Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λόγω του ότι και γω ζαχάρωνα το Meizu Μ1 Note (κατέληξα στο ΜΧ4), κάτι τέτοια videos από την ικανότητα της κάμερας σίγουρα βάζουν σε (αρνητικές) σκέψεις. Τώρα που το σκέφτομαι πάλι σαν 2ο, θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του Μ1 να ανεβάσει ένα μίνι κλιπάκι σε εξωτερικό/εσωτερικό χώρο να βοηθηθούμε?
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε junglist,σίγουρα η γνώμη σου μετράει αφού έχεις το κινητό στα χεριά σου,αλλά αν δεις το βίντεο από το 4:19 έως 5:12 θα δικαιολογήσεις την απόρριψη μου.Η εικόνα είναι τραγική.Εκτός αν είναι θέμα rom όποτε εκεί αλλάζει το θέμα.

Τοτε, αφού έχεις ενδοιασμό μόνο για αυτό, πάρε και άλλες γνώμες.

Μπες στο θέμα του Μ1 και θεσε τον προβληματισμό σου.

 

Θα δεις ότι σχεδόν κανένας δεν έχει αναφερθεί σε κάποιο τέτοιο θέμα, που να δημιουργεί πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος κανένα μαγαζί στην Αθήνα που να κατασκευάζει μητρικές πλακέτες κινητών σε καλές τιμές;

επίσης από την στιγμή που μου το αναγνωρίζει σαν usb συσκευή στο pc χωρίς να έχω πρόσβαση στην συσκευή ξέρετε τι έχει χαλάσει;έπεσε νερό φτιάχνεται;

δεν ανοίγει καθόλου κάποια λύση ευχαριστώ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Θέλω να αγοράσω το Lenovo Vibe Shot κ έχω ακούσει ότι το Vickmall ειναι αξιόπιστο.

Ειναι η πρώτη φορά όμως που αγοράζω από Κίνα κ δεν έχω ιδέα τι παίζει, αν πρέπει να προσέξω κάτι κλπ. Ίσως ειναι χαζή η ερώτηση μου, αλλά επειδή δεν έχω ιδέα και κάτι εχει πάρει το μάτι μου για κινεζικές κ ευρωπαϊκές rom, τι σημαίνει αυτό; Ότι δλδ το κινητό θα έρθει κ θα ειναι στα κινέζικα;

Πέραν αυτού, οποιαδήποτε πληροφορία και συμβουλή πάνω στο θέμα είναι ευπρόσδεκτη! :)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

:)

~ ζετα ~
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, παρήγγειλέ το από το Vickmall και θα έλθει έτοιμο γιά χρήση ... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό υπαρχει τρόπος να περαστούν ελληνικά; Έστω και πληκτρολόγιο μόνο http://www.tinydeal.com/xiaocai-x6-18-mtk6250d-unlocked-brand-non-smart-phone-p-124357.html
Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Θέλω να αγοράσω το Lenovo Vibe Shot κ έχω ακούσει ότι το Vickmall ειναι αξιόπιστο.

Ειναι η πρώτη φορά όμως που αγοράζω από Κίνα κ δεν έχω ιδέα τι παίζει, αν πρέπει να προσέξω κάτι κλπ. Ίσως ειναι χαζή η ερώτηση μου, αλλά επειδή δεν έχω ιδέα και κάτι εχει πάρει το μάτι μου για κινεζικές κ ευρωπαϊκές rom, τι σημαίνει αυτό; Ότι δλδ το κινητό θα έρθει κ θα ειναι στα κινέζικα;

Πέραν αυτού, οποιαδήποτε πληροφορία και συμβουλή πάνω στο θέμα είναι ευπρόσδεκτη! :)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

:)

 

Πολυ καλο καταστημα στις 21-5 παρελαβα το ΖΤΕ Ζ9 μινι εκανε 15 μερες να φτασει ( θα μπορουσε εως και μηνα χοντρικα...)

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι...

Απλα μιλησε στο τσατ με την Σελινα για οτι αποριες εχεις και θελεις να σου πει για το τηλεφωνο που θελεις...

Και εφοσον το παρεις καλοδουλευτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Θα ηθελα σας παρακαλω τα φωτα σας στα θετικα κ αρνητικα για την συγκριση κ επιλογη δυο συσκευων. (απο ΑΜΑΖΟΝ)

1. Huawei honor 4x

2. Cubot X11

 

Εξαρχης ειχα την προδιαθεση να παραγγειλω το honor 4c, μετεπειτα εφοσον παρατηρησα καλυτερα καποια πραματα το αλλαξα κ' πλεον κολλησα στο honor 4x. Εως σημερα οπου προσεξα και το X11 οπου μ'αρεσε πιο πολυ.

