Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες, ψάχνω ένα δίκαρτο κινητό 4-4,5 οθόνη, να είναι δοκιμασμένο από εδώ μέσα...

 

Τι μου προτείνετε ???

 

amoi n828

thl w100

 

Amoi N828

ή

Lenovo A820 (χωρίς φλας, μπροστά κάμερα και ακόμα σε 4.1)

 

και τα 2 πολύ καλή κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Επειδή άκρη δεν εχω βρεί αναμεσα σε εκατονταδες κινητα, αρκετα μαγαζιά , γνήσια ή κλώνους, διαφορετικές τιμές κατέληξα σε αυτο

http://www.minideal.net/amoi-n850-mtk6589-quad-core-1-2ghz-dual-sim-with-4-5-inch-hd-3g-wcdma-5-0mp.html

μπορεί καποιος να μου απαντήσει αν αξιζει αυτή η αγορά;

 

Δεκτές προτάσεις μεχρι αυτο το βαλάντιο

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Επειδή άκρη δεν εχω βρεί αναμεσα σε εκατονταδες κινητα, αρκετα μαγαζιά , γνήσια ή κλώνους, διαφορετικές τιμές κατέληξα σε αυτο

http://www.minideal.net/amoi-n850-mtk6589-quad-core-1-2ghz-dual-sim-with-4-5-inch-hd-3g-wcdma-5-0mp.html

μπορεί καποιος να μου απαντήσει αν αξιζει αυτή η αγορά;

 

Δεκτές προτάσεις μεχρι αυτο το βαλάντιο

 

Ευχαριστώ

 

Πολυ καλο κινητο σε εξαιρετικη τιμη αλλα OUT OF STOCK εδω και καιρο

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι ειδικος... φιλος ψαχνει κινητο μεχρι 120 ευρω με την καλυτερη μπαταρια, του ειπα για το zte 967 αλλα του φανηκε ακριβο... υπαρχει κατι αλλο..

 

ευχαριστω και περιμενω... και λινκ αν ειναι δυνατο....

Link to comment
Share on other sites

 

Πολυ καλο κινητο σε εξαιρετικη τιμη αλλα OUT OF STOCK εδω και καιρο

 

και να συμπληρώσω, ότι λογικά όταν (και αν) γίνει in stock, τότε θα ανέβει και η τιμή του!

 

Σ' αυτά τα λεφτά τέτοιο τηλέφωνο νομίζω δεν βρίσκεται. Το πιο κοντινό κατά την άποψή μου είναι το

http://www.minideal.net/lenovo-a760-quad-core-msm8225q-android-4-1-os-android-phone-4-5-ips-screen-smartphone.html

ή το

http://www.minideal.net/zte-v956-android-4-1-smartphone-mobile-4-5-screen-quad-core-dual-sim-5mp.html

To 2o σε σχέση με το 1o,

έχει φλας και μπροστινή κάμερα,

αλλά επίσης έχει τη μισή μνήμη, έχει μικρότερη μπαταρία και μάλλον δεν έχει IPS οθόνη.

Εγώ από αυτά τα 2 προτιμώ το (1ο) lenovo Α760.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Τι εχετε να προτεινεται για κινητο απο 5,5 ιντσες και πανω μεχρι 160 ευρω ; υπαρχει καποια επιλογη;
Link to comment
Share on other sites

Τι εχετε να προτεινεται για κινητο απο 5,5 ιντσες και πανω μεχρι 160 ευρω ; υπαρχει καποια επιλογη;

 

