Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα ανοιγει,δες σε οποιο καταστημα το huawei honor 3c

 

ειναι τετραπυρηνο ομως το ειδα χθες νομιζω μονο το amoi παιζει τοσο χαμηλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω και εγω κατι

 

http://www.geekbuying.com/item/Nibiru-Mars-One-H1-5-0Inch-MTK6592-Octa-Core-Smartphone-IPS-FHD-Screen-2GB-16GB-13-0MP-Android4-2-3G-GPS-Gyroscope-325701.html

 

αυτο το κινητο δουλευει ελλαδα? δεν με ενδιαφερει το 3g αρκει να παιρνει τηλεφωνο

Πάρε αυτό που θέλεις εσύ φίλε μου, εάν ακούσεις τιε δικές μας γνώμες δεν θα βγάλεις άκρη ... :)

Απλώς μου κάνει εντύπωση το ότι γράφει ότι δεν είναι 3G. Επικοινώνησε μαζί τους και ρώτησέ τους.

Όσο γιά το 3G, και εγώ απενεργοποιημένο το έχω και έχω καλύτερο σήμα ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτό που θέλεις εσύ φίλε μου, εάν ακούσεις τιε δικές μας γνώμες δεν θα βγάλεις άκρη ... :)

Απλώς μου κάνει εντύπωση το ότι γράφει ότι δεν είναι 3G. Επικοινώνησε μαζί τους και ρώτησέ τους.

Όσο γιά το 3G, και εγώ απενεργοποιημένο το έχω και έχω καλύτερο σήμα ....

ναι θα εχω καποιο προβλημα με τις κλισεις?

Link to comment
Share on other sites

ναι θα εχω καποιο προβλημα με τις κλισεις?

Όχι, απλώς δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις δυνατότητες του 3G, κλήσεις θα κάνεις κανονικά.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

δεν μ'αρεσει τοσο η αληθεια ειναι και βγαινει και πιο ακριβο..................

Για δες το Note εδω. Δε νομιζω οτι συγκρινονται οι συσκευες, τοσο απο ποιοτητα οσο και απο υποστηριξη. Αυτα καθαρα ακαδημαικα, για να μην παρεξηγηθω ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ναι θα εχω καποιο προβλημα με τις κλισεις?

 

Αυτο εξαρταται απ την καλυψη δικτυου της περιοχης.Το 3G δεν ειναι μονο για ιντερνετ αλλα και για καλυτερη ποιοτητα κλησης.Επισης,ειδικα σημερα,που καθε συνδρομητης εχει ενα πακετο ΜΒ και στο Android υπαρχουν παρα πολλες χρησιμες εφαρμογες που απαιτουν συνδεση Ιντερνετ,για ποιο λογο να δωσεις τοσα λεφτα για ενα ομολογουμενως ωραιο κινητο με δυνατα χαρακτηριστικα αλλα αγνωστο μεχρι στιγμης,μονο και μονο για να παιρνεις τηλεφωνο και να μην μπορεις να εκμεταλευτεις ολες τις δυνατοτητες ενος smatphone?Παρε ενα με κουμπια να εχεις και ατελειωτη μπαταρια.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εξαρταται απ την καλυψη δικτυου της περιοχης.Το 3G δεν ειναι μονο για ιντερνετ αλλα και για καλυτερη ποιοτητα κλησης.Επισης,ειδικα σημερα,που καθε συνδρομητης εχει ενα πακετο ΜΒ και στο Android υπαρχουν παρα πολλες χρησιμες εφαρμογες που απαιτουν συνδεση Ιντερνετ,για ποιο λογο να δωσεις τοσα λεφτα για ενα ομολογουμενως ωραιο κινητο με δυνατα χαρακτηριστικα αλλα αγνωστο μεχρι στιγμης,μονο και μονο για να παιρνεις τηλεφωνο και να μην μπορεις να εκμεταλευτεις ολες τις δυνατοτητες ενος smatphone?Παρε ενα με κουμπια να εχεις και ατελειωτη μπαταρια.

