Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι γνώστες θα μπορούσαν να σχολιάσουν γιά το παρακάτω κινητό , και το μαγαζί .

http://www.coolicool.com/oneplus-one-qualcomm-snapdragon-801-25ghz-quad-core-android-44-55-inch-fhd-gorilla-glass-3-jdi-4g-g-33392?currency=EUR

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι γνώστες θα μπορούσαν να σχολιάσουν γιά το παρακάτω κινητό , και το μαγαζί .

http://www.coolicool.com/oneplus-one-qualcomm-snapdragon-801-25ghz-quad-core-android-44-55-inch-fhd-gorilla-glass-3-jdi-4g-g-33392?currency=EUR

 

Απο οτι ξερω το ΟΝΕ θελει προσκληση για να το παρεις. Αυτοι πως καταφεραν να το αγορασουν σε τοσο μεγαλες ποσοτητες ωστε να το πουλαν;;;

Αν ειναι αληθεια τοτε θεωρω ειναι απο τα σουπερ μονοκαρτα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω το ΟΝΕ θελει προσκληση για να το παρεις. Αυτοι πως καταφεραν να το αγορασουν σε τοσο μεγαλες ποσοτητες ωστε να το πουλαν;;;

Αν ειναι αληθεια τοτε θεωρω ειναι απο τα σουπερ μονοκαρτα κινητα

 

Στην Κινα το πουλανε ολα τα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω 8α το ψαξω!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη ομως εχω χρεωστικη απο ποιο site να παραγγειλω χωρις να χω φοβο για τα λεφτα??

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα lenovo A806 από to2c γιατί δίνει και tempered glass δωρεάν. Αυτοί που παραγγείλατε από κει είστε ευχαριστημένοι?

 

Διάβασε το θέμα του lenovo a806 myphone.

Έχει κάποια θεματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το θέμα του lenovo a806 myphone.

Έχει κάποια θεματάκια.

 

Το έχω διαβάσει και έχω ήδη ένα. Τι θεματάκια υπαρχουν?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο μπορουμε να το κατεβασουμε απο το playstore?

Ναι........

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι γνώστες θα μπορούσαν να σχολιάσουν γιά το παρακάτω κινητό , και το μαγαζί .

http://www.coolicool.com/oneplus-one-qualcomm-snapdragon-801-25ghz-quad-core-android-44-55-inch-fhd-gorilla-glass-3-jdi-4g-g-33392?currency=EUR

 

Κανείς ??????

 

Ποιοί είναι αυτοί οι Oppomart που δίνουν 2 χρόνια εγγύηση ?? Ξέρει κάποιος .

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ??????

 

Ποιοί είναι αυτοί οι Oppomart που δίνουν 2 χρόνια εγγύηση ?? Ξέρει κάποιος .

Πολυ δυνατο κινητο και το μαγαζι το εμπιστευοντε πολλοι.

 

Για μια ωρα μονο μπορεις να το παραγγειλεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402625

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το one + one είναι ένα από τα πιο πολυσυζητημένα κινητά του 2014.

Λόγω χαρακτηριστικών και λόγω του τρόπου διάθεσης τους-προσκλήσεις.

Σε 3 μέρες ξεκινάνε οι προπαραγγελίες από το επίσημο site που σου προσφέρει 2 χρόνια εγγύηση αλλά δεν στέλνει Ελλάδα...Βέβαια είναι

πολύ εύκολο μέσω mailbox.de να το στείλεις Γερμανία και από εκεί να έρθει Ελλάδα...Συνολικό κόστος 330-340 ευρώ το 64άρι..

Πραγματικά είναι ένα ιδιαίτερο κινητό με πολλές δυνατότητες και πολύ ψάξιμο....

Πουλιέται και από άλλα κινεζομάγαζα και 1 χρόνο εγγύηση και χωρίς το logo Cyanogen στο πίσω μέρος..

Κανείς ??????

 

Ποιοί είναι αυτοί οι Oppomart που δίνουν 2 χρόνια εγγύηση ?? Ξέρει κάποιος .

