Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μιας και έλειπα μέρες και έχασα την ροή των γεγονότων, αυτές τις μέρες υπάρχει καμία προσφορά του στυλ -50% για κανένα κινητό; μέχρι 120 δολλάρια διαθέτω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

landvo l200 (τα εχω κι εγω και τα δυο)

 

Έχει κάποιο απ τα δυο BLE 4.0; (Υπάρχει και ένα app που τρεχεις και λέει αν υπάρχει αλλα δε το βρίσκω τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο απ τα δυο BLE 4.0; (Υπάρχει και ένα app που τρεχεις και λέει αν υπάρχει αλλα δε το βρίσκω τώρα)

 

sorry αλλα εχουνε φυγει απο τα χερια μου και δεν το τσεκαρα να σου πω με σιγουρια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έψαξα στο forum για ένα τηλέφωνο αλλά δεν βρήκα τίποτα. βοηθήστε αν ξέρετε σχετικά ή σχετικά με την εταιρία. Είναι το Mpie H8508. Το βρήκα στο dealsmachine.com στα 44 ευρώ περίπου. Δεν είναι κάτι τρομερό, έχει μόνο 512 RAM αλλά είναι 4πύρηνο, 5'' οθόνη, 2800mhA μπαταρία, για την γυναίκα μου που έχει το samsung duos και ''σέρνεται'' θα είναι super. Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έψαξα στο forum για ένα τηλέφωνο αλλά δεν βρήκα τίποτα. βοηθήστε αν ξέρετε σχετικά ή σχετικά με την εταιρία. Είναι το Mpie H8508. Το βρήκα στο dealsmachine.com στα 44 ευρώ περίπου. Δεν είναι κάτι τρομερό, έχει μόνο 512 RAM αλλά είναι 4πύρηνο, 5'' οθόνη, 2800mhA μπαταρία, για την γυναίκα μου που έχει το samsung duos και ''σέρνεται'' θα είναι super. Τι λέτε?

 

Δωσε ενα 20αρι παραπανω και πανε Εδω Cubot S168

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Απευθύνομαι εδώ και βασίζομαι στην εμπειρία σας για μια γνώμη.

 

Θα ήθελα να μου πειτε αν έχετε εικόνα για κάποιο κινέζικο κινητό με τα παρακάτω σαν χαρακτηριστικά.

1) Να είναι 4 μεχρι το πολύ 4,5 ίντσες. Από εκεί και πάνω δεν με ενδιαφέρουν γιατι δε με βολεύουν.

2) Να έχει 2 giga ram γιατι πιστεύω με λιγότερα δεν πας πουθενά πλέον.

3) Να είναι κάποιο "δοκιμασμένο" κινητό με την έννοια να υπάρχουν rom και τα σχετικά για αυτό διότι το πρώτο πράγμα που θα θέλω να κάνω θα είναι να ψάξω για κάποια rom για να φύγουν οτιδήποτε κινεζιές θα έχει πάνω.

 

Όσο πιο οικονομικά τα βρούμε όλα τα παραπάνω εννοείται τόσο το καλύτερο.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και έλειπα μέρες και έχασα την ροή των γεγονότων, αυτές τις μέρες υπάρχει καμία προσφορά του στυλ -50% για κανένα κινητό; μέχρι 120 δολλάρια διαθέτω..

 

Για τοσο μεγαλη προσφορα δεν ξερω κατι, ισως εμφανιστουν αργοτερα αν και χλομο... Αν θες ρωτα ειτε το gearbest να σου προτεινουν κατι και να σου δωσουν καποιο κουπονι η ακολουθησε αυτο το νημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! επειδή δεν έχω καθόλου χρόνο για να διαβάσω τα πάντα λόγω δουλειάς, θα ήθελα να ρωτήσω αν το meizu mx4 έχει καλή υποστήριξη ή αν έχει παρουσιάσει σε κάποιον από εσάς προβλήματα, κολλήματα κτλπ. επίσης , ποιο είναι το πιο αξιόπιστο σάιτ για αγορά κινητού και ποιό μπορεί να τα στείλει μέσω Ευρώπης? και αν ξέρει κάποιος για πιο λόγο υπάρχει αυτή η διαφορά τιμής στο meizu ανάμεσα σε vickmall, oppomart, & meizu mart:

http://www.meizumart.com/product/MEIZU%20MX4

http://www.oppomart.com/meizu-mx4.html

http://www.vickmall.com/meizu-mx4-4g-smartphone-single-sim-flyme-os-4-0-mtk6595-5-4-corning-gorilla-glass-3.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Απευθύνομαι εδώ και βασίζομαι στην εμπειρία σας για μια γνώμη.

