Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα κάποια πρόταση για κινητό μέχρι 150 € 5,5 ίντσες να πέρνει sd card και αποσπώμενη μπαταρία επίσης να έχει σταθερή rom και καλή φωτογραφική. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Coolpad F2 στα 135$ απο το κορυφαιο vickmall.2 καρτες sim,4G,καρτα sd,8πυρηνο,2GB-16GB,13ΜΡ και αποσπωμενη 2500mAh (το μονο μειον) μπαταρια.Πανεμορφο,λεπτο,ελαφρυ και πολυ ποιοτικο.Το παραγγελνεις με την offocial Αγγλοκινεζικη ρομ,περνας ευκολα root και custom twrp recovery,περνας μια MIUI και εισαι οκ.Μην το παραγγελνετε με την multilanguage.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Coolpad F2 στα 135$ απο το κορυφαιο vickmall.2 καρτες sim,4G,καρτα sd,8πυρηνο,2GB-16GB,13ΜΡ και αποσπωμενη 2500mAh (το μονο μειον) μπαταρια.Πανεμορφο,λεπτο,ελαφρυ και πολυ ποιοτικο.Το παραγγελνεις με την offocial Αγγλοκινεζικη ρομ,περνας ευκολα root και custom twrp recovery,περνας μια MIUI και εισαι οκ.Μην το παραγγελνετε με την multilanguage.

 

Αρη για το siswoo c55 τι λες; Δεν βλεπω κινηση και φαινεται καλο και σολιντ κινητο. Εχεις πιασει γενικα κανενα siswoo στα χερια σου;

Link to comment
Share on other sites

Leagoo elite 2, lead 5. Έχω και τα 2, εντυπωσιασμενος από την ποιότητα κατασκευής, ρομ, ευκολία χρήσης, μπαταρία, οθόνη. Θα ξαναπροτιμούσα
Link to comment
Share on other sites

Coolpad F2 στα 135$ απο το κορυφαιο vickmall.2 καρτες sim,4G,καρτα sd,8πυρηνο,2GB-16GB,13ΜΡ και αποσπωμενη 2500mAh (το μονο μειον) μπαταρια.Πανεμορφο,λεπτο,ελαφρυ και πολυ ποιοτικο.Το παραγγελνεις με την offocial Αγγλοκινεζικη ρομ,περνας ευκολα root και custom twrp recovery,περνας μια MIUI και εισαι οκ.Μην το παραγγελνετε με την multilanguage.

 

Το θέμα είναι να βγάζει μια ημέρα ή μπαταρία αλλιώς είναι σπάσιμο κάθε απόγευμα να ψάχνω power bank. Εγώ έχω το lenovo k3 δε λέω πολύ καλό αλλά έχει θέματα με τις rom και μερικές φορές κολλαει το touch screen γι'αυτό είπα να δοκιμασω κάποιο άλλο για την γυναίκα. Ευχαριστώ πάντως θα το έχω υπόψην.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να βγάζει μια ημέρα ή μπαταρία αλλιώς είναι σπάσιμο κάθε απόγευμα να ψάχνω power bank. Εγώ έχω το lenovo k3 δε λέω πολύ καλό αλλά έχει θέματα με τις rom και μερικές φορές κολλαει το touch screen γι'αυτό είπα να δοκιμασω κάποιο άλλο για την γυναίκα. Ευχαριστώ πάντως θα το έχω υπόψην.

Σε κατηγορία 5.5 ίντσες κοιτάς τότε και Meizu M1 ή Μ2 Note.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Leagoo elite 2, lead 5. Έχω και τα 2, εντυπωσιασμενος από την ποιότητα κατασκευής, ρομ, ευκολία χρήσης, μπαταρία, οθόνη. Θα ξαναπροτιμούσα

υποστηριζει 3g στην 2η σιμ?εναλλαξ με την 1η οχι ταυτοχρονα. εχει 2 θεσεις σιμ ΚΑΙ μια για sd?

και δεν βλεπω να υποστηριζουν ολα τα leagoo την 1900 συχνοτητα σε 3g

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε κατηγορία 5.5 ίντσες κοιτάς τότε και Meizu M1 ή Μ2 Note.
δεν βλεπω να υποστηριζουν την 800 συχνοτητα 4g
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει 3g στην 2η σιμ?εναλλαξ με την 1η οχι ταυτοχρονα. εχει 2 θεσεις σιμ ΚΑΙ μια για sd?