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυνατο κινητο και το μαγαζι το εμπιστευοντε πολλοι.

Καλά αφού είναι έτσι όπως λες γιά το μαγαζί , και ειδικά γιά την εγγύηση , γιατί αγοράζουν από άλλα οι περισσότεροι και ενώ έχω διαβάσει ένα σωρό

επαινετικά σχόλια γιά κάποια μαγαζιά , αυτό γιατί δεν έχει αναφερθεί καθόλου ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το one + one είναι ένα από τα πιο πολυσυζητημένα κινητά του 2014.

Λόγω χαρακτηριστικών και λόγω του τρόπου διάθεσης τους-προσκλήσεις.

Σε 3 μέρες ξεκινάνε οι προπαραγγελίες από το επίσημο site που σου προσφέρει 2 χρόνια εγγύηση αλλά δεν στέλνει Ελλάδα...Βέβαια είναι

πολύ εύκολο μέσω mailbox.de να το στείλεις Γερμανία και από εκεί να έρθει Ελλάδα...Συνολικό κόστος 330-340 ευρώ το 64άρι..

Πραγματικά είναι ένα ιδιαίτερο κινητό με πολλές δυνατότητες και πολύ ψάξιμο....

Πουλιέται και από άλλα κινεζομάγαζα και 1 χρόνο εγγύηση και χωρίς το logo Cyanogen στο πίσω μέρος..

 

Σπύρο με το συμπάθειο , αλλά μήπως δεν έχεις ενημερωθεί .

http://www.oppomart.com/oneplus-one-phone/oneplus-one.html

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το ξέρω αυτό το μαγαζί.

Όντως δεν ξέρω για αυτή την ομολογουμένως πολύ καλή προσφορά!!!

Εννοείται ότι είναι αξιοπιστότατο και εξάλλου πάντα έχεις την προστασία του paypal!!

 

Σπύρο με το συμπάθειο , αλλά μήπως δεν έχεις ενημερωθεί .

http://www.oppomart.com/oneplus-one-phone/oneplus-one.html

Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/cubot-gt72-smartphone-android-42-mtk6572w-dual-core-40-inch-3g-wifi-black-p94075.html

 

 

Παιδιά για αυτό εδώ τι λέτε? Να το προτιμήσω έναντι του Jiayu F1?

Δεν προορίζεται για άτομο που θα του κάνει βαριά χρήση.Το πολύ πολύ να βγάζει φωτογραφίες εκτος απο τηλέφωνα.

Να αποφύγεις αυτό το κατάστημα.

Να αποφύγεις τόσο μικρή μπαταρία.

 

Να κοιτάξεις το Jiayu F1.

Αν για κάποιον λόγο δεν σου κάνει (πολύ δύσκολο), δες το Phicomm C230.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλά αφού είναι έτσι όπως λες γιά το μαγαζί , και ειδικά γιά την εγγύηση , γιατί αγοράζουν από άλλα οι περισσότεροι και ενώ έχω διαβάσει ένα σωρό

επαινετικά σχόλια γιά κάποια μαγαζιά , αυτό γιατί δεν έχει αναφερθεί καθόλου ?

Εγω δεν εχω εμπειρια αλλα ακουγεται θετικα τωρα τελευταια.

Για μενα τα καλυτερα ειναι:

Vickmall

Minideal

To2c

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μου δειχνει 3 volt ναι τα 5 volt τα εδωσα στο κινητο απευθειας αλλα δεν αλλαξε κατι συνεχισε να κανει επανεκκινησεις οπως πριν... Να περιμενω την μπαταρια που μου εστειλε η να το στειλω πισω και να ζητησω αλλαγη ή καποιο αλλο μοντελο που εμπορευεται με τα ιδια χαρακτηριστικα?
Μήνυμα από τον βορρά!!!
Link to comment
Share on other sites

1.http://www.pandawill.com/cubot-gt72-smartphone-android-44-mtk6572w-dual-core-40-inch-3g-wifi-white-p94079.html

2.http://www.pandawill.com/phicomm-c230w-smartphone-quad-core-version-msm8212-android-43-40-inch-3g-gps-grey-p92850.html

 

Παιδιά ποιό από τα 2 προτείνετε?