 

Θα ήθελα να μου πειτε αν έχετε εικόνα για κάποιο κινέζικο κινητό με τα παρακάτω σαν χαρακτηριστικά.

1) Να είναι 4 μεχρι το πολύ 4,5 ίντσες. Από εκεί και πάνω δεν με ενδιαφέρουν γιατι δε με βολεύουν.

2) Να έχει 2 giga ram γιατι πιστεύω με λιγότερα δεν πας πουθενά πλέον.

3) Να είναι κάποιο "δοκιμασμένο" κινητό με την έννοια να υπάρχουν rom και τα σχετικά για αυτό διότι το πρώτο πράγμα που θα θέλω να κάνω θα είναι να ψάξω για κάποια rom για να φύγουν οτιδήποτε κινεζιές θα έχει πάνω.

 

Όσο πιο οικονομικά τα βρούμε όλα τα παραπάνω εννοείται τόσο το καλύτερο.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Jiayu G4s

Απο το συγκεκριμενο καταστημα ζητας και ενα κουπονι και κατεβαινει η τιμη κανα 20$... Εγω προσωπικα το πηρα προσφατα με 135 ευρω.

Οριστε και το νημα στο myphone. Νημα Jiayu G4s.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουριος και μαλλον αδαης σε θεματα Android και ζητω προκαταβολικα την κατανοηση σας. Δεν ξερωκαν αν το ερωτημα μου επρεπε να αναρτηθει εδω. Πηρα προσφατα (για δωρο) ενα κινεζικο κινητο (Cloudfone excite 401tv) το οποιο ομως δεν εχει ελληνικα....

Το κινητο εχει Android 4.2.2, επεξεργαστη 2πυρηνο MTK6572W (αν αυτα βοηθουν σε κατι) και ψαχνω τροπο να του εγκαταστησω ελληνικα ειτε μεσω προγραμματος ειτε κανοντας root και βαζοντας καποια custom rom. εχει κανενας κατι υπ'οψην του?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έψαξα στο forum για ένα τηλέφωνο αλλά δεν βρήκα τίποτα. βοηθήστε αν ξέρετε σχετικά ή σχετικά με την εταιρία. Είναι το Mpie H8508. Το βρήκα στο dealsmachine.com στα 44 ευρώ περίπου. Δεν είναι κάτι τρομερό, έχει μόνο 512 RAM αλλά είναι 4πύρηνο, 5'' οθόνη, 2800mhA μπαταρία, για την γυναίκα μου που έχει το samsung duos και ''σέρνεται'' θα είναι super. Τι λέτε?

 

Αδερφε εχω ενα φτηνο κινητο, το πηρα 54 ευρω, τωρα κανει 62. Ειναι ενα coolpad 7236 εκπληκτικο κινητο μεχρι χτες!!! Οπου μετα απο κάποιες τούμπες εδω και 4 μηνες που το εχω, διοτι δεν φτουραει κινητο στα χερια μου, μου επεσε απο υψος τριων μετρων και ενω το ακουω δουλευει, εχει πλεον μια φωτεινη οθονη και τιποτα αλλο :(. Περα απο αυτο, που ηταν λαθος μου εχω να πω οτι το κινητο ειναι παρα πολυ καλο, παρα την 512μνημη, δεν κολλαει πουθενα και ποιοτικα ειναι σουπερ, μπορει να σου φαινονται περιεργα αυτα για ενα κινητο 62 ευρω αλλα ετσι ειναι αδερφε. Τωρα βεβαια υπαρχουν και αλλα σε αυτην την τιμη. Ψαχτο λιγακι πριν αγορασεις ομως, παρε καποια σοβαρη εταιρεια για να μην τρεχεις μετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έψαξα στο forum για ένα τηλέφωνο αλλά δεν βρήκα τίποτα. βοηθήστε αν ξέρετε σχετικά ή σχετικά με την εταιρία. Είναι το Mpie H8508. Το βρήκα στο dealsmachine.com στα 44 ευρώ περίπου. Δεν είναι κάτι τρομερό, έχει μόνο 512 RAM αλλά είναι 4πύρηνο, 5'' οθόνη, 2800mhA μπαταρία, για την γυναίκα μου που έχει το samsung duos και ''σέρνεται'' θα είναι super. Τι λέτε?

Γιά το dealsmachine.com να ξέρεις ότι έχει και ταχυδρομικά έξοδα, οπότε ανεβαίνει η τιμή ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Ψάχνω για κινητό γύρω στα 200Ε συν/πλην κάνα 30άρι. Από ΜΗ κινέζικο έχω δει το LG G2 και το SAMSUNG S3 i9305, ενώ από κινέζικα το Zte nubia z7 mini, το THL 5000 και γουστάρω κ το Xiaomi Mi3.

