Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρτο xiaomi και κλειστο εδω,

σε λιγο στο στελνουν το θρεντ στην επιλογη κινητου..

 

τοσοι χρηστες του ξιαομι ποσταρε εκει κ ρωτα

 

το thl αυτο το μοντελο δεν φτουρα απεναντι στο ξιαομι

βαλε το w8s και το g4 να γινει το Vs σωστα;)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα.Παρακολουθω καιρο το forum και πηρα την αποφαση ν αγορασω ενα κινεζικο κ εγω.Αγορασα λοιπον το Guophone g9500l.Ολα καλα με το τηλεφωνο κ τα χαρακτηριστικα του πλην ομως οταν τοποθετησα την μικροsim το εικονειδιο του σηματος εχει ενα κλειδακι μπροστα και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω για κλησεις.Υπαρχει περιπτωση καποιος να ειχε το αντιστοιχο προβλημα με το δικο μου?Τα φασματα των ελληνικων εταιριων τα καλυπτει το τηλεφωνο.Κλησεις μονο στο 112.Εχω Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi - Ηi End κινεζικη Εταιρια

 

Thl - Μιd Range Κινεζικη Εταιρια

 

Tι μυθος.

 

Ηταν High end η Χιαομι μεχρι που εβγαλε το Red Rice, που δεν διαφερει απο τα αλλα mid-range MTK τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ οικονομικό κινητό αντοχής μέχρι 150-170€ για φίλο, κάτι σαν αυτό

http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/Normal_Screen_Android_Phones/Rugged_Waterproof_Android_Phone_MANN_A18_-_4_Inch_Screen_Snapdragon_Dual_Core_CPU_Shockproof_Dustproof_Green/

 

Προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή...

 

Επίσης, κινητό για φίλη, πάλι μέχρι 150-170€, αλλά όχι τόσο σκληροπυρηνικό.

Αν υπάρχει κάτι σαν το Lenovo S750, αλλά λιγο μικρότερο...

edit, πρέπει να είναι 2καρτες συσκευές.

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, και χρόνια πολλά. Σε κινέζο τι έχετε να προτείνετε μέχρι 300 ευρώ. Θέλω μεγάλη οθόνη(5 ίντσες) και καλά χαρακτηριστικά:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, και χρόνια πολλά. Σε κινέζο τι έχετε να προτείνετε μέχρι 300 ευρώ. Θέλω μεγάλη οθόνη(5 ίντσες) και καλά χαρακτηριστικά:)

 

ZTE Nubia Z5S

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι να δώσεις τόσα πολλά για κινέζικο περίμενε την κυκλοφορία των octa-core τηλεφώνων.π.χ. ΤhL T100.Kαι όντως το zte nubia z5s έχει κορυφαίο hw και αξίζει.Επισης στα 300€ ειναι και το oppo find 5 http://europe.oppostyle.com/ Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω θεμα,παρελαβα το zopo zp950+,ολα καλα ολα τελεια ΑΛΛΑ κατεβαζω το sygic (σπασμενο) και οταν παω να το εγκαταστησω κατι λεει οτι δεν γινεται γιατι κατι δεν βρισκει το google playstore,ξαναδοκιμασα με κλειστο wifi αλλα τιποτα. Μπορειτε να βοηθησετε?οποιοδηποτε sygic εχω κατεβασει τα ιδια κ τα ιδια.

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω θεμα,παρελαβα το zopo zp950+,ολα καλα ολα τελεια ΑΛΛΑ κατεβαζω το sygic (σπασμενο) και οταν παω να το εγκαταστησω κατι λεει οτι δεν γινεται γιατι κατι δεν βρισκει το google playstore,ξαναδοκιμασα με κλειστο wifi αλλα τιποτα. Μπορειτε να βοηθησετε?οποιοδηποτε sygic εχω κατεβασει τα ιδια κ τα ιδια.

 

Και περιμένεις κάποιος εδώ μέσα να σου αΠαντήσει για σπασμένο πρόγραμμα;

ΈΛΕΟΣ ρε φίλε!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γιατι??μια λογικη απαντηση δεν μπορω να εχω?που το προβλημα?

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοω σπασμενο,το κατεβασα απο 4shared,δεν πληρωσα

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό προτείνεται μέχρι 200 ευρώ;

Dual Sim, μεγάλη μπαταρία, android και καλή κάμερα για πρωινές/νυχτερινές λήψεις.

