Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή αν μπω στη μαμά recovery και κάνω flash το αρχειάκι θα γίνει αναβάθμιση ή θα μπλέξω με τα κινέζικα;; πάντως η 1421 μια χαρά είναι, η 1419 μου έκανε αρκετά lags.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μπω στη μαμά recovery και κάνω flash το αρχειάκι θα γίνει αναβάθμιση ή θα μπλέξω με τα κινέζικα;; πάντως η 1421 μια χαρά είναι, η 1419 μου έκανε αρκετά lags.

 

Το κάνει μόνο του, σε ρωτάει να κάνεις reboot και ξεκινάει η εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά,

 

τελικά εγκατέστησα την τελευταία MIUI (4.3.21) με την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος και όλα δουλεύουν, εκτός από το GPS, το οποίο φαίνεται τελείως νεκρό. Και το Sygic, αλλά και το GPS Test δεν δίνουν σημεία ζωής. Δηλαδή το GPS Test λέει ότι βλέπει 8 (δορυφόρους; ), αλλά In Use δεν είναι κανένας...

 

Καμιά βοήθεια κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω προβλημα παρακαλω βοηθηστε!!

προσπαθω να φλασαρω το κινητο.εβαλα το scatter αρχειο αλλα οταν παω να μπω στο recovery μ βγαζει το σημα lenovo και κατω αριστερα tool dl image fail και απο κατω uboot is blocking by dl info και μ κανει συνεχως επανεκινησεις!Παρακαλω βοηθεια!

 

 

Edit:Συγνωμη ακυρο μεσα στο αγχος μου δεν ειχα τσεκαρει το DA DL All With Check Sum

Edited by Stavrisd
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά,

 

τελικά εγκατέστησα την τελευταία MIUI (4.3.21) με την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος και όλα δουλεύουν, εκτός από το GPS, το οποίο φαίνεται τελείως νεκρό. Και το Sygic, αλλά και το GPS Test δεν δίνουν σημεία ζωής. Δηλαδή το GPS Test λέει ότι βλέπει 8 (δορυφόρους; ), αλλά In Use δεν είναι κανένας...

 

Καμιά βοήθεια κανείς;

Φίλε μην ανησυχείς και γω την ίδια έχω και δουλεύουν όλα μια χαρά. Απλά θέλουν τον χρόνο τους και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

τελικά εγκατέστησα την τελευταία MIUI (4.3.21) με την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος και όλα δουλεύουν, εκτός από το GPS, το οποίο φαίνεται τελείως νεκρό. Και το Sygic, αλλά και το GPS Test δεν δίνουν σημεία ζωής. Δηλαδή το GPS Test λέει ότι βλέπει 8 (δορυφόρους; ), αλλά In Use δεν είναι κανένας...

Από που την κατέβασες την MIUI 4.3.21; Εγώ μόλις την κατέβασα από εδώ και την εγκατέστησα, μιας και δεν είχα βάλει ποτέ MIUI. To GPS κλείδωσε μέσα σε 5 δευτερόλεπτα. Υποθέτω ότι μιλάμε για την ίδια έκδοση, η δική μου έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά και ήταν χωρίς Play, φλάσαρα τα gapps μετά... Πάντως η πρώτη εικόνα είναι πολύ καλή για τη MIUI...

Link to comment
Share on other sites

Από που την κατέβασες την MIUI 4.3.21; Εγώ μόλις την κατέβασα από εδώ και την εγκατέστησα, μιας και δεν είχα βάλει ποτέ MIUI. To GPS κλείδωσε μέσα σε 5 δευτερόλεπτα. Υποθέτω ότι μιλάμε για την ίδια έκδοση, η δική μου έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά και ήταν χωρίς Play, φλάσαρα τα gapps μετά... Πάντως η πρώτη εικόνα είναι πολύ καλή για τη MIUI...

 

Αυτήν ακριβώς κατέβασα κι εγώ (miui_S820_4.3.21_757d0a5a1f_4.2.ζιπ)... Και στη συνέχεια φλάσαρα το gapps-jb-20130812-signed.zip.

 

Δεν ξέρω, μήπως δεν κάνω κάτι προφανές (είμαι και πολύ νέος με τα android) ; Απλά ενεργοποιώ το GPS, βλέπω το εικονίδιο με το ραντάρ που στέλνει δεδομένα, το GPS Test "βλέπει" 8 δορυφόρους, αλλά στίγμα δεν παίρνω με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Πες μου σε παρακαλώ σε πιο κάδο έβαλες τρίποντο να πάω να μαζέψω τη χαζοκινεζιά...

 

Να ρωτήσω, αυτή τη διαδικασία την έχεις ακολουθήσει;

 

Και αυτο ναι... επίσης ... δεν το διάβαζε σωστά (preloader driver) ούτε σε win xp, 7, 8.

 

ότι και νά ναι .. άντε γιά τώρα.

Edited by cbsteam
Link to comment
Share on other sites

Κανε τον κοπο να δοκιμασεις και αυτο

 

Ευχαριστώ, εσύ το έχεις κάνει; Αυτό που έκανα και φαίνεται να δουλεύει είναι να εγκαταστήσω και να τρέξω το MT GPS EPO Fix, αφού το δώσω τα κατάλληλα permissions. Τώρα λαμβάνω από δορυφόρους, αν και δεν κλειδώνει σήμα στα 5 sec όπως αναφέρεται αλλού σε καμία περίπτωση. Το δικό σου κλειδώνει τόσο γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο για αγορές από το minideal. Είναι αξιόπιστο? Τι γίνεται με τους φόρους λόγω προέλευσης από Κίνα?

