Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

Αν έχει πολλά αποθηκευμένα δίκτυα ας σβήσει μερικά. Αν και πιο πιθανό είναι να φταίει το κανάλι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αδρανοποίηει οποίες εφαρμογές θες εσύ για να μην τρέχουν στο background. Εγώ προσωπικά τις έχω βάλει όλες. Μόνο το whatsapp που είναι το μέσω επικοινωνίας μου. Και έχω πάντα 140-150 ram ελεύθερη και ένα smooth κινητό.

 

η ultimate 5 εχει το greenify τωρα το ειδα . μερικες εφαρμογες εχουν δεξια ενα μπλε συνεφακι αυτη πχ η εφαρμογη ειναι αδρανοποιημενη?

τις αδρανοποιησα κι εγω ολες και αφαιρεθηκε χωρος εκει που λεει σε εκτελεση εχει γινει 157 free κι οπως λες ειναι πιο smooth

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

[ROM][GB 2.3.7] BRABUS NXT for NeoV [AdrenoBooster]

 

 

top to all for me :) ....................................................

 

Δώσε και ένα Λίνκ για να είμαστε σίγουροι τη κατεβάζουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι

Προσφέρθηκα να βοηθήσω έναν φίλο μου που της γυναίκας του (..ε έπεσε και μια φορά κάτω , το πήρε ο μικρός Νικολάκης μωρέ , κλπ) το neo "τουβλοποιήθηκε" ( ; ) . Η οθόνη είναι μαύρη πάντα , ανάβει το led στο πλάι κόκκινο και πράσινο αν φορτιστεί . Ήχους κάνει μόνο από τα volume +,- ενίοτε . Ψάχνοντας βρήκα τους συνδυασμούς για safe mode (vol+ & power), recovery(vol+&vol-& power, hard reset(power & back & δεξί πλήκτρο ) , αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη . Ακούει μόνο σε μια λωρίδα κατακόρυφα δεξιά , από πάνω ως κάτω και νιώθω την δόνηση .

Στον υπολογιστή φαίνεται σαν neo mt11i ή κάτι τέτοιο , όμως άδειο . Κατέβασα το sony pc companion και δεν μπορεί να συνδεθεί γιατί "δεν έχει Sim(λάθος) ή είναι σβηστή η οθόνη(που είναι βέβαια)"

Μπορούμε να καταλάβουμε αν είναι οθόνη ή mainboard ; (γιατί αν είναι οθόνη της το αλλάζω και γω )

 

Υ.Γ.

(στο service μόλις είδαν τα σημάδια στο κέλυφος της είπαν ότι δεν την καλύπτει η εγγύηση και είναι μητρική , χωρίς να το κρατήσουν και θέλουν κάτι "κατοστάρικα" ... )

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια γνώμη έχω κι εγώ. Και μόνο το γεγονός ότι ο υπολογιστής το βλέπει είναι ενθαρρυντικό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια γνώμη έχω κι εγώ. Και μόνο το γεγονός ότι ο υπολογιστής το βλέπει είναι ενθαρρυντικό.

 

Μόνο το βλέπει ο explorer , δεν συνδέεται ,όπως είπα , το προγραμμα της Sony , και φαντάσου με καλώδιο απο hd2 γιατι δεν μου έφεραν το δικό του .

Για την εγχείρηση είμαι έτοιμος , έχω δει όλα τα βίντεο και το έχω ανοίξει ήδη μια φορά , αλλα για να μην δώσω ένα 50ρικο για οθόνη + digitizer τσάμπα .

 

ΥΓ ξέχασα να βάλω κάρτα μνήμης να δω αν την βλέπει μέσω του τηλεφώνου ο υπολογιστής .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας βρήκα τους συνδυασμούς για safe mode (vol+ & power), recovery(vol+&vol-& power, hard reset(power & back & δεξί πλήκτρο ) , αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη . Ακούει μόνο σε μια λωρίδα κατακόρυφα δεξιά , από πάνω ως κάτω και νιώθω την δόνηση .