Φίλε μου ποιός σου είπε ότι "κάθε" συνδρομητής έχει δεδομένα;; Αυτό που γράφεις γιά το 3G δεν ισχύει, γιατί εγώ πήρα στην εταιρεία γιά να διαμαρτυρηθώ γιά κακό σήμα και μου είπαν να απενεργοποιήσω το 3G γιά να πιάνω καλύτερα.

Επίσης, το συγκεκριμένο τηλέφωνο υπάρχει στο Aliexpress σε έκδοση γιά Ευρώπη.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καταρχην παιδια ευχαριστω για τον χρονο σας και την βοηθεια σας.

ψωνιζω απο συγκεκριμενα μαγαζια οποτε με τιποτα δεν θα επαιρνα κατι χωρις paypal αλλα ηταν πολυ χρησιμο να ξερω τον βγαινει και για ευρωπη. να εχω να περιμενω τουλαχιστον.

 

τωρα για το 3g ειμαι δεκα ωρες στο μαγαζι που εχω ιντερνετ και γενικα δεν θα μου ληψει το ιντερνετ τοσο αν δεν μπορω να μπω απο 3g αλλα ειναι γεγονος οτι καλο ειναι να υπαρχει. εστω και αν χρειαστει μια φορα.

το Xiaomi RedMi Note φαινεται καλο αν και λιγο ογκωδες σαν πλατος

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά χωρίς 3g το τηλέφωνο είναι άχρηστο ποιος ο λόγος να πάρεις smartphone εγώ το έχω μόνιμα ανοιχτό δουλεύω viber, what's up, Skype εμαιλ κλπ χωρίς το 3g δεν δουλεύουν αυτά η γνώμη μου είναι να έχει 3g και ας μην το χρειαστείς άμεσα.

 

Το τηλέφωνο που γράφει ο φίλος είναι άγνωστο στα λεφτά αυτά βρίσκεις πιο δοκιμασμένα. Fhd οθόνη είναι ο θάνατος για την μπαταρία.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά χωρίς 3g το τηλέφωνο είναι άχρηστο ποιος ο λόγος να πάρεις smartphone εγώ το έχω μόνιμα ανοιχτό δουλεύω viber, what's up, Skype εμαιλ κλπ χωρίς το 3g δεν δουλεύουν αυτά η γνώμη μου είναι να έχει 3g και ας μην το χρειαστείς άμεσα.

Δεν ξερω, της ιδιας αποψης ειμαι και γω :cool:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ε ωραια, ας το παρει τοτε απο aliexpress.com, που δεν εχει και Paypal και ................ ολα καλα. Τι να πω, ωραιες λυσεις δινετε. Μετα θα διαμαρτυρομαστε γιατι μας κοροιδεψαν, αν συμβει αυτο και πως θα παρουμε πισω τα λεφτα μας :cry:

 

Εχει αναφερθει απειρες φορες το ποσο αξιοπιστο ειναι το Aliexpress.Αν το παρει απ τον σωστο πωλητη δεν εχει να φοβηθει τιποτα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει απειρες φορες το ποσο αξιοπιστο ειναι το Aliexpress.Αν το παρει απ τον σωστο πωλητη δεν εχει να φοβηθει τιποτα.

Συμφωνω. Εχω παρει τρεις φορές τα χρήματα μου πισω στο ακέραιο, χωρις κανενα κόλλημα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν posts.

Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις απαγορεύονται. Μπορείτε να συζητάτε χωρίς να γίνεστε εριστικοί.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εισαγωγείς στην Ελλάδα που φέρνουν κινέζικα κινητά για να μην μπλέξω με αγορά από Κίνα;

Βρήκα ορισμένους στο skroutz αλλά θέλω να μάθω αν υπάρχουν και άλλες επιλογές που δεν πέτυχα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εισαγωγείς στην Ελλάδα που φέρνουν κινέζικα κινητά για να μην μπλέξω με αγορά από Κίνα;

Βρήκα ορισμένους στο skroutz αλλά θέλω να μάθω αν υπάρχουν και άλλες επιλογές που δεν πέτυχα εκεί.

