Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,εχω το εν λογο κιν. εδω και 6-7 μηνες και ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος και θα ηθελα να ρωτησω κατι για το gps.

μπαινω στην πλοηγηση και δεν βρισκει την τοποθεσια μου...στους χαρτες το βρισκει μια χαρα.

επειδη πολυ συντομα το χρειαζομαι μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να το κανω να δουλεψει με ελληνικες οδηγιες?(ειμαι εντελως ασχετος απο πλοηγηση κτλ.) πρεπει να κατεβασω χαρτες???καποια εφαρμογη???η τι αλλο???

 

ευχαριστω

 

Φιλε μου,με ποιο προγραμμα πλοηγησης εισαι??Η δεν εχεις καποιο.....?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια,εχω το εν λογο κιν. εδω και 6-7 μηνες και ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος και θα ηθελα να ρωτησω κατι για το gps.

μπαινω στην πλοηγηση και δεν βρισκει την τοποθεσια μου...στους χαρτες το βρισκει μια χαρα.

επειδη πολυ συντομα το χρειαζομαι μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να το κανω να δουλεψει με ελληνικες οδηγιες?(ειμαι εντελως ασχετος απο πλοηγηση κτλ.) πρεπει να κατεβασω χαρτες???καποια εφαρμογη???η τι αλλο???

 

ευχαριστω

 

Για να σου δουλέψουν οι δορυφόροι πρέπει να βγείς έξω σε ανοιχτό χώρο .Και για να το δεις αυτό ,πρέπει να τα έχεις όλα ενεργοποιημένα .Και αφου τα ενεργοποιήσεις τότε τρέχεις και το αντίστοιχο προγραμματάκι .

Και όπως ρωτά και ο φίλος ...Με ποιο προγραμμα είπαμε πλοηγησης πως εισαι ;;;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κατεβασει καποιο προγραμμα,το κιν.ειχε μεσα ενα που γραφει πλοηγηση,απο αυτο μπηκα,

για να δουλεψει το gps πρεπει να ειναι ανοιχτο και το ιντερνετ??

εγω δεν εχω καταλαβει που βλεπεις πως κλειδωνουν οι δορυφοροι...

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κατεβασει καποιο προγραμμα,το κιν.ειχε μεσα ενα που γραφει πλοηγηση,απο αυτο μπηκα,

για να δουλεψει το gps πρεπει να ειναι ανοιχτο και το ιντερνετ??

εγω δεν εχω καταλαβει που βλεπεις πως κλειδωνουν οι δορυφοροι...

Λοιπον φιλε μου,για να εχεις πραγματικη πλοηγηση,και φυσικα να μην εχεις χρεωσεις data,πρεπει να προμηθευτεις καποιο προγραμμα πλοηγησης,π.χ. ενδεικτικα αναφερω τα igo-Sygic-tom tom,και απο εκει και περα θα εχεις αυτο ακριβως που ζητας,με φωνητικες οδηγιες κτλ.Ενα πληρες συστημα gps δηλαδη.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στη εκκίνηση και το κλείσιμο της συσκευής "παίζει" το γραφικό της zte με τα τετραγωνάκια και την απαίσια μουσική. Μπορεί να αφαιρεθεί με κάποιον τρόπο;
Υπάρχει λύση γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

ναι για την μουσικη υπαρχει,αμα εισαι root θα το βρεις το αρχειο στην αρχικη σελιδα σχεδον κατω(δεν θυμαμαι πως λεγεται)πρεπει να ειναι Mp3,μπορεις να το αντικαταστησεις και με δικη σου μουσικη περιπου των 10sec.Οσο για τα γραφικα δεν γνωριζω αλλα υποθετω οτι ειναι εκει
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια... Το κινητο δεν φορτιζει ΚΑΘΟΛΟΥ...

Δοκιμασα ολες τις λυσεις. Εβγαλα, ξαναεβαλα την μπαταρια. Εβγαλα ολες τις sim καρτες και την SD καρτα μνημης. Εκανα reset την μπαταρια μεσω του recovery. Εκανα reset το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις. Ξαναφορτωσα αλλη ROM, εβαλα να φορτισει μεσω υπολογιστη...

Αλλα ΤΙΠΟΤΕ.. Τι μου προτεινετε;

Please help

Link to comment
Share on other sites

Παιδια... Το κινητο δεν φορτιζει ΚΑΘΟΛΟΥ...

