Jump to content

Φυλλομετρητές ιστού- ποιόν χρησιμοποιείτε;


Φίλιππος
 Κοινοποίηση

Ποιον φυλλομετρητή ιστού χρησιμοποιείτε;  

197 members have voted

  1. 1. Ποιον φυλλομετρητή ιστού χρησιμοποιείτε;

    • Internet Explorer
      43
    • Internet Explorer shell (πχ Avant, Maxthon κλπ)
      4
    • Mozilla ή Firefox
      118
    • Opera
      28
    • Άλλον (παρακαλώ προσδιορίστε)
      4


Recommended Posts

Mozilla Firefox!!! :) :) :)

Καμία σχέση με IE. Από τότε που άρχισα να τον χρησιμοποιώ, έχω μείνει έκπληκτος. :eek:

Αυτή τη στιγμή, δε μπορώ να φανταστώ κάποιο λόγο για να τον αποχωριστώ... :D

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ μετά από ένα διάλλειμα στον ie... επέστρεψα στα κλασσικά... πες το και opera!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (12 Αύγ. 2004 , 03:27)

 

Δεν είπα ότι γυρισα στο ΙΕ γι αυτο το λογο. Ηθελα να δείξω ότι αυτό που θεωρούν κα΄ποιοι μεγιστο feature για μένα ειναι ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ;)

 

 

tabs? τι άχρηστο feature...

:rolleyes:

 

Κι εγώ σου λέω πως δεν είναι πρόβλημα γιατί υπάρχει το ανάλογο extension. Και τώρα που το έμαθες μπορείς να πετάξεις τον IE :)

 

PS. Sorry, αλλά δεν κατεβάζω updates. Μόνο Service Packs από τα περιοδικά εγκαθιστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (12 Αύγ. 2004 , 15:04)

 

:rolleyes:

 

Κι εγώ σου λέω πως δεν είναι πρόβλημα γιατί υπάρχει το ανάλογο extension. Και τώρα που το έμαθες μπορείς να πετάξεις τον IE :)

 

PS. Sorry, αλλά δεν κατεβάζω updates. Μόνο Service Packs από τα περιοδικά εγκαθιστώ ;)

 

 

Πάμε πάλι.

3η φορά πρέπει να το λέω: Δεν πήγα στον ΙΕ επειδή δεν μου αρέσουν τα tabs του firefox. Ουσιαστικά ποτέ δεν πήγα στον ΙΕ προερχόμενος από άλλον browser. Αυτόν μου έμαθε η MS με τον αθέμιτο ανταγωνισμό της, με βόλεψε και έμεινα.

 

Simple as hell... :o

Link to comment
Share on other sites

Είπα εγώ οτι πήγες στον ΙΕ γιατί δε σου άρεσαν τα tabs;

Σου λέω πως προσπαθείς να μας πεις πως τα tabs είναι άχρηστα και ενοχλητικά γιατί σου πιάνουν χώρο. Αλλά από τη στιγμή που απενεργοποιούνται, το επιχείρημα καταρρίπτεται.

Τέλος, δε θα λέω 40 φορές τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις.... πατε καλα?

Απο ποτε χρειαζεται extension για να ΜΗΝ ανοιξεις νεα tabs??? Eμενα απο default τελος παντων δεν μου ανοιγει νεα tabs.

 

Α, ναι, ξεχασα... +1 ψηφο στο firefox απο μενα...

Link to comment
Share on other sites

Mozilla Firefox edo kai kana 2mino kai eimai para poli euxaristimenos,den iparxei periptosi na ksanagiriso ston ie

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος izual (12 Αύγ. 2004 , 22:06)

 

τοτε δεν πρπει να χρησιμοποιησεις και τον υπολογιστη σου ξανα.. ;)

 

Poios sou eipe oti xrisimopoiei windows sto pc tou?

Mporei na xrisimopoiei allo leitourgiko me GUI

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

koita i microsoft einai i megaliteri etairia logismikou ston kosmo.kanenas nomizw den mporei na to amfisvitisei auto.

Opote to "pote microsoft ksana" logika de mporei na simainei den tha ksanaxrisimopoiisw microsfot pote alla simainei oti prospathw na min xrisimopoiw microsoft opou me pairnei

Etsi nomizw :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (12 Αύγ. 2004 , 23:07)

 

koita i microsoft einai i megaliteri etairia logismikou ston kosmo.kanenas nomizw den mporei na to amfisvitisei auto.

Opote to "pote microsoft ksana" logika de mporei na simainei den tha ksanaxrisimopoiisw microsfot pote alla simainei oti prospathw na min xrisimopoiw microsoft opou me pairnei

Etsi nomizw :)

 

 

Ακριβώς!

