Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρόβλημα οθόνης φαίνεται.

Χμμμ για αλλαγή και τοποθέτηση καμία ιδέα;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις τιμες απο eBay, παρακολουθείς βίντεο στο YouTube, κρινεις αν μπορείς να κάνεις την επέμβαση και προχωρας αναλογα
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις τιμες απο eBay, παρακολουθείς βίντεο στο YouTube, κρινεις αν μπορείς να κάνεις την επέμβαση και προχωρας αναλογα

Ευχαριστώ :)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το ιδιο προβλημα και εγω. Δοκιμασα να ανοιξω το bluetooth και απο εκεινη την ωρα κανει συνεχως επανεκκινησεις. Οταν το συνδεω στον υπολογιστη για 1-2 δευτερολεπτα ανοιγει η αρχικη οθονη αλλα δεν προλαβαινω να κανω τιποτα ωστε να κλεισω το bluetooth οπως αναφερθηκε παραπανω. Εγκατεστησα το pc companion οπως ειπατε αλαλ και αυτο το αναγνωριζει και αμεσως το χανει οποτε δεν μπορω και απο εκει να κανω τιποτα. Ξερω οτι ειναι παλια συσκευη αλλα ειμαστε σε δυσκολη εποχη και δεν εχω την δυνατοτητα για αντικατασταση.

Υπαρχει κανενας τροπος να το επαναφερω?

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Έπαθα χτες ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Άνοιξα το κινητό , φόρτωσε της εφαρμογές του και όταν πήγα να ανοίξω το bluetooth κόλλησε και άρχισε να κάνει συνεχώς επανεκκίνηση. Μήπως έχεις βρει κάποια λύση ; Με δεδομένο ότι το SEUS δεν υποστηρίζετε πλέον από την sony , τι μπορώ να κάνω ;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Έπαθα χτες ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Άνοιξα το κινητό , φόρτωσε της εφαρμογές του και όταν πήγα να ανοίξω το bluetooth κόλλησε και άρχισε να κάνει συνεχώς επανεκκίνηση. Μήπως έχεις βρει κάποια λύση ; Με δεδομένο ότι το SEUS δεν υποστηρίζετε πλέον από την sony , τι μπορώ να κάνω ;

Τη δουλειά του SEUS (έχω πολύ καιρό να γράψω αυτή τη λέξη) την κάνει πλέον το PC Companion.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθεί με το PC Companion πρέπει πρώτα να ανοίξει πλήρως το κινητό, αλλά αυτό δεν γίνεται γιατί κάνει συνέχεια επανεκκίνηση φτάνει μέχρι εκεί που γράφει xperia και κλείνει και ξανανοίγει.

 

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθεί με το PC Companion πρέπει πρώτα να ανοίξει πλήρως το κινητό, αλλά αυτό δεν γίνεται γιατί κάνει συνέχεια επανεκκίνηση φτάνει μέχρι εκεί που γράφει xperia και κλείνει και ξανανοίγει.

Τότε μάλλον το flashtool είναι για σένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μπω σε ασφαλής λειτουργία και να κάνω μια επαναφορά του κινητού ;

Χρησιμοποίησε το flashtool και κατέβασε την ρομ την αντίστοιχη του κινητού για να την φλασαρεις. Αν δεν την βρίσκεις θα σου την βρούμε εμείς.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

09/026/2016 13:26:31 - INFO - Selected Bundle for SonyEricson Xperia Neo V (MT11i). FW release : 4.1.B.0.587. Customization : Customized_NCB_Nordic

09/026/2016 13:26:31 - INFO - Preparing files for flashing

09/026/2016 13:26:36 - INFO - Please connect your device into flashmode.

09/026/2016 13:26:44 - INFO - Device connected in flash mode

09/026/2016 13:26:44 - INFO - Opening device for R/W

09/026/2016 13:26:44 - INFO - Reading device information

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Phone ready for flashmode operations.

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Opening TA partition 2

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Current device : MT11i - BX902S4XTQ - 1254-5797_R2D - 1253-8237_4.0.2.A.0.62 - WORLD-i_4.0.2.A.0.62

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Closing TA partition

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Start Flashing

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Processing loader.sin

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Checking header

09/026/2016 13:26:45 - ERROR - Processing of loader.sin finished with errors.

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Ending flash session

 

Δυστυχώς δεν προχωράει, καμιά ιδέα ;

 

Link to comment
Share on other sites

09/026/2016 13:26:31 - INFO - Selected Bundle for SonyEricson Xperia Neo V (MT11i). FW release : 4.1.B.0.587. Customization : Customized_NCB_Nordic

09/026/2016 13:26:31 - INFO - Preparing files for flashing

09/026/2016 13:26:36 - INFO - Please connect your device into flashmode.

