Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα μια παραγγελια απο το βικμαλλ και πολυ φοβαμαι οτι ανοιχηκε στο τελωνιο.

Μπηκε 9 του μηνος και απο τοτε δεν ξεκολησε, συνηιθως ξεκολλαει την ιδια στιγμη.

Τι κανουμε απο δω και περα;

 

Εννοειτε οτι επελεξα Sg post

 

Οταν λες 9 του μηνος φανταζομαι εννοεις του τρεχοντος.Τζαμπα ανησυχεις.Και μενα χτες ανοιχτηκε και απο τοτε δεν εχω καποια εξελιξη.Δεν ειναι θεμα τελωνειου,ειναι καθυστερηση που μου ειχε ξανατυχει πριν 10 μερες.Δευτερα ανοιχτηκε το δεμα στο ΕλΒεν,Παρασκευη παραλαβα απο τα ΕΛΤΑ της περιοχης μου(Πεμπτη πηγε στη Διανομη της περιοχης).

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω να πάρω ένα phablet με κορυφαία χαρακτηριστικά χωρίς να ξοδέψω μια περιουσία. Τι προτείνετε;

Τί λες γι' αυτο; http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-note-2gb-8gb-basic-wcdma-3g-mobile-phone.html

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Καλό είναι αλλά θέλω κάτι καλύτερο. Μέχρι 350€. Πήρα το oneplus για τη γυναίκα μου και μου αρέσουν τα πάντα πάνω του αλλά θα ήθελα το κινητό να παίρνει sd-card.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι αλλά θέλω κάτι καλύτερο. Μέχρι 350€. Πήρα το oneplus για τη γυναίκα μου και μου αρέσουν τα πάντα πάνω του αλλά θα ήθελα το κινητό να παίρνει sd-card.

Α πες το ετσι. Τωρα που μαθαμε το budget σιγουρα θα υπαρχουν καλυτερες λυσεις. Θα σε βοηθησει καποιος αλλος καθως εγω δεν εχω ψαχτει σε αυτην την κατηγορια. Διευκρινισε ομως τι θεωρεις phablet, τις ιντσες που θες δηλαδη.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από μεγάλη έρευνα κατέληξα στα Xiaomi Mi3 και Oneplus One.

Εσείς πιο από τα 2 θα προτιμούσατε; Και φυσικά αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση που να πλησιάζει σε αυτά τα 2 αποδεκτή!

 

Όσον αφορά την αγορά σκέφτηκα το Vickmall. Συμφωνείτε;

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από μεγάλη έρευνα κατέληξα στα Xiaomi Mi3 και Oneplus One. Εσείς πιο από τα 2 θα προτιμούσατε; Και φυσικά αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση που να πλησιάζει σε αυτά τα 2 αποδεκτή! Όσον αφορά την αγορά σκέφτηκα το Vickmall. Συμφωνείτε;

Ευχαριστώ! :)

Για το μαγαζί vickmall, OK.

Τα δυο τηλεφωνα (σε 16άρια) εχουν και διαφορά στην τιμή (σχεδόν $100) αλλα, πρωτίστως, στην ΟΘΟΝΗ!

Εχεις "πιάσει" τηλέφωνο 154mm (5.5")? Αν ναι, και το "τρώς", προχώρα στο OpO, θα σε καλύψει πλήρως.

Εναλλακτικά, το Mi3, παρότι κλείνει 10μηνο παρουσίας, παραμένει κορυφαίο.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι είμαι λάτρης των κινητών με μεγάλη οθόνη, γενικότερα. Το μετράω δηλ. στα θετικά του. Απλά παίζει και το θέμα του λειτουργικού. MIUI ή Cyanogen εκεί έχω πιο πολύ το δίλημμα η αλήθεια είναι. Θα τσεκάρω πάντως και το Oppo μιας και μου το πρότεινες.
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι αλλά θέλω κάτι καλύτερο. Μέχρι 350€. Πήρα το oneplus για τη γυναίκα μου και μου αρέσουν τα πάντα πάνω του αλλά θα ήθελα το κινητό να παίρνει sd-card.

 

Εδω εισαι:

http://europe.oppostyle.com/home/79-find-7a-white.html

 

ενταξει λιγο παραπανω αλλα μπρος στα 350 τι ειναι 49 ευρω ακομα...κατι αλλο με sd αξιολογο δεν μου ερχεται...χωρις sd θα ελεγα k920, mx4..κατι φθηνοτερο με sd ειναι το huawei ascend mate 2

Link to comment
Share on other sites

γνωριζεται καποιο καταστημα εδω αθηνα κοντα στον κορυδαλλο για να παω ενα κινητο απο κινα που θελω να το δουν αν επισκευαζεται, καποιες φορες δεν δειχνει η οθονη αλλα το τατσ δουλευει σαν να μην παταει κατι καλα
Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι:

http://europe.oppostyle.com/home/79-find-7a-white.html

 

ενταξει λιγο παραπανω αλλα μπρος στα 350 τι ειναι 49 ευρω ακομα...κατι αλλο με sd αξιολογο δεν μου ερχεται...χωρις sd θα ελεγα k920, mx4..κατι φθηνοτερο με sd ειναι το huawei ascend mate 2

 

Καλό φαίνεται το oppo. Κρίμα που το oneplus one δεν έχει sd-card. Θα με κάλυπτε πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

... προχώρα στο OpO, θα σε καλύψει πλήρως....