Το τηλέφωνο προορίζεται για άτομο που δεν έχει πολύ σχέση με την τεχνολογία. Κυρίως για χρήση τηλεφώνου το θέλει.

 

Με 512Ram να ξέρεις θα σέρνεται...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Μετά απο την συμβίωση με του πολυ καλού xiaomi mi3...θελω λιγο να παω παραπερα....οχι οτι ειμαι και δυσαρεστημένος....ετσι..

Ειμαι μεταξύ του Zte nubia Z7 Max, Ηuawei Honor 6 και του zte z7 mini....το τελευταίο μου κολησε τελευταία.

Θα εξηγήσω γιατι. Απο την μία θελω να παω σε κατι μεγαλύτερο λογω πρεσβυωπίας (αλλα δεν ξερω αν παιρνωντας μεγαλύτερο τηλεφωνο θα εχω μεγαλύτερα γραμματα αυτο δεν το ξέρω...και θέλω μια απάντηση σε αυτό...απο καποιον που το εχει ψαξει...αν ισχυει) από την αλλη με δελεαζουν και τα 3gb Ram του honor και το πολύ ζημαζεμένο καλούπι του....

Απο την μία με χαλάει το μονο flash led του z7 γιατί δίνω βαση στην φωτογραφια...από την άλλη καποιοι λένε οτι εχει φοβερή οθόνη το z7 με πολυ καλό λευκο...δεν ξερω ίσως εχω μπερδευτει....Να παω τελικα σε 5,5 να μην παω για τον λογο που ειπα παραπάνω...???

Εσεις τι λετε???ποιο θεωρείτε καλύτερο και γιατί??

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι χρήση κυρίως με wifi και δεδομένα οποτε το θελω για 4G να είναι καλο....στο σήμα..και οχι μονο στο 4g αλλα και στο 3g....fb, fb messenger πολυ, email, pages facebook πολυ, viber πολυ....γενικα της επικοινωνίας ειμαι....λίγο ψάξιμο στον browser...Ποτε χρήση gps, αφού περνω ποδήλατο για την δουλεια...αντε σε κανα ταξίδι μονο....ξεκούραστη οθονη προπαντώς για τα γερικα...!!! ματια μου....αυτα.

 

Ειπα πολλα και αμα παρω απαντηση να με γραψετε....

ΥΓ. Αν υπαρχει και καποιο ακομα που αξίζει να δω δωστε το...και ας με μπερδέψετε...παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Ειπα πολλα και αμα παρω απαντηση να με γραψετε....

ΥΓ. Αν υπαρχει και καποιο ακομα που αξίζει να δω δωστε το...και ας με μπερδέψετε...παραπανω...

 

Oppo Find 7a , Oneplus One

Link to comment
Share on other sites

Απο την μία θελω να παω σε κατι μεγαλύτερο λογω πρεσβυωπίας (αλλα δεν ξερω αν παιρνωντας μεγαλύτερο τηλεφωνο θα εχω μεγαλύτερα γραμματα αυτο δεν το ξέρω...και θέλω μια απάντηση σε αυτό...απο καποιον που το εχει ψαξει...αν ισχυει.

Δεν ισχύει αυτό όσο μεγαλύτερη οθόνη τόσο μεγαλύτερα γράμματα .. Είναι θέμα ανάλυσης(resolution).. Να σου θέσω ένα παράδειγμα.. Έχω ένα laptop στις 16 ίντσες με ανάλυση Full HD 1080p και ο πατέρας μου έχει ένα στις 13 ίντσες με ανάλυση HD 720p ..στο 13αρι φαίνονται τα πάντα μεγαλύτερα, γράμματα , εικονίδια κτλ , λόγο μικρότερης ανάλυσης.. Τώρα περί smartphone android είναι και θέμα εκτός από την ανάλυση , η rom που φοράει , ο launcher , η γραμματοσειρά που έχει , μέγεθος fonts , κτλ ..

