Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες τα χαρακτηριστικά του, καμία σχέση δεν εχει με το λενόβο

 

Οπότε εξακολουθεί και στην kitkat stable να μη μπορείς να βάλεις gapps...

Γιατί δεν μπορείτε να βάλετε gapps στη 4.4;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν μπορείτε να βάλετε gapps στη 4.4;

Μπορούμε, απλά όπως συνέβαινε και στην 4.2, τα gapps μπαίνουν μόνο στις DEV εκδόσεις, στις Stable δε μπαίνουν όπως λέει ο φίλος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε, απλά όπως συνέβαινε και στην 4.2, τα gapps μπαίνουν μόνο στις DEV εκδόσεις, στις Stable δε μπαίνουν όπως λέει ο φίλος παραπάνω.

Γιατι; Στις Stable τι κάνει κ δε δουλεύουν; Ελέγξατε τα permissions των αρχειων;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εξακολουθεί και στην kitkat stable να μη μπορείς να βάλεις gapps...

 

 

Δηλαδή πατάτε αυτό που έχω κυκλώσει στο screen shot και σας βγάζει την 1419 για κατέβασμα;

Όχι.Ο φίλος εννοεί από το κινητό.system update βγάζει για κατέβασμα την 1419_4_DEV

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι; Στις Stable τι κάνει κ δε δουλεύουν; Ελέγξατε τα permissions των αρχειων;

Εγώ απλά έβαλα την 1420_ST,φλάσαρα κ τα minimal gapps κ όταν άνοιξε το τηλ δεν υπήρχε μέσα playstore

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ,

εβαλα την version: VIBEUI_V1.5_1419_5_DEV_S820 αλλα δεν εχω καθολου σημα (cosmote) .

Προσπαθησα να βαλω το modem v52 αλλα δεν με αφηνει να κανω copy - paste επειδη δεν ειναι root .

Προσπαθησα να κανω root με rootgenius - vroot -framaroot αλλα τιποτα .

Καμια ιδεα πως μπορω να εχω σημα ???

Ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ,

εβαλα την version: VIBEUI_V1.5_1419_5_DEV_S820 αλλα δεν εχω καθολου σημα (cosmote) .

Την 1419_5; Μήπως εννοείς την 1419_4; Με την 4 εγώ δεν είχα θέμα με το σήμα cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ,

εβαλα την version: VIBEUI_V1.5_1419_5_DEV_S820 αλλα δεν εχω καθολου σημα (cosmote) .

Προσπαθησα να βαλω το modem v52 αλλα δεν με αφηνει να κανω copy - paste επειδη δεν ειναι root .

Προσπαθησα να κανω root με rootgenius - vroot -framaroot αλλα τιποτα .

Καμια ιδεα πως μπορω να εχω σημα ???

Ευχαριστω !!!

 

Για δες μήπως έχουν σβηστεί τα imei. *#06#

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα κι εγω το lenovo s820 από το minideal με EMS και στο tracking μου αναφέρει τα κάτωθι :

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 14-05-2014 14:07 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-05-2014 13:51 IPS

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 20-05-2014 15:28 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 20-05-2014 19:02 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 22-05-2014 12:44 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

μήπως ξέρει κανείς αν θα πληρώσω τελωνείο? υπάρχει περίπτωση να την γλίτωσα?

Link to comment
Share on other sites

Για δες μήπως έχουν σβηστεί τα imei. *#06#

 

Αυτο ηταν !!! Το βρηκα μετα απο κανα 2ωρο .

Ευτυχως που ειχα backup !!!

 

Την 1419_5; Μήπως εννοείς την 1419_4; Με την 4 εγώ δεν είχα θέμα με το σήμα cosmote...

 

Εδω το βρηκα ... http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s820-vibe-ui/

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και 2 μερες μου εχει βγαλει ξαφνικα χωρις να προσθεσω η να αφαιρεσω καμια εφαρμογη κατω αριστερα το μηνυμα security problem και πανω αριστερα το εικονιδιο του android με το ρομποτακι.να σημειωσω οτι δεν εχω δει προβλημα στην λειτουργεια του κινητου αλλα ειναι εκνευριτικο γιατι εμφανιζεται παντου. τι μπορει να φταει?εχω την vibe ui_1.5_1419_4
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς το κινητό, να μας κάνει ένα μίνι review?