Μέχρι τώρα έχω δει το

http://www.gsmarena.com/lenovo_p780-5544.php

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι να δώσεις τόσα πολλά για κινέζικο περίμενε την κυκλοφορία των octa-core τηλεφώνων.π.χ. ΤhL T100.Kαι όντως το zte nubia z5s έχει κορυφαίο hw και αξίζει.Επισης στα 300€ ειναι και το oppo find 5 http://europe.oppostyle.com/

 

πρώτη σκέψη για αγορά είναι το Oppo, το ΖΤΕ δεν ξέρω αν κυκλοφορεί, για το thl λίγο κουμούτσα το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά

Στις 18/11/2013(ημερομηνία πληρωμής στο Paypal) αγορασα απο το geekbuying ενα W450 smartphone

Οταν το παρελαβαμε 5/12/2013 διαπίστωσ προβλημα στην μπαταρία - δεν φορτίζε

Υστερα απο επικοινωνία με email αλλά και με pm απο εδώ μέσα με το geekbuying και υστερα απο καποιες δοκιμές (Firmware upgrade) το προβλημα δεν λυθηκε και συμφωνησαμε να τους το στείλω πίσω (ημερομηνία επιστροφής 16/12/2013) και να μου επιστρέψουν τα χρήματα.Βεβαια το τηλεφωνο δεν φαινετε να εχει φτάσει σε αυτους αποτε λογικά δεν μου εκαναν επιστροφή χρημάτων ακόμα

 

Μήπως Εφτασε ο χρόνος να κάνω Dispute στο Paypal ?

Επειδή ομως απο τις 18/11/2013 εως σήμερα εχουν περάσει 43 ημερολογιακές ημέρες για να ειμαι καλυμενος για παν - ενδεχομενο

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά

Στις 18/11/2013(ημερομηνία πληρωμής στο Paypal) αγορασα απο το geekbuying ενα W450 smartphone

Οταν το παρελαβαμε 5/12/2013 διαπίστωσ προβλημα στην μπαταρία - δεν φορτίζε

Υστερα απο επικοινωνία με email αλλά και με pm απο εδώ μέσα με το geekbuying και υστερα απο καποιες δοκιμές (Firmware upgrade) το προβλημα δεν λυθηκε και συμφωνησαμε να τους το στείλω πίσω (ημερομηνία επιστροφής 16/12/2013) και να μου επιστρέψουν τα χρήματα.Βεβαια το τηλεφωνο δεν φαινετε να εχει φτάσει σε αυτους αποτε λογικά δεν μου εκαναν επιστροφή χρημάτων ακόμα

 

Μήπως Εφτασε ο χρόνος να κάνω Dispute στο Paypal ?

Επειδή ομως απο τις 18/11/2013 εως σήμερα εχουν περάσει 43 ημερολογιακές ημέρες για να ειμαι καλυμενος για παν - ενδεχομενο

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

αν δεν εχεις κανει κανε αμεσα,αν περασουν οι 45 μερες δεν σε καλυπτει,εξηγησε στους λογους που σε ρωταει,βαλε το τρακινγκ που τους εστειλες το δεμα ,μην καθυστερεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για δύο κινητά.

Θέλω να πάρω ένα φθηνό κινέζικο κινητό για την κοπέλα μου. Θέλω να έχει 4.5 ίντσες οθόνη, αξιοπρεπή μπαταρία και να μην έχει εμφανές lagαρισμα στην περιήγηση και απλές εφαρμογές τύπου Facebook. Δε θέλω να δώσω πάνω από 100-120 ευρώ.

Επίσης ενδιαφέρεται ο αδερφός μου για 5ιντσο με 2Gb ram και καλή μπαταρία, γύρω στα 200 ευρώ . Του πρότεινα το neo n003. Καλή επιλογή ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για δύο κινητά.

Θέλω να πάρω ένα φθηνό κινέζικο κινητό για την κοπέλα μου. Θέλω να έχει 4.5 ίντσες οθόνη, αξιοπρεπή μπαταρία και να μην έχει εμφανές lagαρισμα στην περιήγηση και απλές εφαρμογές τύπου Facebook. Δε θέλω να δώσω πάνω από 100-120 ευρώ.

