Jump to content

Αποστολή λουλουδιών


beton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την εχεις την κοπελα αρα περιοριζεσαι στο τι 8α στειλεις (αμα τις στειλεις 50 τωρα που δεν εχετε κατι ερωτικο, αμα αποκτησετε τι 8α στειλεις, καμια ανθοκομικη εκθεση??)

 

Στειλε εναν συγκεκριμενο αριθμο που θα τον αιτιολογεις εξυπνα μεσα στην καρτα οπως για παραδειγμα:

 

12 τριανταφυλλα γιατι '12 ωρες εχω να σε δω'

9 τριανταφυλλα γιατι εχω να σου σφιξω το χερι 9 εβδομαδες'

11 τριανταφυλλα 'το πιο δροσερο/υπεροχο/κτλ το 12ο εισαι εσυ'

 

Αν δεν εχεις καποιον ιδιαιτερο λογο για να στειλεις συγκεκριμενο αριθμο τοτε στειλε μονο αριθμο.

 

Αν ησασταν στην ιδια πολη θα μπορουσες να τα συνοδευσεις με καποια σοκολατα (ειδικη λακτα για τετοιες περιπτωσεις ή απο καποιο ζαχαροπλαστειο που φτιαχνουν ειδικες για τετοια θεματα) αλλα οχι σοκολατακια ουτε με τιποτα γευσεις/χρωματα/φουντουκια/αμυγδαλα και βλακειες.

 

Επειδη εισαι σε αλλη πολη οι επιλογες σου ειναι περιορισμενες και επειδη ειναι καλοκαιρι και δεν ξερεις τι σοκολατες ετοιματζηδικες εχουν οι ιντερφλορες και οι αλλες εταιριες παραδοσης ανθων/δωρων μην το ρισκαρεις για σοκολατοκατασταση.

 

Καρτουλα εννοειται αλλα και λογακια ειδικα σχεδιασμενα/γραμμενα μεσω των οποιων θα δινεις στον αλλον να καταλαβεις τι θελεις επιβαλλεται! Οσο θα την κανεις να σκεφτεται για περισσοτερο χρονικο διαστημα αυτο που τις εγραψες τοσο περισσοτερο αυξανεται η πιθανοτητα να την κερδισεις!

 

Θα προτεινα κοκκινα (και αμα θελεις ποικιλια και ασπρα. ΠΟΤΕ κιτρινα! αντε και κανα ροζ φουξια αν ειναι μπεμπα style το κοριτσι!). Προσοχη στην αναλογια των χρωματων! Βαλε π.χ. 4 λευκα, 3 κοκκινα γιατι το πιο κοκκινο μπλα μπλα μπλα "εισαι εσυ". Καθετι που θα κανεις να εχει λογο που γινεται ετσι.

 

Γενικες οδηγιες: σκεψου τι της εχουν κανει οι αλλοι. Αν δεν εχει λαβει ποτε απο αντρα λουλουδια τοτε θα τρελαθει και θα κατενθουσιαστει ακομα και 3 τριανταφυλλα απλα να στειλεις. Αμα της εχουν κανει και αλλες φορες το σκηνικο αυτο ή αντιστοιχα και εχει ανεβει ο πηχυς τοτε πρεπει να κανεις κατι ακομα πιο εντυπωσιακο. Οι γυναικες παντα συγκρινουν υποσυνειδητα (τουλαχιστον) και παντα ενθουσιαζονται απο κατι ακομα καλυτερο απο ολα (κατι σαν τις μνημες των μπαταριων νικελιου που ξεκινανε την φορτιση απο εκει που τις αφησες καθε φορα).

 

Προσεξε πολυ την ωρα που θα τα στειλεις (να ειναι μονη, αμα μενει μονη να ειναι λιγη ωρα αφου εχει ξυπνησει ωστε να της φτιαξεις την διαθεση και να το (σε) σκεφτεται ολη την υπολοιπη μερα....) Εχε κανα αυτοκινητο ετοιμο ή ενημερωσου για τα προσεχη δρομολογια του κτελ προς τα μερη της γιατι σε περιπτωση που ενθουσιαστει παρα πολυ ισως χρειαστει να βοηθησεις και με την παρουσια σου την κατασταση!!!

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

asmodeus apo oti katalavainw exeis kanei xodri mal**ia kai gia auto den apantas.Den ksanagirizei diladi pisw me tetoia kolpa..ta louloudia den xorane e?..

i deuteri ekdoxh mou einai oti i kopela mallon varethike.i vrike allon.Euxomai na min egine etsi.

Pantos kai stis dio periptoseis louloudia de xoroun.Ta louloudia an ta stileis tha ta stileis meta apo kairo..an ta stileis prosfata den tha metrisoun kai poly..giati i kopela idi exei tous logous tis.

Opote...einai diskoli i katastash..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ξερει κανεις που θα βρω μαυρα τριανταφυλλα??

 

Ξερω οτι υπαρχουν και ειναι σχετικα σπανια αλλα αν τα εχει παρει το ματι κανενος ας μου πει please.