Απο τι ειδα τα κινητα δεν πολυ διαφερουν.

Αλλα ειναι εξισου αξιοπιστη εταιρεια; Γενικα τι θα λεγατε σε γενικες γραμμες.

 

Ευχαριστω, φιλικα Σωκρατης.

 

ps εχω γραψει κ εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6179347#post6179347

Edited by sokos1

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Θα ηθελα σας παρακαλω τα φωτα σας στα θετικα κ αρνητικα για την συγκριση κ επιλογη δυο συσκευων. (απο ΑΜΑΖΟΝ)

1. Huawei honor 4x

2. Cubot X11

 

Εξαρχης ειχα την προδιαθεση να παραγγειλω το honor 4c, μετεπειτα εφοσον παρατηρησα καλυτερα καποια πραματα το αλλαξα κ' πλεον κολλησα στο honor 4x. Εως σημερα οπου προσεξα και το X11 οπου μ'αρεσε πιο πολυ.

Απο τι ειδα τα κινητα δεν πολυ διαφερουν.

Αλλα ειναι εξισου αξιοπιστη εταιρεια; Γενικα τι θα λεγατε σε γενικες γραμμες.

 

Ευχαριστω, φιλικα Σωκρατης.

 

ps εχω γραψει κ εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6179347#post6179347

 

Εννοείται το honor λόγω ονόματος και αξιοπιστίας.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παρε το honor, κλασεις ανωτερο και σε αξιοπιστια. το παρηγγειλα κ το περιμενω κ εγω

 

Εννοείται το honor λόγω ονόματος και αξιοπιστίας.

 

Καποιο αλλο αξιοπιστης εταιρειας, εξισου με δυνατο επεξεργαστη ram μπαταρια καμερα δλδ όλο το συνολο με λιγα λογια..

Ποιο θα προτεινατε;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Θα ηθελα σας παρακαλω τα φωτα σας στα θετικα κ αρνητικα για την συγκριση κ επιλογη δυο συσκευων. (απο ΑΜΑΖΟΝ)

1. Huawei honor 4x

2. Cubot X11

 

Εξαρχης ειχα την προδιαθεση να παραγγειλω το honor 4c, μετεπειτα εφοσον παρατηρησα καλυτερα καποια πραματα το αλλαξα κ' πλεον κολλησα στο honor 4x. Εως σημερα οπου προσεξα και το X11 οπου μ'αρεσε πιο πολυ.

Απο τι ειδα τα κινητα δεν πολυ διαφερουν.

Αλλα ειναι εξισου αξιοπιστη εταιρεια; Γενικα τι θα λεγατε σε γενικες γραμμες.

 

Ευχαριστω, φιλικα Σωκρατης.

 

ps εχω γραψει κ εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6179347#post6179347

 

Σαν εταιριες φιλε μου δεν γινεται καν συγκριση η Huawei δεν συγκρίνεται με την άλλη...

Και σαν κινητά νομίζω καμια σχεση, αλλα γουστα ειναι αυτα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Σαν εταιριες φιλε μου δεν γινεται καν συγκριση η Huawei δεν συγκρίνεται με την άλλη...

Και σαν κινητά νομίζω καμια σχεση, αλλα γουστα ειναι αυτα... ;)

 

Στα χαρακτηριστικα πανω κατω ιδια δεν ειναι;

Απλα με κολλησε η ******** οτι ειναι αδιαβροχο. Εφοσον η αξιοπιστια ομως δεν συγκρινεται με τιποτα οποτε διαγραφω οτι ειναι αδιαβροχο..

Ψαχνομαι γενικα το πολυ με 200€ κ απο amazon επισης.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Καποιο αλλο αξιοπιστης εταιρειας, εξισου με δυνατο επεξεργαστη ram μπαταρια καμερα δλδ όλο το συνολο με λιγα λογια..

Ποιο θα προτεινατε;

 

επειδη ετσι εψαχνα κ εγω, πανω κατω αυτα που θελεις κ εσυ, κατεληξα huawei honor 4x. απλα οτι καλυτερο μου προτειναν μαζι με το zte v5 max (το οποιο δεν το βρηκα διαθεσιμο πουθενα).

