρι 70€.

Επίσης πιο κατάστημα και αν χρειάζεται το root.

 

Ευχαριστωωωωωωωω!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες καλησπερα....ψαχνω κινητο με τα αυτα τα χαρακτηριστικα(αν υπαρχει!!!!!)

 

οθονη 4.7 εως 5"

2 ram

16 ή 32gb

13 mp κ πανω καμερα

αδιαβροχο

μεχρι 300 ευρωπουλα

 

ευχαριστωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D

 

Φιλε καλητερα παρε lg g2 η sony honami κατι τετοιο μην δοσεις 300 για κινεζικο δοσε σε κανενα καλο πχ s4 κανει 310 νμζ οτι θες σου ειπα γνωμη εγω ακου και τον αλλον παιδιουν

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε και "πονηρεύει" το Vickmall, ανεβάζει την τιμή γιά μεγαλύτερο κέρδος μάλλον ...

Ναι απλα δεν πληρώνεις πλεον 5 δολαρια για το silver όπως πριν :p

Link to comment
Share on other sites

Αλλά προτείνεται για να έχεις και τις παραγγελίες σου αποθηκευμένες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!!!!!εχω ενα thl w100 κι επειδη ηθελα να περασω μια miui, προσπαθησα με το meteos ν αυξησω το partition στα 2,77gb.Μετα το reboot λοιπον,το κινητο κολλησε στο "το android αναβαθμιζεται".Για πολυ ωρα.εβγαλα μπαταρια ,ξαναβαλα,τα ιδια.Ετσι αποφασισα να περασω μεσω sp flash tool μια official.Μετα το περας της διαδικασιας κι αφου εφτασε στο 100%, το κινητο δεν ανοιξε ποτε.Δε δειχνει τιποτα,ουτε καν το logo!Βοηθεια!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Coolpad f1 όταν αποφάσισα να το αγοράσω απο το Vickmall κόστιζε 164$.

Την ημέρα της παραγγελίας πριν απο 2 μέρες πήγε 167$.

Σήμερα το βλέπω 170$.

Αυτό σημαίνει ότι έχει υπερβολικά μεγάλη ζήτηση ή ότι τους τελειώνουν τα κομμάτια της παρτίδας απο το εργοστάσιο;

 

οτι εχει μεγαλη ζητηση ειναι σιγουρο ..και εγω θελω να το παραγγειλω και ρωτησα πιο παλια αν τοεχει παρει καποιος απο εδω>

http://www.b2cbuying.com/coolpad-f1-smartphone.html το εχει 161,98$

 

Άρχισε και "πονηρεύει" το Vickmall, ανεβάζει την τιμή γιά μεγαλύτερο κέρδος μάλλον ...

 

 

Τίποτα απο όλα αυτά δεν συμβαίνει...!!! Απλά το κάνει κολοτουμπες απέναντι στο $ της τελευταίες μέρες...!!! ;) Αυτοί πουλάν σε $ και εμείς πληρώνουμε σε ......;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απο όλα αυτά δεν συμβαίνει...!!! Απλά το κάνει κολοτουμπες απέναντι στο $ της τελευταίες μέρες...!!! ;) Αυτοί πουλάν σε $ και εμείς πληρώνουμε σε ......;)

 

 

Τετεια ωρα ολοι εχουμε πιει κατι παραπανω αλλα μαλλον εσυ αποψε το παρακανες :)

Αυτο θα συνεβαινε αν αγοραζες αμερικανικο προιον στην ΕU.

Απο εκει ομως αγοραζεις σε $.

Δεν λεει ποσο σου ερχεται με την μετατροπη !!

Αυτο θα μπορουσε να συμβει αν ο κινεζος αγοραζε σε € και πουλαγε σε $.

 

Εδω απλα ο κινεζος ανεβασε την τιμη που πουλαει σε $.

Το τι συμβαινει ομως τον τελευταιο καιρο στην ισοτιμια του Yuan με το $ θα μπορουσε να ειναι μια απαντηση.

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και το Xiaomi 1s το πουλαει η ιδια η εταιρια $99 στην Ινδια και οι κινεζοι το εχουν $145-149.

Ειναι πλασματικες οι τιμες αναλογα την ζητηση...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απο όλα αυτά δεν συμβαίνει...!!! Απλά το κάνει κολοτουμπες απέναντι στο $ της τελευταίες μέρες...!!! ;) Αυτοί πουλάν σε $ και εμείς πληρώνουμε σε ......;)

Όπως σου είπε και ο Θάνος, η τιμή είναι σε δολλάρια, θα ανέβαινε εάν ήταν σε ευρώ λόγω ισοτιμίας.