09/026/2016 13:26:44 - INFO - Device connected in flash mode

09/026/2016 13:26:44 - INFO - Opening device for R/W

09/026/2016 13:26:44 - INFO - Reading device information

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Phone ready for flashmode operations.

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Opening TA partition 2

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Current device : MT11i - BX902S4XTQ - 1254-5797_R2D - 1253-8237_4.0.2.A.0.62 - WORLD-i_4.0.2.A.0.62

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Closing TA partition

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Start Flashing

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Processing loader.sin

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Checking header

09/026/2016 13:26:45 - ERROR - Processing of loader.sin finished with errors.

09/026/2016 13:26:45 - INFO - Ending flash session

 

Δυστυχώς δεν προχωράει, καμιά ιδέα ;

 

Εγκατεστησες τα drivers της συσκευής; Ενεργοποιησες το USB debugging μέσω των ρυθμίσεων;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όλα. :(

Θες να ανεβάσω μια την δικιά μου στο Dropbox να δοκιμάσεις;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς ανέβασε να δοκιμάσω, τι να πω.

 

Edit: bootloader unlock πρέπει να γίνει πριν ή όχι;

Ο bootloader θελει ξεκλειδωμα μονο για καστομιες. Θα σου στειλω λινκ σε πμ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα!!πως βγάζουμε σελφι με το κινητό μας;χρειάζεται κάποια εφαρμογή;ευχαριστώ!

 

Άκυρο παίδες.μετά από 4 χρόνια τώρα βρήκα πως δουλεύει η εμπρός κάμερα τρομάρα μου!!

Edited by morrison86
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 4.0.4 ics εκδοση 4.1.Β.0.587 και kernel 2.6.32.9-perf BuildUser@BuildHost #1..το κινητο μου δουλευει μια χαρα εδω και 4 χρονια απλα δεν χωραει και πολλες εφαρμογες..εχω 7 -8 βασικες και τπτ παραπανω..μπορω να ελευθερωσω χωρο με απλο τροπο???διαβαζω αρκετο καιρο τους οδηγους σας αλλα δεν τα καταφερνω..δεν προτιμω καποια διαφορετικη εκδοση.μ αρεσει η εργοστασιακη και απλα κανω αναβαθμισεις με το pc companion..προτεινετε κατι εσεις???

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 4.0.4 ics εκδοση 4.1.Β.0.587 και kernel 2.6.32.9-perf BuildUser@BuildHost #1..το κινητο μου δουλευει μια χαρα εδω και 4 χρονια απλα δεν χωραει και πολλες εφαρμογες..εχω 7 -8 βασικες και τπτ παραπανω..μπορω να ελευθερωσω χωρο με απλο τροπο???διαβαζω αρκετο καιρο τους οδηγους σας αλλα δεν τα καταφερνω..δεν προτιμω καποια διαφορετικη εκδοση.μ αρεσει η εργοστασιακη και απλα κανω αναβαθμισεις με το pc companion..προτεινετε κατι εσεις???

ευχαριστω!!

Αν πειραματιστεις λιγακι και αφιερωσεις λιγο χρονο και του φορεσεις αυτήν εδώ μετά απο κάποια ξεκλειδώματα ... https://s.basketbuild.com/devs/LegacyXperia/haida/cm-11.0/nightlies δεν θα το μετανιωσεις! Μιλάω για την τελευταία nightly .zip

αν θες δες και το βιντεακι μου για το πως γινεται αυτό που εχω στο λινκ αλλά κυρίως αυτό--->

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 4.0.4 ics εκδοση 4.1.Β.0.587 και kernel 2.6.32.9-perf BuildUser@BuildHost #1..το κινητο μου δουλευει μια χαρα εδω και 4 χρονια απλα δεν χωραει και πολλες εφαρμογες..εχω 7 -8 βασικες και τπτ παραπανω..μπορω να ελευθερωσω χωρο με απλο τροπο???διαβαζω αρκετο καιρο τους οδηγους σας αλλα δεν τα καταφερνω..δεν προτιμω καποια διαφορετικη εκδοση.μ αρεσει η εργοστασιακη και απλα κανω αναβαθμισεις με το pc companion..προτεινετε κατι εσεις???

ευχαριστω!!

