Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

τελικα αφου γυρισα απο διακοπες και ειχα χρονο να ασχοληθω..

Με pc suite,sony update service,pc companion δεν καταφερα τιποτα..

Με τα χιλια ζορια φλασαρα την 2.3.4 αρχικη και ξεκινησα ρουτ,4.0.4, ultimate rom 5.0.1

Σε ευχαριστω zxr,αυτο που προτεινες ηταν το σωστο,αλλα επειδη ειχα 1 μερα (αφου χαλασε,πριν φυγω για διακοπες),δεν ειχα χρονο να δοκιμασω φλασαρισμα

Τίποτα φίλε μου. Καμιά φορά το μόνο που χρειάζεται είναι καθαρό μυαλό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά...

Έχω το sony ericsson xperia neo v και μια μέρα όταν πήγα να βάλω ξυπνητήρι μου έβγαλε το εξής μήνυμα: crash monitor, αναγκαστικό κλείσιμο. :(

Το απενεργοποίησα για να κάνω επανεκκίνηση αλλά το μόνο που βγάζει με το που το ενεργοποιώ: αναβοσβήνει sony ericsson

Κατέβασα το Λογισμικό (που είδα σε άλλες συζητήσεις) και ακολούθησα τις οδηγίες αλλά κατά την ενεργοποίηση εμφανίζει μόνο ''sony ericsson ''

Καμιά ιδέα για το τι άλλο μπορώ να κάνω? :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...

Έχω το sony ericsson xperia neo v και μια μέρα όταν πήγα να βάλω ξυπνητήρι μου έβγαλε το εξής μήνυμα: crash monitor, αναγκαστικό κλείσιμο. :(

Το απενεργοποίησα για να κάνω επανεκκίνηση αλλά το μόνο που βγάζει με το που το ενεργοποιώ: αναβοσβήνει sony ericsson

Κατέβασα το Λογισμικό (που είδα σε άλλες συζητήσεις) και ακολούθησα τις οδηγίες αλλά κατά την ενεργοποίηση εμφανίζει μόνο ''sony ericsson ''

Καμιά ιδέα για το τι άλλο μπορώ να κάνω? :O

 

επιδιορθωση με sony update ή περασμα παλι της ρομ μεσω flashtool, υπ οψιν οτι χανεις οτι υπαρχει στη μνημη τηλεφωνου οχι στην καρτα μνημης

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας! Προσπάθησα και εγώ πρόσφατα να κάνω flash καποιο custom Recovery/Kernel/Rom , αλλά τελικά το μόνο που μπόρεσα να καταφέρω έιναι να μην μπορεί το κινητό να κάνει καν boot μέσα στο λειτουργικό σύστημα!

-Το έχω κάνει root.

-Έχω ξεκλιδώσει το bootloader.

-Είχα κάνει εγκατάσταση το Cwm αλλά πλεόν δεν έχω πρόσβαση ούτε σε αυτό!

 

Η όλη δουλειά χάλασε ακολουθόντας κάποιο How-To για εγκατάσταση Κernel απο το xda και κάνοντας wipe μέσω cwm κάποια partition..i know..stupid...

Την βοήθεια σας σας παρακαλω! Ευχαριστώ!

 

EDIT:

H λύση βρέθηκε εγκαθιστόντας μέσω του flashtool το DefaultRom του κινητού.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετράει τα βήματα/χιλιόμετρα που κάνεις?

 

παπουτσια nike με αντιστοιχη εφαρμογη, για νασαι μεσα..ολα τα αλλα ειναι μπακαλικα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάτι δωρεάν και δεν με νοιάζει τόσο η ακρίβεια. Πιο πολύ προσεγγιστικά το θέλω.

 

για χιλιομετρα σε εξωτερικο χωρο υπαρχουν απειρες, θεωρω καλες το sportstracker και το runkeeper, με το 2ο να εχει ωραιο interface κτλ, αλλα να κρασαρει καμια φορα (στο ποδηλατο τουλαχιστον).

Υπαρχουν και αλλες πολλες, ομως το sportstracker το βρισκω καλυτερο και απο το endomondo και απο το runtastic και απο πολλα..

Το θεμα ειναι να παιξουν στο κινητο σου σωστα, καθως με 512 ραμ δεν ξερω αν θα σου κρασαρουν συχνα ή θα την παλεψει..

Οι εφαρμογες μετρανε χιλιομετρα, τωρα αν θες να δεις βηματα, μετρα ποσα εκατοστα ειναι το βημα σου και κανε τη διαιρεση, χωρις παπουτσια με αισθητηρες δε νομιζω οτι εχει νοημα να μετρησεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παπουτσια nike με αντιστοιχη εφαρμογη, για νασαι μεσα..ολα τα αλλα ειναι μπακαλικα..

Νικόλα μπορεί να πάρει και ρολόι της Polar που είναι αποκλειστικά για τρέξιμο αλλά δεν νομίζω ότι ο άνθρωπος ψάχνει για κάτι τέτοιο. Τη δουλειά του θέλει να κάνει απλά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μία εφαρμογή που απλά μετράει τα βήματά μου (δεν την θέλω για τρέξιμο). Βρήκα μία που λέγεται Pedometer (μωβ με ένα παπούτσι) και μου φαίνεται οκ.

 

Ήθελα να κάνω και άλλη μια ερώτηση. Η ανάπτυξη της Ultimate HD έχει σταματήσει πλήρως?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μία εφαρμογή που απλά μετράει τα βήματά μου (δεν την θέλω για τρέξιμο). Βρήκα μία που λέγεται Pedometer (μωβ με ένα παπούτσι) και μου φαίνεται οκ.