 

Τετεια ωρα ολοι εχουμε πιει κατι παραπανω αλλα μαλλον εσυ αποψε το παρακανες :)

Αυτο θα συνεβαινε αν αγοραζες αμερικανικο προιον στην ΕU.

Απο εκει ομως αγοραζεις σε $.

Δεν λεει ποσο σου ερχεται με την μετατροπη !!

Αυτο θα μπορουσε να συμβει αν ο κινεζος αγοραζε σε € και πουλαγε σε $.

Εδω απλα ο κινεζος ανεβασε την τιμη που πουλαει σε $.

Το τι συμβαινει ομως τον τελευταιο καιρο στην ισοτιμια του Yuan με το $ θα μπορουσε να ειναι μια απαντηση.

Απλή λαδιά του Vicmall είναι, δεν ισχύει η τελευταία παρατήρησή σου γιατί τα άλλα καταστήματα δεν ανέβασαν καμμία τιμή ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και το Xiaomi 1s το πουλαει η ιδια η εταιρια $99 στην Ινδια και οι κινεζοι το εχουν $145-149.

Ειναι πλασματικες οι τιμες αναλογα την ζητηση...

Ε να μη βγαλει τιποτα και ο reseller;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη αντιπροσωπεία CUBOT στην Ελλάδα...

 

http://www.cubot.com.gr/index.html

Αντιπροσωπία με 4 μοντέλα δεν υπάρχει. Ένα απλό μαγαζί είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπία με 4 μοντέλα δεν υπάρχει. Ένα απλό μαγαζί είναι.

1. Δήλωση Επίσημης Αντιπροσωπείας

 

Αγαπητοί επισκέπτες,

Έχετε επισκεφθεί τον ιστότοπο της επίσιμης αντιπροσωπείας της εταιρίας Cubot στην Ελλάδα. Στον ιστότοπο αυτό δεν πωλούνται τα προϊόντα μας, αλλά έχει ενημερωτικό χαρακτήρα για τα προϊόντα τα οποία αντιπροσωπεύουμε.

 

Παρακαλούμε να είστε προσεκτικοί σε περιπτώσεις εξαπάτησης από άλλες παραπλανητικές ιστοσελίδες.

Μάλλον ακόμα το φτιάχνουν το site αλλά άμα δεν πουλάνε τι να το κάνεις ; ούτε αναζήτηση για μεταπωλητές στην Ελλαδα δεν έχει

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα αυτο.https://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-4-Max.html

ειμαι μεταξυ του coolpad f1 και τωρα με εντυπωσιασε και αυτο.πια ειναι η γνωμη σας?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Τετεια ωρα ολοι εχουμε πιει κατι παραπανω αλλα μαλλον εσυ αποψε το παρακανες :)

Αυτο θα συνεβαινε αν αγοραζες αμερικανικο προιον στην ΕU.

Απο εκει ομως αγοραζεις σε $.

Δεν λεει ποσο σου ερχεται με την μετατροπη !!

Αυτο θα μπορουσε να συμβει αν ο κινεζος αγοραζε σε € και πουλαγε σε $.

 

Εδω απλα ο κινεζος ανεβασε την τιμη που πουλαει σε $.

Το τι συμβαινει ομως τον τελευταιο καιρο στην ισοτιμια του Yuan με το $ θα μπορουσε να ειναι μια απαντηση.

 

Ψάξτο λίγο παραπάνω...!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα αυτο.https://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-4-Max.html

ειμαι μεταξυ του coolpad f1 και τωρα με εντυπωσιασε και αυτο.πια ειναι η γνωμη σας?

Πολύ ενδιαφέρον και με ενδιαφέρουσα τιμή,ψάξε το λίγο ακόμα, αν βρεις Κανένα review κλπ και ενημέρωσε μας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπία με 4 μοντέλα δεν υπάρχει. Ένα απλό μαγαζί είναι.

 

Ήθελα να βάλω το Επίσημη μέσα σε εισαγωγικά και το ξέχασα. Ας τους στείλει κάποιος mail του τύπου "χάλασε το GT99 μου και το εργοστάσιο μου είπε να το στείλω σε σας, που είστε η επίσημη αντιπροσωπεία της Ελλάδας, να μου το φτιάξετε", να δούμε τι θα πούνε...

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα αυτο.https://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-4-Max.html

ειμαι μεταξυ του coolpad f1 και τωρα με εντυπωσιασε και αυτο.πια ειναι η γνωμη σας?

 

ε, λοιπον αυτο ειναι που σιχαινομαι πιο πολυ..απ'εξω κουκλα και απο μεσα πανουκλα...

 

Operating System: Showed in system Android 4.4.2 OS(Real Android 4.3 JELLY BEAN)

Processor: Showed in system MSM8974 Quad Core(Real MTK6592 Octa Core 1.7Ghz*8 )

Built-in Memory: Showed in system 3GB RAM(Real 2G RAM), 8GB ROM

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

ε, λοιπον αυτο ειναι που σιχαινομαι πιο πολυ..απ'εξω κουκλα και απο μεσα πανουκλα...