 

Βοηθήστε με λίγο για αγορές από το minideal. Είναι αξιόπιστο? Τι γίνεται με τους φόρους λόγω προέλευσης από Κίνα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και 2 μερες μου εχει βγαλει ξαφνικα χωρις να προσθεσω η να αφαιρεσω καμια εφαρμογη κατω αριστερα το μηνυμα security problem και πανω αριστερα το εικονιδιο του android με το ρομποτακι.να σημειωσω οτι δεν εχω δει προβλημα στην λειτουργεια του κινητου αλλα ειναι εκνευριτικο γιατι εμφανιζεται παντου. τι μπορει να φταει?εχω την vibe ui_1.5_1419_4

Το SECUREit δουλεύει ή το έχεις απενεργοποιήσει ή απεγκαταστήσει ή για κάποιο λόγο τέλος πάντων δεν υπάρχει στο κινητό σου;

Link to comment
Share on other sites

Το SECUREit δουλεύει ή το έχεις απενεργοποιήσει ή απεγκαταστήσει ή για κάποιο λόγο τέλος πάντων δεν υπάρχει στο κινητό σου;

 

το εχω απεγκαταστησει με titanium backup

Link to comment
Share on other sites

το εχω απεγκαταστησει με titanium backup

Άρα λοιπόν έχεις κάνει απεγκατάσταση. Για αυτό στο κάνει. Το ίδιο έκανε και σε εμένα όταν το απεγκατέστησα. Αναγκάστηκα να ξαναπεράσω τη VIBE για να ξαναφέρει το SECUREit και να φύγει το μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Άρα λοιπόν έχεις κάνει απεγκατάσταση. Για αυτό στο κάνει. Το ίδιο έκανε και σε εμένα όταν το απεγκατέστησα. Αναγκάστηκα να ξαναπεράσω τη VIBE για να ξαναφέρει το SECUREit και να φύγει το μνμ.

 

οκ φιλε μου. σε ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες δυστυχώς μου έπεσε το s820 κάτω και ράγισε η οθόνη (για την ακρίβεια το touch screen). Επικοινώνησα με minideal και μου ζήτησαν 100$ για αντικατάσταση, άσε που θα μείνω και πάνω από μήνα χωρίς κινητό. Σκέφτομαι να παραγγείλω ανταλλακτικό touch screen από ebay, στοιχίζει περίπου 20€, απλά κολλάω λίγο στη διαδικασία αντικατάστασης. Έχει πάθει κάποιος κάτι αντίστοιχό και αν ναι πως το επίλυσε; Το άλλαξε μόνος του ή το πήγε σε κάποιον τεχνικό;[/quote

Εγώ στην προσπάθειά μου το κατέστρεψα. Αυτό

, αν τελικά το προσπαθήσεις θα σε βοηθήσει. καλή επιτυχία.

 

Έσπασε κι εμένα η οθόνη.. Ευχαριστώ για το βίντεο. Σκέφτομαι να το δοκιμάσω.. Σε ποιό σημείο ακριβώς καταστράφηκε το κινητό στη δική σου προσάθεια;

Link to comment
Share on other sites

Το SECUREit κατεβασετο απο το play.

Και πάλι δε θα κάνει τίποτα, εξακολουθεί να έχει το security alert...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.κατοχος κι εγω εδω κι ενα μηνα λεω να αλλαξω ROM.εχω καταληξει στη vibe ROM καθως δν με ενδιαφερει και το ελληνικο μενου.Αυτο που αναρωτιεμαι ειναι: ποια εκδοση να βαλω;( λεω να παραμεινω σε android 4.2.2)
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον θέλεις να παραμείνεις σε 4.2.2 τότε η καλύτερη επιλογή είναι η τελευταία dev έκδοση της v1.0 vibe που αν θυμάμαι καλά είναι η 1413_dev.
Link to comment
Share on other sites

Έσπασε κι εμένα η οθόνη.. Ευχαριστώ για το βίντεο. Σκέφτομαι να το δοκιμάσω.. Σε ποιό σημείο ακριβώς καταστράφηκε το κινητό στη δική σου προσάθεια;

 

Ολόκληρη την οθόνη.

Εγώ κατά λάθος έκοψα την επαφή του διακόπτη ον οφ.

Πρόσεξε να τα ξεκολλήσεις όλα (διακόπτη ον οφ και διακόπτη έντασης) πριν τραβήξεις την μάδερμπορτ. (είναι κολλημένα με κόλα)

Προσοχή να βάλεις λεπτό (όχι παχύ) ζελοτέιπ διπλής όψης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα, έχω το Lenovo s820 εδώ και 4 μήνες περίπου. Η επίσημη ROM που του έβαλα για αρχή (ROW120 κατι... με jelly bean) δούλευε καλά γενικά αλλά είχε απαράδεκτα χαμηλό σήμα εντός σπιτιού. Επίσης είχε προβλήματα με τον ήχο κλήσης (δυνάμωνε αυτόματα). Δοκίμασα τις VIBE ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ όλες σε γενικές γραμμές, από χθες δουλέυω την 1421, άψογη είναι σε όλα της προς το παρόν. Βλέπω ότι πολλοί φίλοι έχουν προβλήματα με την εγκατάσταση, που γενικά εγώ δεν αντιμετώπισα καθόλου. Να πω ότι πρέπει οι VIBE εκδόσεις να περαστούν σε προϋπάρχουσα CN ROM και όχι σε ROW, τουλάχιστον σε εμένα δεν περνούσε VIBE πάνω σε ROW. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν κάνει update τις νέες εκδόσεις οπότε πρέπει να τις κάνω flash μέσω recovery και χάνω τα δεδομένα μου... Ίσως φταίει το root, δεν ξέρω....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...