Link to comment
Share on other sites

Και το Meizu M1 Note 2+16GB 4G δεν φαινεται ασχημο παντως, ετσι;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Καποιο αλλο αξιοπιστης εταιρειας, εξισου με δυνατο επεξεργαστη ram μπαταρια καμερα δλδ όλο το συνολο με λιγα λογια..

Ποιο θα προτεινατε;

Coolpad F1 πολυ αξιοπιστο!!!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Και το Meizu M1 Note 2+16GB 4G δεν φαινεται ασχημο παντως, ετσι;

Είναι χειρότερο από το Μ1, οπότε είναι άσχημο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και το Meizu M1 Note 2+16GB 4G δεν φαινεται ασχημο παντως, ετσι;

Καλό το meizu αλλά με 16GB χωρίς εξωτερική κάρτα δεν πας πουθενά. Για τα 32 οκ. Άσε που υπηρξαν ορισμένες παρτιδες με προβληματα.

Coolpad F1 πολυ αξιοπιστο!!!

Ναι αλλά παλιό και δύσκολα να το βρει σε στοκ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το LG G2, αλλά σκέφτομαι να πάω σε κάτι νέο, προς Κίνα μεριά.

Θέλω να είναι μία καλή αναβάθμιση, οπότε θέλω 3gb ram, θα προτιμούσα κάτω από 5.5 ίντσες, καλή κάμερα και καλή ποιότητα κατασκευής...Παίζει καμιά προσφορά με αυτά τα χαρακτηριστικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το LG G2, αλλά σκέφτομαι να πάω σε κάτι νέο, προς Κίνα μεριά.

Θέλω να είναι μία καλή αναβάθμιση, οπότε θέλω 3gb ram, θα προτιμούσα κάτω από 5.5 ίντσες, καλή κάμερα και καλή ποιότητα κατασκευής...Παίζει καμιά προσφορά με αυτά τα χαρακτηριστικά?

 

xiaomi ΜΙ4 3GB 16GB 3G ~205€ από vickmall, κοίτα στο αντίστοιχο θέμα του καταστήματος ή ψάξε στην σελίδα τους.

αν δεν σε πειράζει το 4G go for it!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Για να είμαι ειλικρινής αυτό είχα δει και αποφάσισα να ποστάρω εδώ... το 4g δε με χαλάει, αλλά το 16γβ και έλλειψη κάρτας με χαλάει λίγο...

Επίσης, σκεφτόμουν μήπως κάποιο 8πύρηνο στο 1.7 με antutu γύρω στα 45κ, θα είανι καλύτερη επιλογή..

Υπάρχει εναλλακτική?

Link to comment
Share on other sites

xiaomi ΜΙ4 3GB 16GB 3G ~205€ από vickmall, κοίτα στο αντίστοιχο θέμα του καταστήματος ή ψάξε στην σελίδα τους.

αν δεν σε πειράζει το 4G go for it!

 

εαν ειχε κ 2η sim θα το πολυ προτιμουσα απο το honor 4x!

 

Tο οτι στο xiaomi η καμερα λεει ειναι sony κλπ ενω π.χ. στο honor 4x ή σε αλλα δν ειναι; Υπαρχει τρομερη διαφορα σε αυτο;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα μολις κ το Lenovo VIBE X2, ποια η αποψη σας;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Για να είμαι ειλικρινής αυτό είχα δει και αποφάσισα να ποστάρω εδώ... το 4g δε με χαλάει, αλλά το 16γβ και έλλειψη κάρτας με χαλάει λίγο...

Επίσης, σκεφτόμουν μήπως κάποιο 8πύρηνο στο 1.7 με antutu γύρω στα 45κ, θα είανι καλύτερη επιλογή..

Υπάρχει εναλλακτική?

Εγώ θα σου προτείνω αυτό ....

MLAIS M7

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-mlais-m7

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου προτείνω αυτό ....

MLAIS M7

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-mlais-m7

Ωραίος. Τούμπανο φαίνεται!

Με χαλάει μόνο η μπαταρία και η μάρκα (δεν την έχω υπόψιν μου και τα φοβάμαι τα άγνωστα, έλεγα να κινηθώ σε κάποια από τις top5-10 κινέζικες).

 

Ερωτήσεις:

1.Όταν λέει metal body, εννοεί τα πλαϊνά να φανταστώ ε?Το καπάκι από πίσω πλαστικούρα κλασικά?

2.Πώς και δεν έχει δικό του νήμα στο forum ? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...