Στον υπολογιστή φαίνεται σαν neo mt11i ή κάτι τέτοιο , όμως άδειο . Κατέβασα το sony pc companion και δεν μπορεί να συνδεθεί γιατί "δεν έχει Sim(λάθος) ή είναι σβηστή η οθόνη(που είναι βέβαια)"

Μπορούμε να καταλάβουμε αν είναι οθόνη ή mainboard ; (γιατί αν είναι οθόνη της το αλλάζω και γω )

 

Είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα. Το έλυσα αγοράζοντας το optimus 4x: p

Πέραν της πλάκας και μιας και δεν βλέπω να το αναφέρεις, δοκιμασία (αφού βγάλεις την Μπαταρία και την ξαναβαλεις) να κρατήσεις πατέντα ταυτόχρονα τα power+volume down για καμία 20-30 δευτερα.

Να προσθέσω πως όταν το έπαθα εγώ, αν χρησιμοποιούσα τον fusion kernel, η οθόνη λειτουργούσε και το κινητό κολλούσε στην boot screen, ενώ όταν χρησιμοποιούσα official kernel δεν έκανε τίποτα η οθόνη.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παλιοπαιδα.

Εχω περασμενη την Ultimate HD στο NeoV μου,αλλα θελω να του κανω μια επαναφορα με το seus.

Θα επιστρεψει στην αρχικη Rom η θα μεινει η HD?

Εκανα επαναφορα ρυθμισεων απο το κινητο,αλλα το βλεπω και ψιλοκολλαει και θελω να δοκιμασω και το seus.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό με την 5 ανταποκρίνεται καλύτερα από με την 4. Βέβαια, στην 4 είχα gaming ενώ στην 5 daily use.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ίδιο καλά. Απλά η 5 δεν έχει τόσο καλή διαχείριση της μπαταρίας. Στην 4 με έβγαζε μια μέσα και 6 ώρες και 20 ώρες ήταν ανοιχτό το WiFi, και προβολή γύρω στο 60-65% δηλαδή γύρω στις 3 ώρες. Ενώ τώρα είναι στις 10 ώρες και έχω 28% μπαταρία.

 

εγω εχω βαλει την 5 κι αν κι εχω απενεργοποιησει ολες τις εφαρμοφες με το greenify η μπαταρια πεφτει, ειναι ομως πιο

ελαφρια απο την 4 εκεινη μου κολαγε πολυ. αλλα βαρεθηκα δεν ξανα αλλαζω ρομ εχω 2 μπαταριες οποτε δεν με χαλαει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλειδωμένο το bootloader θα επιστρέψή στην τελευταία επίσημη Rom που είναι ics 587 αν δεν κάνω λάθος.

 

Αν είσαι με ξεκλείδωτο bootloader δεν πρόκειται να κάνει τίποτα.

 

Αν κολλάει ξανά πέρνα την Rom. Μην μπλέξεις με το να κάνεις root, να περνάς cwm κι όλα αυτά.

 

Για μένα η ultimate η 4 είναι πιο καλή από την 5, κρατά και πιο πολύ η μπαταρία.

 

Aπλα δε θυμαμαι τη διαδικασια και δεν εχω το χρονο να το ψαξω,για αυτο θελω να δοκιμασω με το seus.

λες να μην το κανω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Και γω δύο αλλά βαριέμαι να τις αλλάζω. Μπορεί η 4 να σου φάνηκε βαριά λόγω του ότι δεν είχε ανακαλύψει το greenify:-P

 

με βαζεις σε πειρασμο. χθες το βραδυ η φορτιση ηταν 100% και με ολες τις εφαρμογες σταματημενες και το πρωι που ξυπνησα ειχε μπαταρια 84%,

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Δώσε και ένα Λίνκ για να είμαστε σίγουροι τη κατεβάζουμε

 

Device: Xperia Neo V

Rom: BRABUS NXT for NeoV

Kernel: Night-Elf Experimental 10.1 full

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2394772

 

 

 

λιπον δοκιμη μιας εβδομαδας αποτελεσματα......

