Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κακός είναι ο τρόπος που το ζητάς.

Κακό είναι επίσης να μην διαβάζεις την πρώτη σελίδα και να ζητάς συνέχεια το ίδιο πράγμα(όχι εσύ).

Επίσης αν είχες διαβάσει όπως λέω,θα ήξερες ότι ρομ με φουλ Ελληνικά και καλή είναι μόνο μία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κακός είναι ο τρόπος που το ζητάς.

Κακό είναι επίσης να μην διαβάζεις την πρώτη σελίδα και να ζητάς συνέχεια το ίδιο πράγμα(όχι εσύ).

Επίσης αν είχες διαβάσει όπως λέω,θα ήξερες ότι ρομ με φουλ Ελληνικά και καλή είναι μόνο μία.

 

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου και το χρόνο που μου διέθεσες.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν είχες διαβάσει όπως λέω,θα ήξερες ότι ρομ με φουλ Ελληνικά και καλή είναι μόνο μία.

 

Την 123 εννοείς Χρυσόστομε;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Την 123 εννοείς Χρυσόστομε;

 

ναι.οι άλλες η δεν είναι πλήρως μεταφρασμένες ή πάσχουν κάπου αλλού.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαι απο τους πρώτους που πήρα το κινητό και τόσο καιρό είμαι με την ρομ που μου ήρθε απο το minideal. A850_s123_130814

 

Σκέφτομαι να του κάνω αναβάθμιση ώστε να λυθούν κάποια πράγματα κυρίως με την εφαρμογή με της επαφές που έχω.

 

Πια θεωρείται την καλύτερη έκδοση για το κινητό μας;

 

Είναι η πρώτη φορά που θα κάνω αυτή την διαδικασία και θα χρειαστώ πολύ βοήθεια.

 

Επίσης ξεκίνησα να διαβάζω και θέλω να ρωτήσω ποια η διαφορά CWM και SP Flash Tool;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαι απο τους πρώτους που πήρα το κινητό και τόσο καιρό είμαι με την ρομ που μου ήρθε απο το minideal. A850_s123_130814

 

Σκέφτομαι να του κάνω αναβάθμιση ώστε να λυθούν κάποια πράγματα κυρίως με την εφαρμογή με της επαφές που έχω.

 

Πια θεωρείται την καλύτερη έκδοση για το κινητό μας;

 

Είναι η πρώτη φορά που θα κάνω αυτή την διαδικασία και θα χρειαστώ πολύ βοήθεια.

 

Επίσης ξεκίνησα να διαβάζω και θέλω να ρωτήσω ποια η διαφορά CWM και SP Flash Tool;

 

Όταν λες προβλήματα ποια ακριβώς εννοείς;

Ίσως αν έβαζες κάποια εφαρμογή για τις επαφές σου όπως το "dw contacts & phone & dialer pro" δε θα χρειαζόσουν άλλη ρομ.

Τέλος ανάλογα με τη ρομ που θα κάνεις εγκατάσταση υπάρχει και η αντίστοιχη διαδικασία.

Κάποιες ρομ (οι περισσότερες) θέλουν SP Flash Tool και κάποιες άλλες CWM ή TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγες μέρες ήρθε και σε μένα το τηλέφωνο...εγκατέστησα τη ρομ 123 χάρη στον οδηγό του Chryssostomos,τον οποίο και ευχαριστώ πολύ.Η αλήθεια είναι οτι υπάρχει πολύ κινέζικο στη ρομ,ιδίως στο dialer,εγκατέστησα όμως το dw contacs and phone dialer pro και βρήκα την υγεία μου.Καλό θα ήταν νομίζω να γίνει ένα πόστ με τις απολύτως απαραίτητες εφαρμογές για το κινητάκι!
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 Α850

 

Το ένα με την Α850_S123_130814 όπου δεν μου έχει επιλογή να ταξινομώ τις επαφές με το επώνυμο

 

και το δευτερο με την Α850_23.10.2013_RUS_by_linerty όπου δεν μου έχει επιλογή για να μεταφέρω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.

