Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι Είναι παλιό μοντέλο και με 1gb ram αλλά μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαστε αστειοι ετσι? 20 μερες απο κινα για ελλάδα με το πιο αργό ταχυδρομείο τους και 5 μέρες απο Αθηνα μεχρι Πατρα :P :P :P
Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου φιλε μου

 

Καταγραφτηκε σημερα στα ελληνικα ΕΛΤΑ !!!

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF282617631SG

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 18-09-2014 11:29 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-10-2014 07:44 IPS

 

Με ποιο το ψάχνεις τον Αριθμό Αποστολής???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα απο τα 2 αλλα εδω και 3 μερες εχω κολλησει και δεν ξερω πιο(κυριως με ενδιαφερει να εχει καλη κερέα wifi)...καθε βοηθεια δεκτη

Στο μεν λενοβο με προβληματιζει για τυχον στρωσιμο που ισως θελει το λειτουργικο για το δε asus εχω διαβασει review οτι δεν εχει τοσο καλη κερεα wifi.

LENOVO GOLDEN WARRIOR A8 A806 ή Αsus zenfone 5??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα απο τα 2 αλλα εδω και 3 μερες εχω κολλησει και δεν ξερω πιο(κυριως με ενδιαφερει να εχει καλη κερέα wifi)...καθε βοηθεια δεκτη

Στο μεν λενοβο με προβληματιζει για τυχον στρωσιμο που ισως θελει το λειτουργικο για το δε asus εχω διαβασει review οτι δεν εχει τοσο καλη κερεα wifi.

LENOVO GOLDEN WARRIOR A8 A806 ή Αsus zenfone 5??

Πρόσεξε το πρώτο, το 3G είναι μόνο Γιά την Κίνα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κολλησει μια βοηθεια.θελω κινητο σκασμενα μεχρι 150€ οθονη απο 5,3 μεχρι 5,7 τουλαχιστον 1g ραμ

το elephone p8 το ξερει κανεις?τα lenovo τι λενε?star n3?η για να εχω το κεφαλι μου ησυχο να παρω το coolpad f1 που διαβαζω καλα λογια? γενικα εχετε να προτεινετε καποια μαρκα γνωστη για να μην παω στα τυφλα?και απο πιο site ειναι πιο ασφαλη?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε το πρώτο, το 3G είναι μόνο Γιά την Κίνα ...

 

το μοντελο 806 δουλευει κανονικα..το A808T δουλευει μονο στην κινα 3G

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κολλησει μια βοηθεια.θελω κινητο σκασμενα μεχρι 150€ οθονη απο 5,3 μεχρι 5,7 τουλαχιστον 1g ραμ

το elephone p8 το ξερει κανεις?τα lenovo τι λενε?star n3?η για να εχω το κεφαλι μου ησυχο να παρω το coolpad f1 που διαβαζω καλα λογια? γενικα εχετε να προτεινετε καποια μαρκα γνωστη για να μην παω στα τυφλα?και απο πιο site ειναι πιο ασφαλη?

Μην ταλαιπωρησε. Χτυπα το coolpad απο Βικμαλ

Link to comment
Share on other sites

Μην ταλαιπωρησε. Χτυπα το coolpad απο Βικμαλ

 

απλα νομιζω οτι η οθονη δεν θα μου κανει.ηθελα λιγο πιο μεγαλη γιαυτο ψαχτηκα λιγο αλλα τοχασα.αλλιως θα το ειχα παρει μαλλον

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

απλα νομιζω οτι η οθονη δεν θα μου κανει.ηθελα λιγο πιο μεγαλη γιαυτο ψαχτηκα λιγο αλλα τοχασα.αλλιως θα το ειχα παρει μαλλον

Coolpad 7320 5.5 inches αλλά 1 gb ram!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κολλησει μια βοηθεια.θελω κινητο σκασμενα μεχρι 150€ οθονη απο 5,3 μεχρι 5,7 τουλαχιστον 1g ραμ

το elephone p8 το ξερει κανεις?τα lenovo τι λενε?star n3?η για να εχω το κεφαλι μου ησυχο να παρω το coolpad f1 που διαβαζω καλα λογια? γενικα εχετε να προτεινετε καποια μαρκα γνωστη για να μην παω στα τυφλα?και απο πιο site ειναι πιο ασφαλη?

 

Βάλε 7€ παραπάνω και πάρε αυτό. Ή από εδώ λίγο φθηνότερα. Σε περίπτωση δε που δεν θες επ' ουδενί να ξεπεράσεις το μπάτζετ σου, χτύπα αυτό. Το χει και σε λευκό αν θες.