και δεν βλεπω να υποστηριζουν ολα τα leagoo την 1900 συχνοτητα σε 3g

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν βλεπω να υποστηριζουν την 800 συχνοτητα 4g

 

Δες και το καινουριο siswoo c55 που εχει τον ιδιο επεξεργαστη με το meizu m2 note και εχει ολες τις μπαντες και την 800. Πολυ καλα λογια λεει ενας ιταλος στο youtube. Εγω με την πρωτη ευκαιρια θα κανω μια παραγγελια. Μην αχολεισαι με το leagoo lead 5. Παλιο τηλεφωνο με χαλια οθονη ουτε καν hd η qHD.

Link to comment
Share on other sites

Δες και το καινουριο siswoo c55 που εχει τον ιδιο επεξεργαστη με το meizu m2 note και εχει ολες τις μπαντες και την 800. Πολυ καλα λογια λεει ενας ιταλος στο youtube. Εγω με την πρωτη ευκαιρια θα κανω μια παραγγελια. Μην αχολεισαι με το leagoo lead 5. Παλιο τηλεφωνο με χαλια οθονη ουτε καν hd η qHD.
ελα ρε συ ποια ειναι τωρα η siswoo??και μπορει το sftware να ειναι καλο αλλα δεν υπαρχει περιπτωση το hardware να μην βγαλει θεματακια στο αμεσο μελλον.
Link to comment
Share on other sites

E=ilka71;6296356]ελα ρε συ ποια ειναι τωρα η siswoo??και μπορει το sftware να ειναι καλο αλλα δεν υπαρχει περιπτωση το hardware να μην βγαλει θεματακια στο αμεσο μελλον.

 

Οντως μπορει και να βγαλει. Παντως φαινεται πιο σοβαρη εταιρια και με siswoo europe service.

Εγω για 129 $ θα κανω μια δοκιμη στο to2c. Για το leagoo lead 5 δεν θα δινα ουτε 40 ευρω για τετοια μαπα οθονη που σημειωτεον αν δεις σχολια στο σκρουτζ σε ποσους χαλασε η οθονη απο μονη της. Καλυτερα doogee x5 στα 60 $.

Link to comment
Share on other sites

E=ilka71;6296356]ελα ρε συ ποια ειναι τωρα η siswoo??και μπορει το sftware να ειναι καλο αλλα δεν υπαρχει περιπτωση το hardware να μην βγαλει θεματακια στο αμεσο μελλον.

 

Οντως μπορει και να βγαλει. Παντως φαινεται πιο σοβαρη εταιρια και με siswoo europe service.

Εγω για 129 $ θα κανω μια δοκιμη στο to2c. Για το leagoo lead 5 δεν θα δινα ουτε 40 ευρω για τετοια μαπα οθονη που σημειωτεον αν δεις σχολια στο σκρουτζ σε ποσους χαλασε η οθονη απο μονη της. Καλυτερα doogee x5 στα 60 $.

ενταξει εγω δινω μεχρι 170-180 ευρω οποτε δεν παω στα φτηνα που λες.αλλα θελω μια συσκευη που να μπορει δοκιμασμενα να μπορει να εναλλασεται το 4g και στην 2η σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Οντως μπορει και να βγαλει. Παντως φαινεται πιο σοβαρη εταιρια και με siswoo europe service.

Εγω για 129 $ θα κανω μια δοκιμη στο to2c. Για το leagoo lead 5 δεν θα δινα ουτε 40 ευρω για τετοια μαπα οθονη που σημειωτεον αν δεις σχολια στο σκρουτζ σε ποσους χαλασε η οθονη απο μονη της. Καλυτερα doogee x5 στα 60 $.

ενταξει εγω δινω μεχρι 170-180 ευρω οποτε δεν παω στα φτηνα που λες.αλλα θελω μια συσκευη που να μπορει δοκιμασμενα να μπορει να εναλλασεται το 4g και στην 2η σιμ.

 

Ok απλα επειδη ειδα οτι κατι ρωτησες για leagoo lead 5. Σε αυτα τα χρηματα παιζει xiaomi redmi note 2, αλλα πολλοι λενε για την μπαταρια και δεν ξερω αν εχει την 800αρα. Το siswoo ομως δεν ειναι και στα φθηνα. Τα περισσοτερα γνωστα site στο φορουμ το εχουν 150 δολαρια και το to2c το εχει 130 .