Δοκιμασα ολες τις λυσεις. Εβγαλα, ξαναεβαλα την μπαταρια. Εβγαλα ολες τις sim καρτες και την SD καρτα μνημης. Εκανα reset την μπαταρια μεσω του recovery. Εκανα reset το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις. Ξαναφορτωσα αλλη ROM, εβαλα να φορτισει μεσω υπολογιστη...

Αλλα ΤΙΠΟΤΕ.. Τι μου προτεινετε;

Please help

Oπως τα λες μιλαμε για θεματακι στο hardware οποτε πισω για επισκευη εαν εισαι μεσα στην εγγυηση.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια... Το κινητο δεν φορτιζει ΚΑΘΟΛΟΥ...

Δοκιμασα ολες τις λυσεις. Εβγαλα, ξαναεβαλα την μπαταρια. Εβγαλα ολες τις sim καρτες και την SD καρτα μνημης. Εκανα reset την μπαταρια μεσω του recovery. Εκανα reset το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις. Ξαναφορτωσα αλλη ROM, εβαλα να φορτισει μεσω υπολογιστη...

Αλλα ΤΙΠΟΤΕ.. Τι μου προτεινετε;

Please help

 

Δοκίμασες άλλο καλώδιο?

Άλλη μπαταρία?

Αν δεν φταίει φορτιστής, καλώδιο, μπαταρία τότε το μόνο που μένει είναι το τηλέφωνο. Θέλει το μάστορα του. Εντός ή εκτός συνόρων. Εξαρτάται πότε και από που το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μπαταρια που να βρω;;;; δοκιμασα με πολλα.καλωδια και φορτιστες.... Κανενα αποτελεσμα..

Το περιεργο ειναι οτι ψιλοφορτιζει με τον φορτιστη του αυτοκινητου...

Δεν ξερω τι να πω !!!!

 

Δοκίμασες άλλο καλώδιο?

Άλλη μπαταρία?

Αν δεν φταίει φορτιστής, καλώδιο, μπαταρία τότε το μόνο που μένει είναι το τηλέφωνο. Θέλει το μάστορα του. Εντός ή εκτός συνόρων. Εξαρτάται πότε και από που το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μπαταρια που να βρω;;;; δοκιμασα με πολλα.καλωδια και φορτιστες.... Κανενα αποτελεσμα..

Το περιεργο ειναι οτι ψιλοφορτιζει με τον φορτιστη του αυτοκινητου...

Δεν ξερω τι να πω !!!!

 

Άστο κάνα 24ωρο στο φορτιστή αυτοκινήτου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με οθόνη!!!

 

Γεια σας φίλοι

 

Έχω το κινητό ZTE V889S περίπου έξι μήνες, αλλά προχθές διαπίστωσα πως η οθόνη αφής δεν ανταποκρίνεται.

Δηλαδή, ανοίγει κανονικά δείχνει τα μανιτάρια που περιστρέφονται, αλλά δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω. Ακουμπάω την οθόνη, αλλά δεν έχει καμία απόκριση, η «κλειδαριά» παραμένει στη θέση της.

Έκανα επανεκκινήσεις, του έβγαλα τη μπαταρία για δύο μέρες, αλλά τίποτα.

Έχει κανείς καμιά λύση; (γιατί η Κίνα πέφτει μακριά).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω πρόβλημα με τη 2η Sim. Δεν την εντοπίζει καθόλου η συσκευή. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας? Η κάρτα μου είναι εντάξει, γτ όποια κ να βάλω δεν την αναγνωρίζει, είναι καθαρά θέμα της υποδοχής Sim.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω πρόβλημα με τη 2η Sim. Δεν την εντοπίζει καθόλου η συσκευή. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας? Η κάρτα μου είναι εντάξει, γτ όποια κ να βάλω δεν την αναγνωρίζει, είναι καθαρά θέμα της υποδοχής Sim.

 

Αν έχεις εγγύηση στείλτο για επισκευή/αντικατάσταση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.

Έχω κι εγώ το V889s. Όλα καλά κι ωραία μέχρι που μου έσπασε η οθόνη, οπότε είμαι για αλλαγή. Τί να κάνω;

1. Υπάρχει κάποιο service της ΖΤΕ εδώ στη Ελλάδα για κινητά που είναι αγορασμένα από Κίνα?