 

λαγκαρισμα - 0

παιχνιδια - τελια

σερφαρισμα στο ιντερνετ - σφερα

μπαταρια - ολο το βραδι μου εφαγε το 2% χωρις να παγοσω τπτ

ραμ 200μβ κ σινεχεια ελεφθερη

χρονισμος επεκσεργαστι μαχ 1200 κ μιν 340 με σιο κ σμαρτας ν2

Kernel: Night-Elf Experimental 10.1 Full - http://d-h.st/cFw

μενου γραφικα περιβαλον κτλ χπερια ζ στιλ σουπερ

 

το κινιτο μας οτι κ να τουβαλεις αν δεν ειναι τζιντζεμπρεικ κατι θα μας ξενερονει παντα εχω δοκιμασει τα παντα ολες τισ ρομ απο 3 φορες την καθε μια κ κατελιξα εδω

 

κ το κιριοτερο την εχει φτιαξει ελληναρας .......... αφτα απο εμενα ελπιζω να βοιθισα καπιους που αλαζουν ρομ σινεχεια σαν εμενα ..... :P

Edited by Georgezoulis
Link to comment
Share on other sites

Device: Xperia Neo V

Rom: BRABUS NXT for NeoV

Kernel: Night-Elf Experimental 10.1 full

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2394772

 

 

 

λιπον δοκιμη μιας εβδομαδας αποτελεσματα......

 

λαγκαρισμα - 0

παιχνιδια - τελια

σερφαρισμα στο ιντερνετ - σφερα

μπαταρια - ολο το βραδι μου εφαγε το 2% χωρις να παγοσω τπτ

ραμ 200μβ κ σινεχεια ελεφθερη

χρονισμος επεκσεργαστι μαχ 1200 κ μιν 340 με σιο κ σμαρτας ν2

Kernel: Night-Elf Experimental 10.1 Full - http://d-h.st/cFw

μενου γραφικα περιβαλον κτλ χπερια ζ στιλ σουπερ

 

το κινιτο μας οτι κ να τουβαλεις αν δεν ειναι τζιντζεμπρεικ κατι θα μας ξενερονει παντα εχω δοκιμασει τα παντα ολες τισ ρομ απο 3 φορες την καθε μια κ κατελιξα εδω

 

κ το κιριοτερο την εχει φτιαξει ελληναρας .......... αφτα απο εμενα ελπιζω να βοιθισα καπιους που αλαζουν ρομ σινεχεια σαν εμενα ..... :P

 

αυτα τα adds on τα περνας κι αυτα? και πως με το cwm ολα?πρωτα την ρομ αφου κανεις wipe κλπ και τα υπολοιπα απλα τα περνας απο το cwm?

μηπως ειναι για ξεκλειδωτο bootloader?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

To θρίλερ (μου) έλαβε τέλος .

Κάθε φορά που περίμενα να δεηθεί να ξεκινήσει μόνο του δεν...

Έβαλα χέρι ,το έλυσα (έχω εμπειρία σχετική ) , μόνο εμένα δεν βρήκα μέσα (άμμο , οξειδωμένες επαφές )

καθαρισμός με καθαρό ασετόν (προσεκτικά βέβαια -μπατονέτα- όχι μπάνιο )

και voila ...

Οι άλλοι ούτε που το είχαν ανοίξει ...

Δεν ξέρω πόσο θα δουλέψει ακόμα, αλλά οι αντοχές τους είναι

πολύ μεγαλύτερες από ότι νομίζουμε ...

 

http://i1286.photobucket.com/albums/a609/mimoG/null_zpseb7957e1.jpg"]http://i1286.photobucket.com/albums/a609/mimoG/null_zpseb7957e1.jpg[/url]

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο τρόπο ο πιτσιρίκος μου έριξε το NeoV κ έφυγε από τη θέση του το καλλυματακι του φορτιστή.Δε μπορώ μα.σκεφτώ τη περιγραφή να βάλω στο ebay για να το παραγγείλω..Καμιά βοήθεια;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

@bloodonor89

το επάνο κέλυφος στο digitizer ας πούμε ;

κάτι τέτοιο μήπως ;;;

 

@iliasx8

μάλλον πας για κάτι τέτοιο

 

δεν βρήκα σκέτο , αν κατάλαβα για ποιο εννοείς , δεν είναι και σημαντικό βέβαια πάντως εγώ που το άνοιξα και δεν είχε ήταν γεμάτο άμμο !!!