(εστω και σκουρο μπλε...)

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που θα βρω μαυρα τριανταφυλλα??

 

Ξερω οτι υπαρχουν και ειναι σχετικα σπανια αλλα αν τα εχει παρει το ματι κανενος ας μου πει please.

(εστω και σκουρο μπλε...)

δεν έχω ιδέα που υπάρχουν,αλλα θα είναι τέλεια!

κοίτα τι βρήκα:

 

"Όσο για το μαύρο, υπάρχουν σήμερα πολύ σκούρες κόκκινες ποικιλίες που είναι πολύ κοντά στο μαύρο χρώμα, ειδικά όταν είναι μπουμπούκια και όταν ο καιρός είναι κρύος. Το πρόβλημα με αυτό το χρώμα είναι ότι ένα μαύρο τριαντάφυλλο θα καιγόταν κάτω από τον καυτό ήλιο όπως μπορεί να καεί ένας άνθρωπος που φοράει ένα μαύρο ρούχο."

 

μπορεί να βρείς δηλαδή κάπου τριαντάφυλλα που να φέρνουν λίγο προς το μαύρο.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ηδη ψαχνω 2.30 ωρες στο νετ χωρις αποτελεσμα.Ειδα τοσες συνθεσεις και λουλουδια που τα βαρεθηκα.

Επισης δεν βρηκα κανενα τοσο κοκκινο που να φερνει στο μαυρο.(ουτε λιγο)

Εκει που το διαβασες tinkerbell λεει καποιο ανθοπωλειο που ισως να το εχει.

Και γενικα ξερει κανεις καποιο μεγαλο κεντρικο ανθοπωλειο να ρωτησω μηπως...?

 

Μια φορα βρηκα και κατι ιδιομορφο και δεν υπαρχει πουθενα.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

η σελίδα είναι αυτή http://www.valentine.gr/roses-colors_gr.htm

έχει και e-shop αλλά δεν είδα πουθενά να έχει μαύρα.. :(

πήγαινε σε κάποιο ανθοπωλείο και ρώτα ή πάρε τηλ όλο και κάτι παραπάνω θα ξέρουν!μπλέ πάντως έχω δεί.

βρήκα αυτό http://www.sendblackroses.com/home.html αλλά δυστυχώς στέλνουν μόνο σε usa και καναδά.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

To πιο σκουρο που βρηκα ειναι αυτο http://heirloomroses.com/photos/deep_secret-600.jpg

Το sendblackroses το ειδα και εγω,αλλα ετσι και αλλιως δεν μου γεμιζε το ματι για on-line αγορα.

Μηπως μπορεις να θυμηθεις που ειδες μπλε??

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

τα είχαν κάνει δώρο σε μια φίλη μου πριν καιρό.

σίγουρα υπάρχουν πάντως σε ανθοπωλεία,είναι κανονικά τριαντάφυλλα και τα έχουν χρωματίσει.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

mple mou eixan kanei doro emena ...polu omorfa pragmatika...:)

pantos giati triantafylla re paidia?alla louloudakia den uparxoun?oloi oi antres pai otan pernete ena louloudiko panta einai triantafullo kai panta kokkino!!

akouste loipn ti isxuei..kokkina triantafylla pernoume stis megaluteres gunaikes hlikiaka kai leuka stis neoteres..

an exoume paranomo desmo ,se ekeinh 8a paroume kokkino triantafyllo kai sth nomimh leuko...:p

ta triantafulla panta ta dinoume se mono ari8mo 1,3,5,7,9,11,13,15 ktl ktl..

de ksero kata poso isxuoun ta ano8i alla emena mou ta eixe pei enas an8opolhs... kati parapano 8a kserei aytos me tosous pelates pou eixe:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Ξερει κανεις που θα βρω μαυρα τριανταφυλλα??

 

Ξερω οτι υπαρχουν και ειναι σχετικα σπανια αλλα αν τα εχει παρει το ματι κανενος ας μου πει please.

(εστω και σκουρο μπλε...)

 

Φιλε aggelopas καλημερα,

 

Δυστυχως δεν εχω μαζι μου το GPS μου για να βρω την τοποθεσια σου (εαν ειναι αληθινη βεβαια) :p :p :) :)

 

Anyway Εαν δεν βρεις σε ανθοπωλειο και μενεις στην Αθηνα κανε μια βολτα στην περιοχη πισω απο το γηπεδο που ειχε σαν Εδρα ο Ολυμπιακος πριν τελειωσει το Καραϊσκακη στο Ηρακλειο. Η περιοχη λεγετε Ανθαγορα και η οδος Ανθεων. Εκει σιγουρα κατι θα βρεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

Γεια σου φιλε aggelopas..

 

Δυστυχως δεν μπορουσα να σου στειλω ΡΜ οποτε..