 

Και τα δύο για εμένα είναι απαραίτητα. Διοσρθόνονται μόνο με αλλαγή της ρομ;

Και αν ναι ποιά έκδοση είναι η καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 Α850

 

Το ένα με την Α850_S123_130814 όπου δεν μου έχει επιλογή να ταξινομώ τις επαφές με το επώνυμο

 

και το δευτερο με την Α850_23.10.2013_RUS_by_linerty όπου δεν μου έχει επιλογή για να μεταφέρω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.

 

Και τα δύο για εμένα είναι απαραίτητα. Διοσρθόνονται μόνο με αλλαγή της ρομ;

Και αν ναι ποιά έκδοση είναι η καλύτερη;

 

Κάνε πρώτα εγκατάσταση το "dw contacts & phone & dialer pro" στο τηλέφωνο με την Α850_S123_130814 ρομ και αν είσαι ευχαριστημένος περνάς αυτή τη 123 ρομ στο άλλο τηλέφωνο με την εφαρμογή Dw ...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγες μέρες ήρθε και σε μένα το τηλέφωνο...εγκατέστησα τη ρομ 123 χάρη στον οδηγό του Chryssostomos,τον οποίο και ευχαριστώ πολύ.Η αλήθεια είναι οτι υπάρχει πολύ κινέζικο στη ρομ,ιδίως στο dialer,εγκατέστησα όμως το dw contacs and phone dialer pro και βρήκα την υγεία μου.Καλό θα ήταν νομίζω να γίνει ένα πόστ με τις απολύτως απαραίτητες εφαρμογές για το κινητάκι!

 

όλες οι "μαμά"ρομ είναι τίγκα στο κινέζικο.εγώ έχω βάλει το go dialer,το έχω κάνει εφαρμογή συστήματος και έχω ξηλώσει απο μέσα ότι κινέζικο υπάρχει.

το κινητό πετάει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα εγκατάσταση το "dw contacts & phone & dialer pro" στο τηλέφωνο με την Α850_S123_130814 ρομ και αν είσαι ευχαριστημένος περνάς αυτή τη 123 ρομ στο άλλο τηλέφωνο με την εφαρμογή Dw ...

 

 

Δηλαδή θεωρείται ότι η s1232 είναι καλή; Υπάρχει κάποιος οδηγός για την εγκατάσταση της συγκεκριμένης;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θεωρείται ότι η s1232 είναι καλή; Υπάρχει κάποιος οδηγός για την εγκατάσταση της συγκεκριμένης;

 

μπορει να υπαρχουν και καλυτερες και πιο σταθερες αλλα η s123 εχει Ελληνικα και μεταφερει εφαρμογες στην sd πραγμα που δεν το βρισκεις σε αλλη ρομ

οδηγος υπαρχει στο πρωτο ποστ αυτου του θεματος για να την φλασαρεις με το sp flash tool

την κατεβαζεις απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την original ρομ a850_23.10.2013_rus_by_linerty (a850.row.v18,2013/10/12 18:45) με την άψογη μετάφραση στα Ελληνικά : http://pan.baidu.com/s/1pJIzbHD

 

Αλλά δεν γράφει στην sd.

( Μπορεί να έχει pass code : sb6q )

Edited by eliasrigas
Link to comment
Share on other sites

θα κάνω μια ερώτηση γιατί μόνο με την 123 ρομ η τοποθεσία μου με τους χάρτες της google, αλλά και με τα υπόλοιπα προγράμματα GPS με το WIFI, με δείχνει περίπου 150 μέτρα μακρύτερα από τη πραγματικότητα;

Ενώ με όλες τις άλλες ρομ είναι ΟΚ η τοποθεσία μου με το WIFI !

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου , γεια σας .Χτες πηρα την κινηταρα μετα απο μια ατυχη εμπειρια που ειχα με το s920 (εσπασε η οθονη την 3η μερα) που απο εκεινο και μετα αποφασισα να μην ξαναπεσω απο τις 5" .Ειχα μια φοβια απο την αναλυση της οθονης για την διασταση αυτη αλλα τελικα δεν υπαρχει κανενα θεμα.Για την χρηση που του κανω ειναι τερας αυτονομιας και ας ειναι και τερας διαστασεων.