 

Μπορείς να δεις τα IOCEAN. Ρώτα μάθε και από άλλα παιδιά αν είναι αξιόπιστοι, γιατί δίνουν και επέκταση της εγγύησης.

Edit: (2 χρόνια αλλά τώρα βλέπω είναι για το software, 1 χρόνο για το κινητό, απλά δεν θα έχεις να το στείλεις Κίνα μάλλον)

Σαφώς ακριβότεροι όμως. Έχουν συν και πλην...

 

http://www.ioceanmobiles.gr/

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εισαγωγείς στην Ελλάδα που φέρνουν κινέζικα κινητά για να μην μπλέξω με αγορά από Κίνα;

 

Βρήκα ορισμένους στο skroutz αλλά θέλω να μάθω αν υπάρχουν και άλλες επιλογές που δεν πέτυχα εκεί.

 

 

Θυμάμαι το site του gerstavros2 .

experts-mobiles.gr

Ο ίδιος είχε βγάλει και μια λίστα με ελληνικά μαγαζιά, αλλα δεν θυμάμαι που και ποτε.

Αν ψάξεις ίσος την εκτοπίσεις .

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά χωρίς 3g το τηλέφωνο είναι άχρηστο ποιος ο λόγος να πάρεις smartphone εγώ το έχω μόνιμα ανοιχτό δουλεύω viber, what's up, Skype εμαιλ κλπ χωρίς το 3g δεν δουλεύουν αυτά η γνώμη μου είναι να έχει 3g και ας μην το χρειαστείς άμεσα.

 

Το τηλέφωνο που γράφει ο φίλος είναι άγνωστο στα λεφτά αυτά βρίσκεις πιο δοκιμασμένα. Fhd οθόνη είναι ο θάνατος για την μπαταρία.

Και εγώ χρησιμοποιώ όλα όσα λες, αλλά μόνο με wifi. Δεν πληρώνω, και έχω μονίμως απενεργοποιημένο το 3G και δεν θεωρώ το τηλέφωνό μου άχρηστο...

Εάν είσαι μονίμως στο αυτοκίνητο και κινείσαι, καλώς, μπορείς να πληρώνεις.

Αλλοιώς δεν βλέπω τον λόγο .

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χρησιμοποιώ όλα όσα λες, αλλά μόνο με wifi. Δεν πληρώνω, και έχω μονίμως απενεργοποιημένο το 3G και δεν θεωρώ το τηλέφωνό μου άχρηστο...

Εάν είσαι μονίμως στο αυτοκίνητο και κινείσαι, καλώς, μπορείς να πληρώνεις.

Αλλοιώς δεν βλέπω τον λόγο .

 

Ο καθένας με τις ανάγκες του διαλέγει τι θέλει εγώ δεν είμαι συνέχεια σε wifi κοντά. Έχω και cu οπότε με κάτι online ανανέωση που κάνω και με 7€ το πακέτο τον μήνα τζάμπα μου έρχεται το 3g.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας με τις ανάγκες του διαλέγει τι θέλει εγώ δεν είμαι συνέχεια σε wifi κοντά. Έχω και cu οπότε με κάτι online ανανέωση που κάνω και με 7€ το πακέτο τον μήνα τζάμπα μου έρχεται το 3g.

Πάντως το τηλ. άχρηστο χωρίς 3G , δεν είναι.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το τηλ. άχρηστο χωρίς 3G , δεν είναι.

 

τρόπος του λέγειν ``άχρηστο`` με την έννοια ότι χωρίς το 3g είναι απλό τηλέφωνο

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κακο δεν το λες, τυπικη τιμη σε αυτα τα χαρακτηριστικα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

 

Κακο δεν το λες, τυπικη τιμη σε αυτα τα χαρακτηριστικα.

Καλό φαίνεται με 100 δολλάρια, και με αυτά τα χαρακτηριστικά η "τυπική" τιμή είναι στά 140 περίπου ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...