κοιτα και το lenoνo A850

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα και στο thread του thl w100 αλλα δεν απαντησε κανεις.Προβλημα παιδια! κολλησε το κινητο.πριν 15-20 μερες ειχε κολλησει η ενδειξη οτι ανεβαζω την ενταση,χωρις να παταω κατι.το χαμηλωνα ξαναανεβαινε.εβγαλα μπαταρια,εκανα επαναφορα αλλα παλι συνεχιζοταν.τελικα σταματησε μονο του μετα απο 5-6 ωρες.δυσκολευομουν ακομη κ να το κλειδωσω.σημερα το πρωι ξαναγινε.ωσπου καποια στιγμη σταματησε αλλα πλεον δε παταει το πληκτρο που ανεβαζει την ενταση καθολου.επισης δε κλειδωνει με το power button,μονο ξεκλειδωνει.εβγαλα μπαταρια,τ απενεργοποιησα κ πριν ξεκινησει εβγαλε ενα ανθρωπακι ανασκελα android με κοκκινο θαυμαστικο k εγραφε "καμια εντολη".πατωντας το power πηγαινε σε recovery αλλα δε πατουσε τιποτα.τελικα μετα απο καποια ωρα ανοιξε.ακομη δε δουλευει το volume up κ καποιες φορες δυναμωνει μονο του.αραια κ που.κλειδωνει κανονικα ομως.τι κανω?????????οποιος γνωριζει κατι ας το πει.το χω ρουταρει ,τιποτα αλλο.δε γνωριζω απο φλασαρισματα κ custom roms κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα και στο thread του thl w100 αλλα δεν απαντησε κανεις.Προβλημα παιδια! κολλησε το κινητο.πριν 15-20 μερες ειχε κολλησει η ενδειξη οτι ανεβαζω την ενταση,χωρις να παταω κατι.το χαμηλωνα ξαναανεβαινε.εβγαλα μπαταρια,εκανα επαναφορα αλλα παλι συνεχιζοταν.τελικα σταματησε μονο του μετα απο 5-6 ωρες.δυσκολευομουν ακομη κ να το κλειδωσω.σημερα το πρωι ξαναγινε.ωσπου καποια στιγμη σταματησε αλλα πλεον δε παταει το πληκτρο που ανεβαζει την ενταση καθολου.επισης δε κλειδωνει με το power button,μονο ξεκλειδωνει.εβγαλα μπαταρια,τ απενεργοποιησα κ πριν ξεκινησει εβγαλε ενα ανθρωπακι ανασκελα android με κοκκινο θαυμαστικο k εγραφε "καμια εντολη".πατωντας το power πηγαινε σε recovery αλλα δε πατουσε τιποτα.τελικα μετα απο καποια ωρα ανοιξε.ακομη δε δουλευει το volume up κ καποιες φορες δυναμωνει μονο του.αραια κ που.κλειδωνει κανονικα ομως.τι κανω?????????οποιος γνωριζει κατι ας το πει.το χω ρουταρει ,τιποτα αλλο.δε γνωριζω απο φλασαρισματα κ custom roms κλπ.

 

Λογισμικο δεν ειναι σιγουρα..

Μαλλον εχει προβλημα το κουμπι τις εντασης,για καποιο λογο κολλαει για αυτο ανεβαζει ενταση μονο του..

Ισως κατι παρεμβαλεται μεταξυ του πλαστικου κουμπιου που παταταμε για την ενταση + και του διακοπτη μεσα στο κινητο...αν δεν συμβαινει αυτο τοτε το κινητο πρεπει να φυγει πισω στην κινα για επισκευη..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εγραψα και στο thread του thl w100 αλλα δεν απαντησε κανεις.Προβλημα παιδια! κολλησε το κινητο.πριν 15-20 μερες ειχε κολλησει η ενδειξη οτι ανεβαζω την ενταση,χωρις να παταω κατι.το χαμηλωνα ξαναανεβαινε.εβγαλα μπαταρια,εκανα επαναφορα αλλα παλι συνεχιζοταν.τελικα σταματησε μονο του μετα απο 5-6 ωρες.δυσκολευομουν ακομη κ να το κλειδωσω.σημερα το πρωι ξαναγινε.ωσπου καποια στιγμη σταματησε αλλα πλεον δε παταει το πληκτρο που ανεβαζει την ενταση καθολου.επισης δε κλειδωνει με το power button,μονο ξεκλειδωνει.εβγαλα μπαταρια,τ απενεργοποιησα κ πριν ξεκινησει εβγαλε ενα ανθρωπακι ανασκελα android με κοκκινο θαυμαστικο k εγραφε "καμια εντολη".πατωντας το power πηγαινε σε recovery αλλα δε πατουσε τιποτα.τελικα μετα απο καποια ωρα ανοιξε.ακομη δε δουλευει το volume up κ καποιες φορες δυναμωνει μονο του.αραια κ που.κλειδωνει κανονικα ομως.τι κανω?????????οποιος γνωριζει κατι ας το πει.το χω ρουταρει ,τιποτα αλλο.δε γνωριζω απο φλασαρισματα κ custom roms κλπ.