Επειδη απο ρομς δεν υπαρχουν πολλα πραγματα και μου λειπει ηδη η SLX που ειχα στο 920 , ελπιζω να υπαρξει μια παρομοια και στο 850 συντομα.

Το τηλεφωνο το πηρα απο την ΧΕ στα 150€ , αγορασμενο 11/02/2014 απο ιντερνετικο ελληνικο καταστημα μαζι με αποδειξη και εγγυηση 2(!) ετων .Ο προηγουμενος ιδιοκτητης μου ειπε οτι το δουλεψε 2 εβδομαδες και μετα το εβαλε στην ακρη λογω μεγεθους.Το πιστευω αυτο γιατι οταν το πηρα ειχε μπαταρια 5% μονο και αμφιβαλω αν το εχει φορτισει 5 φορες. Μαζι πηρα και 2 θηκες πλατης πλαστικες και μιας και μου ειχε μεινει απο το 920 ενα φιλμ οθονης , το εφερα ετσι ωστε να καλυπτει και του 850 (ισα ισα πιανει τα εικονιδια στα πληκτρα και δεν φτανει μεχρι κατω.

 

Αυτα απο εμενα :D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί πούλησα το A850 με μια θήκη σιλικόνης και με μια μεμβράνη προστασίας οθόνης για 120 ευρώ.

Θέλω να αγοράσω τώρα ένα οκταπύρινο, αν έχετε να μου προτείνετε κάτι είμαι ευπρόσδεκτος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ειχα παραγγειλει 2 Α850,ολα καλα και τα 2,το ενα μονο ενα θεμα με την μπαταρια η οποια αλλαχτηκε και τωρα πεταει. Ο αλλος φιλος που εχει το Α850(χωρις κανενα προβλημα,με MIU rom αν τα λεω καλα κ θυμαμαι γιατι παει καιρος) με ρωταει συνεχως πως δουλευει το GPS(η πυξιδα του δηλαδη) γιατι την χρειαζετε συχνα. Ξερετε κατι? δεν βρησκω τιποτα :(

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ειχα παραγγειλει 2 Α850,ολα καλα και τα 2,το ενα μονο ενα θεμα με την μπαταρια η οποια αλλαχτηκε και τωρα πεταει. Ο αλλος φιλος που εχει το Α850(χωρις κανενα προβλημα,με MIU rom αν τα λεω καλα κ θυμαμαι γιατι παει καιρος) με ρωταει συνεχως πως δουλευει το GPS(η πυξιδα του δηλαδη) γιατι την χρειαζετε συχνα. Ξερετε κατι? δεν βρησκω τιποτα :(

Οντως πυξιδα δεν εχει οπως λεει καο φιλος το gps απο την αλλη δουλευει με δορυφορους,οποτε πρεπει να εισαι εξω και να τους βλεπει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το GPS toolbox αναφέρει πως δεν διαθέτει πυξιδα

 

πραγμα που σημαινει οτι δεν πιανει σωστα? ουτε υπαρχει τροπος να πιασει ε?

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

πραγμα που σημαινει οτι δεν πιανει σωστα? ουτε υπαρχει τροπος να πιασει ε?

Μια χαρα πιανει το gps φιλε μου,αρκει να βλεπει ουρανο.:)

Εαν βαλεις και data ακομα καλυτερα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

πραγμα που σημαινει οτι δεν πιανει σωστα? ουτε υπαρχει τροπος να πιασει ε?

Δεν εχει καμια σχεση η πυξιδα με αυτο απλα δε θα γυρναει το εικονιδιο του πλοηγου στον χαρτη αν σε σταση αλλαξεις κατευθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά - Βρήκα μια τιμή για το Α850 : 135 USD στο minideal.

δεν ξέρω αν αξίζει δεδομένου πως έχει βγεί το + αλλά είναι η φθηνότερη -απ όσο έχω δει- και το αναφέρω εάν κάποιος ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...