Καλη επιλογη σου ευχομαι γιατι σε αυτα τα χρηματα ειναι περισσοτερο μπερδεμα.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

ενταξει εγω δινω μεχρι 170-180 ευρω οποτε δεν παω στα φτηνα που λες.αλλα θελω μια συσκευη που να μπορει δοκιμασμενα να μπορει να εναλλασεται το 4g και στην 2η σιμ.

 

Ok απλα επειδη ειδα οτι κατι ρωτησες για leagoo lead 5. Σε αυτα τα χρηματα παιζει xiaomi redmi note 2, αλλα πολλοι λενε για την μπαταρια και δεν ξερω αν εχει την 800αρα. Το siswoo ομως δεν ειναι και στα φθηνα. Τα περισσοτερα γνωστα site στο φορουμ το εχουν 150 δολαρια και το to2c το εχει 130 .

Καλη επιλογη σου ευχομαι γιατι σε αυτα τα χρηματα ειναι περισσοτερο μπερδεμα.

ασε οντως μπερδεμα .τωρα εχω το huawei honor 3c απο το οποιο μετα απο πολλες μαμα αναβαθμισεις εχει γινει μια χαρα αλλα ενω σε μια beta ειχαν βαλει 3g στην 2η σιμ στις τελικες το εβγαλαν!αν το ειχαν αφησει δεν θα αλλαζα κινητο γιατι ειμαι υπερευχαριστημενος.α και ενα αλλο που μου λειπει ειναι το 3g only που και αυτο δεν το εχουν βαλει και δεν καταλαβαινω γιατι

Link to comment
Share on other sites

ενταξει εγω δινω μεχρι 170-180 ευρω οποτε δεν παω στα φτηνα που λες.αλλα θελω μια συσκευη που να μπορει δοκιμασμενα να μπορει να εναλλασεται το 4g και στην 2η σιμ.

 

Ok απλα επειδη ειδα οτι κατι ρωτησες για leagoo lead 5. Σε αυτα τα χρηματα παιζει xiaomi redmi note 2, αλλα πολλοι λενε για την μπαταρια και δεν ξερω αν εχει την 800αρα. Το siswoo ομως δεν ειναι και στα φθηνα. Τα περισσοτερα γνωστα site στο φορουμ το εχουν 150 δολαρια και το to2c το εχει 130 .

Καλη επιλογη σου ευχομαι γιατι σε αυτα τα χρηματα ειναι περισσοτερο μπερδεμα.

Σιγουρα θελεις να παρεις απο το to2c?? μπορει τα -20 δολλαρια να σου βγουν απο την μυτη. Πολλα ακουγονται γιαυτους!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θελεις να παρεις απο το to2c?? μπορει τα -20 δολλαρια να σου βγουν απο την μυτη. Πολλα ακουγονται γιαυτους!

 

Μια χαρα ειναι το to2c. Για μενα μετα το vickmall ειναι το πιο αξιοπιστο καταστημα. Γυρω στις 15 φορες εχω παρει απο to2c και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα. Μην το φοβασαι.

+ και το gearbest που και μ αυτο κανενα προβλημα. Αλλα καμια φορα ειναι και να μη σου τυχει στραβη, γιατι μια φορα πηρα απο το minideal και μου ηρθε κινητο με χαλασμενη οθονη. Βεβαια ανελαβαν αλλα ξενερωσα. Και ετσι σε εμενα δεν μου εχει κατσει καλα το minideal.

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε τιμή το MStar M1 Pro στο GeekBuying:

http://www.geekbuying.com/item/Mstar-M1-Pro-4G-LTE-5-5inch-Android-5-0-Smartphone-64bit-MTK6752-Octa-Core-1-7GHz-2GB-16GB-13-0MP-OTG-Miracast---Black-353810.html

 

Μπορεί η MStar να μην είναι και από τις πιο γνωστές μάρκες, και μπορεί και το geekbuying να θέλει να έχει κανείς... μεγάλη υπομονή (για να μην πω τίποτα χειρότερο...) πριν παραγγείλει από 'κει (και ακόμα περισσότερο αν συμβεί τίποτα αργότερα...),

στα $99.99 όμως (αν δεν πρόκειται περί λάθους) και με τέτοιες προδιαγραφές, αποτελεί εξαιρετικά ενδιαφέρουσα περίπτωση!