 

Ναι στην Ριζούπολη εννοούσα αλλά δεν ήμουν σίγουρος για το όνομα του γηπέδου μιας και δεν ασχολούμαι καθόλου με το Ποδόσφαιρο. Εκεί που λες σε εκείνη την περιοχή που λέγετε ανθαγορά όπως σου είπα και στο φόρουμ υπάρχουν εκατοντάδες αποθήκες με λουλούδια από όπου αγοράζουν όλα τα ανθοπωλεία της Αθήνας. Η οδός για να φανταστείς λέγετε ΑΝΘΕΩΝ.. ;) Μπορείς να πας και με τον Ηλεκτρικό έχει στάση κοντά εκεί αλλά δεν θυμάμαι πια είναι. Ρώτα στο σταθμό πριν επιβιβαστείς στο τρένο πια είναι η στάση για το γήπεδο της Ριζούπολης για να κατέβεις. Εκεί φίλε μου είμαι σίγουρος ότι κάτι θα βρεις. Εύχομαι να σε βοήθησα και να βρεις αυτό που θέλεις ;)

 

Να είσαι καλά :)

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ένα τόσο σημαντικό τόπικ στην απέξω και στο περιθώριο; :p :worry:

 

Θέλω να στείλω ένα μπουκετάκι, αλλά βρίσκω πολλά Online μαγαζιά χωρίς ιδιαίτερες πληροφορίες... Πρέπει να κάνεις αγορά για να δεις αν υπάρχει π.χ. δυνατότητα αποστολής αυθημερόν, προσθήκη συνοδευτικής καρτούλας με δικά σου λόγια κλπ. Κανά δοκιμασμένο shop υπάρχει; Καμιά καλή πρόταση; :confused:

 

Γυναικείες συμβουλές θα ήτο περισσότερο ευπρόσδεκτες. :p

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινα τριαντάφυλλα στείλε !!!!

 

Θα ξετρελλαθεί !!!!

 

Αλλά μην στείλεις απο το valentine.gr. To συγκεκριμμένο είχε στείλει λουλούδια στην κοπέλα μου που δεν της αρεσαν καθόλου επειδή δεν ήταν φρέσκα λέει. Τα πλήρωσα και 60 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όσες φορές έχω στείλει, τα έχω στείλει από συνοικιακό λουλουδάδικο και σε πολύ προσιτές τιμές (με 15-20€ πχ. στέλνεις τα καλύτερα). Από online βλέπω τρελές τιμές (κάτι 60άρια για την πλάκα δηλαδή :blink: ).

 

Λέτε τελικά να προτιμήσω ανθοπωλείο της γειτονιάς; :confused: (που δεν είναι γειτονιά, στους Αμπελόκηποιυς Αθηνών αναφέρομαι). Η αποστολή πρόκειται να γίνει εντός του λεκανοπεδίου. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν δοκιμάζετε το : http://www.flowernet.gr/pages/index.asp

 

που ήταν και στην έκθεση τεχνολογίας ; :rolleyes:

 

(τουλάχιστον τα τριαντάφυλλα που έδιναν ήταν σαν ψεύτικα :rolleyes: )

 

και από ότι βλέπω έχει και τηλ για όποιες απορίες :shifty:

 

και θα σας πρότινα τουλίπες ( αντί για τριαντάφυλλα :p ) διαρκούν περισσότερο και είναι πιο εντυπωσιακές :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

θέλει να στείλει ένας φίλος μια ανθοδέσμη στην κοπελιά του Αγγλία για την ημέρα του Αγ. Βαλεντίνου!

 

ξέρει κανείς κάποιο αντίστοιχο Αγγλικό site όπως το http://www.flowernet.gr

 

περιμένω κάποιες προτάσεις......

 

 

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ανθοπωλεια που στελνουν λουλουδια σε ολο τον κοσμο και εχουν ενα ειδικο σημα απ οτι ξερω,και ειναι πολυ απλο.τωρα ποσο κοστιζει θα σε γελασω
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα ο φιλος σου ειναι ελλαδα?

 

http://www.interflora.gr λοιπον...

 

η να παει σε καποιο καταστημα συμβατο με interlora για να κανει την παραγγελια απο εκει!

 

στο site θα δει και τις ανθοδεσμες που ειναι συμβατες με αγγλια...

Link to comment
Share on other sites

sculper το θέμα σου μεταφέρθηκε εδώ.Χρησιμοποιούμε και τηνΑναζήτηση πριν ανοίξουμε νέο θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινα τριαντάφυλλα. Κοίτα εδώ http://www.red-rose.gr

 

Διάλεξε το Red rose Box 19 τριαντάφυλλα (41 Ευρώ) , ....

 

update --> 58 Eυρώ φέτος το μαλλί για τα 19 τριαντάφυλλα.

Η έκφραση αγάπης πάει σύμφωνα με τον... πληθωρισμό :lol: :p

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

Εμ ... μην ξεχνάς ότι το ποστ μου ήταν Αυγουστο του 2004. Μετά από ~2 χρόνια ....ακρίβηναν και τα λουλούδια. :) :what:
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...