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ ώρα θα σου πάρει να στήσεις μια από τις official Rom. Πάρα να ξανά περάσεις αυτήν που είχες

 

Δε μου λες μια σε τιτλους τη διαδικασια γιατι δεν την εχω καν στο μυαλο μου? :P

Link to comment
Share on other sites

To θρίλερ (μου) έλαβε τέλος .

Κάθε φορά που περίμενα να δεηθεί να ξεκινήσει μόνο του δεν...

Έβαλα χέρι ,το έλυσα (έχω εμπειρία σχετική ) , μόνο εμένα δεν βρήκα μέσα (άμμο , οξειδωμένες επαφές )

καθαρισμός με καθαρό ασετόν (προσεκτικά βέβαια -μπατονέτα- όχι μπάνιο )

και voila ...

Οι άλλοι ούτε που το είχαν ανοίξει ...

Δεν ξέρω πόσο θα δουλέψει ακόμα, αλλά οι αντοχές τους είναι

πολύ μεγαλύτερες από ότι νομίζουμε ...

 

Είναι το μόνο που δεν έκανα στο δικό μου, ακομα! Με μπριζωσες τώρα να ασχοληθώ πάλι μαζί του :p

 

Good job!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είναι το μόνο που δεν έκανα στο δικό μου, ακομα! Με μπριζωσες τώρα να ασχοληθώ πάλι μαζί του :p

 

Good job!

 

Μην του βγάλεις τα μάτια , οτι δουλεύει δεν το πειραζουμε . Εγω ρίσκαρα σε ένα πεθαμένο τηλέφωνο .

Να μην έχω και τύψεις ....

Keep walking

Keep searching

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Μην του βγάλεις τα μάτια , οτι δουλεύει δεν το πειραζουμε . Εγω ρίσκαρα σε ένα πεθαμένο τηλέφωνο .

Να μην έχω και τύψεις ....

Keep walking

Keep searching

 

Μα πεθαμένο είναι και το δικό μου! Απλά βαρέθηκα να φτάσω τόσο βαθιά...ίσα ίσα τα καλύμματα ρου είχα βγάλει μόνο. Να πάθει κάτι χειρότερο δεν υπάρχει περίπτωση, άρα η θα το φτιάξω η θα αδειασω το ράφι :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι ένα T4 x3βιδες (αστερακι)και ένα σταυροκατσαβιδο <= 1.0x6βιδες , ασετόν καθαρό, λαβίδα , αντιστατικα γάντια (σικ)

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

@bloodonor89

το επάνο κέλυφος στο digitizer ας πούμε ;

κάτι τέτοιο μήπως ;;;

 

@iliasx8

μάλλον πας για κάτι τέτοιο

 

δεν βρήκα σκέτο , αν κατάλαβα για ποιο εννοείς , δεν είναι και σημαντικό βέβαια πάντως εγώ που το άνοιξα και δεν είχε ήταν γεμάτο άμμο !!!

 

Τέτοιο βρήκα κ γω αλλά δε θέλω να πάρω ολόκληρο το σετ!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

@mimo

Αφού δούλεψε όλα καλά! Τελικά το DNA δεν χάνεται! Αμα η σκούφια σου κρατάει από την Ericsson δεν περιμένεις τίποτα λιγότερο!!! (ΟΚ, ΟΚ είμαι φανατικός Ericsson-άκιας και ζω για τη μέρα που θα ξανά μπει στο παιχνίδι)

 

@iliasx8

Ηλία δεν νομίζω να βρεις μόνο του το κάλυμμα. Δυστυχώς πωλείται ως σετ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...