 

Operating System: Showed in system Android 4.4.2 OS(Real Android 4.3 JELLY BEAN)

Processor: Showed in system MSM8974 Quad Core(Real MTK6592 Octa Core 1.7Ghz*8 )

Built-in Memory: Showed in system 3GB RAM(Real 2G RAM), 8GB ROM

Ακόμα και αυτά, τα πραγματικά στοιχεία είναι αληθινά, μια χαρά τηλ είναι για 140 ευρώ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ψάξτο λίγο παραπάνω...!!!!

 

mariodj δεν ειπα οτι λες βλακειες , απλα ενα λαθος συλλογισμο εκανες. Δες πιο προσεκτικα τι γραφω και τι απαντανε και οι αλλοι.

Εμεις απο Κινα σε $ αγοραζουμε και οχι σε €.

 

Anyway, αν δεν το κατανοεις δεν εχω λογω να προσθεσω κατι και ουτε ειναι επιδιωξη μου να συμφωνησεις σωνει και καλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια και το Xiaomi 1s το πουλαει η ιδια η εταιρια $99 στην Ινδια και οι κινεζοι το εχουν $145-149.

Ειναι πλασματικες οι τιμες αναλογα την ζητηση...

 

Η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη παντως - εως χαοτικη ακομα και για την αγορα της Ασιας - για να συμβαινει απλα ετσι.

Ισως το οτι η Ινδια εχει κα 1 δις πλυθησμο, οτι μπορει να εχουν κανει και αλλη γραμμη παραγωγης στην Ινδια με διαφορετικο φορολογικο καθεστως, να ειναι καποιο promotion συγκεκριμενου μοντελου, ........ θα μπορουσε να ειναι απαντηση και οχι οτι ειναι οι τιμες ειναι πλασματικες και μπορουν να διαφοροποιηθουν σε τετειο ευρος σε καθε περιπτωση και για καθε προιον.

Link to comment
Share on other sites

mariodj δεν ειπα οτι λες βλακειες , απλα ενα λαθος συλλογισμο εκανες. Δες πιο προσεκτικα τι γραφω και τι απαντανε και οι αλλοι.

Εμεις απο Κινα σε $ αγοραζουμε και οχι σε €.

 

Anyway, αν δεν το κατανοεις δεν εχω λογω να προσθεσω κατι και ουτε ειναι επιδιωξη μου να συμφωνησεις σωνει και καλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη παντως - εως χαοτικη ακομα και για την αγορα της Ασιας - για να συμβαινει απλα ετσι.

Ισως το οτι η Ινδια εχει κα 1 δις πλυθησμο, οτι μπορει να εχουν κανει και αλλη γραμμη παραγωγης στην Ινδια με διαφορετικο φορολογικο καθεστως, να ειναι καποιο promotion συγκεκριμενου μοντελου, ........ θα μπορουσε να ειναι απαντηση και οχι οτι ειναι οι τιμες πλασματικες και μπορουν να διαφοροποιηθουν σε τετειο ευρος σε καθε περιπτωση και για καθε προιον.

 

Τετεια ωρα ολοι εχουμε πιει κατι παραπανω αλλα μαλλον εσυ αποψε το παρακανες

 

Να προσέχεις τι γράφεις...!!! άλλωστε και λάθος, μπορούμε να κάνουμε..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλή λαδιά του Vicmall είναι, δεν ισχύει η τελευταία παρατήρησή σου γιατί τα άλλα καταστήματα δεν ανέβασαν καμμία τιμή ....

 

Ε ναι ειπα οτι ετσι για παραδειγμα θα μπορουσε να ευσταθει ο ισχυρισμος.

Οχι οτι εχει αλλαξει η ισοτιμια τους.

Αλλωστε ειναι εδω και χρονια γνωστη η διαμαχη μεταξυ ΗΠΑ και Κινας οπου η Κινα αρνειται πεισματικα να υπερτιμήσει -να σκληρύνει- το νόμισμά της κ διατηρει την ισιτιμια τους.

 

Επι της ουσιας για την ανοδο της τιμης του Coolpad F1 που ρωτησα στο vickmall για την διαφορα της τιμης με τους αλλους κ γιατι το oti εχει -10$ στο merimobiles ,,,,, μου απαντησε οτι δεν ξερω τι και πως πουλαει σε αυτη την τιμη το merimobiles, και οτι σε αυτην την τιμη που πουλανε το merimobiles το F1 αυτος δεν μπορει καν να το αγορασει !!

 

Τα συμπερασματα δικα σας .......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...