Ας μην επαναλαμβανόμαστε, έχεις ήδη πάρει απάντηση στο θέμα της συσκευής σου, συνέχεια εκεί...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εχετε να προτεινεται για κινητο απο 5,5 ιντσες και πανω μεχρι 160 ευρω ; υπαρχει καποια επιλογη;

 

cube 5h παρηγγειλα,εχει 5τα εκατο merimobiles

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από ένα τηλ. σε άλλο ; :O
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από ένα τηλ. σε άλλο ; :O

αν είναι και τα 2 android είναι πανεύκολο.

--- επιλέγεις στο πρώτο να είναι συγχρονισμένες οι επαφές με το gmail σου (στο loγαριασμό google)

--- βεβαιώνεσαι ότι οι επαφές σου είναι ΟΚ στο gmail

--- επιλέγεις και στο δεύτερο να είναι συγχρονισμένες οι επαφές με το gmail σου

 

αν δεν είναι το πρώτο android, τότε είναι πιο δύσκολο και εξαρτάται πολύ από το τι μπορεί να κάνει εκείνο το τηλέφωνο!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

αν είναι και τα 2 android είναι πανεύκολο.

Το ζήτημα είναι ότι τα τηλέφωνα δεν είναι δικά μου, και ο ιδιοκτήτης (η γυναίκα μου, :p δεν έχει λογαριασμό ... )

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι ότι τα τηλέφωνα δεν είναι δικά μου, και ο ιδιοκτήτης (η γυναίκα μου, :p δεν έχει λογαριασμό ... )

και πως μπαίνει στο google play?

Ε, κάνε έναν, δεν θέλει λεφτά...

και αν δε σ' αφήνει, ε, τότε μπορεί να αντιγράψει τις επαφές μία - μία!

Link to comment
Share on other sites

και πως μπαίνει στο google play?

 

και αν δε σ' αφήνει, ε, τότε μπορεί να αντιγράψει τις επαφές μία - μία!

Δεν μπαίνει στο google play, και η ερώτηση ήταν γιά να αποφύγω το μία-μία .... :O

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει στο google play, και η ερώτηση ήταν γιά να αποφύγω το μία-μία .... :O

 

Προχτές έβαλα 530 επαφές απο ενα Nokia παμπάλαιο στο ZTE V967s με αποστολή όλων μεσω bluetooth και με την επιλογή αποθήκευση όλων τις πέρασε μια μια αυτόματα, έκανα 30 δευτερόλεπτα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Προχτές έβαλα 530 επαφές απο ενα Nokia παμπάλαιο στο ZTE V967s με αποστολή όλων μεσω bluetooth και με την επιλογή αποθήκευση όλων τις πέρασε μια μια αυτόματα, έκανα 30 δευτερόλεπτα περίπου.

Θα το δοκιμάσω, δεν ξέρω εάν έχει επιλογή αποστολή όλων μέσω bluetooth, τα παλιά όντως είχαν.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, δεν ξέρων έχει επιλογή αποστολή όλων μέσω bluetooth, τα παλιά όντως είχαν.

 

Άλλη λύση είναι να εξάγεις τις επαφές σε μορφή vcf μεταφέροντάς τες σε κάρτα μνήμης ή Η/Υ και απο εκεί στο android και πάλι με εισαγωγή απο αρχείο στις αναγνωρίζει όλες.

Σκέφτηκες να εξάγεις τις επαφές στην sim?

Link to comment
Share on other sites

Άλλη λύση είναι να εξάγεις τις επαφές σε μορφή vcf μεταφέροντάς τες σε κάρτα μνήμης ή Η/Υ και απο εκεί στο android και πάλι με εισαγωγή απο αρχείο στις αναγνωρίζει όλες.

Σκέφτηκες να εξάγεις τις επαφές στην sim?

Τις μετέφερα στην κάρτα μνήμης, αλλά ποιά διαδρομή πρέπει να ακολουθήσω γιά να τις περάσω στο τηλέφωνο ;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τις μετέφερα στην κάρτα μνήμης, αλλά ποιά διαδρομή πρέπει να ακολουθήσω γιά να τις περάσω στο τηλέφωνο ;;

 

Πήγαινε στις επαφές και κάνε εισαγωγή απο κάρτα SD ή απο την SIM δηλαδή εκεί που λέει απο τον πάροχό σου, εαν τις έχεις περάσει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...