Ιzual γιατί κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις..? :confused:

Ποτέ πια Μicrosoft στα add on προγράμματά της που φορτώνει ένα λειτουργικό!

 

Δεν χρησιμοποιώ ούτε τον Media Player ούτε το Paint ούτε το Internet Explorer ούτε το Outlook...

Yπάρχουν σε κάθε περίπτωση ΠΟΛΥ καλύτερες και αξιόπιστες λύσεις!

 

Το λειτουργικό των XP είναι αρκετά καλό και δεν έχω προβλήματα...αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. :whistle:

 

[/offtopic]

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τρεις παρατηρήσεις που έχω να κάνω για τον Μοzilla :

 

1. Οταν κάνω εκκαθάριση δίσκου (Cache) ενώ παλαιότερα με τον ΙΕ συνήθως είχα καμιά 25αρια mb

με τον Μοzilla τώρα δεν έχω ποτέ πάνω από 0,5 mb!

2. Παλαιότερα με τον ΙΕ τα spys έκαναν πάρτι στο pc μου...έχοντας το Spysweeper και το Spybot ΟΝ.

Τώρα με τον Mozilla ζήτημα να βρει 1!

3. Και κάτι για την "ακριβοδίκαια" Μ$...2 φορές που βγήκε ένα παράθυρο από την Netscape για μία λειτουργία

του Μozilla (δεν θυμάμαι ακριβώς) και τις 2 φορές κράσαρε και μου έκλεισε τον Firefox και όλα τα tabs!!!

Tα συμπεράσματα δικά σας!:whistle:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό συμβαίνει γιατί καθαρίζεις την cache του IE. Αφού δεν τον χρησιμοποιείς, είναι λογικό να μη μεγαλώνει το μέγεθος. Για να καθαρίσεις την cache του Firefox: Tools | Options | Privacy | Cache | Clear. Εκεί μπορείς να ρυθμίσεις και το μέγεθός της.

 

2.Ναι, ένα από τα μεγάλα ατού του Firefox.

 

3.Δεν έχει σχέση η M$ εδώ. Αυτό το εργαλείο (talkback) το πρόσθεσαν οι κατασκευαστές του Fx για να δούν τι προκαλεί κρασάρισαμ του Fx. Αυτό στέλνει πληροφορίες (σε ρωτάει φυσικά αν θες) στα παιδιά που δουλέυουν πάνω στο λογισμικό.

Χρησιμοποιήθηκε αυτούσιος ο κώδικα από το Netscape γιατί θα αφαιρεθεί όταν βγεί η έκδοση 1.0, και δεν άξιζε να αναπτυχθεί από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

firefox κύριοι!

 

τους λόγους νομίζω τους εξαντλήσαμε στο άλλο θρεντ.

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 15 ημέρες χρησιμοποιώ Mozilla. Τον προτιμώ από το σκέτο firefox επειδή τα έχει όλα και είναι άψογος. Ανοίγω καμιά φορά ΙΕ, με πιάνει πανικός, ξαναγυρίζω στον Mozilla. Γιατί Mozilla και όχι firefox; Γιατί κάνεις το update και ταχτοποιούνται αμέσως όλες οι υποεφαρμογές.

Τι μ' αρέσει στον Mozilla?

α. Τα tabs.

β. Ταχύτητα.

γ. το μπλοκάρισμα των popups.

δ. Ο password manager.

ε. Η παντελής απουσία πια από το pc μου spyware.

στ. Η γοητεία της συλλογικότητας του προϊόντος.

 

Αλλά...

Όταν θα βάλω το sp2 στο μηχάνημά μου, θα ξαναγυρίσω για λίγο στον ΙΕ. Αν έχουν διορθωθεί οι ατέλειές του, θα ξαναγυρίσω ίσως σ' αυτόν, αν μη τι άλλο, γιατί μου τη δίνει να ψάχνω plugins ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό που θα ρωτήσω είμαι σίγουρος ότι έχει ξαναερωτηθεί, απλά μέχρι να βάλω DSL είναι δύσκολο να ψάχνω στις τόσες πολλές σελίδες του παλιού θέματος. Πού μπορώ να βρώ την ελληνική και τελευταία έκδοση του Firefox; Έχει καμία διαφορά απο την αγγλική 0.9.2; Έτσι όπως έχω διαμορφώσει τον αγγλικό firefox θα παραμήνει έτσι μετά την εγκατάσταση του ελληνικού; Σας ευχαριστώ πολύ :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias1908 (13 Αύγ. 2004 , 22:27)

 

Ρε παιδιά αυτό που θα ρωτήσω είμαι σίγουρος ότι έχει ξαναερωτηθεί, απλά μέχρι να βάλω DSL είναι δύσκολο να ψάχνω στις τόσες πολλές σελίδες του παλιού θέματος. Πού μπορώ να βρώ την ελληνική και τελευταία έκδοση του Firefox; Έχει καμία διαφορά απο την αγγλική 0.9.2; Έτσι όπως έχω διαμορφώσει τον αγγλικό firefox θα παραμήνει έτσι μετά την εγκατάσταση του ελληνικού; Σας ευχαριστώ πολύ :)

 

Logika o firefox dinei meta tin egatastash tou epilogh efarmoghs twn defaults pou eixes se allous browsers.opote tha mporeis na kratiseis auta pou exeis kanei.