 

"Temporarily out of stock" λέει, αλλά οκ, πρόκειται για -σχετικά- καινούριο μοντέλο, που και τα υπόλοιπα μαγαζιά τώρα άρχισαν να το φέρνουν (αλλά σε αισθητά υψηλότερες τιμές!)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό από τα δύο προτεινέτε: Doogee F3 Pro (οοοοταν γίνει διαθέσιμο) ή το Meizu M2 Note 2; Τα βρίσκω σχεδόν ίδια τιμή -151 usd το Doogee ,159 το Meizu..

Δεν είναι πρώτη επιλογή το μέγεθος της οθόνης αλλά αν ξεχωρίζει κάποιο ,είτε σε ποιότητα κατασκευής , υποστήριξη ,απόδοση κτλ κτλ...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ποιό από τα δύο προτεινέτε: Doogee F3 Pro (οοοοταν γίνει διαθέσιμο) ή το Meizu M2 Note 2; Τα βρίσκω σχεδόν ίδια τιμή -151 usd το Doogee ,159 το Meizu..

Δεν είναι πρώτη επιλογή το μέγεθος της οθόνης αλλά αν ξεχωρίζει κάποιο ,είτε σε ποιότητα κατασκευής , υποστήριξη ,απόδοση κτλ κτλ...

Ο,τι είπε ο φίλος από πάνω.

Και 20€ διαφορά να είχαν, Meizu με κλειστά μάτια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι είπε ο φίλος από πάνω.

Και 20€ διαφορά να είχαν, Meizu με κλειστά μάτια.

Εγώ θα κοιτούσα meizu αλλά στο LG L90 της γυναίκας με μπερδεύει ότι το κεντρικό πλήκτρο πατιεται με πίεση ενώ τα δίπλα είναι αφής! Έτσι είναι και στα meizu?

μπα δεν παιρνει 2 σιμ αν θες sd card και δεν υποστηριζει την 800αρα μπαντα σε 4g οποτε ακυρον.(αλλα εχουν γυροσκοπιο απο οτι βλεπω :) )

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ποιό από τα δύο προτεινέτε: Doogee F3 Pro (οοοοταν γίνει διαθέσιμο) ή το Meizu M2 Note 2; Τα βρίσκω σχεδόν ίδια τιμή -151 usd το Doogee ,159 το Meizu..

Δεν είναι πρώτη επιλογή το μέγεθος της οθόνης αλλά αν ξεχωρίζει κάποιο ,είτε σε ποιότητα κατασκευής , υποστήριξη ,απόδοση κτλ κτλ...

Doogee F5 ;)

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα το F5

Για ένα φίλο.

Αν Κρινώ από το απλο Doogee X5,

Αναμενεται το ενισχυμένο F5 να είναι κορυφαίο.

Ειδομεν

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα το F5

Για ένα φίλο.

Αν Κρινώ από το απλο Doogee X5,

Αναμενεται το ενισχυμένο F5 να είναι κορυφαίο.

Ειδομεν

ξερεις

1ον εαν θα δινει 4G εναλλαξ και στην 2η σιμ

 

2ον η μπαταρια ειναι αποσπωμενη?

 

3ον η ρομ με την οποια ερχεται ειναι μαμα η ειναι του εκαστοτε καταστηματος?η μαμα εχει ελληνικα?αναβαθμισεις ΟΤΑ παιρνει ?

Link to comment
Share on other sites

ξερεις

1ον εαν θα δινει 4G εναλλαξ και στην 2η σιμ

 

2ον η μπαταρια ειναι αποσπωμενη?

 

3ον η ρομ με την οποια ερχεται ειναι μαμα η ειναι του εκαστοτε καταστηματος?η μαμα εχει ελληνικα?αναβαθμισεις ΟΤΑ παιρνει ?

 

Το 1 δεν το ξέρω

Μη αποσπασμένη μπαταρία

ΡΟΜ μαμμισια διεθνηςμε. Ελληνικά.

Περισσότερα όταν παραλαβω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα καταλήξω σε ένα άλλο Meizu , το Meilan 2. 5άρα οθόνη HD dual sim 4G 2GB Ram. Αξίζει η συγκεκριμένη συσκευή;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...