Γενικά θέλω να είναι 4πήρυνο (δε με χαλάνε και οι 8..), 2G RAM, μέχρι 5ιντσο και θα ΒΟΛΕΥΕ να παίρνει και SD. Από αυτά που ανεφέρω είμαι πιο κοντά στο z7 mini και το THL 5000, αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι καλά & την παλεύουν. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ή ακόμη και να προτείνει κάτι μέσα στα λεφτά μου και τα πράματα που ψάχνω θα ήμουν ευγνώμων.

Εαν μπορείς να πας σε mi3, δεν θα επιστρέψεις.. :)

Link to comment
Share on other sites

SOS

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω κατι...

Εχω βρει σε καταστημα εδω στην Αθηνα κινεζικα τηλεφωνα που δινουν κ εγγυηση.

Κοιταζω για το cubot x6 8core το εδει στα 200€.

Τι λετε να το τολμησω; Ηθελα να παρω Doogee αλλα μου ειπαν οτι δεν εχει ανταλλακτικα αν χρειαστει!

Ποια ειναι η γνωμη σας;

Link to comment
Share on other sites

SOS

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω κατι...

Εχω βρει σε καταστημα εδω στην Αθηνα κινεζικα τηλεφωνα που δινουν κ εγγυηση.

Κοιταζω για το cubot x6 8core το εδει στα 200€.

Τι λετε να το τολμησω; Ηθελα να παρω Doogee αλλα μου ειπαν οτι δεν εχει ανταλλακτικα αν χρειαστει!

Ποια ειναι η γνωμη σας;

 

Το κινητο απο κινα κανει 130 max. Αν εμπιστευεσαι το μαγαζι και προτιμας στο χερι, παρτο. Αλλα πρωτα ψαξε στο νετ λιγο το καταστημα να δεις οτι ειναι ενταξει οι τυποι.

Link to comment
Share on other sites

Γιά το dealsmachine.com να ξέρεις ότι έχει και ταχυδρομικά έξοδα, οπότε ανεβαίνει η τιμή ...

 

Ναι, με τα ταχυδρομικά (6,47 ευρώ) είναι τόσο. κλέψιμο μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουριος και μαλλον αδαης σε θεματα Android και ζητω προκαταβολικα την κατανοηση σας. Δεν ξερωκαν αν το ερωτημα μου επρεπε να αναρτηθει εδω. Πηρα προσφατα (για δωρο) ενα κινεζικο κινητο (Cloudfone excite 401tv) το οποιο ομως δεν εχει ελληνικα....

Το κινητο εχει Android 4.2.2, επεξεργαστη 2πυρηνο MTK6572W (αν αυτα βοηθουν σε κατι) και ψαχνω τροπο να του εγκαταστησω ελληνικα ειτε μεσω προγραμματος ειτε κανοντας root και βαζοντας καποια custom rom. εχει κανενας κατι υπ'οψην του?

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει, αλλά γκούγκλαρε για το MoreLocale.

 

Αν όχι, δοκίμασε να επικοινωνήσεις με κάποιο από τα καταστήματα που το πουλάνε για να βρεις την αναβάθμισή του ή ψάξε το site του κατασκευαστή για να ρωτήσεις τον ίδιο.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έψαξα στο forum για ένα τηλέφωνο αλλά δεν βρήκα τίποτα. βοηθήστε αν ξέρετε σχετικά ή σχετικά με την εταιρία. Είναι το Mpie H8508. Το βρήκα στο dealsmachine.com στα 44 ευρώ περίπου. Δεν είναι κάτι τρομερό, έχει μόνο 512 RAM αλλά είναι 4πύρηνο, 5'' οθόνη, 2800mhA μπαταρία, για την γυναίκα μου που έχει το samsung duos και ''σέρνεται'' θα είναι super. Τι λέτε?

Αξιζει να δωσεις παραπανω λεφτα για να πας σε 1GB RAM.

 

 

Jiayu G4s

Απο το συγκεκριμενο καταστημα ζητας και ενα κουπονι και κατεβαινει η τιμη κανα 20$... Εγω προσωπικα το πηρα προσφατα με 135 ευρω.

Οριστε και το νημα στο myphone. Νημα Jiayu G4s.

Ωραιο κινητο αλλα ο φιλος ειπε "το πολυ 4,5 ιντσες".

 

 

ειμαι καινουριος και μαλλον αδαης σε θεματα Android και ζητω προκαταβολικα την κατανοηση σας. Δεν ξερωκαν αν το ερωτημα μου επρεπε να αναρτηθει εδω. Πηρα προσφατα (για δωρο) ενα κινεζικο κινητο (Cloudfone excite 401tv) το οποιο ομως δεν εχει ελληνικα....