 

Παναγιώτης

Edited by aboulafia
Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Βάλε 7€ παραπάνω και πάρε αυτό. Ή από εδώ λίγο φθηνότερα. Σε περίπτωση δε που δεν θες επ' ουδενί να ξεπεράσεις το μπάτζετ σου, χτύπα αυτό. Το χει και σε λευκό αν θες.

 

Παναγιώτης

το xiaomi το ειχα αποκλεισει γιατι ξεκινησα απο 100€ και τελικα εφτασα 150 και με βλεπω στα 180 κλπ

το lenovo με χαλαει λιγο η μικρη καμερα

αυτο http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-4g-fdd-lte-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

με αυτο http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

ειναι το ιδιο?

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση θελω να κανω,η αγορα cubot αξιζει ;

Μου εστειλε το gearbest μια προσφορα του για το s168 οτι το εχει 79 δηναρια

Ξερω καθε συσκευη διαφορετικη αλλα γενικα σαν εταιρια εβγαλε προβληματα σε πολλα μοντελα;

Η τιμη βολευει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση θελω να κανω,η αγορα cubot αξιζει ;

Μου εστειλε το gearbest μια προσφορα του για το s168 οτι το εχει 79 δηναρια

Ξερω καθε συσκευη διαφορετικη αλλα γενικα σαν εταιρια εβγαλε προβληματα σε πολλα μοντελα;

Η τιμη βολευει πολυ

Δηνάρια αποκλείεται να είναι, :p αλλά δεν βάζεις το λινκ να το δούμε;;

Εγώ έχω δύο cubot και είναι σκυλιά και τα δύο.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

http://cart.gearbest.com/m-flow-a-cart.htm

 

Συμφωνω οτι αποκλειεται να ειναι δηναρια:lol:

Εκενη την ωρα μιλουσαμε για μετατροπες και γραφτηκε απο βιασυνη

Το κουπονι δουλευει αλλα ειναι pre sale απο οτι βλεπω τωρα λετε να εχει λακο η φαβα κ αυριο τα 20 δολλαρια :lol:

να τα χρυσοπληρωσω

ωστε ηταν σκυλια ομως ε?

θα παει για δωρακι

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το κουπονι?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

S168 το κουπονι,το γραφει το Gearbest στο νημα του.

Εξαιρετικη προσφορα για μια καλη συσκευη,το κορυφαιο VFM αυτη τη στιγμη.Αξιολογοτατη η Cubot.

Θεωρω οτι η ποιοτητα θα ναι παρομοια με το S208 που ειχα πιασει πριν κανα 4μηνο και ηταν αριστο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το xiaomi το ειχα αποκλεισει γιατι ξεκινησα απο 100€ και τελικα εφτασα 150 και με βλεπω στα 180 κλπ

το lenovo με χαλαει λιγο η μικρη καμερα

αυτο http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-4g-fdd-lte-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

με αυτο http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

ειναι το ιδιο?

 

Φιλε μου εχεις πεσει σε μια ασχημη παγιδα.Στην παγιδα ''Δωσε αλλα χ Ευρω να παρεις αυτο'' και απο τα 100 πηγες στα 150.Συμφωνω βεβαια με τον φιλο που σου λεει οτι με 7 Ευρω επιπλεον παιρνεις Xiaomi Note αλλα προσεχε αυτη την περιοδο γιατι το Ευρω ειναι πολυ πεσμενο σε σχεση με το Δολλαριο.

Τα πραγματα ειναι απλα.Θες 2GB ram?Σε 5αρα οθονη Coolpad F1,Lenovo A8 ενω σε 5.5αρα Χiaomi Note.

Θες μεγαλυτερη οθονη αλλα με 1GB ram?Το Lenovo A850+ στα 130$ στο b2cbuying και στο to2c ειναι εξαιρετικη επιλογη με καμερα ομως 5ΜΡ.Σαν συνολο διαβαζω τα καλυτερα.

Τελος αριστο θεωρω το Coolpad 7320 με εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης,δυνατα χαρακτηριστικα (HD οθονη,13ΜΡ κα) ενω ειναι πολυ λεπτο και παναλαφρο.

 

EDIT Να προσθεσω μια presale προταση με μεγαλο ρισκο καθως ειναι νεο ανωνυμο μοντελο αλλα με LG οθονη και καλη τιμη στις 5.2''.

http://www.pandawill.com/landingpage/ECOO.html

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

S168 το κουπονι,το γραφει το Gearbest στο νημα του.

Εξαιρετικη προσφορα για μια καλη συσκευη,το κορυφαιο VFM αυτη τη στιγμη.Αξιολογοτατη η Cubot.