 

Κάνεις root , παίρνεις μια καλή καρτα sd και πέρασε το link2sd

Link to comment
Share on other sites

Αν πειραματιστεις λιγακι και αφιερωσεις λιγο χρονο και του φορεσεις αυτήν εδώ μετά απο κάποια ξεκλειδώματα ... https://s.basketbuild.com/devs/LegacyXperia/haida/cm-11.0/nightlies δεν θα το μετανιωσεις! Μιλάω για την τελευταία nightly .zip

αν θες δες και το βιντεακι μου για το πως γινεται αυτό που εχω στο λινκ αλλά κυρίως αυτό--->

 

ειχα προσπαθησει παλαιοτερα να κανω διαφορα συμφωνα με οδηγιες απτο φορουμ και δεν ειχα καταφερει κ πολλα και το ειχα αφησει οπως ηταν..νομιζω τωρα εχει φτασει το κινητο μου στην τελευταια αναβαθμιση και δ νομιζω να παιρνει κατι αλλο.εργοστασιακα απτο pc comp εννοω..

 

ευχαριστω για το ενδιαφερον σου παντως...αν προχωρησω σε κατι θα ενημερωσω:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνεις root , παίρνεις μια καλή καρτα sd και πέρασε το link2sd

φοραω καρτα αρκετο καιρο μια kingston 16αρα και νομιζω ειναι γρηγορη(δν θυμαμαι ταχυτητα)..πρεπει να παρω νεα???

το link2sd ειναι εφαρμογη???θα εχω περισσοτερο χωρο απο τωρα??? πλεον δεν μπορω να κανω ουτε μια μικρη αναβαθμιση σε εφαρμογη:(

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και δεν σε αφηνει να αναβαθμισεις νεες εφαρμογες διοτι δεν εχεις χωρο. Με το ρουτ δε θα δεις τεραστια διαφορα και ομαλοτητα οπως σε μια καστομ ρομ των legacyxperia που σε εστειλα. Παρ'ολα αυτα το κινητο σου θα ειναι πιο σβελτο και θα μπορεις να μεταφερεις πληρως εφαρμογες στην microsd διαμεσου ενος app του playstore. Μπορουμε να στο κανουυμε και link2sd plus και μεταφερεις ολα τα κομματια των εφαρμογων που θες στην microsd..αν εχεις class 10 ακομα καλυτερα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ειχα προσπαθησει παλαιοτερα να κανω διαφορα συμφωνα με οδηγιες απτο φορουμ και δεν ειχα καταφερει κ πολλα και το ειχα αφησει οπως ηταν..νομιζω τωρα εχει φτασει το κινητο μου στην τελευταια αναβαθμιση και δ νομιζω να παιρνει κατι αλλο.εργοστασιακα απτο pc comp εννοω..

 

ευχαριστω για το ενδιαφερον σου παντως...αν προχωρησω σε κατι θα ενημερωσω:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φοραω καρτα αρκετο καιρο μια kingston 16αρα και νομιζω ειναι γρηγορη(δν θυμαμαι ταχυτητα)..πρεπει να παρω νεα???

 

το link2sd ειναι εφαρμογη???θα εχω περισσοτερο χωρο απο τωρα??? πλεον δεν μπορω να κανω ουτε μια μικρη αναβαθμιση σε εφαρμογη:(

 

Μια χαρά είναι η κάρτα σου, ναι εφαρμογή είναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=en

Θα χρειαστεί να ξαναφορμάρεις τη καρτα μνήμης σου....

 

Πάντως η δική μου αίσθηση (όταν είχα το τηλέφωνο) είναι ότι η στοκ ρομ ήταν η καλύτερη ...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάρτα σου, ναι εφαρμογή είναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=en

Θα χρειαστεί να ξαναφορμάρεις τη καρτα μνήμης σου....

 

Πάντως η δική μου αίσθηση (όταν είχα το τηλέφωνο) είναι ότι η στοκ ρομ ήταν η καλύτερη ...

Ήταν καλή αλλά πεπαλαιωμενη... Φοράει κερνελ Linux του 2009..σε αντίθεση με τις καστομιες των lx που πραγματικά είναι καλογραμμενες! Το λέω απολύτως έχοντας εμπειρία πάνω και στα δύο ( ρουτ και καστομιες) . Σίγουρα τον φίλο θα τον βολέψει το ρουταρισμα... Αλλά αν έχει παραπάνω χρόνο αξίζει να ψάξει για αυτό που του είπα μιας και θα δει να κρατά ένα άλλο τηλέφωνο το οποίο θα είναι και πάρα πολύ παραμετροποιησιμο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...