Το κινητο εχει Android 4.2.2, επεξεργαστη 2πυρηνο MTK6572W (αν αυτα βοηθουν σε κατι) και ψαχνω τροπο να του εγκαταστησω ελληνικα ειτε μεσω προγραμματος ειτε κανοντας root και βαζοντας καποια custom rom. εχει κανενας κατι υπ'οψην του?

Δοκιμασε να κατεβασεις απο το market το MoreLocal 2.

 

 

SOS

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω κατι...

Εχω βρει σε καταστημα εδω στην Αθηνα κινεζικα τηλεφωνα που δινουν κ εγγυηση.

Κοιταζω για το cubot x6 8core το εδει στα 200€.

Τι λετε να το τολμησω; Ηθελα να παρω Doogee αλλα μου ειπαν οτι δεν εχει ανταλλακτικα αν χρειαστει!

Ποια ειναι η γνωμη σας;

Προσεχε.

Νομιζω οτι η εγγυηση που ταζει ειναι το ιδιο οπως σαν να το επαιρνες εσυ απο Κινα. Δηλαδη θα επικοινωνησει με το κινεζικο μαγαζι που το πηρε για να το στειλει εκει για επισκευη (αν χρειαζεται καποιο εξαρτημα αλλαγη) οποτε εισαι παλι στο ελεος της κινεζονοοτροπιας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

SOS

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω κατι...

Εχω βρει σε καταστημα εδω στην Αθηνα κινεζικα τηλεφωνα που δινουν κ εγγυηση.

Κοιταζω για το cubot x6 8core το εδει στα 200€.

Τι λετε να το τολμησω; Ηθελα να παρω Doogee αλλα μου ειπαν οτι δεν εχει ανταλλακτικα αν χρειαστει!

Ποια ειναι η γνωμη σας;

 

Η Doοgee θα ερθει επίσημα στην Ελλάδα στα καταστήματα μεσα Δεκεμβρίου κανε υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Sony Bazaar Electric λεγεται το μαγαζι....

Ρώτησέ τους εάν σου δίνουν γραπτή εγγύηση, γιά πόσον καιρό και τι περιλαμβάνει.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Με το καταστημα που μιλησα μου ειπαν οτι μπορουν να φερουν οποια συσκευη θελω...φυσικα με κανενα 50€ Για το ποσοστο τους!

Σκεφτομαι αυτην την λυση απο το να παραγγηλω εγω κατι απο ιντερνετ κ να εχω κ θεματα με τελωνειο(φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια με την παραγγελια γιατι δεν εχω κανα παραγγηλει).το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να αποφασισω για συσκευη,με 13mp camera, 2 sim & καλη μπαταρια με τουλαχιστον 2,500mAh.(κ εξωτερικα να ειναι με γωνιες,τετραγωνοποιημενο οχι με στρογγυλεμενες ακρες)θελω πολλαα;;;;

Ξερω ειναι λιγο δυσκολο να πειτε...αλλα προς τα που θα "γερνατε";;;;;

Τοσο καιρο ψαχνω κ λεω ασε να περασει λιγο ακομα ο καιρος να βγει κατι νεο κλπ αλλα δεν γινεται αλλο...καπου πρεπει να καταληξω...!

Για βοηθηστε λιγο την κατασταση pleeease!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρώτησέ τους εάν σου δίνουν γραπτή εγγύηση, γιά πόσον καιρό και τι περιλαμβάνει.

 

 

Ναι θα το ρωτησω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Doοgee θα ερθει επίσημα στην Ελλάδα στα καταστήματα μεσα Δεκεμβρίου κανε υπομονη.

 

Προσπαθω... Φοβαμαι οτι θα υπαρχει διαφορα μεγαλη στην τιμη...!!!! Απο εδω το εχεις παρει καποιος; Εντυπωσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να αποφασισω για συσκευη,με 13mp camera, 2 sim & καλη μπαταρια με τουλαχιστον 2,500mAh.(κ εξωτερικα να ειναι με γωνιες,τετραγωνοποιημενο οχι με στρογγυλεμενες ακρες)θελω πολλαα;;;;

Ξερω ειναι λιγο δυσκολο να πειτε...αλλα προς τα που θα "γερνατε";;;;;

Τοσο καιρο ψαχνω κ λεω ασε να περασει λιγο ακομα ο καιρος να βγει κατι νεο κλπ αλλα δεν γινεται αλλο...καπου πρεπει να καταληξω...!

Για βοηθηστε λιγο την κατασταση pleeease!!!!

εδω εισαι http://www.myphone.gr/d/huawei/ascend-p7.409/hands-on/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...