Επίσης ενδιαφέρεται ο αδερφός μου για 5ιντσο με 2Gb ram και καλή μπαταρία, γύρω στα 200 ευρώ . Του πρότεινα το neo n003. Καλή επιλογή ;

 

Για την γυναίκα Thl W100S ή Lenovo A820 αν δεν την αφορά η μπροστά κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις κανει κανε αμεσα,αν περασουν οι 45 μερες δεν σε καλυπτει,εξηγησε στους λογους που σε ρωταει,βαλε το τρακινγκ που τους εστειλες το δεμα ,μην καθυστερεις

 

Εκανα Dispute στο Paypal τους εστειλα και μυνημα τους εξηγω τον λογο κλπ και σημερα πήρα την παρακάτω απάντηση

"dear friend

good morning

how are you? just now we confirmed , we have not got your phone,

please wait days, the airmail is busy, so it will take time to arrive us ,

you do not need to worry, after we get it, you will be noticed, and we will refund you and the shipping fee together.

any problems you can feel free to contact us, we will try our best to help you

happy new year"

Επειδή δεν μου ξαναετυχε Τι κάνω τώρα περιμένω και αν ναι μεχρι ποτε ειμαι καλυμενος?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα Dispute στο Paypal τους εστειλα και μυνημα τους εξηγω τον λογο κλπ και σημερα πήρα την παρακάτω απάντηση

"dear friend

good morning

how are you? just now we confirmed , we have not got your phone,

please wait days, the airmail is busy, so it will take time to arrive us ,

you do not need to worry, after we get it, you will be noticed, and we will refund you and the shipping fee together.

any problems you can feel free to contact us, we will try our best to help you

happy new year"

Επειδή δεν μου ξαναετυχε Τι κάνω τώρα περιμένω και αν ναι μεχρι ποτε ειμαι καλυμενος?

Περίμενε, από την στιγμή που άνοιξες υπόθεση στο Paypal είσαι καλυμμένος, το Paypal θα σου στείλει μήνυμα όταν θα πλησιάζουν οι ημέρες γιά να "κλείσει". Εάν το τηλέφωνο φθάσει στον προορισμό του και σου επιστρέψουν τα χρήματα μέσω Paypal, τότε θα κλείσει αυτομάτως.

Προς το παρόν ... υπομονή και Καλή Χρονιά ! :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε, από την στιγμή που άνοιξες υπόθεση στο Paypal είσαι καλυμμένος, το Paypal θα σου στείλει μήνυμα όταν θα πλησιάζουν οι ημέρες γιά να "κλείσει". Εάν το τηλέφωνο φθάσει στον προορισμό του και σου επιστρέψουν τα χρήματα μέσω Paypal, τότε θα κλείσει αυτομάτως.

Προς το παρόν ... υπομονή και Καλή Χρονιά ! :)

 

Χρόνια Πολλα Και Καλή Χρονιά σε όλους!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!ψαχνομαι και εγω να παρω κινεζικο αλλα ειμαι αρκετα αρχαριος!απο μια μικρη ερευνα ειμαι αναμεσα στο zopo 980 ή cubot t9 ή xiaomi hongmi!θα ηθελα καποιος γνωστης να μου προτεινει καποιο απο αυτα!επισης γνωριζουμε ποιο ειναι πιο αξιοπιστο απο θεμα λιγοτερων προβληματων??γιατι οπως διαβαζω αρκετα απο τ κινεζικα βγαζουν τα προβληματακια τους!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για δύο κινητά.

Θέλω να πάρω ένα φθηνό κινέζικο κινητό για την κοπέλα μου. Θέλω να έχει 4.5 ίντσες οθόνη, αξιοπρεπή μπαταρία και να μην έχει εμφανές lagαρισμα στην περιήγηση και απλές εφαρμογές τύπου Facebook. Δε θέλω να δώσω πάνω από 100-120 ευρώ.

Επίσης ενδιαφέρεται ο αδερφός μου για 5ιντσο με 2Gb ram και καλή μπαταρία, γύρω στα 200 ευρώ . Του πρότεινα το neo n003. Καλή επιλογή ;

Για το πρώτο: Lenovo A706 αν θες πολύ καλή αυτονομία, ή THL W100s για απίστευτες επιδόσεις. Βέβαια και τα δύο βγάζουν μια μέρα αυτονομία, και εννοείται δεν λαγκάρουν (δες τα κι εδώ: http://www.youtube.com/watch?v=mSe0lSLALmY & http://www.youtube.com/watch?v=l5nZYnD21ng).

Για το 2ο, THL W8s ή Huawei G700 (το πρώτο έχει καλύτερα χαρακτηριστικά και πολυ καλύτερη κάμερα, το 2ο υπερτερεί πολύ σε μπαταρία κι έχει καλύτερες επιδόσεις στα παιχνίδα-γραφικά)

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι ετοιμος να παραγγειλω το THL W200 για τον ξαδερφο.

Μικρη μπαταρια, αλλα και ωραιο.

 

Εχετε αντιπροταση στο ιδιο στυλ κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...