Kai Edw

Mporeis na vreis kai na katevaseis tin elliniki ekdosh tou firefox

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται να απεγκαταστήσω ΟΛΟ το Firefox; Όλο εννοώ και τα extensions και τα themes και όλη τη διαμόρφωση που είχα, γιατί έκανα μια μ@λ@κί@ και καλά θα είναι να τον ξαναβάλω απ'την αρχή.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!!

 

Άρχισε να πέφτει το μονοπώλιο της micro$oft! :)

 

Φοβερά τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης.

 

Μακάρι να ενημερωθούν όλο και περισσότεροι ;)

 

(εγώ πάντως χρησιμοποιώ internet explorer :whistle: )

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο μου φάινεται...

Μήπως κάποιοι (ο Κώστας καλή ώρα ;) ) φήφισαν αυτό που θα ήθελαν να χρησιμοποιούν;

 

Τεσπά, χρησιμοποιώ firefox 0.8. Τον έβαλα επειδή ο ΙΕ είχε κολλήσει ένα ανυπόφορο spyware που δεν έφευγε με τίποτα και κόλλησα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i (15 Αύγ. 2004 , 21:56)

 

Επιτέλους!!!!

 

Άρχισε να πέφτει το μονοπώλιο της micro$oft! :)

 

Φοβερά τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης.

 

Μακάρι να ενημερωθούν όλο και περισσότεροι ;)

 

(εγώ πάντως χρησιμοποιώ internet explorer :whistle: )

 

 

Χα χα χα ωραίος! :lol: :D :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ilias1908, απεγκατάστησέ το από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων και μετά σβήσε(ή απλά μετακίνησε σε άλλο φάκελο) το προφίλ σου.

Πρόσεχε αν το σβήσεις θα χαθούν ρυθμίσεις και αποθηκευμένες πληροφορίες. Τα αγαπημένα είναι το αρχείο bookmarks.html μέσα στο προφίλ. Αν θες να μεταφέρεις και αποθηκευμένους κωδικούς, cookies κλπ δες αυτό

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος (15 Αύγ. 2004 , 22:30)

 

Ilias1908, απεγκατάστησέ το από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων και μετά σβήσε(ή απλά μετακίνησε σε άλλο φάκελο) το προφίλ σου.

Πρόσεχε αν το σβήσεις θα χαθούν ρυθμίσεις και αποθηκευμένες πληροφορίες. Τα αγαπημένα είναι το αρχείο bookmarks.html μέσα στο προφίλ. Αν θες να μεταφέρεις και αποθηκευμένους κωδικούς, cookies κλπ δες αυτό

 

 

Σε ευχαριστώ Φίλιππε :) . Ρε φιλαράκι είσαι ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ σε αυτό το θέμα :) . Thanx. Πάρε και ένα καρμα+ απο εμένα.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα Στατιστικά Στοιχεία

 

Ιούλιος 2004

 

MS Internet Explorer: 88%

Opera: 5,9%

Firefox: 3,4%

Mozillla: 1,1%

Netscape: 0,6%

 

πηγή: apache server log @ myphone.gr

 

Ενδιαφέρον στοιχείο:

Οι χρήστες του MS Internet Explorer - ανά έκδοση

 

Msie 6.0 No 28988752 81.4 %

 

Msie 5.5 No 1009815 2.8 %

 

Msie 5.23 No 3434 0 %

 

Msie 5.22 No 1489 0 %

 

Msie 5.21 No 449 0 %

 

Msie 5.2 No 72 0 %

 

Msie 5.17 No 6009 0 %

 

Msie 5.16 No 2239 0 %

 

Msie 5.15 No 335 0 %

 

Msie 5.14 No 682 0 %

 

Msie 5.13 No 388 0 %

 

Msie 5.12 No 33 0 %

 

Msie 5.05 No 1 0 %

 

Msie 5.01 No 669378 1.8 %

 

Msie 5.00 No 643 0 %

 

Msie 5.0 No 608173 1.7 %

 

Msie 4.5 No 408 0 %

 

Msie 4.01 No 42460 0.1 %

 

Msie 4.0 No 2768 0 %

 

Msie 3.02 No 2135 0 %

 

Msie 3.01 No 456 0 %

 

Msie 3.0 No 504 0 %

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...