2. Υπάρχει κάποιος καλός μάστορας που μπορεί να μου βρει ανταλλακτικό και να μου το φτιάξει;

3. Να παραγγείλω το ανταλλακτικό και να το φτιάξω(ή να το καταστρέψω) μόνος μου; Δεν θα ήθελα να καταλήξω σε αυτή την επιλογή παντως...

Οποιος μπορεί να με βοηθήσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.

 

Κάτοχος και εγώ ενός v889s από τον Απρίλιο και είμαι ευχαριστημένος από την συσκευή σε γενικές γραμμές.

Τελευταία ανακάλυψα ότι πολλοί από τους συνομιλητές μου ακούνε δυο φορές την φωνή τους. Επικοινώνησα με την wind και τσέκαραν την γραμμή μου και είναι Ok.

 

Καμιά ιδέα περί τίνος πρόκειται ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.

 

Κάτοχος και εγώ ενός v889s από τον Απρίλιο και είμαι ευχαριστημένος από την συσκευή σε γενικές γραμμές.

Τελευταία ανακάλυψα ότι πολλοί από τους συνομιλητές μου ακούνε δυο φορές την φωνή τους. Επικοινώνησα με την wind και τσέκαραν την γραμμή μου και είναι Ok.

 

Καμιά ιδέα περί τίνος πρόκειται ?

Μιλάς με handsfree ;Αν ναι χαμήλωσε λίγο τον ήχο του ακουστικού σου .Το ίδιο υσχύει και για το ακουστικό του τηλεφώνου .

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με handsfree ;Αν ναι χαμήλωσε λίγο τον ήχο του ακουστικού σου .Το ίδιο υσχύει και για το ακουστικό του τηλεφώνου .

 

Όχι δεν μιλάω με handsfree, για το ακουστικό όμως θα έχω πρόβλημα αφού έχω και λίγο "περήφανα" αυτιά :sorry: ...... δεν υπάρχει τρόπος να κάνω το mic λιγότερο ευαίσθητο ??

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μιλάω με handsfree, για το ακουστικό όμως θα έχω πρόβλημα αφού έχω και λίγο "περήφανα" αυτιά :sorry: ...... δεν υπάρχει τρόπος να κάνω το mic λιγότερο ευαίσθητο ??

 

Nαι γίνεται .

Προσοχή στις οδηγίες και δεν θα έχω καμία ευθύνη αν μπρικάρεις - καταστρέψεις την συσκευή σου .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Καλη τύχη και να μας πείς τι έγινε !!!

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Nαι γίνεται .

Προσοχή στις οδηγίες και δεν θα έχω καμία ευθύνη αν μπρικάρεις - καταστρέψεις την συσκευή σου .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Καλη τύχη και να μας πείς τι έγινε !!!

 

Σε ευχαριστώ Hyper_Ban, μου διέφυγε αυτή η δημοσίευση ..... είμαι με xposed & gravitybox οπότε εύκολα τα "πείραξα" θα φανεί σιγά - σιγά το αποτέλεσμα και θα αναφέρω στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια δεν ειναι φοβερο οτι το κινητο δεν γρατζουνιζεται, το εχω παντα χωρις φιλμ προστασιας και δεν εχει παθει ουτε μια γραταουνια, εσας?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Hyper_Ban, μου διέφυγε αυτή η δημοσίευση ..... είμαι με xposed & gravitybox οπότε εύκολα τα "πείραξα" θα φανεί σιγά - σιγά το αποτέλεσμα και θα αναφέρω στο μέλλον.

 

15 μέρες μετά και τα "στατιστικά" στοιχεία δεν έδωσαν αποτέλεσμα. Υπάρχουν ακόμη περιπτώσεις που ακούν την φωνή τους και άλλες όχι, κάποιες φορές μάλιστα η ηχώς εμφανίζεται κατά την διάρκεια της κλήσης ????

 

Τείνω να πιστέψω ότι είναι πρόβλημα δικτύου και όχι συσκευής ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά,

Έχω πρόβλημα με τη 2η Sim. Δεν την εντοπίζει καθόλου η συσκευή. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας? Η κάρτα μου είναι εντάξει, γτ όποια κ να βάλω δεν την αναγνωρίζει, είναι καθαρά θέμα της υποδοχής Sim.

 

Μια γνωστή μου που της πρότεινα αυτλη τη συσκευή έπαθε ακριβώς το ίδιο με σένα. Βρήκες κάποια λύση τελικά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...