Πολλά παιδιά έχουν πάρει και σε γενικές γραμμές είναι αξιόπιστο μαγαζί σε όλες τις μορφές.

Απλό ταχυδρομείο και έρχεται η παραγγελία σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, εσύ το έχεις κάνει; Αυτό που έκανα και φαίνεται να δουλεύει είναι να εγκαταστήσω και να τρέξω το MT GPS EPO Fix, αφού το δώσω τα κατάλληλα permissions. Τώρα λαμβάνω από δορυφόρους, αν και δεν κλειδώνει σήμα στα 5 sec όπως αναφέρεται αλλού σε καμία περίπτωση. Το δικό σου κλειδώνει τόσο γρήγορα;

Ναι φιλε μου το εκανα και οντως δουλεψε καλυτερα. Οκ τα 5 δευτερα που λενε οι αλλοι μπορει και να ειναι υπερβολη. Ποτε δεν εχω δει μηχανακι να κλειδωνει δορυφορους σε 5 δευτερα αλλα οκ δε με χαλαει κι αν κανει παραπανω απο 5 :p

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα σχετικά με τα "5 δευτερόλεπτα", αναφέρθηκα σε κλείδωμα δορυφόρων με την MIUI σε ανοιχτό χώρο (μπαλκόνι) και με ανοιχτό το Maps, σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα κλείδωσε (σταμάτησε να αναβοσβήνει το σήμα του GPS) και βρήκε την ακριβή θέση μου.

έχει κανείς θέμα με dual sim support σε handcent ή gosms με την 1421?

δεν εμφανίζει πουθενά επιλογή για dual sim...

Το μόνο πράγμα που παρατήρησα εγώ ήταν κάποια κρασαρίσματα με το Lockscreen της Lenovo μετά από αναβάθμιση (update) που του έκανα τα οποία και σταμάτησαν μετά από reboot.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Αντρεα, μη γινει και καμια παρεξηγηση ε? Δεν αμφεβαλλα για το οτι οντως σε εσενα ή καποιον αλλο μπορει να κανει πολυ λιγο χρονο απλα ηθελα να δωσω στον αλλο φιλο να καταλαβει οτι και 5 να μην ειναι οκ δεν σημαινει οτι ειναι προβληματικο το κινητο του.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αγόρασα ένα κινητό από minideal (κ900 lenovo) στις 6/2/2014 μου το στειλανε μετα απο ενα μηνα προβληματικο ( εκλεινε μονο του) τους το εστειλα πισω... εδω και δυο μηνες μιλαω μαζι τους μου λενε οτι το στελνουν στο servιce το περνουν ξανα και το ξαναστελνουν service.... τετοιο δουλεμα πρωτη φορα το ζω....
Link to comment
Share on other sites

Ειχες πληρωσει με paypal? Εκανες claim να παρεις τα λεφτα σου πισω? Νομιζω οτι αυτη ειναι η σωστη πρακτικη οταν εχεις προβλημα με internetομαγαζο και δη κινεζικο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή βδομάδα

 

Σήμερα παρέλαβα τι s820 απο 2tc. Ωραίο κινητό, καλή κατασκευή, άνετο στο χέρι. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με έναν φίλο εδώ στο topic, μόλις άνοιγα την κάμερα μου έβγαζε error. Μετά απο reset to factory settings δουλεύει μια χαρά.

Το μέγα ερώτημα, η μπαταρία είναι σχεδόν στο 45%. Να την φορτίσω τέρμα ή να του "αλλάξω τα φώτα :w00t:" και μετα να κάνω 2-3 κύκλους έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα φιλε μου.

Ακολουθησα αυτο για τις πρωτες φορτισεις και η μπαταρια παει μια χαρα μεχρι τωρα αν και δεν το εχω και παρα πολυ καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που διάβασα και με το Link που μου έστειλες το συμπέρασμα είναι το ίδιο, οπότε και αυτό θα κάνω.

Σύντομα και άλλες εντυπώσεις.

Να σε καλά φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες πληρωσει με paypal? Εκανες claim να παρεις τα λεφτα σου πισω? Νομιζω οτι αυτη ειναι η σωστη πρακτικη οταν εχεις προβλημα με internetομαγαζο και δη κινεζικο.

 

μετα απο κοντα 5 μηνες που εχουν περασει δουλευοντας με η minideal πως μπορω να παρω τα χρηματα μου πισω?? και μιλαμε για 270 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα μαλλον καταλαβα λαθος αρχικα φιλε μου. Νομιζα οτι με το που το παρελαβες (εντος 20-30 ημερων απο την ημ/νια αγορας να φανταστω? ) ηταν προβληματικο και οτι το εστειλες αμεσα πισω και απλα ρωτησα αν ειχες κανει claim μεσω του paypal (αν φυσικα ειχες πληρωσει με paypal αρχικα). Οχι οτι μπορεις 5 μηνες μετα να παρεις κατι πισω απο Paypal.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Αντρεα, μη γινει και καμια παρεξηγηση ε? Δεν αμφεβαλλα για το οτι οντως σε εσενα ή καποιον αλλο μπορει να κανει πολυ λιγο χρονο απλα ηθελα να δωσω στον αλλο φιλο να καταλαβει οτι και 5 να μην ειναι οκ δεν σημαινει οτι ειναι προβληματικο το κινητο του.

Όχι, κανένα πρόβλημα, δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης, απλά είπα και εγώ τι έκανα ακριβώς για να ξέρουμε εάν μιλάμε για το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις και πατάω System update μου βγάζει "Δυστυχώς, η εφαρμογή Ρυθμίσεις έχει σταματήσει". Γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...