 

Ήθελα να κάνω και άλλη μια ερώτηση. Η ανάπτυξη της Ultimate HD έχει σταματήσει πλήρως?

 

Τι την θελεις αυτη την ρομ? που κολαει παρα πολυ, οπως κι ολες, μονο την στοκ ρομ βαλε και βγαλε τα αχρηστα και βαλε και

greenify να παγωνεις οτι δεν θελεις και εισαι οκ

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

H stock μου κόλλαγε περισσότερο. Άσε που το interface της HD είναι πολύ καλό σε αντίθεση με αυτό της stock
Link to comment
Share on other sites

H stock μου κόλλαγε περισσότερο. Άσε που το interface της HD είναι πολύ καλό σε αντίθεση με αυτό της stock

 

γενικως η HD Μονο στις πρωτες εκδοσεις ηταν καλη, εγω το εχω με 2.3 και ειναι οκ αλλα γενικα δεν την παλευω με το κινητο αυτο, η χρηση του ειναι μονο τηλεφωνο και αυτο με το ζορι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γενικως η HD Μονο στις πρωτες εκδοσεις ηταν καλη, εγω το εχω με 2.3 και ειναι οκ αλλα γενικα δεν την παλευω με το κινητο αυτο, η χρηση του ειναι μονο τηλεφωνο και αυτο με το ζορι.

 

τωρα πια μονο για τηλεφωνο κι αυτο με το ζορι οπως λες Νικο, αλλοι που δεν ειναι απαιτητικοι οπως εμεις το εχουν και τους βολευει, οπως μια ξαδερφη μου κι ενας ανηψιος μου κι μερικοι ακομα γνωστοι που το εχουν, αλλα αυτοι δεν κανουν σχεδον τπτ, τους εχω την στοκ ρομ και καμια φορα κολαει και δεν τους νοιαζει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

και εγω το χρησιμοποιω ακομα.

κινηταρα!

σχεδιαστικα,μεγεθος,καμερα!

για νορμαλ χρηση ειναι παρα πολυ καλο και βολικο!

οχι σαν τις παντοφλες που εχουμε γεμισει στης μερες μας..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το δουλευω ακομα. Αν δεν θελεις ζορικα πραγματα, ειναι μια χαρα κινητακι.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό. Θα παραμείνει η βασική μου συσκευή μέχρι να διαλυθεί!:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω την Ultimate hd 5.0 και προσπαθω να κανω recovery απο xparts,αλλα δεν λειτουργει..

Προσπαθησα να βρω την cwmrecovery5.5.0.4 σε zip,για να την φλασαρω,αλλα τιποτα.. καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις κλειδωμενο bootloader δεν χρειαζεται αλλος κερνελ

σημειωση: απο το δικο μου περασαν ολες οι ρομ που εχουν κυκλοφορησει και με καμια δεν ημουνα

ευχαριστημενη, τελικα γυρισα στην μαμα ρομ

 

καλημερα ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα την βοηθεια σου εχω το neo v με custom rom αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος και θελω να γυρισω στη stock αλλα οταν φλασαρω την 0,42 του κλειδωνω το Bootlocker κ κανω update με το pc companion οταν το ανοιγω μου διχνει την μπαταρια 100% ενω η μπαταρια εχει μεσα γυρω στο 55% οταν του ξαναβαλω custom rom διχνει κανονικα:O ξερεις τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα την βοηθεια σου εχω το neo v με custom rom αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος και θελω να γυρισω στη stock αλλα οταν φλασαρω την 0,42 του κλειδωνω το Bootlocker κ κανω update με το pc companion οταν το ανοιγω μου διχνει την μπαταρια 100% ενω η μπαταρια εχει μεσα γυρω στο 55% οταν του ξαναβαλω custom rom διχνει κανονικα:O ξερεις τι μπορω να κανω?

 

Κάποιο κόλλημα θα έχει φάει, κάνε τη διαδικασία που θες κάνε μια πλήρη φόρτιση και δες αντιδράσεις. Αν βάλεις τη 0.42 και κάνεις root κατέβασε το battery calibration και κάντου ένα καλιμπράρισμα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω την ,587 του εβαλα το battery calibration και μου γραφει batterystats.bin not found if you've just calibrated your phone ignore this message.if you've never calibrated your phone before,i'me sorry but your phone is not supported.αν τωρα του φλασαρω αλλο κερνελ τον ,431 κ του ξανα φλασαρω τον 587 δουλεβει αλλα μολις του βγαλω κ του ξαναβαλω την μπαταρια παλι τα ιδια κατι γεινετε με το αρχειο αλλα δεν μπορω να καλαβω τι:cry:αν το βαλω στη φορτισει διχνει οτι ειναι φορτισμενο!
Link to comment
Share on other sites

Οποίος μπορεί να με βοηθήσει θα του ήμουν πολύ ευγνώμων.

Έχω την ultimate hd5 και επειδή την βαρέθηκα αναζήτησα κάτι νέο σε 4.4.4!!

Έτσι λοιπόν το ξεκλειδωσα κ μέσα από τα δικά σας άρθρα κ του xda,προσπαθώ απεγνωσμένα να του περάσω την miuiv5 η την cm11rom.

Έλα όμως που ενώ περνάω κερνελ και πάω να κάνω ινσταλ την miui(την cm11 δεν την κάνει καν) όταν κάνω reboot κολλάει στο Sony logo και κάνει επανειλημμένα restarts

Μπορείτε σαν πιο έμπειροι να μ πείτε που γίνεται το λάθος;

 

Υγ όταν περάσω κερνελ κ κάνω απλά reboot το κινητό μ μένει η μαμησια kernel (2.3.x).

Αυτό είναι σωστό η θα έπρεπε να μ γράφει για την 3.4.x kernel?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...