Για τα κινητά που αναφέρεις δεν έχω πιάσει κανένα στα χέρια μου , αλλά από τι ξέρω το honor 6 που έχει Full HD 1080p ανάλυση , έχεις εντολή(δυνατότητα) από την μαμίσια rom να την γυρίσεις και σε HD 720p ανάλυση .. Αν και στα περισσότερα κινητά android υπάρχει εντολή για αλλαγή μέγεθος γραμματοσειράς !

ΥΓ. Άμα θέλεις δες και το xiaomi Note 4G με 5,5 ίντσες 720p ανάλυση αλλά μεγάλο σε διαστάσεις ..Επειδή έχεις δουλέψει miui rom.. Και σε αυτά που κανείς στην καθημερινή σου χρήση στο κινητό , σίγουρα θα σε καλύψει λόγου τιμής και απόδοσης , εκτός από το μέγεθος του ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Θα εξηγήσω γιατι. Απο την μία θελω να παω σε κατι μεγαλύτερο λογω πρεσβυωπίας (αλλα δεν ξερω αν παιρνωντας μεγαλύτερο τηλεφωνο θα εχω μεγαλύτερα γραμματα αυτο δεν το ξέρω...και θέλω μια απάντηση σε αυτό...απο καποιον που το εχει ψαξει...αν ισχυει)

 

Σωστα,,,,, παιζουν ρολο πολλα και σιγουρα η αναλυση , αλλα και η ρομ με τα fonts που εχει.

Αλλα η μεγαλυτερη οθονη ειναι μεγαλυετρη οθονη οπως και να το κανεις.

Θα εχεις μεγαλυετρο πληκτρολογιο, μεγαλυτερα εικονιδια (με την αντιστοιχη επιλογη) και γενικοτερα την ολη αισθηση του πιο μεγενθημενου με τις αναλογες παραμετροποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Oppo Find 7a , Oneplus One

Αυτα που μου προτειινεις geobas τα εχω δει αλλα δεν θέλω μονοκαρτα μόνο για δίκαρτα βλέπω αλλιως θα πηγαιναι σε one plus one....

 

Δεν ισχύει αυτό όσο μεγαλύτερη οθόνη τόσο μεγαλύτερα γράμματα .. Είναι θέμα ανάλυσης(resolution).. Να σου θέσω ένα παράδειγμα.. Έχω ένα laptop στις 16 ίντσες με ανάλυση Full HD 1080p και ο πατέρας μου έχει ένα στις 13 ίντσες με ανάλυση HD 720p ..στο 13αρι φαίνονται τα πάντα μεγαλύτερα, γράμματα , εικονίδια κτλ , λόγο μικρότερης ανάλυσης.. Τώρα περί smartphone android είναι και θέμα εκτός από την ανάλυση , η rom που φοράει , ο launcher , η γραμματοσειρά που έχει , μέγεθος fonts , κτλ ..

Για τα κινητά που αναφέρεις δεν έχω πιάσει κανένα στα χέρια μου , αλλά από τι ξέρω το honor 6 που έχει Full HD 1080p ανάλυση , έχεις εντολή(δυνατότητα) από την μαμίσια rom να την γυρίσεις και σε HD 720p ανάλυση .. Αν και στα περισσότερα κινητά android υπάρχει εντολή για αλλαγή μέγεθος γραμματοσειράς !

ΥΓ. Άμα θέλεις δες και το xiaomi Note 4G με 5,5 ίντσες 720p ανάλυση αλλά μεγάλο σε διαστάσεις ..Επειδή έχεις δουλέψει miui rom.. Και σε αυτά που κανείς στην καθημερινή σου χρήση στο κινητό , σίγουρα θα σε καλύψει λόγου τιμής και απόδοσης , εκτός από το μέγεθος του ..