 

Θα τσεκάρω πάντως και το Oppo μιας και μου το πρότεινες.

Οχι οτι το Oppo είναι κακό, αλλα εγώ εννοούσα το OnePlus One...!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται το oppo. Κρίμα που το oneplus one δεν έχει sd-card. Θα με κάλυπτε πλήρως.

 

Ξεχασα οτι υπαρχει και το zte z7 max στα 300€ (merimobiles) που υποστηριζει μεχρι 64gb sd καρτα, ενω η ναυαρχιδα z7 δεν υποστηριζει sd αλλα εχει 128rom (τιμη οχι γνωστη ακομα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι από μένα , μιας και το κινητό μου πνέει τα λοίσθια :lol: μετά από αρκετό ψαχούλεμα εδώ πέρα έχω καταλήξει ανάμεσα σε f1 coolpad ή xiaomi note . Ομολογώ ότι από τα γραφόμενα εδώ πέρα, στα νήματα του εκάστοτε τηλεφώνου , τείνω περισσότερο προς xiaomi (όχι ότι είναι και τελεσίδικο χαχα)διότι όντας παντελώς άσχετος με το άθλημα (φλασαρίσματα σούπα μούπα) , το σετάρισμα του f1 μου φαίνεται ολίγον βουνό. Δεδομένου ότι οι απαιτήσεις μου σε αποθηκευτικό χώρο δεν είναι μεγάλες μια κάρτα 8 ΜΒ class 4 είναι εντάξει ή θα έχουμε θέματα ?

Κάθε βοήθεια - ξεστράβωμα για τελική επιλογή ευπρόσδεκτη .

Ευχαριστώ

Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται το oppo. Κρίμα που το oneplus one δεν έχει sd-card. Θα με κάλυπτε πλήρως.

δεν νομίζω ότι με το 64gb(αυτό πήρα εγω) θα σου λείψει η sd

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια Zte Nubia Z7 mini ή Huawei Honor 6 ;

 

Huawei μόνο και μόνο λόγο μπαταρίας. αν η ανάλυση ήταν 720p θα έλεγα οκ, για 1080p δεν φτάνει η μπαταρία του ZTE.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

phone με ubuntu

διάβασα για το meizu αληθεύει?

έχω linux sto laptop και σκεφτόμουνα και στo phone

πως είναι σαν λειτουργικό σε smartphone?

θετικά? αρνητικά?

ποια άλλα κινητά ξέρετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

phone με ubuntu

διάβασα για το meizu αληθεύει?

έχω linux sto laptop και σκεφτόμουνα και στo phone

πως είναι σαν λειτουργικό σε smartphone?

θετικά? αρνητικά?

ποια άλλα κινητά ξέρετε?

Λεγανε οτι η Meizu και η BQ θα κυκλοφορουσαν μεσα στο 2014 συσκευες με Ubuntu αλλα δεν ξερω αν εγινε κατι, νομιζω οχι.

Εχει βγει μια πρωιμη εκδοση Ubuntu για Nexus αλλα ειναι μη λειτουργικη με bugs.

Παντως δειχνει καλο και ομορφο. Μακαρι να εισελθει δυνατα αυτο το λειτουργικο στα smartphones.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Huawei μόνο και μόνο λόγο μπαταρίας. αν η ανάλυση ήταν 720p θα έλεγα οκ, για 1080p δεν φτάνει η μπαταρία του ZTE.

Σαν νουμερο είναι όντως μικρή η μπαταρία αλλά στην πράξη αν το είχε κανένας να μας έλεγε...

 

Δεν το έχει και κανένας να μας κάνει κανένα review! Από την άλλη το Honor έχει αυτά τα on screen buttons που με χαλάνε πολύ...

 

Κάποιος καμία πρόταση για δικαρτο με επεξεργαστή εκτός MTK; Τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος καμία πρόταση για δικαρτο με επεξεργαστή εκτός MTK; Τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα...

 

Μετά μόνο το Lenovo K910 Vibe Z με Snapdragon*800*MSM8974 με 3050mAh μπαταρία για δίκαρτο, άλλο δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Μετά μόνο το Lenovo K910 Vibe Z με Snapdragon*800*MSM8974 με 3050mAh μπαταρία για δίκαρτο, άλλο δεν ξέρω

 

να δώσει τόσα λεφτά και να μην παίρνει κάρτα μνήμης δεν λέει!!!

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...