Θεωρω οτι η ποιοτητα θα ναι παρομοια με το S208 που ειχα πιασει πριν κανα 4μηνο και ηταν αριστο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου εχεις πεσει σε μια ασχημη παγιδα.Στην παγιδα ''Δωσε αλλα χ Ευρω να παρεις αυτο'' και απο τα 100 πηγες στα 150.Συμφωνω βεβαια με τον φιλο που σου λεει οτι με 7 Ευρω επιπλεον παιρνεις Xiaomi Note αλλα προσεχε αυτη την περιοδο γιατι το Ευρω ειναι πολυ πεσμενο σε σχεση με το Δολλαριο.

Τα πραγματα ειναι απλα.Θες 2GB ram?Σε 5αρα οθονη Coolpad F1,Lenovo A8 ενω σε 5.5αρα Χiaomi Note.

Θες μεγαλυτερη οθονη αλλα με 1GB ram?Το Lenovo A850+ στα 130$ στο b2cbuying και στο to2c ειναι εξαιρετικη επιλογη με καμερα ομως 5ΜΡ.Σαν συνολο διαβαζω τα καλυτερα.

Τελος αριστο θεωρω το Coolpad 7320 με εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης,δυνατα χαρακτηριστικα (HD οθονη,13ΜΡ κα) ενω ειναι πολυ λεπτο και παναλαφρο.

 

EDIT Να προσθεσω μια presale προταση με μεγαλο ρισκο καθως ειναι νεο ανωνυμο μοντελο αλλα με LG οθονη και καλη τιμη στις 5.2''.

http://www.pandawill.com/landingpage/ECOO.html

Για 2GB RAM θα προσεθετα και το ThL T11, πιο ακριβο ομως. http://www.vickmall.com/thl-t11-smartphone-mtk6592-android-4-2-2gb-16gb-nfc-otg-5-0-inch-gorilla-glass-screen.html

 

Αυτο που προτεινεις δεν το βλεπω και καλο καθως ειναι αγνωστη εταιρια, εχει 1 GB RAM και ειναι κλονος του S5.

 

Τωρα κατι ασχετο.

Καθως τσεκαρα το Coolpad 7320 και εβλεπα φωτογραφιες του, η εικονα του στα ανθρωπινα χερια αλλαξε λιγο στο μυαλο μου και το ειδα σαν μικρο ταμπλετ. Μετα σαν μεγαλο κινητο, μετα ξανα σαν ταμπλετ. Εχει πλακα. Με τους ρυθμους που παμε ειμαστε πολυ κοντα στο οριο μεταξυ κινητου και ταμπλετας. Οταν σε λιγο καιρο τα πιο πολλα smartphones θα ειναι στις 6 ιντσες δε θα ειναι καπως περιεργα;

Σκεφτειται πριν τρια χρονια πόσο παντοφλα βλεπαμε το Samsung Galaxy Note το οποιο ειναι στις 5,3 ιντσες και τωρα οι ναυαρχιδες, κι οχι μονο, παιζουν στις 5,5 ιντσες!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

Αν κάποιος φίλος έχει υπεύθυνη γνώμη γιά το https://www.fastcardtech.com/goods.php?u=132159&id=12682 , και αν μπορώ να το βρώ σε κάποιο

αξιόπιστο μαγαζί γιατί οι τύποι λένε πως είναι out of stock ....

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

Αν κάποιος φίλος έχει υπεύθυνη γνώμη γιά το https://www.fastcardtech.com/goods.php?u=132159&id=12682 , και αν μπορώ να το βρώ σε κάποιο

αξιόπιστο μαγαζί γιατί οι τύποι λένε πως είναι out of stock ....

Thanks

Το συγκεκριμένο site μου το βγάζει επικίνδυνο το wot του mozilla... πρόσεχε είναι πιθανόν scam site...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο site μου το βγάζει επικίνδυνο το wot του mozilla... πρόσεχε είναι πιθανόν scam site...

Εμένα δεν μου βγάζει τίποτα, και δεν είναι scam, αλλά οι περιγραφές των τηλεφώνων είναι άστα να πάνε .... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο site μου το βγάζει επικίνδυνο το wot του mozilla... πρόσεχε είναι πιθανόν scam site...

Δεν μου παρουσιάζει κανένα πρόβλημα .

Εμένα δεν μου βγάζει τίποτα, και δεν είναι scam, αλλά οι περιγραφές των τηλεφώνων είναι άστα να πάνε .... :lol:

Σωστά , αλλά απ' αυτά που βγάζουμε φαίνεται καλό, νομίζω . Το θέμα είναι που το βρήσκουμε . Σε εκείνα που γνωρίζω ( οχι πολλά ) , δεν έχουν

το συγκεκριμένο .

Link to comment
Share on other sites

Scam δεν είναι το Fastcardtech, αλλά είναι "δεν έχω καμία εγγύηση ότι θα πάρω το τηλέφωνο που βλέπω στην περιγραφή", όπως και επίσης "χάλασε και θες εγγύηση? Α, χα, χα, χα, το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις?"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...