 

Καταλαβα ακριβως τωρα τι ενοείς. Είναι οπως στην οθόνη του Pc οταν χαμηλώσεις την ανάλυση μεγαλώνουν τα πάντα....Για το note δεν το θελω ειναι πολυ βαρύ και πολυ μεγαλο....Ειμαι οριακά με την επιλογή του Nubia.

 

Σωστα,,,,, παιζουν ρολο πολλα και σιγουρα η αναλυση , αλλα και η ρομ με τα fonts που εχει.

Αλλα η μεγαλυτερη οθονη ειναι μεγαλυετρη οθονη οπως και να το κανεις.

Θα εχεις μεγαλυετρο πληκτρολογιο, μεγαλυτερα εικονιδια (με την αντιστοιχη επιλογη) και γενικοτερα την ολη αισθηση του πιο μεγενθημενου με τις αναλογες παραμετροποιησεις.

 

Οντως μεγαλύτερη οθόνη σημαίνει και μεγαλύτερα εικονίδια και το πληκτρολογιο αλλα εκεί που βλεπω να εχω πρόβλημα ειναι στο κείμενο στα γραμματα...

 

Τωρα δεν ξερω σε μπαταρία και τα δυο εχουν την ίδια νομίζω σε ma αλλα ίσως το nubia max ειναι ποιο ενεργοβόρο λόγω μεγαλύτερης οθόνης.

Ακομα παντως θα το ψάξω λιγο....Δεν ξερω αν υπαρχει καποιος που εχει δοκιμασει καποιο απο τα δυο αν ειναι οκ στο 4G τρεχουν σωστά?? Πχ το honor 6 εχει cat6 και λένε ότι ειναι το γρήγορο με τα 300mbs...αλλα δεν ξερω κατα ποσο το υποστηρίζει εδω το δίκτυο...

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το τηλέφωνο που πήρα θέλω να ρωτήσω σε σχέση με τις ρυθμίσεις ότι ενώ βλέπω υποστήριξη για 3g στα settings δικτύων δεν έχω ένδειξη πουθενά ότι τώρα είναι σε 3g ή όχι ή πως το καταλαβαίνω. Κανείς που να γνωρίζει;
Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το τηλέφωνο που πήρα θέλω να ρωτήσω σε σχέση με τις ρυθμίσεις ότι ενώ βλέπω υποστήριξη για 3g στα settings δικτύων δεν έχω ένδειξη πουθενά ότι τώρα είναι σε 3g ή όχι ή πως το καταλαβαίνω. Κανείς που να γνωρίζει;

Η συσκευή που δείχνεις στο σύνδεσμο δεν υποστηρίζει 3g.. Απλά στη rom που φοράει μπορεί να έχει δεδομένα να διαλέξεις άλλα και πάλι δεν θα καταφέρεις να μπεις με 3g..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το τηλέφωνο που πήρα θέλω να ρωτήσω σε σχέση με τις ρυθμίσεις ότι ενώ βλέπω υποστήριξη για 3g στα settings δικτύων δεν έχω ένδειξη πουθενά ότι τώρα είναι σε 3g ή όχι ή πως το καταλαβαίνω. Κανείς που να γνωρίζει;

 

το τηλ δεν υποστηριζει 3G. Eιναι μονο GSM οπως λεει στα specs.

Αρα ειναι θεμα hardware και δεν εχει 3G modem.

Oτι και να δινει επιλογη το software δεν γινεται τιποτα για να δουλεψει το 3G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...ψάχνω ένα κινητό με 5,5inch με καλή μπαταριά, κάμερα και μνήμη σε άσπρο χρώμα (για γυναικεία χρήση)...γύρω στα 150 ευρώ. καμιά πρόταση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα...ψάχνω ένα κινητό με 5,5inch με καλή μπαταριά, κάμερα και μνήμη σε άσπρο χρώμα (για γυναικεία χρήση)...γύρω στα 150 ευρώ. καμιά πρόταση?

 

Αν είναι και 4g ακόμα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...